dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 189 z 291
Pokaż wyniki od 3.761 do 3.780 z 5808
  1. #3761
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    W ulotce promocyjne owszem. Z tym, że ja kupiłem okap w sklepie internetowym taniej o 500zł względem tej ulotki i WOKa dostałem



    Dzięki. Nie wiem co ten system zraszania daje, ale poczytam o tym modelu. Może jakieś propozycje z innej firmy?
    System zraszania ma parę zalet:
    - oszczędność wody i czasu
    - lepsze wykorzystanie środków do prania więc i lepsze efekty prania
    A co do propozycji innych firm to w wymiarach około 40cm candy wypada nieźle, chociaż czuł bym się duużo lepiej przedłużając w wypadku candy gwarancję .
    Konkurencją mogą być modele hotpoint ariston lub indesit z serii prime. Maja one też tą zaletę że możemy przedłużyć gwarancję bezpośrednio u producenta co jednak jest tańsze.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  2. #3762

    Domyślnie

    Cytat Napisał mWilQ Zobacz post
    W ulotce promocyjne owszem. Z tym, że ja kupiłem okap w sklepie internetowym taniej o 500zł względem tej ulotki i WOKa dostałem


    Szczęściarz

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Co do funkcji power i booster to różnica tkwi w nazwie chociaż w zależności od producenta mogą występować różnice.
    Zasadniczo funkcja ta daje nam możliwość użycia wyższej mocy przez kilka minut dzięki czemu możemy szybko zagotować np wodę.
    Ograniczenie czasu stosowane jest z dwóch powodów:
    1. Bezpieczeństwo
    2. Oszczędność

    Tak w skrócie żeby zbytnio nie komplikować
    Wielkie dzięki.
    To następny wybór mam za sobą

  3. #3763
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar katel2
    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Lublin
    Posty
    170

    Domyślnie

    Proszę o poradę w temacie zakupu lodówki sbs, do tej pory faworytem był
    samsung RSH7ZNRS (kostkarka automatyczna, barek, 2-drzwiowa, komora 0, cena ok. 5300, piękny wygląd).
    Jakiś czas temu tu na forum ktoś wspomniał o beko GNE 134620 X - model niezwykle ciekawy (kostkarka automatyczna, barek, 4-drzwiowa, komora 0, niska cena ok. 3500 i możliwość zamiany połowy zamrażarki na lodówkę, zależnie od potrzeb - to jest szczególnie ciekawe) ale jak z firmą beko czy jest ok? Może ktoś ma którąś z tych lodówek?
    Czy są jeszcze inne lodówki z automatyczną kostkarką i 4-drzwiowe? Podoba mi się ta ogromna przestrzeń lodówki ale poza beko nie znalazłam innych takich modeli a kostkarka aut. musi być obowiązkowo.
    Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.

  4. #3764
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał katel2 Zobacz post
    Ponawiam pytania, może fachowiec się wypowie. popey111 - zerknij jeśli możesz.

    Jak dla mnie Beko wygrywa pod względem funkcjonalnym.
    Większe komory na warzywa i owoce z lepszymi niż w samsungu warunkami przechowywania produktów.
    Tak jak wspominasz jest też możliwość zmiany trybu pracy jednej części zamrażarki.

    Co do jakości to mogę stwierdzić że beko na pewno nie jest wykonane gorzej od samsunga. Choć samsunga daje lepszy serwis ( co najmniej teoretycznie)
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  5. #3765
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał BetaGreta Zobacz post
    Szczęściarz



    Wielkie dzięki.
    To następny wybór mam za sobą
    w razie jakichś pytań zapraszam
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  6. #3766
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Troszkę przesadziłaś ceramikę produkują (z tego co mi wiadomo)dwie firmy w europie Kerka i Schot Ceran co do reszty to większość producentów także korzysta z gotowych komponentów (wystarczy przyjrzeć się prawie identycznym rozwiązaniom itd.).

    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  7. #3767

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Ja myślę tak: Siemens WM12Q440PL
    To samo co w boschu ale cichsza i z systemem aqua stop co w przypadku gdy pralka będzie zabudowana jest dość istotne, tym bardziej że obie pralki kosztują praktycznie tyle samo
    Czyli krótko- więcej za te same pieniądze
    Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

    Bosch WLM 20441PL
    Bosch WLM 24441PL

    lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  8. #3768
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Jest jednak ciut za duża (głównie chodzi mi o głębokość). Może coś takiego?:

    Bosch WLM 20441PL
    Bosch WLM 24441PL

    lub ta, ale ciut mała: Bosch WLM 20440PL
    Jeżeli zmieścisz tą o której pisałem to jest lepsza głownie ze względu na to że jest większa.
    Z drugiej strony modele które podajesz nie różnią się (te z jedynką to nowsze serie) weź więc najtańszą z nich, fizycznie to ta sama pralka różnią się tylko obrotami (jeżeli nie planujesz suszarki bębnowej to nie ma to znaczenia) i tym że nowsze serie mają podany max załadunek 6kg a starsze 5,5 (znów bez różnicy bo bęben fizycznie jest ten sam a te 6kg uzyskano zwiększając znacząco zużycie wody z 39L do 57l i prądu w programach dla bawełny).
    Czyli znów najtańsza czyli wlm 20440 pl lub 24441 pl w obu wypadkach 200zł zostaje w kieszeni
    Ostatnio edytowane przez popey111 ; 19-08-2011 o 22:01
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  9. #3769

    Domyślnie

    Fakt, nie zauważyłem,że to różnica jedynie 0,5 kg. to nie wiele mniej a jednak zużywa dużo mniej wody. Jeżeli chodzi o odwirowanie, to w dotychczasowej pralce żona nie używa większej prędkości niż 900 obr/min Więc te powyżej 1000 obr/min w ogóle nas nie interesuje. To chyba jednak zdecydujemy się na tą Bosch WLM 20440PL. Dzięki za pomoc. Po za tym widziałem ją na żywo i bardzo podoba mi się jej wykonanie. Jest na prawdę solidne w porównaniu do Aristona.
    Pozdrawiam.
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  10. #3770

    Domyślnie

    Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL Niby to samo co Bosch WLM 20440PL ale klasa energetyczna A+ i ciut węższa.
    popey111 Co sądzisz?
    Od 03.09.2011 nareszcie mieszkamy

  11. #3771
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL Niby to samo co Bosch WLM 20440PL ale klasa energetyczna A+ i ciut węższa.
    popey111 Co sądzisz?
    Ale przecież to jest ta sama pralka, te modele różnią się tylko obrotami.
    Wszelkie różnice poza obrotami wynikają z błędów w opisach
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  12. #3772
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    enypeny

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    4

    Domyślnie

    witam!
    odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...

  13. #3773

    Domyślnie

    Pół roku użytkuję elektroluxa esl 68070. Na razie same plusy: świetnie myje, jest cichuteńka, słychać ją tylko jak wylewa wodę, oszczędna, mieści sporo naczyń i do tego wyświetla na podłodze czas pozostały do końca mycia. Jak dla mnie - nic dodać nic ująć.
    basia228

  14. #3774
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał enypeny Zobacz post
    witam!
    odświeżę temat po kilku latach - jestem przed wyborem właśnie jak wyżej - najbardziej pasuje mi model Boscha - Bosch SMS69M58EU - czy ktoś z Was ma to cudo? Czy nowe zmywarki Electroluxa są już lepsze - czy domywają? bo negatywnych opinii na ich temat jest dużo w przeciwieństwie właśnie do opinii n/t zmywarek Boscha ... myślałem jeszcze o Siemensie ale jest droższy od Boscha . Ten podany wyżej zużywa ponoć zaledwie 6,5 litra wody na cykl ! - to mistrzostwo świata...
    Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.
    Co do jakości sprzętu to jak dla mnie na poziomie porównywalnym chociaż zmywarki bsh sprawiają wrażenie solidniejszych.
    Co do electroluxa to uważam że mają dużo bardziej praktyczne wnętrze i łatwiej w nich upchnąć coś więcej niż kubki i talerze.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  15. #3775

    Domyślnie

    To ja też poproszę o radę, chciałabym płytę indukcyjną o szerokości 75 do 90cm i na razie wybrałam trzy możliwości Teka GKST 80 i4 Multi Slider,
    Bosch PIL 875L24E, Mastercook I4DE95zS. Która z nich to najrozsądniejszy zakup a może jeszcze coś innego.

  16. #3776
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    podłączę się pod pytanie Bordoś. Też chcemy indukcję o szer. od 75 do 80 parę. Z podanym wyżej nie brałam pod uwagę Mastercook, ale musze się jej przyjrzeć. Rozważam natomiast Amicę PI7511SF i jeszcze Teki 80-tka ale MultiProfi. Ktoś coś doradzi?

  17. #3777

    Red face Zmywarka pod zabudowę 45cm

    Witam,
    zbliża się u mnie remont kuchni i planuję dokupić zmywarkę. 4 osoby w domu ale raczej 60 cm ciężko będzie upchać, więc chyba kupię 45 cm. Skłaniam się ku Bosch-Siemens (choć wyczytałem, że to praktycznie to samo ).
    Jak jest z krajem produkcji? Ma znaczenie pod względem jakości?
    Co myślicie o tych modelach:
    Siemens SF 64T355EU
    BOSCH SRV 55T43 EU
    Wiem, że cena nie powala bo to niższa półka, ale czy warto pchać się w taki sprzęt, czy lepiej mycie ręczne i zaoszczędzone pieniądze w kieszeni ?

  18. #3778

    Domyślnie zamrażarka do zabudowy z kostkarką

    Witam, czy istnieje na rynku zamrażarka do zabudowy z kostkarką, może być wbudowana, poza Liebherrem 2566 i drogim Siemensem?
    I drugie pytanie - z jakiego powodu bardzo droga zamrażarka Liebherr 2566 nie ma systemu odszraniania NoFrost? Czy to oznacza, że trzeba ją ręcznie rozmrażać???

  19. #3779
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    enypeny

    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Poznan
    Kod pocztowy
    62-020
    Posty
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał popey111 Zobacz post
    Co do jakości zmywania to moje wieloletnie doświadczenie mówi że bardzo dużo zależy od użytkownika.
    .
    to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?
    Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

    i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?
    Ostatnio edytowane przez enypeny ; 23-08-2011 o 09:41

  20. #3780

Strona 189 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony