dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 290 z 291
Pokaż wyniki od 5.781 do 5.800 z 5808
  1. #5781
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Pod

    Zarejestrowany
    Oct 2016
    Skąd
    GOP
    Kod pocztowy
    44-120
    Posty
    586

    Domyślnie

    Część producentów daje rabaty 300 do 800zł jeśli zakupujesz wyposażenie całelj kuchni od nich, 3 lub 4 sztuki różnych sprzetów. Widziałem takie cos u Eketroluxa i Samsunga. Nie wiem czy te promocje jeszcze trwają, na pewno były kilka miesięcy temu i często je wznawiają.
    Ja mam sprzętu z różnich firm. Po prostu bardziej odpowiadały nam parametry i opinie różnych modeli. Poza tym były dni bez VAT na AGD w MM i sporo zaoszczedziliśmy wtedy.
    Pow. grz. podlóg 100m2 (93m2 ogrzewane) Sciany Porotherm 24cm+16cm styro(λ0.032), posadzka na gruncie styro 12-13 cm (λ0.037), stropodach 35cm (ekofiber λ0.037), fundament 8cm XPS okna 3S Uw=0,75, 100% OP, WM+reku,
    Pci Samsung EHS 9KW.

  2. #5782

    Domyślnie

    A jakie zlewy polecacie do nowoczesnej kuchni? Czy jesteście w stanie coś w tym obszarze tematycznym polecić? Czy na przykład takie sie wam podobają?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 29-12-2017 o 11:28 Powód: Wkleja spam po kilku dniach od napisania postu.
    Zadając ranę drugiemu,samemu odnosi się rany.

  3. #5783
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    jadziunia161

    Zarejestrowany
    Feb 2019
    Skąd
    Ropczyce
    Kod pocztowy
    39-100
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam. Zamierzam wyposażyć nową kuchnię w sprzęty. Mam kilka modeli na oku. Może ktoś doradzić, które z wymienionych wybrać lub ewentualnie jakie inne z podobnymi funkcjami? Zależy mi żeby sprzęt posłużył długo, a nie zepsuł się po upływie gwarancji.

    Piekarnik
    Whirlpool AKZM 8420 NB
    BOSCH HBA334YB0

    Płyta indukcyjna
    Electrolux Slim-fit EIT61443B
    Bosch PVS651FC1E
    Bosch PIE631FB1E

    Lodówka
    Bosch KGN39MB3A
    Bosch KGN39LB20E

    Zmywarka
    Siemens iQ300 SN636X03ME
    Whirlpool WIC 3C23 PEF
    BEKO DIN28421
    Bosch SMV46KX00E

    PLUS PRALKA JEŚLI KTOŚ MOŻE DORADZIĆ
    Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect
    BEKO WMX 81243 PL PTLMB2
    BEKO WMY 81243 PL PTLMB1 Superia

    DZIĘKUJĘ!!

  4. #5784
    marcinek310
    Guest
    marcinek310

    Domyślnie

    Witam, posiadam zmywarke BEKO DDN 1000X, zmywarka zmywa tylko górną część a dolna pozostaje niedomyta, w intrukcji nic nie pisze na ten temat i mam pytanie czy byc moze włączyłem taką fukncje jak 1/2 wsadu, jak to wyłączyć azeby zmywarka myła całkowicie, ktos pomoze ?

  5. #5785

    Domyślnie

    Cytat Napisał jadziunia161 Zobacz post
    Witam. Zamierzam wyposażyć nową kuchnię w sprzęty. Mam kilka modeli na oku. Może ktoś doradzić, które z wymienionych wybrać lub ewentualnie jakie inne z podobnymi funkcjami? Zależy mi żeby sprzęt posłużył długo, a nie zepsuł się po upływie gwarancji.


    PLUS PRALKA JEŚLI KTOŚ MOŻE DORADZIĆ
    Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect
    BEKO WMX 81243 PL PTLMB2
    BEKO WMY 81243 PL PTLMB1 Superia

    DZIĘKUJĘ!!
    Witam,

    Pralka Bosch WAN2826EPL Serie 4 VarioPerfect - posiadam troche ponad rok. Dziala, pierze
    . Przydatne programy: ultra krotki 15 (albo 30) min. do przeprania nowych rzeczy, albo tylko odswiezenia, wystarczajaco pojemna do wrzucenia koldry - ale taka 180 x 200 juz nie wchodzi. A moze zbyt malo nalegalam ? Brakuje mi programu tylko wirowania, jak dojde do wniosku, ze chyba powinnam byla dac wyzsze obroty. Ale, prawde powiedziawszy, to nie wiem, czy takie pralki istnieja. Poza tym jest mozliwosc ustawiania wlasciwie wszystkich parametrow, jesli w jakim programie ma sie ochote zmienic temperature czy wirowanie, czy ustawic dodatkowe plukanie. Nie pamietam w tej chwili, czy jest A+ czy tez A++, ale nie szukalam pralki super oszczednej. W koncu, pranie ma byc wyprane, i zwlaszcza dobrze wyplukane.
    Jak masz jakies pytania - pytaj

    Pozdrawiam

  6. #5786
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Pralki to LG nr 1, potem samsung, bosch serii WAN i WAE, potem Amica i Beko ale tylko niektóre modele.
    Suszarki LG i bosche powyżej 2800 zł. Jeden model electroluxa, samsung, a potem to sama szmira
    Lodówki Liebher i LG jeżeli ktos może mieć lodówkę od 190 cm bo LG chyba mniejszych nie robi.
    Zmywarki bosch i siemens bo to to samo. Tutaj kilku sprzedaców z dużych sieci mi to potwierdziło, że jak zmywarka to tylko te firmy, chyba że mają jakiś profit z tego, ale tego nie wiem.
    płyty indukcyjne, tu zdania są podzielone między boshem a whirpoolem. Tu sam nie wiem co lepsze, Chyba jednak wziąłbym boscha wiedząc jakie bublowate pralki i suszarki robi whirpool. Sam kupiłem ich pralkę, bo kiedyś nie interesowałem się co lepsze, jeszcze działa choć teraz wiem że to bubel. Ma 3 lata więc połowa życia za nią. Z kolei mam płytę whirpoola i działa 8 lat więc w sumie chyba tak jak płyta boscha bedzie ok.
    Piekarniki to już wszystko jedno. Tak na prawde tam chyba nie ma się co zepsuć, mam boscha 8 lat i poza ciągle przepalającą sie zarówką jest ok. Ważne żeby miało pokrętła bo sterowanie dotykiem to porażka, jak najmniej sterowania dotykiem.

    Mam nadzieję ze komuś pomogłem. Jest to zsumowana wiedza, z wielu wielu źródeł i pytania serwisantów przeze mnie. Żadna reklama, po prostu uważam, że producenci robią sobie coraz większe jaja z konsumentów i za te same pieniądze robią coraz gorsze rzeczy, tzn. jednorazówki. Właśnie dlatego uważam, że warto dzielić się taką wiedzą, zwłaszcza dotyczy to pralek i suszarek, które nie sa jednorazówkami sklejonymi tak, żeby nie dało się naprawić.
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 13-03-2019 o 23:00

  7. #5787

    Domyślnie

    Ta, wszędzie te koreańskie badziewia od LG. Sugerowanie się wyłącznie firmą to głupota. Najważniejsze, żeby dobrać sprzęt pod swoje preferencje i nie nabrać się na marketingową papkę. Trzeba sporo czytać wartościowych poradników i opinii, ale nie pisanych przez marketerów. Niestety, z tym ciężko, bo jest wysyp bełkotu jeżeli chodzi o AGD. Ja czytam Videotesty.pl chociażby, czasem coś od morele, czasem jakieś branżowe portale i fora. Ostatnio też zauważyłem na jakiejś grupie na FB nowy portal - prorankingi. W życiu nie widziałem tak obszernego rankingu pralek jak tam, i widać, że niezależny, a nie sponsorowany.
    Jak mam się już jakoś powołać na firmy, które u mnie się sprawdziły, to zmywarka i pralka Bosch, lodówka Samsung, piekarnik Amica, ale sam znaczek to za mało. Trzeba się poedukować.

  8. #5788
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100)
    gutozaur

    Zarejestrowany
    Dec 2017
    Skąd
    Szczecin
    Posty
    225

    Domyślnie

    Cytat Napisał Comodin Zobacz post
    Ta, wszędzie te koreańskie badziewia od LG. Sugerowanie się wyłącznie firmą to głupota. Najważniejsze, żeby dobrać sprzęt pod swoje preferencje i nie nabrać się na marketingową papkę. Trzeba sporo czytać wartościowych poradników i opinii, ale nie pisanych przez marketerów. Niestety, z tym ciężko, bo jest wysyp bełkotu jeżeli chodzi o AGD. Ja czytam Videotesty.pl chociażby, czasem coś od morele, czasem jakieś branżowe portale i fora. Ostatnio też zauważyłem na jakiejś grupie na FB nowy portal - prorankingi. W życiu nie widziałem tak obszernego rankingu pralek jak tam, i widać, że niezależny, a nie sponsorowany.
    Jak mam się już jakoś powołać na firmy, które u mnie się sprawdziły, to zmywarka i pralka Bosch, lodówka Samsung, piekarnik Amica, ale sam znaczek to za mało. Trzeba się poedukować.
    Czy ja wiem czy LG to badziewie. Nie będę ich bronił, bo nigdy nie kupiłem nic ich firmy poza TV, ale fakt, że jako jedni z nielicznych robią naprawialne pralki bardzo do mnie przemawia. Reszta klei wszystko ze soba że nawet łożysk nie da się wymienić i zamiast jednej rzeczy trzeba wymienić trzy, Ja kupuje sprzęty tylko w oparciu o potencjalną żywotność i o możliwość naprawy, bo każda lodówka chłodzi, każda zmywarka myje naczynia itd. Jeżeli producenci tak podchodzą do tematu że sprzedają nam towar, który ma być jednorazowy, to niech kosztuje jak jednorazówka. Jeżeli mam 2 takie same rzeczy w tej samej cenie to wezmę to co potencjalnie będzie tańsze w eksploatacji czyli dłuzej przetrwa lub da sie taniej naprawić, mam teraz wszystkie sprzety w domu od 8 lat, lodówka bosch, działa, zmywarka whirpool, raz się popsuła niedawno, naprawa 150 zł ( jakaś ścieżka się przerwała w panelu sterowania czy coś takiego), płyta whirpool działa, piekarnik boscha działa, pralka jedyna ma 3 lata electroluxa, ale ponoć są słabe zwłaszcza płytkie. Jednak eksploatacja tego przed dwie osoby, które dużo pracują jest mniejsza niż 4 osobowej rodziny, którą teraz mam. Kupłem wczoraj nowe sprzęty do nowego domu w oparciu o swoje kryteria i mam nadzieję, że podjąłem dobrą decyzję, ale to oczywiście okaże się za kilka lat. Jeżeli chodzi o testy...lubie chłopaków z videostestów i sam często oglądam, ale oni raczej nie patrzą na sprzęty od strony na jaki ja patrze, tylko od strony użytkowej. Jeżeli chodzi o inne testy to nigdy nie mamy pewnosci że są niezależne, bo z czegoś musza się utrzymywać, dlatego warto słuchać serwisantów. Ja po prostu mam zboczenie na punkcie tego jak nas firmy..... i unikam takich produktów. Tak samo jakbym nie kupił nigdy, skody, volkswagena, seata i audi, ale to inna para kaloszy. Dla mnie liczy sie bezproblemowa eksploatacja a nie fajerwerki z których nie korzystam.

    P.S.
    Patrzyłem na tą stronę prorankingi i szczerze mówiąc prawie żadnej pralki był nie kupił, może poza jedną. Nie mówię już że nie ma tam nic o wytrzymałości i budowie danego urządzenia. Dodatkowo fakt, że założyłeś świeżutkie konto i podlinkowałeś ładnie stronę raczej świadczy o tym, że chcesz napędzić tam ludzi bo masz coś współnego z tą stroną, ale mogę się mylić.
    Ostatnio edytowane przez gutozaur ; 14-03-2019 o 13:08

  9. #5789

    Domyślnie

    Za 3 miesiące zaczynam remont kuchni od zera. Może robię błąd, może nie, ale idę w całości w sprzęt Elektroluxa. Wszystko jednej marki. Najpierw miał być bosch/siemens, później AEG, czyli takie premium dla szwabów od Elektroluxa. Moim zdaniem nie ma sensu przepłacać. Niestety wszystko aktualnie produkowane to badziew. Nie wierzę w większą bezawaryjność tzw. marek lepszych, czy premium. Wszystko to bull shit. Nawet Liebherr się psuje... Im bardziej zaawanasowane AGD tym mniej naprawialne, albo w ogóle nienaprawialne. Czy coś się popsuje lub nie popsuje to zjawiska losowe bez względu na markę imho.

    Piekarnik - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...n/eoc6851aox2/ funkcja pyrolizy + 25% pary. Nie mam zamiaru bawić się w czyszczenie jakimś gąbkami, czyli takie prawdziwe piekarniki parowe mnie nie interesują. Funkcja pary jako dodatek jak najbardziej może być. Niby w tych 100% parowych piekranikach można piec bez pary, ale już czyszczenie tylko parą - takie piekarniki nie mają funkcji pyrolizy.

    Mikrofalówka - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...en/emt25207ox/ Nic szczególnego, po prostu aby pasowała do piekarnika w jednym słupku.

    Indukcja - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...on-hob/eiv734/ - Co tu dla mnie jest bardzo ważne, żeby jeden palnik był duży 24 cm, dlatego ten model(71 cm) i nie inny.

    Okap - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...od/efg90563ox/ okap ten większy(szerszy 80 cm) pod indukcję 71 cm. Tak, okap zintegowany. Te samodzielne totalnie mi się nie podobają. Łączy się radiowo, czy BT z indukcją - czy to praktyczne i dobre to się okaże... Pewnie nie.

    Zmywarka - https://www.electrolux.pl/kitchen/di...her/esl4655ro/ - A+++ 45 cm, albo A+++ 60 cm https://www.electrolux.pl/kitchen/di...her/esl8356ro/ Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się ten bajer, że na sam koniec sama się otwiera ze szczeliną 10 cm. Nawet nie chodzi o to, że to ma służyć jakiemuś tam naturalnemu dosuszeniu naczyń.

    Lodówka - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...er/enn3054eow/ - Lodówka pod zabudowę dość wysoka i pojemna, A++. Ma jakiś tam system inteligentnego no-frosta, że tak nie wysusza jedzenia.

    Zlewozmywak - https://www.franke.com/pl/pl/ks/prod...87_detail.html - Franke Antea AZG 661-E Fragranit+ Onyx. Stety czy niestety zlewozmywak musi być narożny.

    Młynek - https://www.franke.com/pl/pl/ks/prod...42_detail.html - Franke 1,25 KM, więc nadaje się do mielenia kości z kurczaków. Młynki poniżej 0,7 KM nie nadają się do mielenia kości o ile mi wiadomo. Albo młynek już bardziej profesjonalny, ale kosztujący ponad 2000 złotych - IN SINK ERATOR EVOLUTION 100 / EVO 100 http://www.aglos.pl/pl/p/IN-SINK-ERA...o-odpadow/2042 Nie wiem czy jest sens przepłacać ponad 1000 złotych za IN SINK ERATOR EVOLUTION.

    Tak wygląda mój zestaw kuchenny. moderowano nie urywa, ale chyba też nie ma tragedii. Jakieś może obiekcje co do tego zestawu?
    Ostatnio edytowane przez Tomaszs131 ; 31-05-2019 o 19:27 Powód: Język

  10. #5790
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Za 3 miesiące zaczynam remont kuchni od zera. Może robię błąd, może nie, ale idę w całości w sprzęt Elektroluxa.
    To ciągle dobra pod kątem jakości i bezawaryjności marka

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Piekarnik - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...n/eoc6851aox2/ funkcja pyrolizy + 25% pary. Nie mam zamiaru bawić się w czyszczenie jakimś gąbkami, czyli takie prawdziwe piekarniki parowe mnie nie interesują. Funkcja pary jako dodatek jak najbardziej może być. Niby w tych 100% parowych piekranikach można piec bez pary, ale już czyszczenie tylko parą - takie piekarniki nie mają funkcji pyrolizy.
    Rozczaruję cię bo i tak bez szorowania się nie obejdzie.



    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Indukcja - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...on-hob/eiv734/ - Co tu dla mnie jest bardzo ważne, żeby jeden palnik był duży 24 cm, dlatego ten model(71 cm) i nie inny.
    Oczywiście wszystko zależy od przestrzeni i mozliwości nabywczych itd. Ja wiem jednak, iż wygodna płyta zaczyna się dopiero przy 90 cm..

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Okap - https://www.electrolux.pl/kitchen/co...od/efg90563ox/ okap ten większy(szerszy 80 cm) pod indukcję 71 cm. Tak, okap zintegowany. Te samodzielne totalnie mi się nie podobają. Łączy się radiowo, czy BT z indukcją - czy to praktyczne i dobre to się okaże... Pewnie nie.
    Niby ok, ale szukałbym czegoś ciut cichszego

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Zmywarka - https://www.electrolux.pl/kitchen/di...her/esl4655ro/ - A+++ 45 cm, albo A+++ 60 cm https://www.electrolux.pl/kitchen/di...her/esl8356ro/ Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się ten bajer, że na sam koniec sama się otwiera ze szczeliną 10 cm. Nawet nie chodzi o to, że to ma służyć jakiemuś tam naturalnemu dosuszeniu naczyń.
    A ja odradzam tą funkcję. Mam zmywarkę do zabudowy, kuchnia w fornirze na wysoki połysk. Po 2-3 latach użytkowania i mikro uderzeniach o róg szuflady znajdującej się nad zmykarką, które następowały podczas opróżniania umytych szklanek ze zmywarki powstały ledwo widoczne odpryski lakieru na samym rogu forniru. Otwieranie się samo zmywarki spowodowało, iż gorąca para unosząc się zaczęła wnikać w owe małe odpryski lakieru i fornir zaczął puchnąć...
    Lepiej samemu trochę odczekać po zakończeniu programu i otworzyć jak temperatura nieco zejdzie - raz, ze pary nie będzie, dwa, że naczynia będą porzadnie wyparzone, trzy oszczedzi się problemu jak opisałem.

    Cytat Napisał emigrus Zobacz post
    Zlewozmywak - https://www.franke.com/pl/pl/ks/prod...87_detail.html - Franke Antea AZG 661-E Fragranit+ Onyx. Stety czy niestety zlewozmywak musi być narożny.
    Tu chyba największa przestroga ze wszystkich. Odradzam wszelkiego rodzaju kompozyty i zywice, a już szczególnie czarne. Jak znajdę chwilę to pokażę jak wygląda własnie tej firmy zlewozmywak u teściów po 4rech latach użytkowania przy jednoczesnym prawidłowym zabezpieczeniu go. Dramat.. plamy i niezmywalny brud. Postawisz szklankę, która była od spodu umorusana w kawie i będziesz miał wybarwienie, które usuwa tylko wyjątkowo mocny środek. Niby dedykowany i niby po nim się znowu zabezpiecza, finalnie dno juz zamiast czarnego jest antracytowe?/ciemnoszare, a boki zlewu ciemnoczarne... Sami mieliśmy mocno-ciemny szary kolor innej firmy - podobna historia. Niestety zlew tylko stalowy.
    Ostatnio edytowane przez Dzeus86 ; 21-03-2019 o 16:42

  11. #5791

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dzeus86 Zobacz post
    To ciągle dobra pod kątem jakości i bezawaryjności marka
    Dlatego wybrałem tę markę. Pozaz tym Elektrolux robi specjalnie na rynek niemiecki AGD pod marką AEG. Niemcy to nerwusy, bogady naród i lubią dobrej jakości sprzęt. Podjerzewam, że AEG to ten sam hardware co Elektroluxa. AEG może ma troszkę ładniejszy design.

    Rozczaruję cię bo i tak bez szorowania się nie obejdzie.
    To trudno, będzie szorowanko. Nie biorę za bardzo tego do głowy. Taki trochę mniej istotny szczegół.

    Oczywiście wszystko zależy od przestrzeni i mozliwości nabywczych itd. Ja wiem jednak, iż wygodna płyta zaczyna się dopiero przy 90 cm..
    Nie mam miejsca na 90 cm. Jakby było to by była większa indukcja. Kuchnia dość mała, więc wszystko dopasowane wręcz matematycznie. Tutaj i tak najważniejsze, żeby przynajmniej jeden palnik był "duży". Bez dużego palnika indukcje nie mają sensu, już największy bezsens indukcje 60-tki.

    Niby ok, ale szukałbym czegoś ciut cichszego
    Jaki jest taki jest. Będzie głośno to będzie, trudno. Będę eksperymentował z tym połączeniem radiowym, żeby indukcja zarządzała okapem. Podejrzewam, że to jest totalna lipa. Indukcja będzie źle dobierać wydajność okapu - mam nadzieje, że się mylę.
    A ja odradzam tą funkcję. Mam zmywarkę do zabudowy, kuchnia w fornirze na wysoki połysk. Po 2-3 latach użytkowania i mikro uderzeniach o róg szuflady znajdującej się nad zmykarką, które następowały podczas opróżniania umytych szklanek ze zmywarki powstały ledwo widoczne odpryski lakieru na samym rogu forniru. Otwieranie się samo zmywarki spowodowało, iż gorąca para unosząc się zaczęła wnikać w owe małe odpryski lakieru i fornir zaczął puchnąć...
    Lepiej samemu trochę odczekać po zakończeniu programu i otworzyć jak temperatura nieco zejdzie - raz, ze pary nie będzie, dwa, że naczynia będą porzadnie wyparzone, trzy oszczedzi się problemu jak opisałem.
    Pewnie tę funkcję samootwierania można wyłączyć. Jeszcze nie wiem z jakiego materiału będą szafki, ale pewnie MDF fornirowany. Nie stać mnie na jakieś materiały premium.
    Tu chyba największa przestroga ze wszystkich. Odradzam wszelkiego rodzaju kompozyty i zywice, a już szczególnie czarne. Jak znajdę chwilę to pokażę jak wygląda własnie tej firmy zlewozmywak u teściów po 4rech latach użytkowania przy jednoczesnym prawidłowym zabezpieczeniu go. Dramat.. plamy i niezmywalny brud. Postawisz szklankę, która była od spodu umorusana w kawie i będziesz miał wybarwienie, które usuwa tylko wyjątkowo mocny środek. Niby dedykowany i niby po nim się znowu zabezpiecza, finalnie dno juz zamiast czarnego jest antracytowe?/ciemnoszare, a boki zlewu ciemnoczarne... Sami mieliśmy mocno-ciemny szary kolor innej firmy - podobna historia. Niestety zlew tylko stalowy.
    No to lipa. Dzięki za info. Będę nad tym myślał. Druga opcja to po prostu ten sam model lub podobny zlewozmywaka, ale z nierdzewki matowej.
    Coś znalazłem - https://www.franke.com/pl/pl/ks/prod...99_detail.html
    Pewnie nie dość, że nic z nim się nie stanie przez wieki, to 2x tańszy.

    BTW, jaki polecasz materiał na blat i jakiej grubości?
    Ostatnio edytowane przez emigrus ; 21-03-2019 o 19:45

  12. #5792
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Z blatem to bardzo trudne pytanie, bo wszystko zalezy od:
    - budzetu
    - stylu w jakim robiona jest kuchnia ( tu np. istotny jest material/wzor/grubosc blatu)

    Nie wiedzac nic z powyzszego polecałbym spiek - wytrazymalosc na temperature, brak porowatosci itd. Tylko to wysoka półka cenowa
    Idac dalej kwarcyt - obecnie srednia polka. Tu zaleznie od producenta moze byc bardzo duza rozpietosc cenowa.
    Idac dalej - blat z IKEA - najtansza opcja. Jak sie zuzyje zwyczajnie wymienisz na nowy i tak co kilka 5-6 lat? i tak ciagle zostanie ci duzo w kieszeni vs jakakolwiek z pozostalych z opcji + nie denerwujesz sie ze sie zuzywa ( chociaz spieku zuzycie wlasciwie nie dotyczy jak i jakiekolwiek uszkodzenia dlatego to moj faworyt).

  13. #5793

    Domyślnie

    Trochę poczytałem i blat po prostu będzie blatem laminowanym - HPL, czy jak mu tam. Będzie udawać drewno. Co ciekawego wyczytałem, że nie należy dawać jednolitego koloru na blat, bo będzie wszystko widać. Jakaś struktura na blacie dość skutecznie ukrywa przeróżne ryski, itp. Blat musi być matowy. Żadne połyski, itp. Paradoksalnie blat najtańszy i najlepszy. Nawet nie szkoda jak się uszkodzi.

    Z tego granitu syntetycznego zrezygnowałem. Będzie zlewozmywak ze stali kwasoodpornej, matowy - ten co dałem link w poprzednim poście. Chyba, że zmienię zdanie, ale raczej nie. W cenie tego zlewozmywaka z granitu będę miał ten z nierdzewki i kran z nierdzewki matowy trójdrożny, żeby nie wiercić dziury pod oddzielny kran do osmozy, czy innej ultrafiltracji. Np. taki https://sklep.osmoza.pl/bateria-kuch...na-p-1720.html

  14. #5794

    Domyślnie

    Witam
    A ja mam pytanko - czy ktoś z Was posiada płytę indukcyjną w kolorze szarym/inox/srebrnym??
    Możecie pokazać, podpowiedzieć??
    Szukalam w Internecie i znajduje tylko jeden model Elektrolux.
    Naprawdę nie ma innych??
    Pozdrawiam

  15. #5795
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viola150 Zobacz post
    Witam
    A ja mam pytanko - czy ktoś z Was posiada płytę indukcyjną w kolorze szarym/inox/srebrnym??
    Możecie pokazać, podpowiedzieć??
    Szukalam w Internecie i znajduje tylko jeden model Elektrolux.
    Naprawdę nie ma innych??
    Pozdrawiam
    jest troche tylko nie wiem jaki budżet, wymiary itd. z przykładów:
    https://www.ceneo.pl/60806519
    http://ekspertserwis.com.pl/produkt/...ch-dti-1199ge/
    https://www.euro.com.pl/plyty-do-zab...E&gclsrc=aw.ds
    https://www.ceneo.pl/65567392
    Siemens EX879FVC1E
    Siemens EH679MB17E srebrna
    Płyta indukcyjna Electrolux EHI6540FO
    Płyta Indukcyjna BOSCH PIJ659FC1E
    https://comitor.pl/katalog/sprzet-ag...rofession.html
    https://www.ceneo.pl/37745302
    https://www.ceneo.pl/69319566
    https://www.ceneo.pl/45076735
    https://www.ceneo.pl/45190606
    https://www.ceneo.pl/45076736
    https://www.ceneo.pl/14516195#tab=spec
    https://www.ceneo.pl/63297033
    https://allegro.pl/oferta/plyta-indu...-17-7594579225
    https://allegro.pl/oferta/plyta-indu...0fb-7495439663
    https://www.siemens-home.bsh-group.c...tow/EH801KU11E
    http://www.leakerdirect.co.uk/Catalo...ER-1EX879FVC1E
    http://solarispoprzerobkach.mojabudowa.pl/?id=208595
    https://www.johnlewis.com/siemens-iq...steel/p3255134
    https://www.thewrightbuy.co.uk/whirl...-hob-in-silver

    w kilku miejscach moglem sie zdublowac, albo nie wziac pod uwage ze jest elektryczna, a nie indukcyjna. Serio troche tego jest, moze nie jest popularne i trudno dostac w markecie ( bo z ich punktu widzenia za male zainteresowanie by trzymac), ale w internecie bez problemu.
    Przygotowac trzeba sie ze raczej bedzie drozsza niz tradycyjna tj. czarna. Ale ze nie znalem szczegolow to przedstawilem rozne propozycje i producentow.

  16. #5796

    Domyślnie

    Dziekuje za listę ������������ to że bedzie droższa to sie spodziewam. W rtv euro agd pan nam powiedzial ze oni tego nie maja na stanie bo o to rzadko ktos pyta...
    Wieczorem bede miala co robić ������

  17. #5797

    Domyślnie

    Przejrzalam wszystkie linki, zainteresowalo mnie kilka płyt. Jednak wiadomo jak na zdjęciach odcienie są różne a że bardzo ciężko je obejrzec "na żywo " w jakimś sklepie- moze jest ktoś ma realne zdjęcia jak wygląda kolor szary/srebrny?? Jestesmy zdecydowani na ten kolor ponieważ lodówkę mamy inox i mikrofale i piekarnik tez planuje inox. Tylko ciezko kupić kota w worku jeśli chodzi o płytę ...

  18. #5798
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Cytat Napisał Viola150 Zobacz post
    Przejrzalam wszystkie linki, zainteresowalo mnie kilka płyt. Jednak wiadomo jak na zdjęciach odcienie są różne a że bardzo ciężko je obejrzec "na żywo " w jakimś sklepie- moze jest ktoś ma realne zdjęcia jak wygląda kolor szary/srebrny?? Jestesmy zdecydowani na ten kolor ponieważ lodówkę mamy inox i mikrofale i piekarnik tez planuje inox. Tylko ciezko kupić kota w worku jeśli chodzi o płytę ...
    Niestety, ale "szary" plyt bardzo odstaje od srebrnego jakim jest stal/inox. Więc zbytnio nie łączyłbym jedno z drugim.

  19. #5799

    Domyślnie

    Aha... no tez wlaśnie patrząc na zdjecia interetowe koloru szarego wydaje mi sie że jest on mocno ciemny. A takiego nie chciałabym... czyli rozumiem że do koloru inox pozostałych sprzętów w gre wchodzi kolor płyty srebrny lub inox?? Blat będzie biały. Szafki oliwkowe.

  20. #5800
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    Dzeus86

    Zarejestrowany
    Nov 2018
    Skąd
    Komorów
    Kod pocztowy
    05-806
    Posty
    323

    Domyślnie

    Mało jest płyt indukcyjnych srebrnych, tą mozna obejrzeć "na żywo" np. na youtube:

    https://www.youtube.com/watch?v=8n5Y1qiopmo
    https://www.youtube.com/watch?v=fTvEGWJZhR0
    https://www.youtube.com/watch?v=Nn8gWZO0FHI
    akurat na białych blatach i inoxowymi naczyniami. jak dla mnie pasuje, ale ocenić musicie oczywiście sami.

Strona 290 z 291

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony