dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 2
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 28
  1. #1

    Domyślnie Jak polecacie gladz szpachlowa ?

    Najlepiej zeby byla:

    latwa w obrobróbce

    dosc wytrzymala w trakcie eksploatacji

  2. #2
    Guest

    Domyślnie Re: Jak polecacie gladz szpachlowa ?

    Cytat Napisał Waldon
    Najlepiej zeby byla:

    latwa w obrobróbce

    dosc wytrzymala w trakcie eksploatacji
    stabil
    - taki ... "niedzwiadek"

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    GIPSAR uni, latwy w nakladaniu i swietnie sie szlifuje, bron borze nie daj sie zwiesc reklami i nie kupuj percfectu, bo tego gowna nie mozna szlifowac, jak nalozylem na sciane to szlifierka oscylacyjna to czyscilem, az ja szlag trafil

  4. #4

    Domyślnie

    KMK 300 (nie 200) tania i bardzo dobra
    ________________________________________
    Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło !!!
    GG 92925

  5. #5

    Domyślnie

    Tylko Gipsar Uni - jak wyżej. Cekol też dobry ale droższy.

    Teraz kładę specjalną gładź Knauf Board Finish. Jest tak twarda, że szlifowanie większych nierówności nic nie daje i trzeba nakładać kolejne warstwy wyrównujące.
    Tragedia i cena 80 zł za worek
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    W Leroy mają białą gładź firmy inter grąd, ma jedną zaletę - jest tania. 26 złotych za 25 kg worek. U mnie się sprawdza I dobrze się szlifuje.

  7. #7

    Domyślnie

    Kiedys poddalem pod dyskusje gladz wapienna - bo tansza od gipsowej, wapno dezynfekuje, jest najbardziej tradycyjne z materialow i takie tam pierdoly powciskalem na forum. Ale temat nie chwycil - nie wiem czemu..? Naprawde uwazam, ze gladz wapienna jest warta rozwazenia.
    Może spotkamy się, tam gdzie trafi każdy z nas, tam gdzie życie będzie snem...?
    I zobaczysz, będzie czas, żeby śpiewać, żeby grać, za sto lat, za rok, za dzień...

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał Przekorek
    Kiedys poddalem pod dyskusje gladz wapienna - bo tansza od gipsowej, wapno dezynfekuje, jest najbardziej tradycyjne z materialow i takie tam pierdoly powciskalem na forum. Ale temat nie chwycil - nie wiem czemu..? Naprawde uwazam, ze gladz wapienna jest warta rozwazenia.
    mozesz cos wicej np producenci jakies zalety?
    pozdro Waldon

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    wapienna???

    Ktoś toto w ogóle sprzedajem czy trzeba samemu produkować mieszankę wapna z czymś tam jeszcze...

    No i wapno jest żrące, trzeba uważać... i nie wiem ile wiąże, ale w dzieciństwie dziadek tynkował dom taką mieszanką wapna z piaskiem, pamiętam, że wiązało toto długo...

    Nie wiem, ppierwszy raz słyszę o gładzi wapiennej

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Napisał niciacia
    KMK 300 (nie 200) tania i bardzo dobra
    KMK 300 to szajs jakich mało. Gipsowałem ścianę z tynkiem cementowo-wapiennym najpierw KMK 200 potem KMK 300. Później malowałem farbą DECORAL. Teraz po 3-ech latach warstwa KMK 300 wraz z farbą odłazi (odwarstwia się) od KMK 200 - złazi wręcz płatami !!!
    Nie kupujcie i nie stosujcie gładzi gipsowych KMK !
    Polecam natomiast STABILL - trzyma mocno i dobrze się szlifuje.

  11. #11

    Domyślnie

    Ostatnio sporo wygładziłem gładzią KMK 300.

    Faktycznie nie skojarzyłem tego, ale po malowaniu Duluksem farba złaziła z taśmą malarską - tragedia
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  12. #12

    Domyślnie

    Jestem w trakcie robienia gładzi fakt jest że Gipsar Uni dobrze się obrabia i nakłada ale gipsarem robię tylko sufity bo się bardzo lekko dociera ale na ściany uważam że lepsze jest coś twardszego bo gipsar sypie się pod gołą ręką nie wspomnę o papierze lub siatce. Na ściany nakładam zwykłą gładź gipsową z OBI podajże KBE się nazywa dobrze się szlifuje i jest bardzo tania 19,90 za 25 kg i widać że się dobrze sprzedaję bo często zamawiają.

  13. #13

    Domyślnie

    Ja jednak polecam gładź gipsową STABILL PG 41. Po nałożeniu i wyszlifowaniu ściana oświetlona światłem wygląda w pewnych miejscach jak lekko oszroniona, ponieważ STABILL posiada w sobie włókna szklane. Cena za worek 25 kg - 36 zł.
    Natomiast jak wspomniałem wcześniej, jestem bardzo zawiedziony gładzią gipsową KMK, która odrywa się płatami. Nie jest to jedyny przypadek występujący u mnie. Fachowiec, który to zobaczył stwierdził, że spotkał już kilka przypadków odrywania się gładzi KMK (jej drugiej, ostaniej warstwy). Na początku widać małe (kilka cm2) wybrzuszenia na ścianie, które po oderwaniu stanowią obszar sięgający nawet 1 m2. W miejscu tych oderwanych płatów nakładam właśnie gładź STABILL PG 41. Teraz muszę wszystko pomalować i tutaj fachowiec już ma wątpliwości, czy podczas malowania nie dojdzie do kolejnego odrywania się płatów ze starą farbą i gładzią KMK 300.

  14. #14

    Domyślnie

    Ja też polecam Stabil, nie jest tani , ale warto.

  15. #15

    Domyślnie

    Tez podpisuje sie pod stabilem dobrze sie nim robi , w obrobce jest troszke twardy ale to sie wiaze z lepsza wytrzymaloscia w porownaniu do np. gipsaru ,ktory sie sypie jak maka. Tak przy okazji powiem ze teraz stosuje angielska technologie (Multi-finish Plaster) i jest to calkiem inny material pozwalajacy np. sciane ok.10m2 zrobic na gotowo w 1-2godz(zagladzenie na lustro bez szlifowania).

    Poltomy

  16. #16

    Domyślnie

    Cytat Napisał Waldon
    Cytat Napisał Przekorek
    Kiedys poddalem pod dyskusje gladz wapienna - bo tansza od gipsowej, wapno dezynfekuje, jest najbardziej tradycyjne z materialow i takie tam pierdoly powciskalem na forum. Ale temat nie chwycil - nie wiem czemu..? Naprawde uwazam, ze gladz wapienna jest warta rozwazenia.
    mozesz cos wicej np producenci jakies zalety?
    Wyciągam ten dość "stary" wątek, ponieważ sam obecenie jestem na etepie gładzi.
    Chcę położyć tylko w kuchni i w łazience... wiem, wiem... właśnie tam gdzie największa wilgoć, ale tam mam połączenie tynku i płyt KG. Dlatego właśnie zastanawiam się nad gładzią cementowo-wapienną. Produkuje taką KNAUF http://www.knauf.pl/cms_media/karty_produktow/P522.pdf
    Czy ktoś kładł coś takiego na ściany?

    Pozdrawiam
    Carl
    D12a... wybudowałem jest super, jest super więc po co inny

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar SAVAGE7
    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    granica śląskiego i małopolski
    Posty
    2.379

    Domyślnie

    cekol i stabil - tak. gipsar jest za mięki choć dobrze się obrabia, ale po malowaniu łatwo wszystko się zdrapuje paznokciem. znam faceta który robi gładzie gipsem szpachlowym. ściany ribi idealne i co ważne twarde. no ale liczy sobie 30zł. za metr.

  18. #18

    Domyślnie

    U siebie część domu zagipsowałem masą Knauf Board Finish - z nazwy jest to tynk gipsowy cienkowarstwowy z dodatkiem polimerów.

    Twarda sztuka - 2 szlifierki oscylacyjne na nim padły bo nie przeczytałem instrukcji. Trzeba go nakładać na ścianę jak gładź, ale potem nie szlifować, tylko w trakcie wiązania zatrzć filcówką i następnie zagłaskać blachą na lustro.
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  19. #19

    Domyślnie

    Jak trzeba nakładać grubo (1mm i więcej) dobry jest cekol. Jeżeli trzeba zaciągnąć ostateczna warstwę na "zero", czego cekol nie umożliwia, jeżeli robi sie poprawki miejscowo, niezastąpiona jest szpachlówka akrylowa w wiaderach gotowa do użycia - polecam super sprawa.

  20. #20

    Domyślnie

    zastosowałem u siebie gotową szpachel akrylową śnieżki i muszę przyzać że jest ok, cekol też ale w odrużnieniu od akrylówki ma ograniczony czas pracy co wiąże się z częstym urabianiem masy. Pozdrawiam i dzięki za tak szeroki odzew.

Strona 1 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony