dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar greghus
    Zarejestrowany
    Apr 2016
    Skąd
    Warszawa
    Dzielnica
    Bielany
    Posty
    144

    Domyślnie Jaka pompa cyrkulacyjna do kotłowni

    Witam. U moich rodziców przeprowadzany jest remont kotłowni. Mają oni zaróno piec węglowy zębiec, jak i piec gazowy dwufunkcyjny. Problem pojawił się, bo mamy wybrać pompę cyrkulacyjną do kotła. Hydraulik doradził wilo, twierdząc, że na domowe używanie w zupełności wystarczy. Czy macie takie pompy u siebie, jak siesprawują?
    nie ma lekko, ale dajemy radę

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    teres

    Zarejestrowany
    Jul 2012
    Skąd
    Kęty
    Kod pocztowy
    32-650
    Posty
    855

    Domyślnie

    Wilo, LFP czy Grundfos - wszystkie bardzo dobrej jakości. Wilo nie ma regulacji (mowa o pompie do Cyrkulacji CWU), LFP ma, Grundfos nie wiem.
    Coś tam wiem i coś się znam. Jak mogę, to pomogę

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał greghus Zobacz post
    Witam. U moich rodziców przeprowadzany jest remont kotłowni. Mają oni zaróno piec węglowy zębiec, jak i piec gazowy dwufunkcyjny. Problem pojawił się, bo mamy wybrać pompę cyrkulacyjną do kotła. Hydraulik doradził wilo, twierdząc, że na domowe używanie w zupełności wystarczy. Czy macie takie pompy u siebie, jak siesprawują?
    Wilo moim zdaniem spokojnie wystarczy do domowego użytku, jak jest używany piec drzewno-węglowy i gazówka. U mnie jest wilo star z nova już jakiś czas – kupiłem bo ma tylko 4 W poboru mocy. Hydraulikiem nie jestem, nie znam się na tych technicznych aspektach, ale wszystko działa bezproblemowo. Co do regulacji to instalator z góry powiedział że nie ma to znaczenia przy cyrkulacji bo i tak biegów zmieniać nie będę, a elektroniki sa już dużo droższe.

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800)
    fachman19

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    warszawa
    Kod pocztowy
    03-641
    Posty
    3.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał olafu80 Zobacz post
    kupiłem bo ma tylko 4 W poboru mocy. Hydraulikiem nie jestem, nie znam się na tych technicznych aspektach,.

    Pompa typu Z nie jest do CO. tylko do cwu . A teraz trudno o złą pompę nawet chińczyki dziąłają przyzwoicie. Ale Wilo czy grundfoss zużywają naprawdę mało prądu

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony