dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 291
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 5808
  1. #1
    Guest

    Domyślnie Co wybrać: Amica czy Mastercook

    Chodzi mi o kuchenkę czyli piekarnik + płyta ceramiczna.
    Mam pułap cenowy 2400 i w tej cenie mogę kupić płytę
    ceramiczną 4 x hi-light (jedno podwójne, jedno poszerzane)
    i piekarnik bez zbędnych bajerów (nawiew, grzałki górna, dolna)
    z tym, że Mastercook ma jeszcze wkłady katalityczne i rożen obrotowy.
    Mam wrażenie, że Amica jest jakby bardziej precyzyjnie w piekarniku
    wykończona ale to może jest tylko wrażenie a mnie bardziej interesuje
    niezawodność (podobno jednakowa) i ergonomia użycia (czyli pokrętła
    ustawianie zegara itd.). Bardzo mało jest o Mastercooku na grupach
    dyskusyjnych (jak już to o gazowym), nawet tutaj wyszukiwarka
    nic nie znalazła ad. mastercook. Jeśli ktoś z Was używa mastercooka
    lub ma jakąś wiedzę nt. porównania tych dwóch marek to będę
    wdzięczny za uwagi.

    pozdrawiam serdecznie

  2. #2

    Domyślnie

    gorenje
    amica
    mastercook

    takie jest np moje zdanie.

  3. #3
    Guest

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    gorenje
    amica
    mastercook

    takie jest np moje zdanie.
    No to może napiszę jeszcze tak, Amica ma szklany i szyba z pokrętłami
    jest nalepiona na obudowę silikonem (widać w szparach "ciapry" kleju)
    i to samo jeśli chodzi o ozdobne listwy metalowe (bo kolor to inox) - też naklejone ale już ładniej.
    Mastercook ma front metalowy jednolity bez żadnych naklejek, które mogłyby odpaść.
    Inny jest też sposób sterowania - w amice pokrętła są w całości schowane
    w blaszanej puszce za panelem sterującym (bo płyta sterowana pokrętłami nie sensorami)
    a w mastercooku łączą się dopiero za pośrednictwem teleskopowych łączników
    ze sterowaniem w płycie - nie wiem, jakoś niepewnie to wygląda

    pozdrawiam serdecznie

  4. #4

    Domyślnie

    wybierz plyte ktora ma pokretla na blacie
    i nie polecam Inoxa

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał tom soyer
    wybierz plyte ktora ma pokretla na blacie
    i nie polecam Inoxa
    Pokrętła na płycie zaprzeczają idei płyty - czyli prostej płaszczyzny bez otworów, szczelin, miejsca na brud itp. Jeśli już płyta ze sterowaniem niezależnym od piekarnika to sensorowa- ale to jest dużo droższe.
    Paweł

  6. #6

    Domyślnie

    tom soyer - czemu nie inox? Właśnie jestem zainteresowany.

  7. #7

    Domyślnie

    Ma może ktoś z Was tę nową amicę Prestige.
    Ciekaw jestem jak się sprawują te chowane przyciski, bo z porównaniu z boschem, czy innymi "niemcami" sprawiają wrażenie łatwopsujących?
    Poza tym kuchnia optycznie i technicznie wygląda na prawdę super i zamierzam na innych elementach przyoszczędzić, aby móc ją sobie sprawić.

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał mironmk
    tom soyer - czemu nie inox? Właśnie jestem zainteresowany.
    latwo utrzymac higiene i czystosc. jednak jest trudny w utrzymaniu "wizualnego efektu". widac kazdy palec, podobnie jak na lodowkach. Istnieja nowe powloki ktore imituja inox jednak jest to tworzywo, na ktorym nie widac sladow tylko od dotykania.

  9. #9

    Domyślnie

    Sławek, moja mama używa od roku kuchenkę Amici z chowanymi przyciskami. NIe ma i nie było z nimi żadnych kłopotów. W ogóle cała jest bezproblemowa.

  10. #10

    Domyślnie

    Kasiek, a czy Twoja Mama ma model do zabudowy, czy też wolnostojący, oraz czy ma płytę z czujnikiem, który uruchamia płytę dopiero jak na niej stoi garnek?

  11. #11

    Domyślnie

    Model do zabudowy, czujnika w płycie chyba nie ma, zapytam się i odpowiem. Z tą kuchenką to tak trochę wiem, że dzwonią, ale w którym kościele to już nie bardzo. Jak ją kupowała, to był to jeden z najnowszych modeli.

  12. #12
    jerry123
    Guest
    jerry123

    Domyślnie Siemens czy AEG

    Chce kupic urzadzenia do kuchni (zmywarka, plyta, piekarnik, lodowka,okap). Ktora firma lepsza?

  13. #13
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Bard13
    Zarejestrowany
    Sep 2003
    Posty
    1.609
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    44

    Domyślnie

    Każda dobra, patrz na zużycia energii, na estetykę (która ci się podoba a która nie), to już nie te czasy, żebybyła naprawdę wyraźna różnica między sprzętami.

    Różni się rozwiązaniami funkcjonalnymi, zużyciem prądu, wody.

    Np. ja planuję kuchnię do zabudowy z płytą gazową.

    Ważne dla mnie jest to, żeby kurki gazu były z boku płyty przesunięte do sciany z blokadą przekręcania, żeby małe dzieci nie miały do nich dostępu i nie mogły nawet podrośnięte niechcący ich przekręcić.

    Zużycie energii, wody, wody, bezpieczeństwo będą najważniejszymi kryteriami wyboru.

    Dopiero potem funkcje dodatkowe i tym się kieruj

  14. #14
    m.c.
    Guest
    m.c.

    Domyślnie

    mozna u nas w kraju spotkac produkty roznych firm z bajerami lub bez
    ale i tak firma Miele i tak dla mnie jest najlepsza.

  15. #15
    mamoot
    Guest
    mamoot

    Domyślnie

    gratuluje ilosci posiadanego szmalu
    mi sie Miele nie podoba - za duzo zlocen i wydumany styl - takie dziwadlo ani nowoczesne, ani stare

  16. #16
    m.c.
    Guest
    m.c.

    Domyślnie

    Cytat Napisał mamoot
    gratuluje ilosci posiadanego szmalu
    mi sie Miele nie podoba - za duzo zlocen i wydumany styl - takie dziwadlo ani nowoczesne, ani stare
    nie chodzi o " szmal " ale o tzw. swiety spokoj .
    jesli mam wybierac miedzy dobrym srednim a b.dobrym wole to drugie,
    roznica nie jest zawrotna.
    mowiac szczeze chcialbym dozyc kiedy bede wybieral miedzy candy, miele
    a polarem
    p.s zlocenia mi rowniez sie nie podobaja w zadnym sprzecie agd

  17. #17

    Domyślnie

    Trzy lata użytkujemy płytę elektryczną AEG z automatyką zagotowania, zmywarkę Siemens Hi Sense i odkurzacz Miele srebrny. Jesteśmy z tych sprzętów bardzo zadowoleni i nie zamierzamy ich zmieniać.
    Jeśli chodzi o lodówkę, to polecam Liebherra z biofreshem, warzywka i nie tylko moga sobie przedłużyć żywotność. A co najważniejsze jest bardzo cicha i energooszczędna. Bardzo dobry zakup.
    Piekarnik Electroluxa z gotowaniem parowym jest super, ale rzadko wykorzystuję tą funkcję.
    Okap i pralka również Electroluxa.
    Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    mam zmywarke i pralke siemensa i zadnych zastrzezen do tych sprzetow

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Wowka
    Zarejestrowany
    Mar 2002
    Posty
    5.890

    Domyślnie

    Z trochę "innej beczki" jeśli chodzi o Amicę.
    Kupiliśmy cały sprzęt do zabudowy z Electroluxa. Cały za wyjątkiem pochłaniacza 90 cm. Ten akurat był produkcji Amiki - zdecydowały elementy drewna w obudowie pochłaniacza.
    Po zainstalowaniu okazało się, że pochłaniacz podczas pracy wydaje dźwięki podobne do warkotu traktora Ursus .
    Więc co pozostało? Tylko reklamacja. tak też i uczyniłem. Amica ma b. dobry system zgłaszania reklamacji dzwoni się pod numer 0801... i tam zgłasza awarię podając typ sprzętu i rodzaj usterki. Oni oddzwaniają i umawiają na konkretny termin wizyty serwisanta. Byłem b. zadowolony z tak sprawnego załatwienia zgłoszenia awarii. Zadowolenie minęło w momencie przyjazdu licencjonowanego serwisanta. Facet nie dość, że podczas częściowego demontażu pochłaniacza porysował mi świeżo malowaną ścianę to jeszcze na dodatek powiedział, że to nie jest sprzęt Amiki bo taki pochłaniacz to on widzi po raz pierwszy w życiu.
    Nie pozostało mi nic innego jak tylko pokazać mu katalog z produktami firmy której jest licencjonowanym serisantem oraz zadzwonić na infolinię Amiki z prośba o przysłanie kogoś kompetentnego. Co też uczyniłem w obecności tego "niby serwisanta". Potem oddałem słuchawkę serwisntowi który z panią z infolini towarzysko sobie porozmawiał - powspominali jakieś szkolenie na którym się kiedyś spotkali.
    Po rozmowie z "konsultantką" ustaliliśmy, że Amica pisemnie ustosunkuje się do zaistniałej sytuacji.
    Niestety mija już miesiąc a jakiegokolwiek odzewu brak.

    Nie twierdzę, że sprzęt tej firmy jest zły. Wadliwy okazał się prawdopodobnie mój konkretny egzemplarz. Ale mam b. krytyczne uwagi co do sposobu likwidacji zaistniałej usterki. Jak żyję już tych swoich kilkadziesiąt lat to nie spotkałem się z przypadkiem by licencjonowany serwisant skierowany do likwidacji usterki bezpośrednio przez producenta przyznał się wprost do faktu nieznajomości sprzętu który był zobowiązany naprawić.

  20. #20

    Domyślnie

    do:wowka

    A przy okazji, co powiesz o ELEKTROLUXIE ?


    pozdr.
    cele budzą szacunek

Strona 1 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony