dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie Vitodens 100 rozbudowa czy wymiana

    Witam, mam vitodensa 100, nie jestem z niego do konca zadowolony. Na sterowaniu pokojowym zle to dziala, duze skoki temp sa, na pogodowce tez nie do konca bo ma tylko jedna krzywa grzewcza, i przy zmianach temp na zewnatrz trzeba przestawiac bo w domu jest za zimno albo za cieplo. Czy jest jakis moful, sterownik czy dokladka dzieki ktorej bede mial mozliwosc wybrania innych krzywych grzewczych?

    Bo mam mozliwosc sprzedania tego pieca i wymiane na inny i wlasnie nie wiem co zrobic. Znajomy przechodzi z wegla na gaz i chcialby go wziac, myslalem o immergas victrix tylko wiadomo z wymiana pieca jest troche rozpierduchy w domu, i nie wiem co mam zrobic. Pozdrowka
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Prawdopodobnie w zależności jaki posiadasz sterownik pokojowy musisz dokupić sam pakiet pogodowy z czujnikiem zewnętrznym.
    Wtedy to do sterowania będziesz miał dostępnych więcej krzywych grzewczych którymi doprecyzujesz sterowanie do parametrów swojego domu.
    Pakiet to koszt ok. 1 tyś zł.
    Dla 140 m2 powierzchni mieszkalnej z Twoim ociepleniem piec 12kW to trochę mało, nie wiem o jakim Immergasie myślisz, tak więc radzę pomyśleć o mocy rzędu 14kW.
    U mnie bardzo dobrze sprawuje się pakiet Vaillant ze sterowaniem pogodowym.
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-06-2016 o 08:46
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    jacek.zoo

    Zarejestrowany
    Sep 2013
    Skąd
    Dolny Śląśk
    Posty
    1.562

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Prawdopodobnie w zależności jaki posiadasz sterownik pokojowy musisz dokupić sam pakiet pogodowy z czujnikiem zewnętrznym.
    Wtedy to do sterowania będziesz miał dostępnych więcej krzywych grzewczych którymi doprecyzujesz sterowanie do parametrów swojego domu.
    Pakiet to koszt ok. 1 tyś zł.
    Dla 140 m2 powierzchni mieszkalnej z Twoim ociepleniem piec 12kW to trochę mało, nie wiem o jakim Immergasie myślisz, tak więc radzę pomyśleć o mocy rzędu 14kW.
    U mnie bardzo dobrze sprawuje się pakiet Vaillant ze sterowaniem pogodowym.
    Sterownik pokojowy to zwykly salus, a jaki masz na mysli pakiet pogodowy? Bo nie wiem jakby to kialo dzialas bo do pieca wchodza tylko dwa kable, wlacz wylacz :/
    wybudowałem: http://pracownia-projekty.dom.pl/d5_...garazem_ce.htm
    powiększony do powierzchni 178m 2(140m mieszkalne)
    mury 25cm porotherm + 15 cm wełny fasrockk
    strop drewniany 30cm wełny megarock
    fundamenty 10cm xps
    posadzka 10cm eps
    ogrzewanie gazowe, piec viessmann vitodens 100

  4. #4
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    W przypadku kotła Vitodens 100, tak jak Pan zauważył, mamy możliwość podpięcia regulatorów pokojowych działających na zasadzie wł/wył albo/i czujnika temperatury zewnętrznej który aktywuje nam krzywą grzewczą 1.4 Krzywej tej niemożna zmienić, można ja natomiast przesuwać równolegle.
    W przypadku gdy chce Pan mieć możliwość ustawienia dowolnej krzywej należy dokupić do kotła pakiet zestawu uzupełniającego do sterowania mieszaczem (Open Therm) z 1 termostatem pomieszczenia oraz czujnik temperatury wody w sprzęgle. Za pomocą tego zestawu można zbudować jeden obieg bezpośredni z dowolna krzywa grzewczą albo po dołożeniu kolejnego czujnika temperatury wody i zaworu 3-drogowego obieg z podmieszaniem.
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał jacek.zoo Zobacz post
    Sterownik pokojowy to zwykly salus, a jaki masz na mysli pakiet pogodowy? Bo nie wiem jakby to kialo dzialas bo do pieca wchodza tylko dwa kable, wlacz wylacz :/
    Sprawdź tutaj a jak się nie zgadza to podaj dokładnie typ kotła:
    http://wentylacja.com.pl/att/article...11-07-4293.pdf

    Nie wiem co ty dokładnie masz w tej chwili zamontowane ale tak jak mówi konsultant poprzez przesuwanie i pochylanie krzywej grzewczej nawet jednej powinieneś mieć możliwość dostosowania parametrów kotła do parametrów domu.
    Viessman w tej dziedzinie jest raczej mistrzem reklamy a rozwiązania w rzeczywistości bywają mierne.

    Najlepiej jak podasz typy wszystkich urządzeń jakie masz u siebie.... piec, regulator, czy jest czujnik temperatury zewnętrznej itp
    Ostatnio edytowane przez Mareks77 ; 28-06-2016 o 14:20
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Mareks77
    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Skąd
    Zielona Góra
    Kod pocztowy
    65-001
    Posty
    6.297

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    skoro stawiasz tak odważny zarzut to pokaż mi inną automatykę niż vitotronic 200 mającą choć podobne możliwości nastaw
    Może następnym razem zanim cokolwiek napiszesz przeczekasz pierwszy okres swojego wzburzenia i przeczytasz jeszcze ze dwa razy ze zrozumieniem to co napisałem.
    Nie mówię o skrajnościach gdzie przytoczony przez Ciebie regulator jest OK ale o całości w której aby coś działało poprawnie należy dokopywać powalające cenowo kolejne gadżety.
    Dom Opałek 1G z poddaszem użytkowym. 145m2 powierzchni użytkowej. Podłogówka 90m2, reszta to 9 grzejników.
    Piec Vaillant 206/5-5 + Moduł mieszacza VR61/4 + Regulator CM470/4 + VIH R120 + Grupa pompowa z siłownikiem do ogrzewania podłogowego Thermix MEIBES.

    Jeśli pomogłem kliknij......to nic nie kosztuje.

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mareks77 Zobacz post
    Sprawdź tutaj a jak się nie zgadza to podaj dokładnie typ kotła:
    http://wentylacja.com.pl/att/article...11-07-4293.pdf

    Nie wiem co ty dokładnie masz w tej chwili zamontowane ale tak jak mówi konsultant poprzez przesuwanie i pochylanie krzywej grzewczej nawet jednej
    Jeśli byłaby możliwość pochylania krzywej, to już nie byłaby jedna
    Tam można ją tylko przesuwać równolegle (offset)

    Viesmann z premedytacją obcina obcina kocioł z funkcji, które konkurencja ma w standardzie, tylko po to, by sprzedać wyższy model za 2x większe pieniądze.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    Jeśli byłaby możliwość pochylania krzywej, to już nie byłaby jedna
    Tam można ją tylko przesuwać równolegle (offset)

    Viesmann z premedytacją obcina obcina kocioł z funkcji, które konkurencja ma w standardzie, tylko po to, by sprzedać wyższy model za 2x większe pieniądze.
    Witaj,
    chcemy w domu zainstalować kocioł gazowy, instalator polecił nam kocioł Viessmann Vitodens 111-W 19kW (ok. 7000zł). Jedni mówią, że Viessmann jest super, inni że nie. Jaki kocioł polecisz konkurencyjny? nawiązuję do Twojej wypowiedzi, że konkurencja ma w standardzie funkcje.
    Z góry dziękuję

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał enka22 Zobacz post
    Witaj,
    chcemy w domu zainstalować kocioł gazowy, instalator polecił nam kocioł Viessmann Vitodens 111-W 19kW (ok. 7000zł). Jedni mówią, że Viessmann jest super, inni że nie. Jaki kocioł polecisz konkurencyjny? nawiązuję do Twojej wypowiedzi, że konkurencja ma w standardzie funkcje.
    Z góry dziękuję
    Witam!

    Jeśli wciąż jesteś zainteresowany urządzeniem marki Viessmann, to pamiętaj że prócz ceny liczy się również szybkość oraz jakość serwisu. Polecam zapoznać się z naszą ofertą serwisu24. W razie pytań co do naszych urządzeń - pisz śmiało.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  10. #10
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomics

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    14

    Domyślnie

    Z tym serwisem to też bez szału. Moi rodzice czekają już dwa miesiące na specjalistę żeby dokonał pierwszego uruchomienia. Jak dla mnie to porażka. Jestem w trakcie budowy domu i już wiem jakiej firmy kotła nie wybiorę.

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomics Zobacz post
    Z tym serwisem to też bez szału. Moi rodzice czekają już dwa miesiące na specjalistę żeby dokonał pierwszego uruchomienia. Jak dla mnie to porażka. Jestem w trakcie budowy domu i już wiem jakiej firmy kotła nie wybiorę.
    Witam !

    Postaram się przyśpieszyć sprawę, proszę tylko zatem o wysłanie w wiadomości prywatnej kontaktu do siebie, przekaże go niezwłocznie do działu technicznego.

    Pozdrawiam !
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Konsultant Viessmann
    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    53-015
    Posty
    4.026
    Kompletna oferta systemów grzewczych i chłodniczych Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań: Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza www.viessmann.pl

    Domyślnie

    Witam ponownie !

    Jeśli ktoś jeszcze czeka na pierwsze uruchomienie naszych urządzeń odsyłam do strony, gdzie można znaleźć najbliższą autoryzowaną firmę serwisową, która wykona to najszybciej TUTAJ. Wystarczy podać rodzaj urządzenia oraz swój kod pocztowy.

    Pozdrawiam!
    Twój dostawca systemów grzewczych dla wszystkich obszarów zastosowań:
    Pompy ciepła | Kotły kondensacyjne | Systemy solarne | Fotowoltaika | Kogeneracja | Rekuperacja | Technika chłodnicza

  13. #13
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    tomics

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Borowie
    Kod pocztowy
    08-412
    Posty
    14

    Domyślnie

    Cytat Napisał pegaziatko Zobacz post
    Coś ściemniasz albo twoi rodzice wybrali jakiegoś "cienkiego: instalatora. W przypadku kotłów wiszących firmy Viessmann uruchomienia dokonuje instalator.
    Nie każdy instalator kotłów gazowych ma autoryzację firmy Viessmann! A już napewno nie był cienki

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony