dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 3
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 59
  1. #21
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Nie widziałem jeszcze mechanicznej "łuparki" przy pracy. Sądzę, że jest to urządzenie w sumie przydatne. Prawdopodobnie urządzenie to jest bardziej "czasowo" pracochłonne lecz jego obsługa nie zbyt męcząca fizycznie.
    Niemniej ja (dokąd sił starczy ) pozostanę przy obecnym zestawie: piła spalinowa, krajzega, 2 siekiery, 3 kliny oraz młot 5-kg.
    Przy pomocy tego zestawu jestem w stanie pociąć i połupać 4-6 m3 brozy w sobotni dzień. Synowie pomagają mi w staplowaniu drewna i po robocie.
    Budowa zakończona, tryb pracy zawodowej raczej mało aktywny fizycznie, Czyli trochę ruch nie zaszkodzi.
    Pozdrowienia dla pozostałych "łupaczy"
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    znalazlam trochę łuparek na allegro, ceny różniaste
    http://www.allegro.pl/search.php?string=luparka

    Wowka, co to jest staplowanie?

  3. #23
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Sztaplowanie? - układanie czegoś w wiele warstw w kierunku do góry
    Zbudowałem..... mieszkam.... czas odpocząć... co też i jak widzicie czynię

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZA DORADCZYNI OD SPRAW WSZELAKICH Avatar Majka
    Zarejestrowany
    Nov 2001
    Skąd
    Żbik
    Posty
    17.439
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    58

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wowka
    Sztaplowanie? - układanie czegoś w wiele warstw w kierunku do góry
    aaa, to jestem profesjonalną sztaplarką W tym roku ułozyłam razem z drugą babką 12 kubików drewna.

  5. #25
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Jaro23

    Zarejestrowany
    Oct 2004
    Posty
    3

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o łupanie drewna, to najlesze jest użycie piły spalinowej, 3 szt. klinów kutych, siekiery rozwiedzionej do łupania (o większym kącie natarcia), siekiery rozwiedzionej na ostro do przecinania i młota 5 kg. Wszystko można kupić na giełdzie w Słomczynie taniej niż w sklepach warszawskich (np. młot 5 kg to 28 zł). Drewno należy kupowac wiosną, bo w okresie letnim w lesie nie można już kupić, bo nadleśnictwa maja już wyrobione plany przerobowe drewna. Spraktykowałem że najlesza jest brzoza i akacja, pod warunkiem że poleży połupana co najmniej 0,5 roku, a im dłużej tym lepiej. Widziałem w Finlandii mechaniczne łuparki aż za kołem podbiegunowym niedaleko Rovaniemi, ale u nas najleszy i najtańszy jest ww. zestaw. Polecam przecinanie na kawałki 40 cm w lesie, ponieważ nie robi się bałagan na podwórku od przecinania. Natomiast łupanie to bardzo przyjemne zajęcie dla prawdziwego męższczyzny na sobotnie popołudnie.

  6. #26

    Domyślnie

    Najlepie łupie sie mokre drewno takie prosto z lasu!!!.Ja rocznie łupię ok 20kubików drewna i wybaczcie ale to już mało przyjemne Nie zawsze trafia mi sie dąb,buk lub akacja(troche gorzej sie łupie)a w zeszłym sezonie dostała mi sie topola tak ok.1,2m srednicy gałęziasta czyli dużo sęków.Panowie wrogowi nie życze takiej charówy,to drewno grzalo mnie długo przed spaleniem w piecu (pot mi sie lał po j...)
    Dlatego nie dziwaczcie że bardzo poważnie myślę o łuparce,na nową mnie nie stac ale sposobem gospodarczym da sie zrobic za pare zł.

  7. #27

    Domyślnie łuparka

    Ale checa ! A ja nie wiedziałem, że jest coś takiego.
    Fakt pieniądze nie małe! Wolę dać zarobić bezrobotnym.

  8. #28
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Łuparki + rąbanie zajrzyjcie do "Majstra" nr 11 str. 62-64
    Pozdro
    J

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jerzysio
    Łuparki + rąbanie zajrzyjcie do "Majstra" nr 11 str. 62-64
    Pozdro
    J
    Z którego roku ????

  10. #30
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    2004
    J

  11. #31

    Domyślnie

    Sorry z tego wszystkiego to mi sie Majster z Muratorem pop....

  12. #32
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    ...no cóż mylić się jest rzeczą ludzką
    Pozdrawiam
    J

  13. #33

    Domyślnie

    Widziałem ostatni łuparkę w castoramie . niewielkie urządzenie ale do łupania mieli pieńki bezsęczne sosnowe które jak są suche to same pękają nie wiem jak by sobie radziło z większymi pniakami które trzeba włożyć na odpowiedni stół. Cena ponad 3 tyś. [/url]

  14. #34
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    Odgrzewam starego kotleta
    Ma ktoś łuparkę do drzewa ? Jakieś wrażenia z eksploatacji ? Daje radę ( ew. jaki model ? ) ?

    dzięki z góry, pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  15. #35

    Domyślnie

    też byłbym ciekaw opinii o takim ustrojstwie, kiedyś myślaliśmy o kupnie łuparki 1 na 3 domy w których są kominki ale pomysł na razie przycichł.

  16. #36
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam.
    Zrobiłem łuparkę świdrową. Działa znakomicie, prędkość łupania nie do pokonania (no chyba że ktoś jest Pudzianem i ma topór katowski ). Dziś będę na budowie to zrobię fotkę. Inspirowałem się fotkami znalezionymi na forum czeskim:
    http://www.energoportal.cz/forum/bio...zel-36078-232/
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

  17. #37
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    perm

    Zarejestrowany
    Apr 2009
    Skąd
    Szczecin
    Dzielnica
    prawobrzeże, na wylocie
    Posty
    11.766

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo93
    Witam.
    Zrobiłem łuparkę świdrową. Działa znakomicie, prędkość łupania nie do pokonania (no chyba że ktoś jest Pudzianem i ma topór katowski ). Dziś będę na budowie to zrobię fotkę. Inspirowałem się fotkami znalezionymi na forum czeskim:
    http://www.energoportal.cz/forum/bio...zel-36078-232/
    Tam jest też taka z mimośrodem. Ta to dopiero robi wrażenie.
    Andrzej Friszke:
    Tyle historia. Warto się ku niej zwracać, by wyciągać wnioski. Na przykład gdy jedna partia jest ważniejsza od instytucji państwa, a stanowisko partyjne jest ważniejsze niż stanowiska państwowe. Wódz partii może wszystko, a partia zrobi wszystko, żeby on był zadowolony. Można mieć wolną ekonomię, a w kategoriach narracji o tym, kto zasługuje na miano obywatela i prawdziwego Polaka, cofnąć się w przeszłość.

  18. #38
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar majki
    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    4.925
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    516

    Domyślnie

    A ktoś używał / używa łuparki działającej na zasadzie wysuwającego sie tłoka i tym samym rozłupującego drzewo o klin ?
    Świdrowe widziałem Tylko nie dałbym rady czasowo coś takiego zrobić

    pozdrawiam, majki
    mój domek ...
    komentarze ...
    były dziennik budowy ...

    mieszkamy w domu od 28 czerwca 2010 ...
    impossible is nothing ...

  19. #39
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar delfina7
    Zarejestrowany
    Aug 2008
    Posty
    2.371
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    272

    Domyślnie

    Moi rodzice mają taką . Pomagalam przy łupaniu drewna. Kładzei się kloc na rynięce takiej i wyłazi klin po włączeniu silnka . Idzie super i daje radę nawet tym większym kawałkom.

  20. #40
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar gonzo93
    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Skąd
    Już z własnego domu
    Posty
    638

    Domyślnie

    Witam.
    Zgodnie z obietnicą wklejam zdjęcie mojej łuparki.

    Stolik rozrysowałem sam i zamówiłem w hurtowni stali (też spawają), silnik - nówka z allegro, świder - z allegro, połączenie elektryczne - elektryk (sam nie chciałem eksperymentować z siłą). Też zastanawiałem się nad klinową hydrauliczną, ale zniechęciła mnie jej wolna praca. Świdrowa jest bardzo szybka. Na Youtubie można znaleźć filmiki z działania podobnych. Łupałem jak dotąd sosnę o średnicach do 35cm suchą i świeżą (niczego innego nie mam). W 3 minutki połupałem na ćwiartki kilkadziesiąt pniaczków.
    dziennik
    komentarze
    Jedyny "Polski Węgiel" w który warto inwestować to Roksana Węgiel

Strona 2 z 3

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony