dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mihookoz

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-022
    Posty
    6

    Domyślnie MS czy Oknoplast

    Witam,

    mam wycenę od ms i od oknoplastu na okna oraz na HST
    Droższa z oknoplastu na winergetic premium i tu wszytsko jasne.

    W MS okna MSLine+ ale HST taki opis

    Drzwi przesuwne typu HS - skrzydła proste, listwy przyszybowe proste, uszczelki czarne

    Szyba: 4T/16Ar/4/16Ar/4T , u=0.5 Termofloat ciepła Ramka CHROMATECH Ultra
    Okucie: SIEGENIA HS-Portal 300KF

    Zna ktoś, używa HST z firmy M&S

    Pozdrawiam
    Darek

  2. #2
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Może sprecyzuj pytanie - co jest nie jasne w opisie ?

    Pozdrawiam

  3. #3

    Domyślnie

    Wszystko

  4. #4
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    mihookoz

    Zarejestrowany
    Jun 2016
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-022
    Posty
    6

    Domyślnie

    Pytanie dla osób które użytkują, mają HS z firmy M&S. Technicznie to pytam jak się sprawują te okucia czy są problemowe?

    Pozdrawiam

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    T12345T

    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    3.214

    Domyślnie

    Czy gwoździe się wyginają? Owszem, tak. Głównie wtedy, gdy źle użyjemy młotka
    PRO QUALITY

  6. #6
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AmatorBudujeDom

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    11

    Domyślnie

    Witam serdecznie,

    Jestem w podobnej sytuacji - waham się między MS a Oknoplast. Mile widziane inne opinie.

    Trochę mnie zaskakuje, że dystrybutorzy z obu firm chcą 90% pieniędzy przed montażem - czy to standard?
    ----------------------------------------------------------------------------------
    www.AmatorBudujeDom.pl

    Dołącz do mnie na www.fb.com/AmatorBudujeDom i www.twitter.com/AmatorBudujeDom


  7. #7
    ELITA FORUM (min. 1000)
    MMichal

    Zarejestrowany
    Mar 2012
    Skąd
    Bydgoszcz
    Kod pocztowy
    86-005
    Posty
    2.623

    Domyślnie

    Witam

    Cytat Napisał AmatorBudujeDom Zobacz post
    Witam serdecznie,

    Jestem w podobnej sytuacji - waham się między MS a Oknoplast. Mile widziane inne opinie.

    Trochę mnie zaskakuje, że dystrybutorzy z obu firm chcą 90% pieniędzy przed montażem - czy to standard?
    A dlaczego TYLKO 90 % ???
    Za TOWAR trzeba płacić w 100%.

    Za chleb czy samochód płacisz dopiero po zjedzeniu czy też przejechaniu pierwszych 100 km ???

    Za towar przed dostawą a za montaż zapłacisz po zamontowaniu całości - to chyba uczciwe i normalne ?

    Pozdrawiam

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    A dlaczego TYLKO 90 % ???
    Za TOWAR trzeba płacić w 100%.

    Za chleb czy samochód płacisz dopiero po zjedzeniu czy też przejechaniu pierwszych 100 km ???

    Za towar przed dostawą a za montaż zapłacisz po zamontowaniu całości - to chyba uczciwe i normalne ?

    Pozdrawiam
    Mam okna Oknoplast winergetic premium, póki co jestem zadowolony lecz HST w czasie upałów chodzi nieco ciężej. Ja brałem okna w zimowej promocji, tak że musiałem zapłacić z góry za całość razem z montażem. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Busters

    Zarejestrowany
    Jul 2014
    Skąd
    Kraków/Wołowice
    Posty
    852

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    A dlaczego TYLKO 90 % ???
    Za TOWAR trzeba płacić w 100%.

    Za chleb czy samochód płacisz dopiero po zjedzeniu czy też przejechaniu pierwszych 100 km ???

    Za towar przed dostawą a za montaż zapłacisz po zamontowaniu całości - to chyba uczciwe i normalne ?

    Pozdrawiam
    90%, bo pewnie 10% dotyczy montażu. Nie zartuj , ze 100% trzeba zaplacic? Specyficzny macie ten dział okien, nie potraficie bez cynizmu?


    Dziwne masz porownania z tymi cenami, w budowlance za wiekszosc placisz po dostarczeniu/zamontowaniu to okna sa specyficzne(ale to logiczne, bo czesto sa robione pod dany wymiar i potem nie byloby co z nimi zrobic/komu sprzedac). Za materialy place jak mi je przywioza, za usluge po jej wykonaniu.


    PS Nie wiem jak w Bydgoszczy macie z chlebem, ale jak zapłacisz za chleb to nie odbierasz go tydzień póżniej
    Ostatnio edytowane przez Busters ; 13-07-2016 o 10:33
    Indywidualny, parterowy - 140m2 uzytkowej+garaż 33m2 - całość grzana. Ściana 18cm silikat.
    Ocieplenie: ściany 20cm 0,31, podłoga 20cm 0.36, strop wełna 40cm U=0,35
    Ogrzewanie: Tcap 9kw, Rekuperacja: Airpack 300. OZC~7,3KW
    Mieszkamy!

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.579
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    I raczej dostajesz ten chleb, a nie musisz tracić czasu i zdrowia w sądach....
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  11. #11
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AmatorBudujeDom

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał MMichal Zobacz post
    Witam



    A dlaczego TYLKO 90 % ???
    Za TOWAR trzeba płacić w 100%.

    Za chleb czy samochód płacisz dopiero po zjedzeniu czy też przejechaniu pierwszych 100 km ???

    Za towar przed dostawą a za montaż zapłacisz po zamontowaniu całości - to chyba uczciwe i normalne ?

    Pozdrawiam
    Nie można porównywać chleba czy samochodu do okien - bo to produkty gotowe przy zakupie. Okna to produkt gotowy po montażu, a więc wtedy powinna następować jakaś ostateczna zapłata.

    Oczywiście nie jestem lunatykiem i zdaję sobie sprawę z zaangażowania środków po stronie dystrybutora okien, ale z mojej perspektywy po wpłacie środków to motywacja do dobrej realizacji usługi może się już bardzo obniżyć - szczególnie w sytuacji 100% płatności... Myślę, że wpłata 50% byłaby uczciwa, a jednocześnie motywująca do rzetelnego wykonania usługi.

    Osobiście obawiam się tego, że montaż zostanie źle wykonany, a ja będę później dochodził poprawek w sądzie.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    www.AmatorBudujeDom.pl

    Dołącz do mnie na www.fb.com/AmatorBudujeDom i www.twitter.com/AmatorBudujeDom


  12. #12
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    AmatorBudujeDom

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-001
    Posty
    11

    Domyślnie

    Cytat Napisał wg39070 Zobacz post
    Mam okna Oknoplast winergetic premium, póki co jestem zadowolony lecz HST w czasie upałów chodzi nieco ciężej. Ja brałem okna w zimowej promocji, tak że musiałem zapłacić z góry za całość razem z montażem. Pozdrawiam.
    A skąd jest / jak się nazywa Twój dystrybutor Oknoplastu? Buduję w okolicach Warszawy i do tej pory rozmawiałem z dwoma dystrybutorami, ale ich zainteresowanie tematem jest dziwnie małe.
    ----------------------------------------------------------------------------------
    www.AmatorBudujeDom.pl

    Dołącz do mnie na www.fb.com/AmatorBudujeDom i www.twitter.com/AmatorBudujeDom


  13. #13

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmatorBudujeDom Zobacz post
    A skąd jest / jak się nazywa Twój dystrybutor Oknoplastu? Buduję w okolicach Warszawy i do tej pory rozmawiałem z dwoma dystrybutorami, ale ich zainteresowanie tematem jest dziwnie małe.
    To trochę daleko, ja zamawiałem w Gnieźnie. Obsługa na wysokim poziomie, montaż poprawny i przede wszystkim zawsze odbierają telefony i dotrzymują co do minuty terminów przyjazdu serwisantów. Pozdrawiam.
    Dom E-143, 140 m2 użytk, (210 m2 po podłodze), Porotherm 25 P+W, podłogówka 100%, kocioł Immergas Victrix X TT 12 2 ERP, kominek z PW Unico Nemo 2 TopEco, klima LG ArtCool Slim 3,5 kW (na letnie upały), podłoga 20cm EPS-100, elewacja 16cm grafit 0,033, dach 15cm styro + 10 cm wełny, okna Winergetic Premium, dachowe Velux MK10 Standard Plus.

  14. #14

    Domyślnie

    Zamawiałem okna u dystrybutora Vetrexu w Warszawie, przedpłata na poziomie 30 %. Montaż zaplanowany na sierpień, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej

  15. #15
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    finlandia

    Zarejestrowany
    Feb 2005
    Skąd
    Siedlce
    Kod pocztowy
    08-110
    Posty
    13.083

    Domyślnie

    Cytat Napisał AmatorBudujeDom Zobacz post
    Myślę, że wpłata 50% byłaby uczciwa, a jednocześnie motywująca do rzetelnego wykonania usługi.
    Zawsze mozesz zamówić okna bez montażu i sam go zrobić (ew. zlecić własnej, wyselekcjonowanej ekipie). I zrezgnować z dodatkowego rabatu jaki producencie dają za pełną wpłatę. I jestem pewien, ze wtedy zaliczka będzie normalna. Tylko i tak reszta płatności powinna odbyć się przy przekazaniu towaru.
    Po prostu jak Kuba Bogu..

    100 % zaliczki to normalne w dzisiejszych czasach. Podobno firmy nie płacą. Firmom nie płacą. Ogólnie lipa - taka wolona amerykanka - rządzi ten, który trzyma kase.
    A Ty?! Widząc tonącego wyciągniesz rękę? czy smartfona..

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony