dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 4
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 61
  1. #21

    Domyślnie

    Nie jest tak żle. Jeden z geologów zaproponował aby teraz wiercic a legalizacją zajać sie przy opracowywaniu zagospodarowania działki. Nawet cena wówczas jest tylko za sporządzenie jednej dokumentacji.

  2. #22
    SS
    Guest
    SS

    Domyślnie

    [quote="janaro"]Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. quote]
    poproś ich o podstawę prawną bo może się okazać , że twoja działka nie leży w strefie ochronnej dużego ujęcia wody i po prostu cię wpuszczają w maliny - zawsze to rzeba dać kolegom zarobić
    http://www.radiesteta.webpark.pl
    SJS

  3. #23
    SS
    Guest
    SS

    Domyślnie

    [quote="janaro"]Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. quote]
    poproś ich o podstawę prawną bo może się okazać , że twoja działka nie leży w strefie ochronnej dużego ujęcia wody i po prostu cię wpuszczają w maliny - zawsze to rzeba dać kolegom zarobić
    http://www.radiesteta.webpark.pl
    SJS

  4. #24
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    marko1976

    Zarejestrowany
    Jan 2005
    Posty
    3

    Domyślnie

    czy może ktoś podać rozporządzenia opisujące dokładnie procedurę związaną z odwierceniem studni. Jakie akty prawne to regulują

  5. #25

    Domyślnie

    Cos pamietam, ze ktos kiedys na tym FORUM o tym wspominal juz.
    Tylko trzebaby poszukac,

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Napisał malgosia.m
    Mam studnie glebokosc ok 50 metrow kosztowala mnie razem z pompa i hydroforem i podlaczeniem ( co prawda wadliwym) 8380 zł.Wykonana na wiosne tego roku. Pozdrawiam
    Co cię skłoniło do takiego wydatku ? Brak wody wodociągowej ? Czy tez lepsza woda ze studni (przy tej głębokości)
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Napisał KaiM
    w sumie to moge polecic ekipe ktora wiercila u mnie, pomimo braku efektu bylem zadowolony

    sumiennie dwa dni wiercili poddali sie na 12,5m bo nie znalezli wody ale skasowali wtedy tylko połowę ceny
    Grzegorz Nowak tel. 8238-773
    Możesz podać dokładniejsze koszty ?
    Dlaczego głebiej nie wiercili ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Napisał janaro
    Własnie niedawni byłem w starostwie i okazało się że jakakolwiek studnia wiercona wymaga zgłoszenia do Urzędo do Wydziału Ochrony Środowiska. Oczywiście trzeba oparować dokumentacje projektowa studni, a potem dokumentację powykonawczą. Jak popytałem geologów to cenu były od 1200z(za obie dokumentacje) wzwyż.
    ale tylko wtedy gdy wiercisz na więcej niż 30 metrów. Do 30 nie musisz nic zgłaszać
    Możliwości są TYLKO dwie: albo będzie dobrze albo będzie źle

  9. #29

    Domyślnie

    150 zł/m z wszystkim.
    Jagiellonia.

  10. #30

    Domyślnie

    Witam,

    chciałbym wznowić wątek i zapytać czy możecie polecić dobrą i w rozsądnej cenie pompę głębinową?

    Szukałem na forum i nic nie znalazłem w temacie...

    Pozdr
    Darek

  11. #31

    Domyślnie

    Wbij się w jakąś internetową porównywarkę cen i na pewno coś znajdziesz.
    Poczytaj komentarze na temat danej pompy i sprawa załatwiona.
    Tanie i stosunkowo dobrej jakości są na przykład te z einhell'a - niemiecka firma, współpracująca oczywiście z CHRL Dwa lata gwarancji, jeśli coś się stanie, przeważnie wymieniają na nówkę. I nie naciągam - mówię, jak zrobię.
    non omnis moriar

  12. #32

    Domyślnie

    Podaj też parametry, ktorych oczekujesz i do których dobierasz
    Głębokośc studni, lustra wody, do czego ma służyć (podlewanie (automat), dom), ciśnienie, wydajność itp.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  13. #33

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    Podaj też parametry, ktorych oczekujesz i do których dobierasz
    Głębokośc studni, lustra wody, do czego ma służyć (podlewanie (automat), dom), ciśnienie, wydajność itp.
    No wlasnie z tym mam maly problem. Studnia bedzie dopiero kopana i ma sluzyc glownie do podlewania ogrodu (w domu mam wodociag?). Ogrod ok. 400 mkw. W przyszlosci planowany system nawadniajacy.
    Sasiedzi maja studnie ok. 18 metrow glebokosci. Mysle ze u mnie bedzie podobnie.

    Wykonawca studni standardowo wierci rury o średnicy 110, ale za doplatą 20 zł/m proponuje rury 140 (wymiary zewnętrzne)?

    Chciałbym zapytać czy warto dopłacić do większego przekroju?

    Pozdr
    Darek

  14. #34

    Domyślnie

    moim zdaniem to ty powinieneś zrezygnować ze studni.
    Koszty niewspółmierne do oszczędności na tej powierzchni.
    I jeszcze zabawa gdy studnia będzie niewydolna itp.
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  15. #35

    Domyślnie

    Cytat Napisał NOTO
    moim zdaniem to ty powinieneś zrezygnować ze studni.
    Koszty niewspółmierne do oszczędności na tej powierzchni.
    I jeszcze zabawa gdy studnia będzie niewydolna itp.
    Dzieki za odpowiedz. Pewnie masz rację. Do tej pory również podchodziłem w ten sposób do sprawy. Ale niestety ciśnienie wody w wodociągu jest kiepskie i nie zanosi się że będzie lepiej.

    Myślę, że przeczekam jeszcze ten rok, tym bardziej, że znalazłem firmę która wierci studnie ręcznie.

    Pozdrowienia
    Darek M.

  16. #36

    Domyślnie

    18 m ręcznie to niezły wyczyn.
    Ciśnienie wody z sieci możesz podnieść specjalną pompą - bedzie taniej.

    I co znaczy słabe ciśnienie ? Ile czasu trwa na maxa wypełnienie wiadra 10 l ?
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  17. #37

    Domyślnie

    Rury 110mm to średnica zewnętrzna. W środku mają ok 100mm. Większość pomp ma średnice ok 97mm (jedynie grundfoss ~74mm). Widziałem jak pompe głębinową wyciągano wózkiem widłowym. Jeżeli masz oferte za dodatkową opłatą wywiercić studnie w rurach 140mm to chyba warto. My wiercimy w rurach o średnicy 120mm i to też już odpowiednia średnica.

  18. #38

    Domyślnie

    Doplacić warto.
    Ale w tym projekcie nie warto wiercić.
    Automat nawadniania można zbudować tak aby korzystał nawet z małergo ciśnienia wody ...
    Tomasz
    <NOTO>

    "Górnicy, funkcjonariusze UOP, ABW i CBA. Przechodzą na emerytury po 25-30 latach pracy i dostają dwa razy więcej niż inni.
    Jak wynika z raportu ZUS górnik dostaje prawie 3 tysiące. Mundurowi po ok. 2,9 tysiąca. Oni pracują średnio po 25 lat.
    Wynika z tego wszystkiego, że im kto krócej w Polsce pracuje – tym więcej dostaje. "

    http://forum.muratordom.pl/viewtopic.php?t=54419

  19. #39

    Domyślnie

    My wlasnie wywiercilismy (tzn firma) studnie w rurze 110mm plusem ze tylko na glebokosc 7,5 bo juz na 2 metrach jest woda..tak wiec duzo nie zaplacilismy
    ma byc przeznaczona na podlewanie ogrodka ,system nawadniania (ktory juz istnieje) 3 sekcje po 2 gardeny T200 teraz tylko musze zmodernizowac czyli przelaczyc z kranow na studnie
    z pomp chcemy zastosowac pompe zewnetrzna i tu wlasnie rodzi sie pytanie jaka?
    z zbiornikiem (maly hydroforek)czy bez zbiornika..????
    moze macie jakies propozycje, albo wiecie z doswiadczenia co mozna zastosowac a nie kosztuje majatku?
    od dwoch dni siedze i przegladam net i glupi jestem nie wiem co wybrac
    pomozcie
    pozdr
    rafal

  20. #40
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar olasosenko
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Posty
    216
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    42

    Domyślnie

    My właśnie czekamy na wiercenie... nasz studnia ma mieś ok 30m głębokości. Sprawdzaliśmy mapy hydrologiczne (czy jak im tam) i pod naszą działką (i całą okolicą) jest woda artezyjska. Specjaliści twierdzą że woda będzie bardzo dobra z samo wypływem... Zobaczymy...
    Wariatka buduje dom...z marzeń i chmur...

    Dziennik Sosenki
    Komentarze

Strona 2 z 4

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony