dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 4
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 61
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Napisał olasosenko
    My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...
    Pierwsze skojarzenie to ... że zaleje wam działkę. Ale ja tam specjalistą od wody nie jestem....
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  2. #42
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar olasosenko
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Cytat Napisał olasosenko
    My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...
    Pierwsze skojarzenie to ... że zaleje wam działkę. Ale ja tam specjalistą od wody nie jestem....
    ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok
    Wariatka buduje dom...z marzeń i chmur...

    Dziennik Sosenki
    Komentarze

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Napisał olasosenko
    ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok
    To poczytaj:
    http://forum.muratordom.pl/za-duzo-w...cy,t109293.htm

  4. #44
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar olasosenko
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał olasosenko
    ej... nawet mnie nie strasz ;p Specjaliści twierdzą że będzie ok
    To poczytaj:
    http://forum.muratordom.pl/za-duzo-w...cy,t109293.htm
    aleś mnie chłopie zestresował :/ Chyba nie zdawałam sobie sprawy z tego co jak tej wody będzie za dużo :/ Bardzo dziękuję za tego linka

    Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

    jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię )
    Wariatka buduje dom...z marzeń i chmur...

    Dziennik Sosenki
    Komentarze

  5. #45

    Domyślnie

    Cytat Napisał olasosenko
    Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

    jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię )
    Powiem tak, jeśli koniecznie chcesz mieć tą studnię to poszukaj poważnej firmy od odwiertów (a nie pan Kazio) - im poważniejsza tym lepiej. Jakoś wiercą do ropy i poza pierwsza fazą gdy na nią trafią to później im bokami nie leci - więc musi się dać. Ale jak przypuszczam jest to rozwiązanie drogie (pewnie stalowe rury osłonowe, jakieś specjalne środki uszczelniające albo coś). W każdym razie w tym kierunku trzeba by szukać jak nie firmy to przynajmniej wiedzy jak to zrobić dobrze.
    Wariant drugi to jak masz gdzie odprowadzić ewentualny nadmiar wody to ryzykujesz że "będzie dobrze i będzie Pan zadowolony"...
    PS.
    To co prawda budowa mostu ale opisane jest ile się nabiedzili z wodami artezyjskimi: http://www.awarie.ps.pl/artykuly/0122.pdf
    PS2.
    Poszukałem i ... znalazłem. Takie odwierty wykonuje się w ten sposób że wierci się większą średnicą rury do wartstwy nieprzepuszczalnej. Tam się robi korek iłowy, wypełnianie mleczkiem iłowym + kompaktonit (cokolwiek to znaczy ) i dalej wierci sie w mniejszej rurze. I tak aż do właściwej warstwy wodonośnej. To powinno pozwolić odrzucić niepoważne firmy.

  6. #46
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar olasosenko
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomkii
    Cytat Napisał olasosenko
    Nie za bardzo wiem jak teraz podejść do tematu... Niby fachowcy którzy przeglądali przekrój ziemi twierdzą że będzie OK i że ten samo wypływ będzie w sam raz na dwa domy, ale teraz to już wolę dmuchać na zimne!!

    jeszcze raz dzięki za "uświadomienie" mi problemu i sprowadzenie na ziemię )
    Powiem tak, jeśli koniecznie chcesz mieć tą studnię to poszukaj poważnej firmy od odwiertów (a nie pan Kazio) - im poważniejsza tym lepiej. Jakoś wiercą do ropy i poza pierwsza fazą gdy na nią trafią to później im bokami nie leci - więc musi się dać. Ale jak przypuszczam jest to rozwiązanie drogie (pewnie stalowe rury osłonowe, jakieś specjalne środki uszczelniające albo coś). W każdym razie w tym kierunku trzeba by szukać jak nie firmy to przynajmniej wiedzy jak to zrobić dobrze.
    Wariant drugi to jak masz gdzie odprowadzić ewentualny nadmiar wody to ryzykujesz że "będzie dobrze i będzie Pan zadowolony"...
    PS.
    To co prawda budowa mostu ale opisane jest ile się nabiedzili z wodami artezyjskimi: http://www.awarie.ps.pl/artykuly/0122.pdf
    PS2.
    Poszukałem i ... znalazłem. Takie odwierty wykonuje się w ten sposób że wierci się większą średnicą rury do wartstwy nieprzepuszczalnej. Tam się robi korek iłowy, wypełnianie mleczkiem iłowym + kompaktonit (cokolwiek to znaczy ) i dalej wierci sie w mniejszej rurze. I tak aż do właściwej warstwy wodonośnej. To powinno pozwolić odrzucić niepoważne firmy.
    Dzięki

    Wieczorkiem poczytam

    Jeszcze raz dziękuję za fatygę
    Wariatka buduje dom...z marzeń i chmur...

    Dziennik Sosenki
    Komentarze

  7. #47
    Pyrekcb
    Guest
    Pyrekcb

    Domyślnie

    Mam pompę zasysającą http://www.omnigena.pl/ - póki co, działa bdb.

  8. #48
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    .... witam ...

    podciągnę wątek, ale z ciut innej strony

    gdzie w okolicach Warszawy można kupić kręgi do studni fi 80 c, wysokość 100 cm.... i wieko też

    ... jakby ktoś wiedział tez o rurach drenażowych w otulinie - będę wdzięczna

    dzięki

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Napisał Pyrekcb
    Mam pompę zasysającą http://www.omnigena.pl/ - póki co, działa bdb.
    a jaki model?
    bo my sie zastanawiamy na JY1000
    pozdr
    rafal

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    PiotrPiotr

    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam - ja miałbym takie pytanie związane jeszcze z tym tematem - jakie rury polecacie? PCV czy metalowe?
    Dziekuję za odpowiedź

  11. #51
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar langerob25
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    okolice Krakowa
    Posty
    1.017
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    63

    Domyślnie

    Cytat Napisał ponadczas
    Wbij się w jakąś internetową porównywarkę cen i na pewno coś znajdziesz.
    Poczytaj komentarze na temat danej pompy i sprawa załatwiona.
    Tanie i stosunkowo dobrej jakości są na przykład te z einhell'a - niemiecka firma, współpracująca oczywiście z CHRL Dwa lata gwarancji, jeśli coś się stanie, przeważnie wymieniają na nówkę. I nie naciągam - mówię, jak zrobię.
    Osobiście nie mam zastrzeżeń do marki einhell, ale znalazłem tylko jeden model pompy głębinowej i tylko do 20 m
    Dziennik budowy
    Komentarze
    gg 7903978
    Sprzedam reku

  12. #52
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekmatusz
    Witam,

    chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

    Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

    Pozdr
    Darek
    Dobre żeby nie powiedziec wieczne ze wzgledu prostą knstrukcję są czeskie pompy sigma i cenowo do przezycia na pewno nie zadne chiskie cudenka z inoxu o tym zapomnij. U mojej mamy sigma pracuje 12 lat bez zarzutu, u znajomego w studni cembrowinowej od 35 lat bez zarzutu na prawde nie wiem jak to mozliwe ale nic sie nie dzieje. Gorąco plecam!!!



    cena jak widze promocyjna 1464 zł . ta inoxowa to jakas wersja sumoto ale na jej temat nic ci nie powiem bo nie uzywałem

    http://www.ekwasek.pl/index.php?prod...ct&prod_id=153


  13. #53
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    Cytat Napisał nitubaga
    .... witam ...

    podciągnę wątek, ale z ciut innej strony

    gdzie w okolicach Warszawy można kupić kręgi do studni fi 80 c, wysokość 100 cm.... i wieko też

    ... jakby ktoś wiedział tez o rurach drenażowych w otulinie - będę wdzięczna

    dzięki
    Ja wiem i powiem jak chcesz

  14. #54
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    ...noooo ściałabym ściała

  15. #55
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    w ruscu na ulicy osiedlowej nr musze sprawdzic przy okazji

  16. #56
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) CZARNY PAS W WALCE O PRAWA INWESTORAFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar nitubaga
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Posty
    18.724

    Domyślnie

    yyyyyyyyy a co to za miejscowość ???

  17. #57
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    gawel

    Zarejestrowany
    Feb 2003
    Posty
    10.260

    Domyślnie

    rzut kamieniem od Urzutu

  18. #58

    Domyślnie

    Cytat Napisał darekmatusz
    Witam,

    chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

    Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

    Pozdr
    Darek
    --------------------------------
    Robiłem wywiad jak to z tymi pompami g. jest i wyszło na Belardi. Silnik japoński - Sumoto, pompa włoska. Kupiłem 4S15. Zapłaciłem 1450 złociszy. Kompromis m/y ceną i jakością. Chętnie też dowiem się coś na temat tych pomp. Moja ma pchać wodę do małego domku na działce + spory ogród. AS
    *** Lubię czasami sobie coś wybudować ***

  19. #59

    Domyślnie głowica do studni głębinowej

    Korzystając z okazji i wątku. Jak zakańczaliście wasze studnie głębinowe. Studniarz który u mnie wiercił zachęca do rozwiązania amatorskiego polegającego na torebkach foliowych wokoło rury tłocznej oraz piance poliuretanowej. Brzmi nie najlepiej ale on nie ma interesu mnie odwodzić od głowicy. Wiele studni jak widziałem w mojej okolicy jest tak zakończonych, znaczy amatorsko. Nie mam doświadczenia w tym względzie. Studnie wiercił profesjonalnie. Głowica krajowa (do rury 110 mm) kosztuje 140 - 180 PLN(Allegro) ale wygląda amatorsko (miałem ją w ręku). Może jakieś sensowne rady - rozwiązania? AS
    *** Lubię czasami sobie coś wybudować ***

  20. #60

    Domyślnie

    Belardi robi dobre pompy, polecal je czlowiek ktory u mnie wiercil. Sadownicy ktorzy obok mnie nawadniaja pola je stosuja, a u nich nie maja lekko.
    Ja mam 4H14, jak na razie pracuje bez zarzutu.

    Co do glowicy. Ja mam plastikowa glowice, nie jest to moze jakas kosmiczna technologia, ale zaciskana na rurze, ma dlawice dla kabla. Moze byc. Kosztowala jakes 130 zl na allegro.
    Taka czarna plastikowa z PCV.

Strona 3 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony