dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12

Temat: nowy dach i wroble

Domyślnie nowy dach i wroble

mam problem a miamowicie wymieniajac poszycie dachowe poszerzylem i wydluzylem dach.
    z przodu i z tylu domu dalem wroblownice niestety na scianach szczytowych spotkalem sie z problemem wlatajacych wrobli pod poszycie w tym roku nie zamierzam robic podbitki ktora pewnie problem rozwiaze czy macie jakies pomysly jak odstraszyc lub niedopuscic wrobli zeby nie zniszczyly elewacji( czytaj obsraly )

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

Domyślnie

..rozpięte druty, sylwetka drapieżnika, kot, dzwoneczki, pistolet hukowy,
    karmnik w drugim końcu działki.......zrobienie podbitki.
    Pozdro
    J

3. Wybieramy klej do płytek. Jaki do glazury, jaki do gresu, jaki do terakoty lub kamienia? Własny dom! Najlepszy sposób na życie. Historia budowy nowego domu na starych fundamentach Jaki jest koszt remontu łazienki? Ile zapłacisz za robociznę, ile za materiały? Przemyślany dom minimalistyczny. Parterowy budynek w grafitowych barwach

Domyślnie

Cytat Napisał Jerzysio
    ..rozpięte druty, sylwetka drapieżnika, kot, dzwoneczki, pistolet hukowy,
    karmnik w drugim końcu działki.......zrobienie podbitki.
    Pozdro
    J

koty sa az dwa a wroble je w d.... maja bo sa wyzej

REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

Domyślnie

Jeżeli możesz, to zatkaj wszelkie otwory pianką.
    Chyba bedziesz miał całą kolonie ptaków pod okapem

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

Domyślnie

...to te Twoje pociechy za dobrze mają, kity-keta za dużo im sypiesz...
    a może z tej pianki postać kota ulepić, do środka głośniczek, druciki potykacze, całość do magmefofonu i jak taki biedny wróbelek, trąci potykacz to mmmmmmmmiauu na cały regulator. I wróbelek z i wyrzutami odleci, hen, hen za lasy za góry......
    J

A z tą pianką niegłupie, tylko żeby jakaś wentylacja była !

Domyślnie

Cytat Napisał Majka
    Jeżeli możesz, to zatkaj wszelkie otwory pianką.
    Chyba bedziesz miał całą kolonie ptaków pod okapem
    no to pianki w kolo domu musialbym wstrzyknac wroble wlatuja miedzy ocieplenie a dach ktory jest wysuniety nastepnie wydziabuja styropian i robia gniazda (chyba)

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    37

Domyślnie

U nas problem rozwiązany przez wetknięcie zwykłej siatki ogrodniczej, takiej plastikowej zielonej, oczywiście do momentu zrobienia podbitki. Rzecz jest tania, niezbyt rzucająca się w oczy i sprawnie zabezpiecza przed wróblami.

Domyślnie

U mnie jest ten sam problem zauważylem w koło budynku rozsypanej drobnej wełny z ocieplenia poddasza. Wyskubują ją i robią gniazda,
    ja tak myślę żeby zabezpieczyć dociętymi pasami folii między krokwie przyczepić zszywaczem tapicerskim-może zda egzamin

Domyślnie

Przećwiczyłem wszystko... piankę, siatkę na syropian, siatkę sadowniczą, nawet kota... nic nie pomaga. tylko nowe dziury powstają - w niektóre to ręka po łokiec wchodziła. Zrobiłem w końcu podbitkę i jest spokój- wreszcie się "zafajdańce" wyniosły. Najgorzjej jak w jednej z dziur szpaki zamieszkały- te to dopiero paskudzą
    Do kompletu - zwalczyłem też dwa gnazda kawek w kominie- z tymi trudniej było...

Domyślnie

Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    U nas problem rozwiązany przez wetknięcie zwykłej siatki ogrodniczej, takiej plastikowej zielonej, oczywiście do momentu zrobienia podbitki. Rzecz jest tania, niezbyt rzucająca się w oczy i sprawnie zabezpiecza przed wróblami.
    i zdalo egzamin?

Domyślnie

Cytat Napisał Leszko
    U mnie jest ten sam problem zauważylem w koło budynku rozsypanej drobnej wełny z ocieplenia poddasza. Wyskubują ją i robią gniazda,
    ja tak myślę żeby zabezpieczyć dociętymi pasami folii między krokwie przyczepić zszywaczem tapicerskim-może zda egzamin
    Po napisaniu ww wątku pojechalem na budowę i przeżyłem szok było jeszcze więcej rozrzuconej wełny i wróbli. Uzupełniłem brakującą wełnę około 10cm bieżących w głąb poddasza w koło całego dachu przybiłem pasy folii i tak cały dzień na boku.
    Przyjeżdzam po tygodniu i co widzę! ANI JEDNEGO WRÓBLA wszystkie się wyniosły.

ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    37

Domyślnie

Cytat Napisał pchlistosc
    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    i zdalo egzamin?
    Sorry, że nie odpowiadałam. Zapomnialam o tym poście a admin mnie nie powiadomił.
    Teraz odpowiedź: zdaje egzamin, przynajmniej na razie. Pod dach skubane nie wchodzą tam...gdzie siatka jest. Z jedenej strony nie mamy, bo mąż coś tam poprawiał, poprawiał no i przyszły deszcze (dach śliski, niebezpiecznie po nim chodzić), dzień się zrobił krótki, mogliśmy tylko w weekend skoczyć a tu ciągle dachówka mokra, no a potem przyszedł śnieg i sobie leży i leży . Jak tylko się ociepli musimy uzupełnić ubytek. Ale dopóki sami siatki nie zdjęliśmy nie było problemów. Acha, z przodu jest wróblówka, siatka jest tylko od szczytów. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia