dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie Jak zmyć fugę z gresu na tarasie? Pomocy!!

    W zeszłym tygodniu płytkarz położył mi na tarasie płytki gresowe beżowo - brązowe. Spoina była w kolorze brązowym. Po zatraciu spoin przez 48 godzin nie kazał chodzić ani zmywać płytek .Po upływie tego czasu zaczęłam zmywać płytki mopem i wodą z płynem . Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się ,że roztarta fuga weszła na stałe w strukturę gresu. Zostały ciemniejsze mazaje na powierzchni płytek , które domowymi spoobami nie dają się usunąć.
    Może są specjalne płyny które to zabarwienie usuną ? Słyszałam o płynie Szop. Nie wiem na ile jest on skuteczny. Jeżeli macie doświadczenie w tym temacie proszę o pomoc.

    Paty.
    P.S.
    Próbowałam szukać w wyszukiwarce, ale niestety otworzyło mi się ponad 2 tys. dokumentów więc postanowiłam zadać to pytanie pezpośrednio do Was. Komentarz tyczy się tych co mają za złe forumowiczom ,że nie chce im się szukać.

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Paty

    w castoramie kupisz płyn do czyszczenia fugi z gresu i klinkieru którys z hagesanów...kosztuje cos 80 zł...

  3. #3

    Domyślnie

    Z Szopem lepiej uwazaj - z tego co pamiatam to srodek do czyszczenia narzedzi budowlanych z cementu - nie wiadomo czy nie wejdzie w reakcje z gresem.
    Henryk

  4. #4

    Domyślnie

    Bardzo dobry płyn do czyszczenia płytek z cementu ma Deitermann. Koszt ok 15zł za litr /należy rozcieńczyć 1:1/, dużo lepszy niż Szop. Chyba nazywa się Adexin. Powodzenia !!!

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    Mnie chodzi o płyn który doczyści plamy z fugi.

    Paty.

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Paty ja czyściłem zwykłą wodą zeszło jak nic i bez śladu.
    Pozdrawiam
    P.S.
    Sorry zapomniałem dodać że ta zwykła woda to pod cisnieniem 100 Bar z myjki cisnieniowej. Naprawdę schodzi rewelacyjnie nawet plamy po kleju puszczaja.

  7. #7

    Domyślnie

    Też miałem podobny problem, ale w kuchni dlatego chcę cie ostrzec. Zastosowałem szopa ale po tej operacji fugi zrobiły się siwe a nie brązowe. Może za dużo płynu dostało sie na fugi.
    Po pewnym czasie ok 2 lata w miejscach intensywnie używanych fugi są brązowe natomiast w pozostałych miejscach nadal siwe. Czyszczenie ich nieskutkowało.

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZE Avatar Teska
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Skąd
    Berlin
    Posty
    22.094
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    561

    Domyślnie

    Paty

    byłam dzisi w castoramie ten płyn to Hagesan do czyszczenia zabrudzen z fug z gresów, kamieni naturalnych....fakt kosztuje 8o zł

  9. #9

    Domyślnie

    Ja polecam płyn do mycia WC typu WC PICKER lub podobny, ale bez chloru!!. Miałem podobny problem z czarną fugą na szarych płytkach i pomogło. Co do chloru- może odbarwić fugę, a z resztą kto lubi śmierdzieć jak kombatant spod Ypres. Pozdrowienia

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paty
    Mnie chodzi o płyn który doczyści plamy z fugi.

    Paty.
    Bez obaw. Taką operację robiłem w sierpniu. Kup szopa, jest najtańszy jak widzę, koszt chyba 6 do 8 zł za butelkę. Na butelce masz napisane czarno na białym jak masz zastosować (rozcieńczyć) szopa właśnie do zmywania plam po fudze. Proponuję zastosować gumowe rękawice, bawełnianą, dobrze nasiąkliwą szmatę, ewentualnie szczotkę ryżową. Na początku, na próbę nie rób dużo płynu, rozcieńcz sobie niewielką ilość i namocz szmatką kilka płytek. Po chwli zetrzyj. Jeżeli efekt cię zadowoli to zmyj w ten sposób całość płytek. Ja na końcu wszystko przemyłem obficie wodą, tak na wszelki wypadek. Płytko odzyskały połysk.
    PS. Mam szare fugi i nie zmieniły koloru.
    Pozdrawiam Cinek

  11. #11

    Domyślnie

    Spróbuj zwykłym octem, takim 10 voltowym - u mnie, co prawda ze zwykłych płytek, fuga zeszła
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony