dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 101 z 291
Pokaż wyniki od 2.001 do 2.020 z 5808
  1. #2001

    Domyślnie

    Angela, dokładnie to samo słyszałam. Jak z czterech pól grzewczych można zrobić dwa? Nie podłączając siły. Nas co prawda nie stać na indukcję, ale siłę do mieszkania pociągneliśmy. Jak się finanse polepszą to gazówkę wysiudamy i zakupimy sobie super garnuszki
    Kilkoro moich sąsiadów ma indukcję i każdy ciągną siłę.

    Hej popey Jak mija dzien?

  2. #2002
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    Dzięki, a jak z Tekią, to nie jest tak że te najbardziej wypasione modele powinny mieć slidery?

    Cytat Napisał popey111
    Cytat Napisał e-mól
    Płyta elektrolux EHD68200P
    http://www.electrolux.pl/node38.aspx?productId=10451

    Wczoraj widziałam ją na żywo ze sterowaniem typu slider, a na stronie jest inaczej.

    Teka szeroka z linii profi którą też biorę pod uwagę też nie ma sterowania slider, znaczy że się od tego odchodzi?

    "palniki" w tym elektrolux'ie są dosć ciasno umieszczone, ale sprzedawca tłumaczył mi że garnek wcale nie musi stać na środku "palnika", prawdę mówił?
    emól widziałaś ehd68210 czyli nowszą wersję ze sliderem.
    A co do garnka to nie musi stać po środku jeżeli krzyżyk jest przykryty, ale tylko wtedy gdy używamy dwóch pól jako jednego(czyli na przykład trzy małe garnki a z czego dwa stoją na krzyżykach). Zasadniczo przy normalnym gotowaniu garnki powinny stać centralnie na krzyżyku, lub go zakrywać ale nie wystawać za obręb pola.
    Troszkę pogmatwałem ale sens chyba udało mi się oddać.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  3. #2003
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał e-mól
    Dzięki, a jak z Tekią, to nie jest tak że te najbardziej wypasione modele powinny mieć slidery?
    Pytanie co kto lubi
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  4. #2004

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Cytat Napisał pepitka
    Cytat Napisał popey111

    Zmywarkę wybierz inną Nie warta tej ceny. A te 36 db Plus 12 i mamy 48 u innych producentów
    popey, i to wszystko, co masz do zasugerowania na temat moich wypocin?
    Mam być z siebie aż taka zadowolona? Nie wybijesz mi z głowy lodówki na ten przykład?

    A tak serio to prosiłabym pięknie o zasugerowanie jakiegoś rozsądniejszego modelu zmywary. Mam z nimi średnie doświadczenie. Db się sugerowałam, bo w kuchni to ja mam ochotę radia posłuchać, a sąsiedzi to wolą jakoś tak bezczelnie, żeby to radio było ciszej niż głośniej.
    Co do samego sprzętu wymagania następującę:
    -ma zmywać
    -ma (do)suszyć
    -ma się zachowywać cicho
    -ma się wygodnie (nie to, że sama) ładować, duże gary też

    O bezawaryjność pytać nie będę, bo stara zanussi to 12 lat przeżyła, a nowy bosch wytrzymał tyle, ile gwarancja sugerowała. Ale żadna z nich moja nie była, więc widywałyśmy się sporadycznie...

    pozdrawiam
    Co do zmywarki Hm. W słuchaniu radia raczej żadna nie przeszkodzi
    Jeżeli chodzi o wygodę to jednak bosch-siemens z trzecim koszem na sztućce.
    Ale Skoro już troszkę zwiedzałaś to pochwal się co się spodobało
    Zwiedziałam się troszkę, ale mój poziom wiedzy nadal odbiega od satysfakcjonującego w kwestii zmywarek oczywiście. Kilka typów mam, ale póki nie rozwiążę pewnej kwestii, co to mi się właśnie nasunęła, nic nie napiszę. Potrzebna mi pomoc. Niech mi ktoś łaskawie powie, czy regulacja nóżek zmywarek w zakresie 10 cm jest standardem??
    "szlag was trafia", nie szlak

    szlak(ą) to ja mogę trafiać, pod 100letnią podłogą mam kilka ton... to się podzielę swoją drogą ponoć REWELACYJNY izolator...(?)

  5. #2005
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Nawet jeżeli nie to i tak problemu nie ma zawsze można coś podłożyć, zrobić mały podest i będzie wyżej. A minimum jest zawsze takie samo około 82cm, do przeważnie 87
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  6. #2006

    Domyślnie

    Witam wszystkich!

    Jestem na etapie urządzania kuchni. Przeczytałam już wiele na forum, ale wciąż nie mogę się zdecydować na AGD. Prosze o pomoc, czy ten wybór jest dobry:

    Płyta Bosch PKN 645T
    Piekranik Bosch HBN 231EO

    Lub co polecacie w tej klasie, najchętniej Bosch, bo sprawdzony.

  7. #2007
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiek77
    Witam wszystkich!

    Jestem na etapie urządzania kuchni. Przeczytałam już wiele na forum, ale wciąż nie mogę się zdecydować na AGD. Prosze o pomoc, czy ten wybór jest dobry:

    Płyta Bosch PKN 645T- płyta jak płyta będzie ok.
    Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051

    Lub co polecacie w tej klasie, najchętniej Bosch, bo sprawdzony.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  8. #2008

    Domyślnie

    Ja polecam zmywarkę Boscha. Widziałam na żywo w akcji i na prawdę warto.
    Wypasiony jest model SMV59T00EU, ale są tańsze z podobnym wyposażeniem,np SMI58M35EU.
    Warto pomyśleć nad dodatkową szufladą na sztućce (w Boschu Vario3), która baaardzo się przydaje. Oba modele o których wspomniałam ją posiadają.

  9. #2009
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar e-mól
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    2.940

    Domyślnie

    O jak fajnie, właśnie tą zmywarkę wybrałam, a nawet nad SMV 69 się zastanawiam, ma dodatkowe suszenie.
    Napiszesz cos jeszcze o niej, głośna jest, na full zapakowana dobrze domywa? Kieliszki dobrze się w niej trzymają, jak prezentuje się panel?

    Mnóstwo głupich pytań, wiem.

    Cytat Napisał KamillaDeMon
    Ja polecam zmywarkę Boscha. Widziałam na żywo w akcji i na prawdę warto.
    Wypasiony jest model SMV59T00EU, ale są tańsze z podobnym wyposażeniem,np SMI58M35EU.
    Warto pomyśleć nad dodatkową szufladą na sztućce (w Boschu Vario3), która baaardzo się przydaje. Oba modele o których wspomniałam ją posiadają.
    ..w beże nie wierzę...

    ni to ni owo...

  10. #2010

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111
    Nawet jeżeli nie to i tak problemu nie ma zawsze można coś podłożyć, zrobić mały podest i będzie wyżej. A minimum jest zawsze takie samo około 82cm, do przeważnie 87
    Podest, piszesz. Hmmm... Jak będzie trzeba, to będzie trzeba. U mnie blaty na wys. 92 cm i nadal nie jestem pewna, czy to wystarczy. Trochę mi się urosło, a w poprzedniej kuchni straszyłam, że zbojkotuję gotowanie, bo plecy nie wytrzymywały kłaniania się nad blatem lub przy zlewie Więc podest... dobrze, że mam zdejmowane cokoły.
    "szlag was trafia", nie szlak

    szlak(ą) to ja mogę trafiać, pod 100letnią podłogą mam kilka ton... to się podzielę swoją drogą ponoć REWELACYJNY izolator...(?)

  11. #2011
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza i emil

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Witam!
    Ja pierwszy raz na forum! :)
    Strasznie się ciesze, że znalazłam taki temat, gdyż wątpię czy sama sobie poradzę w doborze sprzętu AGD. :(
    Zakupy będę robić w czerwcu ale juz chciałabym mieć sprecyzowane co wybrać.

    OTO MOJE PROPOZYCJE:

    LODÓWKA: Samsung RSH 1ZTRS czy Samsung RSH 1KERS. Wiem, że ta druga jest sporo droższa, ale.... chciałabym poznać opinie, jakieś zdanie.... cokolwiek..

    ZMYWARKA: SIEMENS: SN 66 MO92 EU
    SN 66 N080 EU
    SN 66N030 EU- oczywiście brak decyzji, bo nie wiem która lepsza?

    PIEKARNIK: SIEMENS HB 38AB570T
    HB 73AB550
    HB 33LB550
    HB 36AB560
    i jako rodzynek jeden SAMSUNG BT 62FQBFST

    KUCHENKA MIKROFALOWA: SIEMENS: HF 25G5R2
    HF 25G5L2
    i znów jeden Samsung wrazie do kompletu z piekarnikiem FC139STF

    PŁYTA INDUKCYJNA: ELEKTROLUX EHD 60150P
    EHD60140P


    lub SIEMENS EH 77S501E :D



    Mam taki mętlik w głowie, internet roi sie od tego wszytskiego ale nikt tak szczerze nie doradzi co wybrać.
    Widzę, że tu na forum są fachowy tacy jak: popey 111!!!!!

    PROSZĘ WSZYSTKICH DORADŹCIE CO MAM WYBRAĆ BO OSZALEJE!!!! :(
    Buziaczki dla wszystkich!
    iza i emil

  12. #2012

    Domyślnie

    [Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051

    Popey111 - a dlaczego polecasz model HBN230051? Ma jakieś dodatkowe funkcje?

  13. #2013

    Domyślnie

    czy ktoz szanownych forumowiczów, moze doradzic jaka mikrofala do: Samsung BT62TDBCT aby dobrze wygladaly obok siebie (nad sobą (kolorystyka, stylistyka) ?

    pozdrawiam,

    PIvek

  14. #2014

    Domyślnie

    iza i emil

    A ja mam pytanie, bo zauważyłam, że w propozycjach lodówek znajdują się 2 side-by-side'y. Czy decydując się na nie przeważającym argumentem jest pojemność tego ustrojstwa, czy może obecność tzw. "bajerów", czyli dystrybutora, tego czegoś co wygląda i sprawuje funkcję okienka rewizyjnego?

    Bo jeśli chodzi o pojemność i wygodę przechowywania dużych rzeczy w środku, to ja miałabym inną propozycję

    A jesli chodzi o piekarnik, to kusi was/cię podwójna komora, czy tylko tak sobie pomysł rozważasz(cie)? Bo od tego zależy, czy bierzecie samsunga i koniec, czy dumacie nad siemensami.

    Tylko taka moja uwaga odnośnie piekarników, niech mnie popey poprawi, jeśli się mylę, ale w piekarnikach samsunga z fukcją czyszczenia pyrolizą nie uświadczysz prowadnic teleskopowych. (bo wybrany przez was model samsunga ma pyrolize)

    Ja stwierdziłam, że kataliza i para mi wystarczą i dzięki temu będę się cieszyć prowadnicami.

    pozdrawiam i powodzenia życzę
    "szlag was trafia", nie szlak

    szlak(ą) to ja mogę trafiać, pod 100letnią podłogą mam kilka ton... to się podzielę swoją drogą ponoć REWELACYJNY izolator...(?)

  15. #2015

    Domyślnie

    e-mól Jest na prawdę cicha, ładnie zmywa, wszystko jest doczyszczone jak trzeba, w tej pierwszej panel jest ukryty więc nie widać, ale z obsługą nie ma problemu. Można wystawiać i przestawiać kosze jak tylko dusza zapragnie, dzięki czemu można załadować wszystkie miski po sporej imprezie plus sztućce w dodatkowej szufladzie. Bosch to mistrz jeśli chodzi o zmywarki.
    Wybrałaś tą drugą? z panelem widocznym?

  16. #2016

    Domyślnie

    Cytat Napisał pivek
    czy ktoz szanownych forumowiczów, moze doradzic jaka mikrofala do: Samsung BT62TDBCT aby dobrze wygladaly obok siebie (nad sobą (kolorystyka, stylistyka) ?

    pozdrawiam,

    PIvek
    Proszę bardzo, w ofercie samsunga znajduje się kilka modeli

    inox+czerń= Samsung FG87KUST z grillem i talerzem crusty z funkcją opiekania na chrupko lub FW87KUST ta z funkcja gotowania na parze

    cała czarna FG87KU-B z funcjami w zasadzie takimi jak w pierwszym modelu


    albo taki trochę kombajn, bo to ma i mikrofale i grill i termoobieg Samsung FC139STF

    pozdrawiam
    "szlag was trafia", nie szlak

    szlak(ą) to ja mogę trafiać, pod 100letnią podłogą mam kilka ton... to się podzielę swoją drogą ponoć REWELACYJNY izolator...(?)

  17. #2017
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    iza i emil

    Zarejestrowany
    Sep 2009
    Posty
    8

    Domyślnie

    Cytat Napisał pepitka
    iza i emil

    A ja mam pytanie, bo zauważyłam, że w propozycjach lodówek znajdują się 2 side-by-side'y. Czy decydując się na nie przeważającym argumentem jest pojemność tego ustrojstwa, czy może obecność tzw. "bajerów", czyli dystrybutora, tego czegoś co wygląda i sprawuje funkcję okienka rewizyjnego?

    Bo jeśli chodzi o pojemność i wygodę przechowywania dużych rzeczy w środku, to ja miałabym inną propozycję

    A jesli chodzi o piekarnik, to kusi was/cię podwójna komora, czy tylko tak sobie pomysł rozważasz(cie)? Bo od tego zależy, czy bierzecie samsunga i koniec, czy dumacie nad siemensami.

    Tylko taka moja uwaga odnośnie piekarników, niech mnie popey poprawi, jeśli się mylę, ale w piekarnikach samsunga z fukcją czyszczenia pyrolizą nie uświadczysz prowadnic teleskopowych. (bo wybrany przez was model samsunga ma pyrolize)

    Ja stwierdziłam, że kataliza i para mi wystarczą i dzięki temu będę się cieszyć prowadnicami.

    pozdrawiam i powodzenia życzę
    Dziękuję za taki szybki odzew!

    Wiec...jeśli chodzi o sbs'y TO W SUMIE Z NIMI JEST TAK: PODOBAJĄ MI SIĘ OKROPNIE! wydają się dosyć duże, widziałam już kilka i również wydaje mi sie ze jeśli chodzi o gabaryty to bedą oki. Jeśli chodzi o bajery: to chciałabym mieć kostkarkę, nie koniecznie barek. Jedyne co chciałabym w tych sbsach to aby była komora na wędlinkę-czyli muszą mieć trzy komory w chłodziarce. Jeśli chodzi o zamrażarkę wystarczą mi dwie. Oczywiście czekam na propozycje.

    Piekarnik: no powiem szczerze, ze troche mnie kusi ta podwójna komora ale nie ma musu że musi być. Sama nie wiem czy lepiej mieć pyrolizę czy prowadnice teleskopowe???
    a TY Pepitka jaka lodóweczkę i piekarnik wybrałaś?
    Dziękuję i pozdrawiam.
    Iza
    iza i emil

  18. #2018

    Domyślnie

    A więc jednak tym razem Iza
    Skasowałao mi się wszystko, co napisałam, więc teraz będzie oględnie

    Lodówka SHARP SJ - PT690RS lub RBE (inny rodzaj i kolor powłoki zewnętrznej)

    Moim zdaniem jesli chodzi o wygodnę przechowywania/ pojemność / gabaryty zewnętrzne / możliwość zainstalowania w nej np. sporej blachy z ciastem jest super. Jak ją sobie na żywo oglądałam, chciałam się do niej przytulić, ale ustalmy, że jestem trochę "skrzywiona" i pomińmy to milczeniem

    Posiada kilka tajemniczo brzmiących funkcji:
    Honeycomb - jedzenie nie przechodzi zapachami tego, co stoi obok i według opnii znalezionych w necie sprawdza się świetnie
    Plasmacluster - jonizator, który spowalnia rozwój bakterii i pleśni, dzięki któremy żywność pozostaje świerza znacznie dłużej
    Chłodzenie hybrydowe - jedzonko zachowuje wilgodność, która ponoć przy no-froście z niej ucieka

    Na plus ponad to: 2 wielkie szuflady na warzywa i owoce i duża komora niskich temperatur, bardzo fajnie rozplanowana przestrzeń na drzwiach lodówki, bardzo pojemny zamrażalnik (139l) z podwójną kostkarką twistową, pojemność chłodziarki to 416l, czyli więcej niż w side-by-sidach samsunga

    Ciężko znaleźć zdjęcie wnętrza, ale jest chyba na stronie rtv euro agd.

    A'propos piekarnika, to wybrałam Samsunga BT65TDBCT. Plusy:
    -duża komora o poj. 65l, co jednak jest rzadkośćią
    -możliwość podzielenia jej na dwie (każda posiada wtedy oddzielne sterowanie), co w tej półce cenowej się nie zdarza
    -prowadnice teleskopowe, przy podwójnym systemie czyszczenia piekarnica parą (Steam Clean) i katalizą
    -portójna szyba
    -klasa energetyczna AAA
    -masa opcji pieczenia, dwie grzałki grilla, podwójny wentylator (dobrze piszę?) termoobiegu, opiekacz góra i dół

    Pierwszy wymieniony przez Ciebie model siemensa pod względem pieczenia raczej się od samsunga nie różni, za to ma chłodny nawiew i rozmrażanie 9to pierwsze z resztą do tego drugiedo potrzebne ponoć), poza tym, jeśli cena ma dla Ciebie znaczenie, to siemens kosztuje ok. 3000, a obgadywany przeze mnie samsung ok. 2100

    Weź jeszcze pod uwagę wygląd i to, czy przypadkiem twoja mokrofalówka nie ma funkcji rozmrażania i wybierz

    P.S. Właśnie się dogrzebałam, że w siemensie HB 73AB550 (2-gi na twojej liście) możesz mieć prowadnice teleskopowe i pyrolizę jednocześnie, ale.. do wszytskich wymienionych modeli siemensa prowadnice trzeba dokupić osobno, taka wiadomość znajduje się na stronie producenta

    I jednak nie wyszło oględnie.
    "szlag was trafia", nie szlak

    szlak(ą) to ja mogę trafiać, pod 100letnią podłogą mam kilka ton... to się podzielę swoją drogą ponoć REWELACYJNY izolator...(?)

  19. #2019
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał basiek77
    [Piekranik Bosch HBN 231EO - nie kupuj, jeżeli już bosch to HBN230051

    Popey111 - a dlaczego polecasz model HBN230051? Ma jakieś dodatkowe funkcje?
    Grzanie 3d a nie tylko nawiew, i dużo lepsze emalie (łatwiej się czyści). Ten który wybrałaś jest produkowany w Turcji a ten który ja w Niemczech. Ogólnie modele produkowane w Turcji to już najniższa półka w boschu, są gorzej wykonane i wyposażone.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  20. #2020
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    "iza i emil"


    LODÓWKA: Samsung RSH 1ZTRS czy Samsung RSH 1KERS. Jeżeli nie chcesz płacić za wygląd to weź tańszą, funkcjonalne różnice nie są warte tej ceny.
    ZMYWARKA: SIEMENS SN 66 N080 EU - Funkcjonalnie to samo co w modelu SN 66 M 092 EU ale mniej oszczędna, za to sporo tańsza Sn 660 n 030 przegrała z powodu braku kosza na sztućce.

    Weź tego rodzynka SAMSUNG BT 62FQBFST ma wszystko co potrzeba nie będę dublował postu pepitki

    KUCHENKA MIKROFALOWA: fg87kust- wszystko co trzeba i cena fw 87...sobie odpuść nie ma grilal, emaliowanego wnętrza.

    PŁYTA INDUKCYJNA: ELEKTROLUX EHD 60150P , dlaczego bo ehd60140 już nie kupisz(chyba że jakiś leżak na magazynie) a różnią się sterowaniem .....150 ma slider.



    lub SIEMENS EH 77S501E to samo ale siemens, jak wolisz ale slider pojedynczy więc electroluxem łatwiej sterować. Mi podoba się
    amica PI 6511 SF INARI
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

Strona 101 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony