dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alchemyx

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    3

    Domyślnie Brak miejsca na wymianę elektrody

    Cześć,

    Kupiłem dom, gdzie znajduje się na poddaszu zbiornik Biawar W-E 220.82N. Jest w nim elektroda magnezowa, którą należy wymieniać co półtora roku. Zakładam że nigdy nie było to robione (zbiornik ma 9 lat). Mam teraz dwa pytania z tym związane:

    - czy po tylu latach jest jeszcze sens wymieniać tą elektrodę?
    - czy mogę ją ułamać/przepiłować przy wyciąganiu? Chodzi o to, że zbiornik ktoś tak mądrze zamontował, ze od dachu do góry elektrody jest tylko 76 cm, a według instrukcji musi być 93. Wykoncypowałem, że ją wyciągne tyle ile się da i górną część ułamię lub przepiłuję tak aby ją wyciągnąć. Następnie zamontuje elektrodę łańcuchową, ona wymaga jedynie 20 cm miejsca.

    Z góry dziękuje za pomoc.
    Pozdrawiam
    Michał

  2. #2
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    coppi

    Zarejestrowany
    Sep 2012
    Skąd
    Marki
    Kod pocztowy
    05-270
    Posty
    114

    Domyślnie

    Elektrodę spokojnie odkręć. Po takim czasie raczej nic z niej nie zostało (ona jest "zjadana" w czasie kiedy chroni przed korozją, bo zamiast stali ze zbiornika "koroduje" i wchodzi w reakcję anoda). Wymienia się ją, jak jej już nie ma. Okres 1.5 roku jest umowny i zależny od kilku czynników, m.in. "korozyjności" wody. Jak odkręcisz to pewnie sam korek bez anody będzie.

    Nową anodę możesz zamontować krótszą, taką, żeby się zmieściła. Najlepiej magnezową. Jak będzie za długa możesz obciąć

  3. #3
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    wioslo1

    Zarejestrowany
    Jul 2016
    Skąd
    Luboń
    Posty
    265

    Domyślnie

    z tego co wiem w przypadku nie wystarczającej ilości miejsca nad urządzeniem można zastosować anodę łańcuchową.
    Ostatnio edytowane przez wioslo1 ; 16-10-2017 o 19:40

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    alchemyx

    Zarejestrowany
    Oct 2017
    Skąd
    Kobylanka
    Kod pocztowy
    73-108
    Posty
    3

    Domyślnie

    Cześć,

    Dziękuje za pomoc. Wczoraj elektrodę wymieniłem i faktycznie ją "zeżarło". Zostało 20 cm długości z oryginalnych 90 cm. Udało się wyjąć bez problemu i zamontowałem wersję łańcuchową ("kiełbaskę).

    Dzieki i pozdrawiam
    Michał

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony