dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1

    Domyślnie nowy dach i wroble

    mam problem a miamowicie wymieniajac poszycie dachowe poszerzylem i wydluzylem dach.
    z przodu i z tylu domu dalem wroblownice niestety na scianach szczytowych spotkalem sie z problemem wlatajacych wrobli pod poszycie w tym roku nie zamierzam robic podbitki ktora pewnie problem rozwiaze czy macie jakies pomysly jak odstraszyc lub niedopuscic wrobli zeby nie zniszczyly elewacji( czytaj obsraly )
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ..rozpięte druty, sylwetka drapieżnika, kot, dzwoneczki, pistolet hukowy,
    karmnik w drugim końcu działki.......zrobienie podbitki.
    Pozdro
    J

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    ..rozpięte druty, sylwetka drapieżnika, kot, dzwoneczki, pistolet hukowy,
    karmnik w drugim końcu działki.......zrobienie podbitki.
    Pozdro
    J

    koty sa az dwa a wroble je w d.... maja bo sa wyzej
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Jeżeli możesz, to zatkaj wszelkie otwory pianką.
    Chyba bedziesz miał całą kolonie ptaków pod okapem

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...to te Twoje pociechy za dobrze mają, kity-keta za dużo im sypiesz...
    a może z tej pianki postać kota ulepić, do środka głośniczek, druciki potykacze, całość do magmefofonu i jak taki biedny wróbelek, trąci potykacz to mmmmmmmmiauu na cały regulator. I wróbelek z i wyrzutami odleci, hen, hen za lasy za góry......
    J

    A z tą pianką niegłupie, tylko żeby jakaś wentylacja była !

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Majka
    Jeżeli możesz, to zatkaj wszelkie otwory pianką.
    Chyba bedziesz miał całą kolonie ptaków pod okapem
    no to pianki w kolo domu musialbym wstrzyknac wroble wlatuja miedzy ocieplenie a dach ktory jest wysuniety nastepnie wydziabuja styropian i robia gniazda (chyba)
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    U nas problem rozwiązany przez wetknięcie zwykłej siatki ogrodniczej, takiej plastikowej zielonej, oczywiście do momentu zrobienia podbitki. Rzecz jest tania, niezbyt rzucająca się w oczy i sprawnie zabezpiecza przed wróblami.

  8. #8

    Domyślnie

    U mnie jest ten sam problem zauważylem w koło budynku rozsypanej drobnej wełny z ocieplenia poddasza. Wyskubują ją i robią gniazda,
    ja tak myślę żeby zabezpieczyć dociętymi pasami folii między krokwie przyczepić zszywaczem tapicerskim-może zda egzamin

  9. #9

    Domyślnie

    Przećwiczyłem wszystko... piankę, siatkę na syropian, siatkę sadowniczą, nawet kota... nic nie pomaga. tylko nowe dziury powstają - w niektóre to ręka po łokiec wchodziła. Zrobiłem w końcu podbitkę i jest spokój- wreszcie się "zafajdańce" wyniosły. Najgorzjej jak w jednej z dziur szpaki zamieszkały- te to dopiero paskudzą
    Do kompletu - zwalczyłem też dwa gnazda kawek w kominie- z tymi trudniej było...

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    U nas problem rozwiązany przez wetknięcie zwykłej siatki ogrodniczej, takiej plastikowej zielonej, oczywiście do momentu zrobienia podbitki. Rzecz jest tania, niezbyt rzucająca się w oczy i sprawnie zabezpiecza przed wróblami.
    i zdalo egzamin?
    Reklamy są niezgodne z regulaminem forum.

  11. #11

    Domyślnie

    Cytat Napisał Leszko
    U mnie jest ten sam problem zauważylem w koło budynku rozsypanej drobnej wełny z ocieplenia poddasza. Wyskubują ją i robią gniazda,
    ja tak myślę żeby zabezpieczyć dociętymi pasami folii między krokwie przyczepić zszywaczem tapicerskim-może zda egzamin
    Po napisaniu ww wątku pojechalem na budowę i przeżyłem szok było jeszcze więcej rozrzuconej wełny i wróbli. Uzupełniłem brakującą wełnę około 10cm bieżących w głąb poddasza w koło całego dachu przybiłem pasy folii i tak cały dzień na boku.
    Przyjeżdzam po tygodniu i co widzę! ANI JEDNEGO WRÓBLA wszystkie się wyniosły.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Cytat Napisał pchlistosc
    Cytat Napisał Marzanna Guzikowska
    U nas problem rozwiązany przez wetknięcie zwykłej siatki ogrodniczej, takiej plastikowej zielonej, oczywiście do momentu zrobienia podbitki. Rzecz jest tania, niezbyt rzucająca się w oczy i sprawnie zabezpiecza przed wróblami.
    i zdalo egzamin?
    Sorry, że nie odpowiadałam. Zapomnialam o tym poście a admin mnie nie powiadomił.
    Teraz odpowiedź: zdaje egzamin, przynajmniej na razie. Pod dach skubane nie wchodzą tam...gdzie siatka jest. Z jedenej strony nie mamy, bo mąż coś tam poprawiał, poprawiał no i przyszły deszcze (dach śliski, niebezpiecznie po nim chodzić), dzień się zrobił krótki, mogliśmy tylko w weekend skoczyć a tu ciągle dachówka mokra, no a potem przyszedł śnieg i sobie leży i leży . Jak tylko się ociepli musimy uzupełnić ubytek. Ale dopóki sami siatki nie zdjęliśmy nie było problemów. Acha, z przodu jest wróblówka, siatka jest tylko od szczytów. Pozdrawiam.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony