dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 243 z 291
Pokaż wyniki od 4.841 do 4.860 z 5808
  1. #4841
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    arbea

    Zarejestrowany
    Jul 2010
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    105

    Domyślnie

    Cytat Napisał dring Zobacz post
    B coś z electroluxa może, albo, ale droższy bosch ?
    tak właśnie się wczytuję i wychodzi na to że najlepiej w rankingu indukcji wypadają Bosch, Electrolux m.in.

  2. #4842

    Domyślnie

    Mędrcy, na ile przydatną w indukcji jest funkcja boost? I co to znaczy w Electroluxie "hilight" - podają to w modelu EHF6547FOK zamiast oznaczenia mocy pola, a porównuję sobie ów model z EHH6540FOK - ten pierwszy nie ma (chyba) boosta i zamiast 1400 tudzież 1800W na polu ma "hilight", ale za to jest 500PLN tańszy.... I bądź tu mądry.....

  3. #4843
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Mędrcy, na ile przydatną w indukcji jest funkcja boost? I co to znaczy w Electroluxie "hilight" - podają to w modelu EHF6547FOK zamiast oznaczenia mocy pola, a porównuję sobie ów model z EHH6540FOK - ten pierwszy nie ma (chyba) boosta i zamiast 1400 tudzież 1800W na polu ma "hilight", ale za to jest 500PLN tańszy.... I bądź tu mądry.....
    Porównujesz ceramikę do indukcji.....

    I boost i Hilight są przydatne.
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  4. #4844

    Domyślnie

    hmm... cholera, faktycznie w niektórych sklepach ta tańsza jawi się jako ceramiczna, to już do reszty zgupiałem....

    A co to jest ów hilight?

  5. #4845
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    hmm... cholera, faktycznie w niektórych sklepach ta tańsza jawi się jako ceramiczna, to już do reszty zgupiałem....

    A co to jest ów hilight?
    najprościej mówiąc booster na ceramice

    Chodzi o to, że jest to pole szybkogrzejne.
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  6. #4846

    Domyślnie

    Łapię. OK, zatem odpuszczamy model EHF, skupiamy się na indukcjach - co kupić, żeby być z niej szczęśliwym?

    Z dotychczasowego riserczu wyszło mi, że:
    1. dobry jest slider, wygodniejszy ponoć od układu "plus-minus"
    2. dobrze jest, jak da się podłączyć 400V (w razie niewielkiej awarii jednej fazy, chociaż pół kuchni będzie robić)
    3. dobry jest BOOST
    4. dobra jest funkcja pauzy

    Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
    Ostatnio edytowane przez Yorey ; 30-07-2013 o 16:15

  7. #4847

    Domyślnie

    Hej Zamieszczam zdjęcie piekarnika i mikrofali różnych firm w słupku oraz płyty gazowej na drewnianym blacie, może pomoże to komuś w wyborze. Mikrofala Samsung FG87SUB, piekarnik Electrolux EOB5851AOX, płyta BOSCH POH 616B10E.






  8. #4848
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    Z dotychczasowego riserczu wyszło mi, że:
    1. dobry jest slider, wygodniejszy ponoć od układu "plus-minus"
    2. dobrze jest, jak da się podłączyć 400V (w razie niewielkiej awarii jednej fazy, chociaż pół kuchni będzie robić)
    3. dobry jest BOOST
    4. dobra jest funkcja pauzy

    Czy na coś jeszcze powinienem zwrócić uwagę?
    Poza tym to już tylko zdrowy rozsądek - rzetelne przyjrzenie się zasobom portfela.
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  9. #4849

    Domyślnie

    Ponawiam pytanie - czy prowadnice teleskopowe można montować na wybranym przez siebie poziomie? I czy można piekarnik z pyrolizą montować pod płytą indukcyjną?

    I jeszcze - czy funkcja automatycznego zagotowania jest warta uwagi?

  10. #4850
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    Ponawiam pytanie - czy prowadnice teleskopowe można montować na wybranym przez siebie poziomie?
    Wszystko zależy od producenta i konkretnego modelu.
    dla przykładu Bosch/Siemens oferuje pakiet prowadnic teleskopowych na 2-óch lub 3-ech poziomach do swoich piekarników łącznie z drabinkami do wymiany - i wtedy jesteśmy "skazani" na takie rozmieszczenie jak chce BSH a Whirlpool czy Electrolux w większości nowych modeli dodaje prowadnice "luzem" z możliwością zawieszania ich wg. własnego widzimisia.

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    I czy można piekarnik z pyrolizą montować pod płytą indukcyjną?
    Można - technicznie można bo wymiary mają takie same jak inne typowe urządzenia
    Można - technicznie można bo jedna technologia nie zakłóca drugiej
    Jedyny problem to temperatury, czyli odpowiednia izolacja i wentylacja (piekarnik w czasie czyszczenia napędza się do temp. ok 500 st. C)

    Cytat Napisał Flawia Zobacz post
    I jeszcze - czy funkcja automatycznego zagotowania jest warta uwagi?
    Jak funkcja automatycznego zapalania świateł w samochodzie...
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  11. #4851

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Wszystko zależy od producenta i konkretnego modelu.
    dla przykładu Bosch/Siemens oferuje pakiet prowadnic teleskopowych na 2-óch lub 3-ech poziomach do swoich piekarników łącznie z drabinkami do wymiany - i wtedy jesteśmy "skazani" na takie rozmieszczenie jak chce BSH a Whirlpool czy Electrolux w większości nowych modeli dodaje prowadnice "luzem" z możliwością zawieszania ich wg. własnego widzimisia.
    Dzięki , to cenna informacja, ja mam na oku właśnie Siemensa jednego w przyzwoitej dla mnie cenie, z prowadnicami na 2 poziomach i pyrolizą, ale rozejrzę się jeszcze u Whirpoola i Electroluxa, bo lubię sama decydować, co i gdzie


    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Można - technicznie można bo wymiary mają takie same jak inne typowe urządzenia
    Można - technicznie można bo jedna technologia nie zakłóca drugiej
    Jedyny problem to temperatury, czyli odpowiednia izolacja i wentylacja (piekarnik w czasie czyszczenia napędza się do temp. ok 500 st. C)
    Ale rozumiem, że to jest do zrobienia, masz może jakieś wskazówki?


    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Jak funkcja automatycznego zapalania świateł w samochodzie...
    Kurczę, nie prowadzę, możesz jak blondynce?

  12. #4852
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Bayzone_pl
    Zarejestrowany
    Apr 2013
    Skąd
    Wieliczka
    Kod pocztowy
    32-020
    Posty
    540

    Domyślnie

    Idąc od końca - jest to jest - ale żeby za to się dać ciąć to niekoniecznie.... przez lata czegoś takiego nie było i można bez tego żyć. Nie stawiałbym po prostu tego jako kryterium wyboru a ewentualnie przyjął jako wartość dodaną.

    Wracając do piekarnika... zastanowiłbym się dwa razy czy na pewno jest sens pchać się w pyrolizę - owszem - fajna jest, ale to trzeba intensywnie używać piekarnika, często piec mięsa czy inne "pryskające" historie. Inaczej pyrolizę włączy się raz do roku i tyle - trzeba za to pamiętać że przed włączeniem pyrolizy w większości piekarników trzeba wymontować drabinki z prowadnicami. Nie wiem czy więcej frajdy nie sprawiłby Ci piekarnik z parą
    Jak budujesz to warto się z nami skontaktować i sprawdzić ile możesz zaoszczędzić.
    Gwarancja najniższej ceny ! Transport na terenie całej polski.
    Indywidualne wyceny [email protected]

  13. #4853

    Domyślnie

    a propos piekarnika z parą (znaczy funkcją gotowania na parze), to czy da się kupić coś dobrego i tańszego niż powiedzmy 2 kPLN?

  14. #4854

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bayzone_pl Zobacz post
    Idąc od końca - jest to jest - ale żeby za to się dać ciąć to niekoniecznie.... przez lata czegoś takiego nie było i można bez tego żyć. Nie stawiałbym po prostu tego jako kryterium wyboru a ewentualnie przyjął jako wartość dodaną.

    Wracając do piekarnika... zastanowiłbym się dwa razy czy na pewno jest sens pchać się w pyrolizę - owszem - fajna jest, ale to trzeba intensywnie używać piekarnika, często piec mięsa czy inne "pryskające" historie. Inaczej pyrolizę włączy się raz do roku i tyle - trzeba za to pamiętać że przed włączeniem pyrolizy w większości piekarników trzeba wymontować drabinki z prowadnicami. Nie wiem czy więcej frajdy nie sprawiłby Ci piekarnik z parą
    OK, więc funkcję automatycznego zagotowania potraktuję tak, jak piszesz, dzięki

    Natomiast, co do pyrolizy, fakt, że aż tak nie piekę, ale nawet użyta raz na jakiś czas, niezbyt często, wydaje mi się przydatna. O wymontowaniu drabinek czytałam Chociaż zaraz zacznę czytać o piekarnikach parowych, czasu jeszcze mam sporo, więc będę myśleć, myśleć i myśleć
    Dzięki

  15. #4855

    Domyślnie

    Mędrcy uczeni doradźcie proszę - dokąd zmierzać:
    moje typu indukcji:
    1. Elektrolux EHH 6540 FOK http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyj...lectrolux.html
    2. Whirlpool ACM 806 BA http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyj...warszawie.html
    3. Amica PI 6512 TFN http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyj...okolicach.html
    4. Teka IRS 643 http://www.agdhome.pl/plyta-indukcyj...a-irs-643.html

  16. #4856

    Domyślnie

    oraz piekarników:
    1. Electrolux EOB8751AOX http://www.megamedia.pl/piekarnik-pa...1aox.php?off=6
    2. Samsung BQ1VD6T131 http://www.tomodo.pl/product_info.php?products_id=48782

    acz tu mam zagwostkę - czy ta para naprawdę działa i czy jest sens za to dopłacać, czy mądrzej będzie kupić coś dobrego z termoobiegiem, teleskopowymi prowadnicami za 1000 PLN mniej....?

  17. #4857
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Naghar

    Zarejestrowany
    Jul 2013
    Skąd
    Wrocław
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał Yorey Zobacz post
    oraz piekarników:
    2. Samsung BQ1VD6T131 http://www.tomodo.pl/product_info.php?products_id=48782
    Znajomi mają ten piekarnik i są bardzo z niego zadowoleni (sam się zastanawiałem nad kupnem, ale koniec końców wybór padł na inny model samsunga). Jadłem z tego samsunga chleb i muszę przyznać, że był bardzo dobry (ale nie potrafię powiedzieć na ile to zasługa piekarnika a na ile piekarzowej . Z tego co słyszałem, znajoma piekła w nim już praktycznie wszystko co się w domu upiec da, i jest zadowolona. Czyszczenie parowe to ściema, pyrolizy nie zastąpi, ale ułatwia życie.

  18. #4858

    Domyślnie

    czyszczenie parowe to wręcz nieszczęście, które niszczy mechanizmy wentylatorów, elektronikę i inne takie, ale mi chodzi o gotowanie na parze - ciekawi mnie, czy warto w to inwestować? W sensie w domu często gotujemy na parze, ale w garnkach - siłą rzeczy porcje są niewielkie i nie da się ugotować wielu rzeczy na raz - więc taki piekarnik byłby niezłym pomysłem, ale czy to naprawdę "robi"?

  19. #4859

    Domyślnie

    byłżeby nikt nie miał doświadczeń z gotowaniem na parze w piekarniku....?

  20. #4860

Strona 243 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony