dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 43
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 846
  1. #1
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie Solary-ogrzewanie wody- opinie

    Jutro umowiona jestem z przedsawicielem firmy montującej solary.Ze wstępnej wyceny obliczył mnie na ok. 5 tyś. ( cena dla 4-osobowej rodziny) .Jutro będe znała wiecej konkretow , ale tak z ciekawości pytam
    czy może ktos ma i jakie sa jego opinie

  2. #2

    Domyślnie

    Mamy dwa, całe lato mieliśmy gorącą wodę (zbiornik 300l) za prawie darmo (tyle, co prąd do pompki, która gania glikol po systemie). Rewelacyjna sprawa. Polecam.

  3. #3
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Mamy dwa, całe lato mieliśmy gorącą wodę (zbiornik 300l) za prawie darmo (tyle, co prąd do pompki, która gania glikol po systemie). Rewelacyjna sprawa. Polecam.
    Magdzia -slonko Ty moje -dzięki-tez mi sie to podoba
    Jutro napisze jaki jest koszt tego ustrojstwa

  4. #4

    Domyślnie

    Ew-ka, mam prośbę.
    Jak stwierdzisz, że firma jest OK to daj mi jej namiary, szukam takiej firmy.

  5. #5
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    jasne -wszystko wyśpiewam

  6. #6

    Domyślnie

    i napisz ile placisz za poszczegolne elementy : panele, osprzet i wymiennik ciepla ...

    pozdrawiam
    /Roland

  7. #7

    Domyślnie

    Zaleca się 1.5 m2 absorbera na jedną osobę, na 4 soby podgrzewacz ok.350 l. Zapytaj o warunki gwarancji i ile kosztyje przegląd gwarancyjny. Instalacje renomowanych firm są na tyle drogie, że zazwyczaj sie nie zwracają.

  8. #8

    Domyślnie

    Jeżeli masz do dyspozycji gaz ziemny, to solary sobie odpuść, no chyba że poprawią Ci one samopoczucie. Jeżeli Twa rodzinka bedzie zużywać średnio 200 l wody o temp. 50C, to rocznie zużyjesz na jej przygotowanie ok. 3400kWh, dla gazu to jest ok. 400 m3 (GZ50). Ponieważ prawidłowo zaprojektowana instalacja powinna pokrywać ok. 60% zapotrzebowania ( im wyzszy stopień pokrycia tym niższa sprawność układu) tak więc może4sz zaoszczędzić 240 m3 gazu. Nie wiem jakie są ceny gazu ale bedzie to pewnie ok. 300 zł. W/g mnie nie warto.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    Jeżeli masz do dyspozycji gaz ziemny, to solary sobie odpuść, no chyba że poprawią Ci one samopoczucie. Jeżeli Twa rodzinka bedzie zużywać średnio 200 l wody o temp. 50C, to rocznie zużyjesz na jej przygotowanie ok. 3400kWh, dla gazu to jest ok. 400 m3 (GZ50). Ponieważ prawidłowo zaprojektowana instalacja powinna pokrywać ok. 60% zapotrzebowania ( im wyzszy stopień pokrycia tym niższa sprawność układu) tak więc może4sz zaoszczędzić 240 m3 gazu. Nie wiem jakie są ceny gazu ale bedzie to pewnie ok. 300 zł. W/g mnie nie warto.
    Dlaczego ktos podaje informacje wyssane z palca i przez to wprowadza ludzi w wielki blad??

    Moze wyjasnisz skad ci sie wzielo 3400 kWh za SOLARY?????? u mnie to w przeciagu roku ksztaltuje sie na poziomie 25 kWh/miesiac (za zbiornik okolo 300 l o temp 60-80 st C), razy 7 miesiecy (przez reszte miesiecy one pracuje mizerny okres czasu) daje nam 175 kWh - zaokraglijmy ro do 200 kWh, nawet 300 kWh jezeli jest sloneczna wiosna, jesien i zima. Tak wiec twoje 3400 to jest blad rzedu 1100%!! NIE WPROWADZAJMY LUDZI W BLAD

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    no to się wyjaśniło
    Calość wyniesie ok 10 000zł ( 2 solary , węzownica, przewody ,stojaki , zbiornik itp.)
    My zuzywamy dziennie ok 100 l ciepłej wody- więc ta inwestycja chyba nam sie nie oplaci ( zwrot kosztów za 15 lat ,ale wtedy trzeba zainwestować znowu w nowe urządzenia).Chyba nie będzie na razie u nas solarów -może w przyszlości ....
    szkoda....już widziałam zaoszczędzony worek pieniędzy.....
    a może są gdzieś tańsze solary? u nas był z firmy Velux.....

  11. #11
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    EDZIA

    Zarejestrowany
    Apr 2002
    Posty
    6.228

    Domyślnie

    My za dwa solary Firmy Hewalex, bojler 300 l w ubiegłym roku płaciliśmy 6 tyś. zł.

  12. #12

    Domyślnie

    pytam bo ja potrzebuje tylko 2 solary i sterowanie bo moj wymiennik ciepla jest juz przystosowany do dodatkowego zasilania z solarow ...
    wstepnie wyliczono mi koszt instalacji na 3 - 3,5 kPLN ... ( za 2 panele i sterowanie + polaczenia ale bez robocizny )

    pozdrawiam
    /Roland

  13. #13

    Domyślnie

    robud właściwie to nie chciałem nawet tego komentować. Skąd to sie wzięło masz dokładnie opisane-tylko czytac. Na przygotowanie 300 litrów wody o temp.60-80C dziennie potrzeba ok. 21 kWh energii razy 30 dni daje to 627 kWh razy 7 miesięcy 4389 kWh ..........

  14. #14

    Domyślnie

    Jeżyku, a czy Ty masz solarki u siebie?

  15. #15

    Domyślnie

    Oczywiście że nie. Przy obecnych cenach tych urządzeń pomijając aspekt ekologiczny to po prostu się nie opłaca. Ale robud ma solarki i jak twierdzi może z nich wycisnąć ok. 200 kWh/ rok co daje przy ogrzewaniu wody pradem ok. 72 pln a gazem ok. 30 pln oszczedności na rok.

  16. #16

    Domyślnie

    Z tego, co zroumiałam, to on tyle płaci za pracę kolektorów rocznie, a tyle na nich zyskuje. I nie wiem, dlaczego tak się dzieje, że najbardziej autorytatywne wypowiedzi na Forum pochodzą od osób, które nie mają własnych doświadczeń na tematy, o których piszą, a podważają wypowiedzi osób, które takie doświadczenia mają.

  17. #17

    Domyślnie

    Magdzia - oni sie chyba nie zrozumieli ... jeden pisze o zyskach z solarow a 2 o tym ile one pradu zzeraja ....
    ja jednak jeszcze troche poczekam az stanieja ... co najmniej do przyszlego roku

    pozdrawiam
    /Roland

  18. #18

    Domyślnie

    Magdziu nie czuje sie autorytetm w dziedzinie systemów solarnych, ale nie moge przejść obojetnie obok twierdzenia, że ta energia jest prawie za darmo. Moim zdaniem jest to bardzo droga energia. Masz układ solarny to napisz ile kosztował, ile kosztują przeglądy i ile oszczędzasz, może sie myle w moich obliczeniach (czysto teoretycznych bo solarków nie posiadam)

  19. #19

    Domyślnie

    Nie mam ochoty pisać tych wyliczeń, bo i tak zostanę wyśmiana, i tak ktoś napisze, że moja inwestycja zwróci mi się za 15 lat albo i dłużej. Dla mnie jest ważne, że obecnie użytkując solary płacę za ich pracę symboliczne kwoty, a mam gorącą wodę non-stop.

  20. #20

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Nie mam ochoty pisać tych wyliczeń, bo i tak zostanę wyśmiana, i tak ktoś napisze, że moja inwestycja zwróci mi się za 15 lat albo i dłużej. Dla mnie jest ważne, że obecnie użytkując solary płacę za ich pracę symboliczne kwoty, a mam gorącą wodę non-stop.
    ekonomiczne podejscie

Strona 1 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony