dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    wscpiwosz

    Zarejestrowany
    Apr 2015
    Skąd
    Rumia
    Kod pocztowy
    84-230
    Posty
    8

    Domyślnie Izolacja pozioma sciany fundamentowej i chudziaka - prosba o pomoc

    Witam wszystkich forumowiczow.
    Przeczytalem przez ostatnie kilka dni dziesiatki postow. Duzo mi one pomogly i rozjasnily ale chcialbym zasiegnac u Panstwa opini dotyczacej mojego konkretnego przypadku.
    Dom w konstrukcji szkieletowej (7x10) bez piwnic z poddaszem uzytkowym. Uzytkowany bedzie przez najblizsze 10 lat rekreacyjnie pozniej zamieszkany na stale. Jako zrodlo ogrzewania kominek z DGP oraz elektryczne ogrzewanie podlogowe w lazience. Badanie gruntu zrobione. Do 5m piaski srednie, brak wod powierzchniowych.
    Na wiosne wylane lawy i sciany fundamentowe monolit w gruncie do wysokosci 35cm p.p.t (szalunek). Teraz bede robil kanalize oraz chce wylac chudziaka I zrobic izolacje pozioma fundamentow. Wtedy ma wejsc ekipa ktora postawi mi wymarzony domek.

    W projekcie mam :
    zwir ubity 50cm + chudziak 10cm + folia PE + styropian PS-E FS 100 10cm (2x5) + folia PE +wylewka zbrojona 5cm. W projekcie chudziak jest 10cm nizej od fundamentow (jak na zalaczonym rysunku).

    Chce zrobic tak:
    1) Pod chudziak dac folie budowlana a jej konce wyciagnac wyzej (odseparowac chudziak od fundamentow)
    2) Wylac chudziak
    3) Zaizolowac poziomo sciane fundamentowa papa termozgrzewalna zalamujac ja i zakladajac na chudziak.
    4) Wchodzi ekipa, stawia dom.
    5) Izoluje papa termozgrzewalna caly chudziak laczac pape z papa na fundamencie, na to styropian, folia PE I wylewka zbrojona.

    Czy sadzicie ze to dobry plan??
    Brak jest izolacji pionowej wiec zalezy mi na dobrej izolacji poziomej. Chce zastosowac pape termozgrzewalna ICOPAL SBS. I teraz pytanie ktora na fundamenty I ktora na chudziak??
    Czy na fundamenty dac np ICOPAL FUNDAMENT 4.0 SBS w jednej warstwie czy ICOPAL TOP SBS PV250 S5,2 w jednej warstwie czy tez moze ICOPAL V60 S24 w dwoch warstwach. To samo pytanie dotyczace papy na chudziak. I czy warto pod pape dawac jeszcze jakis grunt, jezeli tak to jaki??

    Zalaczam rysunek.
    Z gory dziekuje za uwagi i pozdrawiam.
    Marcin
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Izolcja.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	25,9 KB
ID:	359325  

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony