dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 238 z 291
Pokaż wyniki od 4.741 do 4.760 z 5808
  1. #4741

    Domyślnie

    Witam,

    czy ktoś doświadczony, obyty, ekspert, np. Pan popey111 mogliby ocenić nasze zakupy:

    płyta idukcyjna mastercook idi 64s
    piekarnik amica integra ebi 8874
    Lodówka BEKO CN 236220 X Inox
    zmywarka BEKO DIN 6830 FX30

    Z góry dziękujemy za opinie

  2. #4742
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    loman

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    warszawa
    Posty
    1

    Domyślnie

    Kto zechce pomóc w 13 roku )
    Muszę szybko dokonać wyboru a że mam problemy z dokonaniem właściwego wyboru proszę expertów z forum o pomoc i ocenę zestawu.

    1. Lodówka zależy mi na No Frost i 2 termostatach.
    Gorenje NRKI 5181 LW
    Gorenje NRKI 5528
    2. Płyta indukcyjna
    Samsung CTN464NC01
    3. Piekarnik do słupka
    Samsung BQ2D7G144
    4. Mikrofala
    Samsung FW213G001 - czy da się używać tej mikrofali zamontowanej na 140cm bo zastanawiam się czy otwieranie w dół nie będzie przeszkadzać na tej wysokości.
    5. Zmywarka
    Bosh SMV53M70EU
    Whirpool ADG6240FD/1
    Whirpool WP122

    Plese help me.

  3. #4743
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    agga1

    Zarejestrowany
    Oct 2009
    Posty
    93
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Cytat Napisał agga1 Zobacz post
    Ja też wyliczyłam, że potrzebuję ponad 800 m3 wydajności. Moje wyliczenie, to: 10m2 kuchni + 34 m2 salon&jadalnia x wysokość 2,5 m x 10 (takie info znalazłam na tym forum). Poprawcie mnie jeżeli źle liczę (kuchnia otwarta na salon).?
    Ostatecznie zdecydowałam się zrobić okap zabudowany, bo nie mogę znaleźć gotowego, który by spełniał wszystkie parametry. Zależy mi przede wszystkim, żeby był cichy i niedrogi,a wydajnośc pow. 500 m3. Wstępnie rozważam SIEMENS LB 75564, bo przy normalnym używaniu ma do 59 ale na trybie intensywnym ponoć ma az 70 db. Mam went.mech, więc czy często będę używać trybu intensywnego?
    Jakie inne wkłady możecie polecić?

  4. #4744
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    audiofon

    Zarejestrowany
    Jan 2013
    Skąd
    Suwałki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Witam. Także szukam okapu, najlepiej teleskopowego. Wciąż waham się nad wyborem określonego modelu. Zastanawiam się też, czy zwracać uwagę na takie rzeczy, jak wskaźnik nasycenia filtrów? I jeszcze jedno: czy można dostać jakiś w miarę tani okap ze sterowaniem sensorowym?

  5. #4745

    Domyślnie

    My mamy Ciarko quatro black, ale ta szyba od sterowania strasznie się paćka, niby przetarcie to sekunda, ale teraz bym chyba już takiego nie kupiła.

  6. #4746

    Domyślnie

    Mam kilka pytań do okapu Ciarko Quatro (strona producenta jest co najwyżej marna jak na czołowego producenta):

    Jaką on ma maksymalną długość rury/obudowy nad okapem (gdzieś w instrukcji powinno to być podane )?
    Jaka jest grubość samego okapu (tej szyby)?
    Czy on jest rzeczywiście taki cichy jak deklaruje producent?
    Pozdrawiam
    Arkady

  7. #4747
    STAŁY BYWALEC (min. 300) Avatar kasia_labo
    Zarejestrowany
    Nov 2012
    Skąd
    Warszawa, Piaseczno
    Posty
    319

    Domyślnie

    Czy ktoś jest szczęśliwym użytkownikiem pochłaniacza i mógłby się podzielić uwagami. Na co zwrócić uwagę, jaka wybrać moc, filtry itp. I czy w ogóle taki sprzęt jest w stanie zlikwidować zapachy np.smażenia?

  8. #4748

    Domyślnie

    Cytat Napisał arkadyx Zobacz post
    Mam kilka pytań do okapu Ciarko Quatro (strona producenta jest co najwyżej marna jak na czołowego producenta):

    Jaką on ma maksymalną długość rury/obudowy nad okapem (gdzieś w instrukcji powinno to być podane )?
    Jaka jest grubość samego okapu (tej szyby)?
    Czy on jest rzeczywiście taki cichy jak deklaruje producent?
    tu jest rysunek techniczny z wymiarami
    http://www.agito.pl/okap-ciarko-quat...33-587568.html
    U nas niestety nie jest cichy, na 4 biegu ryczy jak samolot, ale sami go montowaliśmy, więc mogliśmy coś schrzanić

  9. #4749

    Domyślnie

    Szukam opinii na temat płyty indukcyjnej Gorenje IT 612 SYW wady, zalety oraz czy biała jest faktycznie biała czy np. szara



    i jeszcze czy te jaśniejsze kółka dodatkowe to tak tylko dla ozdoby?

  10. #4750
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar maysee
    Zarejestrowany
    Jun 2008
    Posty
    920
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    24

    Domyślnie

    Cytat Napisał kasia_labo Zobacz post
    Czy ktoś jest szczęśliwym użytkownikiem pochłaniacza i mógłby się podzielić uwagami. Na co zwrócić uwagę, jaka wybrać moc, filtry itp. I czy w ogóle taki sprzęt jest w stanie zlikwidować zapachy np.smażenia?
    Mysmy wybrali taki pochlaniacz z Amici (u dolu). Z nierdzewki, dosyc cichy, ma jasne oswietlenie halogenowe. Niezbyt skomplikowany. Na uwage zasluguje fakt, ze od dolu filtr jest schowany przez estetyczna plyte blaszana z podluznym wlotem na zasysane powietrze. Pozdrawiam.

    Ja nie cham -czytam Chopina, Sienkiewicza gram

  11. #4751

    Domyślnie

    Witam, piszę w sprawie piekarnika. Niebawem czeka mnie zakup tego sprzętu, niemniej chciałabym się dowiedzieć, czy w tym przypadku warto jest wydać te kilka tysięcy złotych, czy da się kupić coś dobrego za mniejszą sumę. I zastanawia mnie, czy funkcje reklamowane tu i ówdzie (np. termosonda) są rzeczywiście tak dobre i przydatne, jak się twierdzi.

  12. #4752

    Domyślnie

    To zależy czego oczekujesz (jak często z niego korzystasz itp.), nie ma dobrej odpowiedzi na to pytanie.
    My mamy np. piekarnik z termosondą, która od ponad 10 lat leży w fabrycznym woreczku - nie czuję, że coś straciliśmy choć korzystamy z niego do paru razy tygodniowo (nie wiem czy to często, choć wydaje mi się ze tak). Obecnie uządzamy nowe lokum i kupiliśmy zwykły piekarnik (bez sondy, ale ma np. termoobieg). Ma parę funkcji, ale nie był przesadnie drogi - dla nas ważny był jego wygląd zew.
    Każdy piekarnik elektryczny jest w stanie utrzymać zadaną temp. i to tyle. Warto zwrócić uwagę na prowadnice teleskopowe - to jest moim zdaniem przydatny element.


    Za parę tys. widziałem modele zintegrowane z kuchenką mikrofalową, ale ja nie przepadam za rozwiązaniami 2w1.

  13. #4753

    Domyślnie

    Dokładnie jak napisał mój poprzednik. Zależy ile pieczecie i co. Nam przydają się prowadnice teleskopowe (niesamowicie ułatwiają korzystanie), ale np. z programowania czasowego skorzystałam chyba raz na samym początku żeby zobaczyć jak to działa. Moim zdaniem nie warto wydawać kasy na bajery.

  14. #4754
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) ENCYKLOPEDIA LINKÓW Avatar cieszynianka
    Zarejestrowany
    Mar 2008
    Posty
    13.035

    Domyślnie

    Wiecie co, ja bardzo żałuję, że nie mam czyszczenia katalitycznego, albo pyrolizy. Sporo korzystam z piekarnika i niestety środek jest nie do odczyszczenia. Próbowałam stosować różne preparaty, ale niewiele to pomaga.

  15. #4755

    Domyślnie

    Nie mam czyszczenia katalitycznego ani pyrolizy, ponieważ jak kupowaliśmy piekarnik nie było takich opcji w urządzeniach z prowadnicami teleskopowymi (teraz może są - nie wiem). Czyszczę Mr Muscle pianką do piekarnika i wszystko schodzi bez najmniejszych problemów. Preparat śmierdzi jak diabli, ale jest skuteczny.

  16. #4756
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Gryfpc
    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    1.628
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    141

    Domyślnie

    Nasz piekarnik to ten: http://www.siemens-home.pl/produkty/...?source=search Z jego największych zalet wymienię: zamiast standardowych drzwiczek wyjeżdża cały przedni front, brak jakichkolwiek szyn, prowadnic itp, w które wnikają zanieczyszczenia, zakres regulacji temp. od 30 do 300*C, system bezobsługowego utrzymania w czystości - warstwa ceramiczna pokrywająca powierzchnię ścian, szybkie nagrzewanie, czy wreszcie termoobieg 3D - możliwość równoczesnego pieczenia na dwóch poziomach. Sprawdza się od kwietnia zeszłego roku doskonale. Polecam.
    Ostatnio edytowane przez Gryfpc ; 08-02-2013 o 20:21

  17. #4757
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ibefree

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Kraków
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam,

    Moja mama mierzy się z zamiarem wymiany swojej starej kuchenki gazowej. Chcę jej pomóc w wyborze, tak aby zakupiła produkt najlepszy w danej kategorii cenowej, a jak wiadomo patrząc na oferty można się pogubić i kupić ładnie opakowany "bubel".

    Wymagania mojej mamy to:

    - Kuchenka gazowo - elektryczna (góra gaz, piekarnik elektr.)
    - Piekarnik ok. 60 litrów
    - Oszczędna -> kl. energetyczna A/A+
    - Termoobieg
    - Elektroniczny programator
    - Sprzęt dobry jakościowo, dobre warunki gwarancyjne.

    Dodatkowo:
    - Łatwe czyszczenie
    - Kolor biały

    Budżet na ten cel: 1000 - 1200 zł.

    Z góry dzięki za pomoc,

  18. #4758

    Domyślnie

    Przepraszam, że się wcinam, ale czy ktoś mógłby objaśnić różnice pomiędzy okapami teleskopowymi a kominowymi, tj. czy któreś są efektywniejsze. I czy te drugie też mogą być wyposażone w sterowanie sensorowe oraz wskaźniki nasycenia filtru, bo do tej pory widziałam te pierwsze tylko?

  19. #4759
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    tillo

    Zarejestrowany
    Feb 2013
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    4

    Domyślnie

    a ja zapytam o dwie kwestie:
    1. czy ktoś korzysta z płyt indukcyjnych firmy Teka? jeśli tak to jak się sprawują? myślałam o modelu GKST i40 MultiSlider , ale bardzo trudno znaleźć cokolwiek na jej temat (czy też wogóle na temat tej firmy) dodam, że uwielbiam gotować i gotuję naprawdę często.

    2. czy piekarniki, które umożliwiają pieczenie dwóch potraw w tym samym czasie (np Samsunga) naprawdę się sprawdzają? chodzi mi o opcje typu - na jednym poziomie ciastko, na drugim mięso. Zapachy chyba się przenikają, prawda? czy nie do końca? Może ktoś coś w tym stylu sensownego polecić?

  20. #4760

    Domyślnie AGD do zabudowy - jakie

    Urządzam moje 1 mieszkanie, temat jest mi zupełnie obcy, moze tutaj znajde pomoc?
    Potrzebuje kupic :
    Lodowke do zabudowy
    Zmywarkę do zabudowy
    Piekarnik z funkcja mikrofali
    Plyte indykcyjna
    Okap wolnostojący

    Wybralem wstepnie nastepujace modele, ale czy dobrze?
    Lodówka GORENJE NRKI 5181 LW
    Piekarnik Samsung Speed Oven FQ115T001

    I co dalej? na co zwrocic uwage?
    zmywarkę 45cm, beda mieszkac 2 osoby w mieszkaniu, jest tyle sprzetu na rynku ze.. w kazdym sklepie mowia cos innego..
    Chce cos dobrego nie koniecznie najtansze, ale i nie najdrozsze...

Strona 238 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony