dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Question Wybór najkorzystniejszego układu mieszkania 53m2

    Witam.

    Chciałbym usłyszeć wasze opinie na temat układu mieszkania. Mam jeszcze możliwość jego zmiany, więc zastanawiam się czy nie skorzystać. Nie mam jednak doświadczenia w projektowaniu i aranżacji, więc liczę na cenne porady

    RZUT 1
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	55,4 KB
ID:	359743

    RZUT 2
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.JPG
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	47,5 KB
ID:	359744

    RZUT 3
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	42
Rozmiar:	67,5 KB
ID:	359745

    Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Dla kogo to mieszkanie?

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    Zadaj sobie pytanie - gdzie będziesz przechowywać swoje ubrania, skoro w sypialni nie ma miejsca na szafę.

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie


  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał Elfir Zobacz post
    Ciekawy układ, troszkę szkoda tego dłuuugiego korytarza ... ale naprawde jestem pod wrażeniem

    Cytat Napisał joliska Zobacz post
    Dla kogo to mieszkanie?
    Narazie 2+0, w domyśle 2+1

  6. #6
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar joliska
    Zarejestrowany
    Feb 2009
    Posty
    5.381

    Domyślnie

    Długi korytarz to porażka na takim metrażu - nie wykorzystacie na nic, a zapłacić za te metry trzeba...

  7. #7

    Domyślnie

    Mortias
    To może jeszcze moja propozycja. Dwie łazienki i trochę zmian w układzie pokoi. Wc można zamienić np. na garderobę. Albo przesunąć łazienkę w miejsce wc i od strony kuchni zrobić jeszcze jakąś spiżarnię w zamian za brak miejsca do przechowywania lub powiększyć kuchnię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	359754

  8. #8
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    W każdej wersji jest długi korytarz z powodu niefortunnego ustawienia pionów wod-kan.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał anika1003 Zobacz post
    Mortias
    To może jeszcze moja propozycja. Dwie łazienki i trochę zmian w układzie pokoi. Wc można zamienić np. na garderobę. Albo przesunąć łazienkę w miejsce wc i od strony kuchni zrobić jeszcze jakąś spiżarnię w zamian za brak miejsca do przechowywania lub powiększyć kuchnię.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.JPG
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	78,6 KB
ID:	359754
    Bardziej się skłaniałem ku RZUT 2 lub 3. Nie chcę robić labiryntu z mieszkania. Na tylko 53m więc odkładanie pomieszczeń nie jest mi w smak, wolałbym juz dołożyć metrów do salonu lub łazienki. Dzięki za pomysł z salonem

  10. #10
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar moniss
    Zarejestrowany
    Apr 2005
    Skąd
    BB
    Posty
    2.286

    Domyślnie

    Mortias, moim zdaniem propozycja tak Elfir, jak i anika1003, są lepsze niż deweloperskie pomysły.
    Przy czym u Elfir bym zmieniła dwie rzeczy:
    - w kuchni piekarnik byłby pod płytą a ścianka oddzielająca kuchnię od salonu byłaby niska - tylko tyle, aby zasłonić kuchenny rozgardiasz
    - drzwi do pojedyńczej sypialni przesunęłabym bardziej w prawo, aby na lewo zmieścić jakaś komodę - przedłużenie szafki nocnej
    W propozycji aniki, zamieniłabym jedną z łazienek na pomieszczenie gospodarcze z pralką, suszarką, mopem, odkurzaczem, deska do prasowania itp.

    Jeśli chodzi o labirynt korytarzy, to moim zdaniem lepiej (bo praktyczniej i przytulniej) jest wyodrębnić strefę wejściową, gdzie zostawiamy buty i parasole, wieszamy kurtki na wieszakach... Od razu od wejścia nie mamy widoku na kuchenny rozgardiasz, i nie obejmujemy od razu wzrokiem dużej części mieszkania, co sprawia wrażenie, że mieszkanie jest mniejsze, niż gdyby dawkować widoki stopniowo.
    Ostatnio edytowane przez moniss ; 02-07-2016 o 10:00
    Ponoć tylko nudne kobiety mają nieskazitelnie czyste domy
    niecodziennik
    Wizualizacje salonu wraz z przyległościami


Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony