dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie Firanka a wyjście na taras

    Jakie macie rozwiązania z wyjściem na taras? Czy macie firanki albo zasłony czy też nic? Ja chciałabym nic, ale nie wiem czy takie gołe wielkie okna balkonowe (dwuskrzydłowe) to dobry pomysł. Z drugiej strony np. latem kiedy wyjście na balkon jest często otwarte to czy ma to sens zakładanie firany a potem wisi ona gdzieś tam w bok szurnięta żeby nie przeszkadzała.

  2. #2
    Guest

    Domyślnie

    A moze zrobisz nie takie zwykłe białe firanki tylko firanki-zasłonki z lekko prześwitującego materiału,długie,lejące,które można potem na sezon letni ładnie spiąć,związać szarfą,klamrą do zasłonek,przeciągnąć przez drewniane "oczko" itp.Zależy od wystroju salonu.

  3. #3

    Domyślnie

    Ja też miałam ten problem. Mam okno balkonowe szer. ok 4,0 m tzn po bokach są okna na wys. 3/4 a w środku są drzwi. Mam zawieszoną firankę lekką, bardzo przejrzystą przez którą dobrze widać ogród. Firanka jest powieszona w dwóch częściach czyli jest przecięta w miejscu w którym przy otwarciu drzwi trzeba ją odsłonić. Po otwarciu drzwi zasłaniam ją tak że firanka zasłania otwór dzwiowy. Nie polecam zostawiania nie zasłoniętego otworu drzwiowego z tego względu, że do salonu, jadalni i kuchni wlatują różne owady, muchy, komary itp.
    Jako zasłonki mam po bokach luźno przewieszony i finezyjnie poupinany lekki materiał. Nie wiem czy dość dobrze to opisałam ale wydaje mi się że tak. Pozdrawiam

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    A moze zrobisz nie takie zwykłe białe firanki tylko firanki-zasłonki z lekko prześwitującego materiału,długie,lejące,które można potem na sezon letni ładnie spiąć,związać szarfą,klamrą do zasłonek,przeciągnąć przez drewniane "oczko" itp.Zależy od wystroju salonu.
    Własnie

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... PIWNY GURU FORUM
    Jerzysio

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    5.923

    Domyślnie

    Są firanki "sznurkowe", nie wiem czy to fachowa nazwa, ale wygladają jak
    pismo supełkowe indian - pionowe, gęste pojedyńcze "sznureczki", przejść można w każdym miejscu, bez odsuwania jednej czy drugiej strony.
    Pozdro
    J

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Fajne pomysły zwłaszcza ten pierwszy. A dlaczego jesteście takimi zwolennikami firanek? Jedna osoba powiedziała, że wlatują owady, ale u mnie w mieszkaniu też wlatują mimo firanek. Czemu nie okno bez firanek: widać piękno ogrodu (mam spory!), piękno okien (ładne będą), jest przestronniej, jasniej, nie trzeba tego prać, prasować, zawieszać, upinać i tym podobne. Jakoś tak na tych zdjęciach z Muratora albo Ładnego Domu w salonach nie ma firanek. A tu większość mówi, że ma. Czy jest jakiś "cwancyk" w tym braku, którego ja nie widzę?

  7. #7

    Domyślnie

    Marzanno, myślę że to czy ktoś ma firany w oknach czy nie to jest to indywidualny wybór każdego. Jednym podobają się okna bez firan innym nie. Mi osobiście wydaje się że firany tworzą w pomieszczeniu atmosferę przytulności i ciepła. Brak firan kojarzy mi się z remontem sprzątaniem itp. Ale to jest moje odczucie. Jeżeli podobają Ci się okna bez firan to tak zrób przecież to Ty będziesz przebywać w tych pomieszczeniach i to Ty masz się w nich czuć dobrze. Pozdrawiam i życzę trafnych wyborów. :D

  8. #8
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja chcę posłuchać argumentów za i przeciw. Przeciw już trochę przytoczyłam. Gdybym wiedziała, co chcę to nie pytałabym na forum tylko to zrobiła.

  9. #9
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ja chcę posłuchać argumentów za i przeciw. Przeciw już trochę przytoczyłam. Gdybym wiedziała, co chcę to nie pytałabym na forum tylko to zrobiła.

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    A takie rozwiązanie?



  11. #11
    Guest

    Domyślnie

    Ew-ka- masz piękne zdjęcia- proszę znajdź coś na drzwi tarasowe ale nie takie szerokie tylko szerokość 180cm. no i może masz jakieś ładne ozdobienie wykuszy - mam z trzech stron okna (90cm, 120cm, 90cm) i zero koncepcji na jej udekorowanie.
    Wykusza jest w jadalni połączonej z kuchnią. Drzwi tarasowe są właśnie w jadalni. W kuchni będę miała roletę rzymską. Jednak na jadalnię nie mam pomysłów.

  12. #12
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Ew-ka rzeczywiście ładne. Co to za materiał? I czy bardzo drogi?

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Dziewczyny kochane- to nie sa moje wnętrza -poszperajcie w internecie -jest tam mnogo takich fotek , ja zamieściłam tylko to co mi wpadło w oko , koszty ? to chyba tiul , nie jest bardzo drogi .....
    pozdrawiam

  14. #14

    Domyślnie

    Ja nie wyobrażam sobie domu (okna) bez firanek.
    Mam drzwi balkonowe potrojne oczywiście wiszą firanki. w żadnym wypadku nie przeszkadzały mi one latem. I tak większość czasu były przesunięte tak,aby odsłonić przejście przez drzwi. Latem i tak caly czas się siedzi na tarasie, więc ogród swobodnie widać.

  15. #15

    Domyślnie Re: Firanka a wyjście na taras

    Mnie też podobają się okna tarasowe bez firan... (w ogóle nie lubię firanek). Myślę o czymś w rodzaju zasłon (z grubszej, ale ładne układającej się tkaniny), na "szelkach", upinanym z boku w ciągu dnia...

  16. #16

    Domyślnie

    Myślę, że jednak lepiej z firankami bo dają domowy nastrój, bez firanek wnętrze wygląda jak nie dokończone, zwłaszcza wieczorem jest nieprzytulnie. Piękne firanki Ew-ka pokazała na dolnym zdjęciu ,górne skojarzyło mi się z gigantyczną kabiną prysznicową. Moja przyjaciółka / doskonały gust/ była zdecydowaną przeciwniczką firan i zasłon, jednak po wybudowaniu się zmieniła zdanie. Ela

    P.S. Na początku może nie wieszaj nic a potem zobaczysz.

  17. #17
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar MarzannaPG
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    1.967
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    37

    Domyślnie

    Propozycje Ew-ku są, przyznaję, inspirujące, ale wciąż się waham, bo zobaczyłam piękne wnętrza bez firanek u jednego z forumowiczów, zajrzyjcie pod http://www.fuw.edu.pl/~jbogusz/ (coś się nie podświetla, nie umiem wklejać zdjęć a są one w Domach Forumowiczów w poście "Taki domek nieduży") Wprawdzie tam widać głównie dwa wykusze, ale i ja takowy mam w salonie, zatem dziwnie by to wyglądało firanka przy wyjściu na taras a w wykuszu już nie. Muszę się na coś zdecydować.

  18. #18
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    kilkanaście lat temu , kiedy urządzałam swoje mieszkanie , nie wieszałam w oknach firanek i zasłon( okna zasłaniałam żaluzjami) za to miałam w oknach dziesiątki kwiatów ( stojące , wiszące i pnące) , które tworzyły swoistą ozdobę dla okna ....Efekt był niesamowity , znajomi ( i nieznajomi) przychodzili zobaczyć jak wyglądaja okna bez firan ???Niestety z biegiem czasu i z upływem lat człowiek robi sie wygodny i woli powiesić firanki , niż opiekować sie taką ilościa kwiatów ( podlewanie , przesadzanie i nawożenie - szok pracy). W nowym domku będę miała firany , tym bardziej ,że domek parterowy i dość blisko ulicy...

  19. #19

    Domyślnie

    Ja miałam firankę z cienkiego tiulu mocowaną na dole i na górze bezpośrednio na skrzydle drzwi. Wyglądało nieźle.
    Ten sam sposób mam mocowane firanki na kilku oknach w mieszkaniu, z uwagi na kota i psa lubiących spędzać na parapecie długie godziny.
    Zasłon nie używam wcale, mam żaluzje.

  20. #20
    Guest

    Domyślnie

    Nie mam firanek , tylko rolety (takie cienkie aby wpuszczały trochę światła zanim się je odsłoni). To bardzo wygodne. Mam w domu zwierzaki które w starym mieszkaniu ciągle te firanki niszczyły. Szczególnie kot je sobie upodobał. Firanki pomniejszają optycznie pomieszczenie, są siedliskiem kurzu i tworzą zwykle (choć nie zawsze) taki niby swojsko przytulny prowincjonalny klimacik , który mi nie odpowiada. Z tym wnętrzem nie dokończonym bez firanek to stereotyp bo zbyt bardzo się do nich przyzwyczailiśmy. Mam nadzieję Ela (D' arek) że się na mnie nie gniewasz że mam inne zdanie. Ale niestety gdy pobudują się na sąsiednich działkach z tymi firankami będę się musiała chyba przeprosić bo co tu dużo mówić ale dają trochę prywatności, a działki budowlane w mieście w naszych realiach polskich nie są zbyt duże. Chyba że ktoś wymyśli jakąś alternatywę firanek?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony