dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 37
  1. #1

    Domyślnie Naped do bram garazowych?

    Czy przy instalcji napedu bramy garazwoej potrzebne sa fotokomorki? Kobieta jestem wiec sie nie orientuje pomoc mi potrzebna

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli masz dzieci i nie chcesz, żeby zostały przytrzaśnięte przypadkowo zamykającą się bramą, to tak.
    Jeśli masz samochód i nie chcesz, żeby brama opadła przypadkowo (dziecko bawiło się pilotem ) na dach samochodu podczas wyjeżdżania z garażu, to tak.
    W pozostałych wypadkach nie.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  3. #3

    Domyślnie

    Bramy niemieckiej firmy na H. nie mają fotokomórki a zatrzymują się jeśli napotkają na jakąś przeszkodę ( człowiek, samochód ). Przetestowane.
    Po wybudowaniu domu będę znała się na wszystkim i będę potrafiła wszystko zrobić sama, tylko wtedy to już po co ....

  4. #4
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    d525

    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Posty
    7

    Domyślnie

    Włosckie FAAC też są sprzedawane bez foto za 850zł np na allegro i to na ogół wystarcza bo potem i tak można dokupić komplet fotokom za 180zł i podłączyć. Bez foto i tak sie zatrzyma jak napotka opór . w FA.. można to też regulować tzn mniej czuła albo bardziej czuła. generalnie nikogo nie uszkodzi bo przy zamykaniu jak napotka opór to od razu sie otwiera do góry. Jedyna obawa, zę jkakby ktoś zamknał jak samochód jest pod spodem to mogłoby zarysować troche dach bo jednak troche na dół przyciska ale to też możan obejść gumową uszczelką na dole albo z pianki do drzwi albo z czegokolwiek miękiego wtedy w extremalnym przypadku zatrzyma się na dachu samochodu i wróci z powrotem nie robiąc żadnych śladów. Ale jak siez głową korzysta to raczej nie powinno sie nic dziać. z drugiej zaś strony to czy te 180zł to aż tak strasznie dużo jak sie ma małe dziecie które przyciskają co popadnie

  5. #5

    Domyślnie

    Dokładnie - fotokomórki to znowu nie taki wielki koszt.
    Napędy z regulacją siły potrafią zawodzić wtedy, gdy wzrosną opory - np. w zimie.
    Znowu listwa czuła na dotyk jest chyba cokolwiek droższa, no i nie zapobiegnie zarysowaniu dachu samochodu, jeśli podczas wyjeżdżania z garażu dzieci zamkną nam bramę "na głowie".
    Moim zdaniem ta niewielka oszczędność nie jest warta szkód i niedogodności, które w jej wyniku mogą powstać.
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  6. #6

    Domyślnie

    A ile ich trzeba? Bo monter chial mi wcisnac 4 az tyle potrzeba?

  7. #7

    Domyślnie

    2 wystarczą - na sensownej wysokości (40...60cm).
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  8. #8

    Domyślnie

    do garazowej absolutnie nie niezly ten gosc od czterech fotek nalezy pamietac zeby automat mial funkcje rozpoznawania przeszkody

    WJAZDOWA BRAMA TAK tego wymaga nie tylko rozsadek ale przepisy bezpieczenstwa za ktore odpowiada INSTALATOR

  9. #9

    Domyślnie

    Ja mam zamiar kupic FAAC 531 chyba ten automat ma? jak chial mi sprzedac z fotokomrkami

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigsister
    Bramy niemieckiej firmy na H. nie mają fotokomórki a zatrzymują się jeśli napotkają na jakąś przeszkodę ( człowiek, samochód ). Przetestowane.
    Brama innej niemieckiej firmy na N. też się zatrzymuje mimo braku fotokomórek. Sprawdzone. Nie rozumiem w związku z powyższym o co chodzi z tymi fotokomórkami. Może ktoś próbuje naciągnąć biedaczkę?

  11. #11

    Domyślnie

    Ale zatrzymuje się dopiero, jak dotknie, prawda?
    A co będzie, jeśli dotknie Ci do dachu samochodu podczas wyjeżdżania z garażu (bo dzieci pilotem się bawią)? Ładna ryska, nie?

    A co będzie, jeśli będziesz wyjeżdżać np. z bagażnikiem dachowym na dachu i zachaczysz o opuszczające się drzwi?

    Fotokomórki wyłapują samochód wcześniej, przed dotknięciem go przez drzwi/bramę garażową - listwa czuła na dotyk robi to w chwili dotknięcia, czyli jakby za późno, nie?
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  12. #12

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Ale zatrzymuje się dopiero, jak dotknie, prawda?
    A co będzie, jeśli dotknie Ci do dachu samochodu podczas wyjeżdżania z garażu (bo dzieci pilotem się bawią)? Ładna ryska, nie?

    A co będzie, jeśli będziesz wyjeżdżać np. z bagażnikiem dachowym na dachu i zachaczysz o opuszczające się drzwi?

    Fotokomórki wyłapują samochód wcześniej, przed dotknięciem go przez drzwi/bramę garażową - listwa czuła na dotyk robi to w chwili dotknięcia, czyli jakby za późno, nie?
    Nadal się nie zgadzam, niestety
    To nie jest tak, przynajmniej w przypadku naszej bramy, że spada ona na wyjeżdżający właśnie z garażu samochód z wielkim hukiem i dopiero potem podjeżdża do góry. Po pierwszy wystarczy delikatne dotknięcie, a po drugie dolna listwa jest zakończona gumą, więc nie ma mowy o żadnych rysach na dachu.
    Konkludując, uważam, że fotokomórki przy bramie garażowej to niepotrzebna strata kasy.

  13. #13

    Domyślnie

    hehe dzieci niektórych uzytkowników tego forum mają fajne zabawki - piloty do bram garazowych
    zazwyczaj pilot jest złączony z kluczykami, czyli jak sie jedzie samochodem jest on przy stacyjce i raczej dzieci wtedy nie powinny sie nim bawić

  14. #14

    Domyślnie

    bez jaj .... fotokomorka na strazy dzieci i samochodu.
    moze jeszcze SMSa ma wyslac ze dach pognieciony ????

    a potem czytam (ankieta na forum) ze budujemy domy za 300k (z dzialka) ....

  15. #15

    Domyślnie

    Cytat Napisał Annja
    Nadal się nie zgadzam, niestety
    To nie jest tak, przynajmniej w przypadku naszej bramy, że spada ona na wyjeżdżający właśnie z garażu samochód z wielkim hukiem i dopiero potem podjeżdża do góry. Po pierwszy wystarczy delikatne dotknięcie, a po drugie dolna listwa jest zakończona gumą, więc nie ma mowy o żadnych rysach na dachu.
    Ale musi dotknąć, prawda? (guma zawsze jest czysta? nie ma na niej piasku czy błota?) Czyli reakcja jest dopiero w momencie wystąpienia zdarzenia, którego chcemy uniknąć. Inaczej mówiąc - brama "wie" o tym, że nie powinna się zamknąć dopiero wtedy, gdy spróbuje i wyczuje, że coś jest pod spodem.
    Natomiast przy fotokomórce brama "wie" wcześniej, że coś się znajduje w świetle wyjazdu i nawet nie spróbuje się zamykać.
    To tak, jakbyś na drodze nie patrzyła na światła stop samochodów przed Tobą, tylko zatrzymywała się dopiero, jak dotkniesz samochodu, który z przodu stanął.
    Cytat Napisał Annja
    Konkludując, uważam, że fotokomórki przy bramie garażowej to niepotrzebna strata kasy.
    Sądzę, że to samo można powiedzieć o ABS i poduszkach w samochodzie, systemie alarmowym w domu, a nawet parasolu branym na-wszelki-wypadek w pochmurne dni.
    Jesteśmy wolni, mamy wybór. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bigbeat
    Jesteśmy wolni, mamy wybór. Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz. Wolnoć Tomku w swoim domku. Ale: jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubie
    no i jeszcze nie ma dymu bez ognia......

  17. #17

    Domyślnie

    No to jeszcze: gdzie drwa rąbią, tam się wióry sypią
    GL-189 Olszewnica Stara
    Hobby: zwariowane pomysły, zawracanie głowy i takie tam różne...
    Zlot Forum 2009.06.27 Urzut: http://forum.muratordom.pl/spotkanie-forum,f138.htm

  18. #18

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mandarynka
    Ja mam zamiar kupic FAAC 531 chyba ten automat ma? jak chial mi sprzedac z fotokomrkami
    A powiedził Ci że to jest model wycofywany do końca 2007 roku i zastępuję go model D 600 ładniejszy i bardziej dopracowany. Co do Faac to dobry wybór, automaty się instaluje i się zapomina o nich prawie nigdy nie ma z nimi problemów.
    Zestawy są sprzedawane bez foto komórek, aż 4 to Ci troszkę dużo wciska. Do garażówki wystraczą 2 (1 komplet nadajnik i odbiornik), automaty te się dobrze spisują nawet bez a to jest dodatkowe zabezpieczenie. Oferta i ceny dostęone na www.faac.pl
    Alarmy, Kamery, Telewizja, Automatyka bram to moje zajęcie

  19. #19

    Domyślnie

    Witam. Chce kupic jakis naped do bramy uchylnej 200x230. Myslalem o czyms takim ja HATO 200 C -wiem ze Chinol ale gdzies czytalem, ze jest to w miare OK lub wyczytalem tutaj o czyms takim jak Came i znalalzlem cos takiego jak Came HG 600. Nie ukrywam, ze chce kupic cos w miaree taniego ale nie jakies dziadostwo. Wiem, ze chytry placi 2 razy i raczej nie chcialbym czegos takiego testowac na sobie. Brame otwieram raczje 2x dziennie. Co mozecie doradzic? Pozdrawiam.Piotrek

  20. #20

    Domyślnie

    wiem, ze tamt juz nie zyje od 2007 r ale moze jednak ktos mi cos doradzi?

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony