dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 190 z 291
Pokaż wyniki od 3.781 do 3.800 z 5808
  1. #3781

    Domyślnie

    A może orientujecie się czy któreś firmy oferują przedłużenie gwarancji do 5 lat na lodówki (nie sklepy a firmy produkujące) Oprócz Amici (bo oni nie mają lodówek side by side)

  2. #3782
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał enypeny Zobacz post
    to znaczy? masz na myśli wkładanie "dobrze posprzątanych" talerzy? czy odpowiednie ułożenie ich w koszach?
    Czy wybór szerszej (60cm) zmywarki i luźniejsze ułożenie w niej naczyń będzie wpływało na efektywność mycia? Tak na chłopski rozum - im ciaśniej tym gorzej dociera strumień myjący - tak mi się przynajmniej wydaje...

    i ważne pytanie - na co zwracać uwagę przy wyborze zmywarki??? od tych najważniejszych funkcji/zalet po te najmniej przydatne (bajery) - będę wdzięczny za odpowiedź , bo już jestem skołowany patrząc na dziesiątki modeli ... czy warto wywalać 1000zł więcej na model Bosch SMS69M58EU lub jemu podobne Siemensy?
    Miałem na myśli zdrowy rozsądek i korzystanie z instrukcji obsługi
    Co do "dobrze posprzątanych" talerzy to trzeba też pamiętać o tym że im mniej resztek na nich będzie tym rzadziej trzeba czyścić filtry itd

    A co do opłacalności to im tańszy model tym bardziej się opłaca (oczywiście nie mówię o najtańszym chłamie)
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  3. #3783
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar queene
    Zarejestrowany
    Jun 2007
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    4.193
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    10

    Domyślnie

    a czemu nie sklepy - głównie sklepy to dają, przeciez nie kupujesz u producenta a serwis to zmartwienie sklepu
    pozdrawiam, Pati

    Dziennik Budowy Rodzinnego -mix i komentarze

    start kwiecień 2010, u siebie październik 2011

    dom wykończony, czas na ogród

  4. #3784

    Domyślnie

    Cytat Napisał queene Zobacz post
    a czemu nie sklepy - głównie sklepy to dają, przeciez nie kupujesz u producenta a serwis to zmartwienie sklepu
    Tylko że sklep (szczególnie internetowy) do tych 5 lat może przestać działać i wtedy "szukaj wiatru w polu"
    A producenci też dają Samsung daje na sprzęt do zabudowy gwarancję na 5 lat (bez dodatkowych opłat - chyba, bo szczegółów nie doczytałam bo niestety nie interesuje mnie sprzęt do zabudowy)

  5. #3785
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ka_em
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.016

    Domyślnie

    CZy możecie coś powiedziec nt tej płyty?
    MASTERCOOK I4DE64Z2 S Double Evolis
    http://www.mixkuchnia.sote.pl/plyta-...6-it-60cm.html

    W necie mało informacji, głownie reklamy - ciekawie wygląda i moze to być fajna płyta ale zbytnio się na tym nie znam więc każda opinia się przyda.

    P.S. DO tego jest super promocja wiec moze bym skorzystała.
    Ostatnio edytowane przez ka_em ; 24-08-2011 o 11:51

  6. #3786

  7. #3787

    Domyślnie

    Co powiecie na moje typy?

    Nie mogę zdecydować się na piekarnik + mikrofalę (zabudowane w słupku będą)
    Początkowo byłem pewien, że będzie to BOSCH HBA 43S450E (lub podobny), ale okazało się, że producent leci w kulki sobie w XXI wieku jeżeli chodzi o brak zimnej czy chociażby ciepłej szyby frontowej. Podobno jest mega gorąca szyba i obudowa. Dopiero modele droższe o 1000zł są zimniejsze ("tylko" 50 stopni szyba). To jest dla mnie bardzo ważny czynnik ponieważ słupek będzie stał bezpośrednio obok lodówki.

    Z kolei wybrany przeze mnie zestaw Samsunga (TYP1) ma rażące wyświetlacze. Zabudowa piekarnika i mikro nie będzie prostopadła do salonu, ale schowana za ścianą...mimo to mam obawy odnośnie rażącego oświetlenia. Czy w standby również tak to przeszkadza?
    Tak w ogóle to żonie nie podobają się te czarne kropki na szybie Samsunga...zdecydowanie ładniejsze paski ma Bosch No ale to już drugorzędna wada

    Czy są tu użytkownicy Boscha i Samsunga, którzy mogliby moje osądy zweryfikować?

  8. #3788

    Domyślnie

    Nikt nie wie nic o tych większych indukcjach - popey111 może Ty coś poradzisz

  9. #3789
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ka_em
    Zarejestrowany
    Mar 2009
    Posty
    1.016

    Domyślnie

    shyha odnośnie zlewozmywaka to wielu sprzedawców mi odradzało Tekę jesli chodzi o zlwozmywaki granitowe. Teka nie daje żadnej gwaracji na korpus. Czyli jeśli cokolwiek ci się stanie z powłoką: plamy, odpryśnięcia itp. to nic z tym nie zrobisz. Za to firma Bianco jest cenowo podobna ale z dożywotnią gwaracją na korpus. Widziałam oba na żywo i jak dla mnie bez żadnych większych różnic (oprócz tej najważniejszej czyli gwaracji).

    Jeśłi chodzi o Samsunga to technicznie się nie wypowiem ale sprzedawcy ostrzegali mnie, że są problemy z serwisem - przynajmniej jeśli chodzi o Poznań.

  10. #3790

    Domyślnie

    Dzięki za poradę odnośnie zlewozmywaka, poszukam odpowiednika w Blanco.
    Wracając do sprzętu Samsunga. Czy ktoś posiada i :
    - wkurza go jaskrawe niebieskie oświetlenie
    - irytuje duży kropkowany wzór na piekarniku?....w sensie czy po czasie nie rzuca się to za bardzo w oczy? taki ładny piekarnik a tak spierdzielili szybę...
    Ostatnio edytowane przez shyha ; 24-08-2011 o 22:59

  11. #3791

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Wracając do sprzętu Samsunga. Czy ktoś posiada i :
    - wkurza go jaskrawe niebieskie oświetlenie
    - irytuje duży kropkowany wzór na piekarniku?....w sensie czy po czasie nie rzuca się to za bardzo w oczy? taki ładny piekarnik a tak spierdzielili szybę...
    My posiadamy fq159ust. Co do niebieskiego oświetlenia: rzeczywiście wieczorem i w nocy daje poświatę. Jeżeli kuchania jest połączona z salonem - może być to irytujące. My mając kuchnie oddzielnie od pokoju przyzwyczailiśmy sie. Ba, nawet mi to pasuje bo idą późnym wieczorem do kuchni po butelkę wody nie muszę zapalać światła. Co do kropkowanego wzoru, to albo u nas nie występuje, albo tak już się do niego przyzwyczaiłem że go nawet nie pamiętam.

  12. #3792

    Domyślnie

    U mnie teraz przyszedł czas na wybór zmywarki.
    Priorytety:
    - do zabudowy
    - szerokość 60 cm
    - cicha
    - bez sygnału akustycznego o zakończeniu programu
    Do rozważenia:
    - szuflada na sztućce

    Na razie mam takie typy:
    - Siemens SN 56T595EU http://www.ceneo.pl/9110789
    - Siemens SN 56M597 EU http://www.ceneo.pl/10032970
    - Electrolux ESL 68070R http://www.ceneo.pl/6471830

    Inne propozycje mile widziane
    Najlepiej tańsze

  13. #3793
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Spirea
    Zarejestrowany
    Aug 2007
    Posty
    5.364
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    318

    Domyślnie

    BetaGreta, o zmywarkach było ostatnio u Anuli, to jeszcze tam zajrzyj.

  14. #3794

    Domyślnie

    Cytat Napisał Spirea Zobacz post
    BetaGreta, o zmywarkach było ostatnio u Anuli, to jeszcze tam zajrzyj.
    Dzięki, poczytam.

  15. #3795

    Domyślnie

    Cytat Napisał Łukasz_K Zobacz post
    My posiadamy fq159ust. Co do niebieskiego oświetlenia: rzeczywiście wieczorem i w nocy daje poświatę. Jeżeli kuchania jest połączona z salonem - może być to irytujące. My mając kuchnie oddzielnie od pokoju przyzwyczailiśmy sie. Ba, nawet mi to pasuje bo idą późnym wieczorem do kuchni po butelkę wody nie muszę zapalać światła. Co do kropkowanego wzoru, to albo u nas nie występuje, albo tak już się do niego przyzwyczaiłem że go nawet nie pamiętam.
    W moim przypadku zabudowa w słupku nie będzie prostopadła na salon...raczej schowana więc może nie będzie widać tej niebieskiej poświaty. A wyświetlacz w trybie czuwania to tylko godzinę wyświetla?

    fq159ust to te mniejszy piekarnik i z tego co pamiętam szybą drobnymi kropeczkami (czyt. ładną).

  16. #3796

    Domyślnie

    Cytat Napisał emjot27 Zobacz post
    Zastanawiam się jeszcze na tym modelem: Bosch WLM 24440PL
    Polecam pralkę. Posiadam od roku. Ma dużą zaletę w postaci mniejszej głębokości a mimo tego dużej pojemności..

  17. #3797
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał BetaGreta Zobacz post
    U mnie teraz przyszedł czas na wybór zmywarki.
    Priorytety:
    - do zabudowy
    - szerokość 60 cm
    - cicha
    - bez sygnału akustycznego o zakończeniu programu
    Do rozważenia:
    - szuflada na sztućce

    Na razie mam takie typy:
    - Siemens SN 56T595EU http://www.ceneo.pl/9110789
    - Siemens SN 56M597 EU http://www.ceneo.pl/10032970
    - Electrolux ESL 68070R http://www.ceneo.pl/6471830

    Inne propozycje mile widziane
    Najlepiej tańsze
    parę by się znalazło

    Z tego co piszesz wybrał bym electroluxa chociaż może ni ten model ale coś tańszego chyba że bardzo zależy Ci na zegarze czasu na podłodze
    Co do bsh to znowuż podajesz wysokie modele i to z panelem zewnętrznym. Rada-zmień na jakiś model do pełnej zabudowy będzie taniej i pomyśl zcy będziesz korzystała z tych wszystkich dodatkowych funkcji
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  18. #3798
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bordoś Zobacz post
    To ja też poproszę o radę, chciałabym płytę indukcyjną o szerokości 75 do 90cm i na razie wybrałam trzy możliwości Teka GKST 80 i4 Multi Slider,
    Bosch PIL 875L24E, Mastercook I4DE95zS. Która z nich to najrozsądniejszy zakup a może jeszcze coś innego.
    Z modeli które wymieniasz to mastercook albo teka. Oczywiście dla spokoju gwarancję przedłużamy go pięciu lat.

    Teka wypada słabiej ze względu na wielkość pól grzewczych ale jest sporo tańsza. Z drugiej strony mastercook droższy ale przedłużenie gwarancji to jedyne 150zł
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  19. #3799
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Cytat Napisał shyha Zobacz post
    Co powiecie na moje typy?

    Nie mogę zdecydować się na piekarnik + mikrofalę (zabudowane w słupku będą)
    Początkowo byłem pewien, że będzie to BOSCH HBA 43S450E (lub podobny), ale okazało się, że producent leci w kulki sobie w XXI wieku jeżeli chodzi o brak zimnej czy chociażby ciepłej szyby frontowej. Podobno jest mega gorąca szyba i obudowa. Dopiero modele droższe o 1000zł są zimniejsze ("tylko" 50 stopni szyba). To jest dla mnie bardzo ważny czynnik ponieważ słupek będzie stał bezpośrednio obok lodówki.

    Z kolei wybrany przeze mnie zestaw Samsunga (TYP1) ma rażące wyświetlacze. Zabudowa piekarnika i mikro nie będzie prostopadła do salonu, ale schowana za ścianą...mimo to mam obawy odnośnie rażącego oświetlenia. Czy w standby również tak to przeszkadza?
    Tak w ogóle to żonie nie podobają się te czarne kropki na szybie Samsunga...zdecydowanie ładniejsze paski ma Bosch No ale to już drugorzędna wada

    Czy są tu użytkownicy Boscha i Samsunga, którzy mogliby moje osądy zweryfikować?
    Amika wygląda lepiej ale samsung na pewno jest lepiej wykonany. Wybór należy do Was
    Druga opcja to wymiana piekarnika i mikrofali na aeg bądź electroluxa Będzie drożej ale chyba rozwiąże to dylemat
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

  20. #3800
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA OD AGD
    popey111

    Zarejestrowany
    Aug 2009
    Posty
    679

    Domyślnie

    Z lodówkami side by side jest problem raczej tylko sklepy zostają co do bezpieczeństwa to sklep jest tylko pośrednikiem między klientem a ubezpieczycielem więc ryzyko raczej niewielkie.
    Macie pytania piszcie na priv. Chętnie pomogę.

Strona 190 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony