dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 15 z 43
Pokaż wyniki od 281 do 300 z 846
  1. #281

    Domyślnie NATURALnyDOM???

    Witajcie,

    Jestem dopiero na etapie porównywania różnych rozwiązań. Ostatnio przyglądam się projektowi NATURALnDOM http://www.naturalnydom.pl/ i wydaje mi się bardzo interesujący. Nie bez powodu napisałem ”wydaje się” gdyż nie ma jeszcze wyrobionego zdania. Mam nadzieję że pomożecie mi spojrzeć na ten pomysł z innych perspektyw, za co dziękuję z góry.

    Konkrety:

    Koszt budowy naturalnego domu 144m2 i działki oceniam lekko na 345 860,00 zł

    Koszt budowy domu standardowego silkat 144m2 i działki z ogrzewaniem na gaz ziemny oceniam lekko 332 000,00 zł

    Różnica w inwestycji bilansuje się 2,6 roku przy uwzględnieniu:

    Kalkulacja przeprowadzona metoda NPV z założeniami: stopa procentowa 10,00%, uwzględniono różnicę w koszcie ogrzewania rocznie, koszt kredytu.

    Inwestycja w NATURALnDOM wygląda więc zachęcająco, mam tylko wątpliwości co do całego systemu dlatego proszę o merytoryczne uwagi.

  2. #282

    Domyślnie Re: NATURALnyDOM???

    Cytat Napisał SEm
    Witajcie,

    Jestem dopiero na etapie porównywania różnych rozwiązań. Ostatnio przyglądam się projektowi NATURALnDOM http://www.naturalnydom.pl/ i wydaje mi się bardzo interesujący. Nie bez powodu napisałem ”wydaje się” gdyż nie ma jeszcze wyrobionego zdania. Mam nadzieję że pomożecie mi spojrzeć na ten pomysł z innych perspektyw, za co dziękuję z góry.
    [...]
    1. Dla mnie ten budynek jest nie do zaakceptowania bo ... jest zwyczajnie brzydki. Nadaje się na małe biuro albo sklep z terakotą. Mieszkać w takim domu bym nie chciał.

    2. Koszty ogrzewania prądem dla domu "tradycyjnego" na tej stronie to ok 10 tys. PLN - bez komentarza


    Pozdrawiam,

    Sunao

  3. #283
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: NATURALnyDOM???

    Cytat Napisał SEm
    Witajcie,

    Jestem dopiero na etapie porównywania różnych rozwiązań. Ostatnio przyglądam się projektowi NATURALnDOM http://www.naturalnydom.pl/ i wydaje mi się bardzo interesujący. Nie bez powodu napisałem ”wydaje się” gdyż nie ma jeszcze wyrobionego zdania. Mam nadzieję że pomożecie mi spojrzeć na ten pomysł z innych perspektyw, za co dziękuję z góry.
    Co do kosztów się nie wypowiem, ale sam projekt estetycznie baaardzo mi się podoba .

  4. #284

    Domyślnie Re: NATURALnyDOM???

    Cytat Napisał Ella
    Witajcie,

    Co do kosztów się nie wypowiem, ale sam projekt estetycznie baaardzo mi się podoba .
    Co do estetyki to może być niekończąca się dyskusja, ja chcę wybudować dom z elewacją drewnianą i płaskim dachem.

    wizualizacja - http://www.obornik.art.pl/obrazki/5.jpg
    [/img]

  5. #285
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Fajniutki , ale na tle okolicznych domów będzie chyba prawdziwą sensacją ...

    A w ogóle zrobił się tu off topic - może przeniesiemy się do projektów ?

  6. #286
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie Re: NATURALnyDOM???

    Cytat Napisał SEm
    Cytat Napisał Ella
    Witajcie,

    Co do kosztów się nie wypowiem, ale sam projekt estetycznie baaardzo mi się podoba .
    Co do estetyki to może być niekończąca się dyskusja, ja chcę wybudować dom z elewacją drewnianą i płaskim dachem.

    wizualizacja - http://www.obornik.art.pl/obrazki/5.jpg
    [/img]
    Sorry nie obraź się ale straszny ten "silos". Popatrz na tej samej fotografi jakie sympatyczne domki. Naprawdę przypomina mi to jakiś magazyn przemysłowy na drobnicę obity deskami. Po co też taki komin po byku jak do jakiejś kotłowni przemysłowej skoro dom ma być taki strasznie oszczędny 90% w stosunku - no właśnie autor nie podał do czego ???
    Dla mnie ta strona WWW to jedna wielka ściema i propaganda. Jeśli dasz się na to złapać będziesz pewnie jednym z pierwszych królików doświadczalnych. Z samej tylko elewacji domku można wywnioskować że ten domek nie ma najlepiej rozplanowanych wnętrz. Uważaj bardzo na tego architekta bo jak "wdepniesz" to stracisz kupę czasu i pieniędzy. Ja już raz "wdepnąłem" na takiego jednego architekta inni też i wiedzą że niejest łatwo się z takiego czegoś wyplatać bez strat. Tego tupu budowle to mogą sobie budować ludzie co maja już kilka domków na rózne okazje. Jeden od święta jeden na lato drugi na zimę itp. a nie ludzie któży zamierzją mieszkać na codzień z rodzinami.
    Pozdrawiam

  7. #287
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar Robin2
    Zarejestrowany
    Jul 2005
    Posty
    698
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    123

    Domyślnie

    Hej Ew-ka
    Jak Ci poszło z tymi solarami?
    Przeżyłaś zimę (jak mniemam) a teraz lato w pełni. Napisz proszę, o wrażeniach dotyczących funkcjonalności.
    Pozdr.

  8. #288
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie Re: NATURALnyDOM???

    Cytat Napisał inwestor
    Cytat Napisał SEm
    Cytat Napisał Ella
    Witajcie,

    Co do kosztów się nie wypowiem, ale sam projekt estetycznie baaardzo mi się podoba .
    Co do estetyki to może być niekończąca się dyskusja, ja chcę wybudować dom z elewacją drewnianą i płaskim dachem.

    wizualizacja - http://www.obornik.art.pl/obrazki/5.jpg
    [/img]
    Sorry nie obraź się ale straszny ten "silos". Popatrz na tej samej fotografi jakie sympatyczne domki. Naprawdę przypomina mi to jakiś magazyn przemysłowy na drobnicę obity deskami. Po co też taki komin po byku jak do jakiejś kotłowni przemysłowej skoro dom ma być taki strasznie oszczędny 90% w stosunku - no właśnie autor nie podał do czego ???
    Dla mnie ta strona WWW to jedna wielka ściema i propaganda. Jeśli dasz się na to złapać będziesz pewnie jednym z pierwszych królików doświadczalnych. Z samej tylko elewacji domku można wywnioskować że ten domek nie ma najlepiej rozplanowanych wnętrz. Uważaj bardzo na tego architekta bo jak "wdepniesz" to stracisz kupę czasu i pieniędzy. Ja już raz "wdepnąłem" na takiego jednego architekta inni też i wiedzą że niejest łatwo się z takiego czegoś wyplatać bez strat. Tego tupu budowle to mogą sobie budować ludzie co maja już kilka domków na rózne okazje. Jeden od święta jeden na lato drugi na zimę itp. a nie ludzie któży zamierzją mieszkać na codzień z rodzinami.
    Pozdrawiam
    Fakt faktem - ja też w pewnym momencie straciłam pół sezonu budowlanego na mrzonki - "cudowne" wynalazki pewnej firmy. Dobrze, że się wycofałam i szczęśliwie kończę budowę metodą tradycyjną...

  9. #289
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Cytat Napisał Robin2
    Hej Ew-ka
    Jak Ci poszło z tymi solarami?
    Przeżyłaś zimę (jak mniemam) a teraz lato w pełni. Napisz proszę, o wrażeniach dotyczących funkcjonalności.
    Pozdr.
    No właśnie, wróćmy to tematu zasadniczego .

  10. #290

    Domyślnie NATURALnyDOM

    O estetyce można pisać wiele. Większość inwestorów budujących domy w estetyce typoszczako-dworków-polskich nie ma często pojęcia dlaczego wybrali taką pseudo estetykę, po prostu wszyscy tak robią i tyle. Ja preferuje konstrukcje modernistyczne o zwartej oszczędnej prawie ascetycznej bryle i nie będę się tutaj nad tym rozwodził bo nie o tym jest ten topic.
    Dzięki za ostrzeżenia, niestety nikt nie wskazał na konkretną wadę tej konstrukcji. Doskonale zdaje sobie sprawę że nowym rozwiązaniom trudno bez super promocji jest wchodzić na rynek i tak rozumiem te negatywne opinie – brak należytej promocji i opór konserwatywnego środowiska.
    Rozwiązanie takie jest już przetestowane http://www.bio-solar-haus.de/html/startseite.html nie byłbym więc królikiem doświadczalnym.

  11. #291
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Ella
    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    1.659
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    7

    Domyślnie

    Pozostaje życzyć Ci powodzenia .
    I informuj na bieżąco o postępach - jestem bardzo ciekawa efektów tego przedsięwzięcia .

  12. #292

    Domyślnie

    Popieram zwolenników instalacji solarnej i sam przymierzam się do zainstalowania zestawu z Hewalex-a 3 lub 4 kolektory i zbiornik 300l. Chętnie nawiąże kontakt z osobami które mają podobne instalacje.
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  13. #293

    Domyślnie

    Kolektory zamówione czekam na dostawę.
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  14. #294
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Pochwalisz sie kosztami?

  15. #295
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    MareckiT

    Zarejestrowany
    Dec 2005
    Posty
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał ostanislaw
    Popieram zwolenników instalacji solarnej i sam przymierzam się do zainstalowania zestawu z Hewalex-a 3 lub 4 kolektory i zbiornik 300l. Chętnie nawiąże kontakt z osobami które mają podobne instalacje.
    Wlasnie jestem na etapie wybrania producenta. Wychodzi na to ze albo hewalex albo blachus. Blachus ma w ofercie dobry sterownik z regulacja plynna pompy. Z tym ze ja planuje 250l oraz dwa kolektory plaskie.

    A teraz moja opini ana temat oplacalnosci inwestycji.
    Biore pod uwage fakt ze za pare lat corka sie mi wyprowadzi a za nastepne pare lat syn. Wtedy pozostana 2 osoby a wiec instalacjia bedzie nawet z zapasem.
    Solar dla mnie to nie tylko chęc pozbycia sie czesciowo kosztow w pozniejszym wieku emerytalnym. Wiem po sobie ze chcialbym sobie czesto posiedziec pod prysznicem godzine i delektowac cialo masazami zwlaszcza latem gdy jest upal. Czy jest to takie tanie przy obecnych cenach nosnikow energi i perspektywach ciaglych podwyzek i to nie malych ? Prawda jest taka ze w chwili obecnej zuzywam srednio 90l/dzien ale gdy bede mial solary napewno bede zuzywal wiecej duuzo wiecej. Dlaczego ? Bo bedzie mnie wtedy na to stac !

    Marek

  16. #296

    Domyślnie

    Koszty takie jak z wyliczenia z Hewalexu. Może ktoś twierdzić że to jest nieopłacalne, ale jak wykalkuluje wartość pracy przy załadunku i oczyszczaniu pieca miałowego? Nie jestem emerytem a już mam kłopoty zdrowotne z kręgosłupem, też trudno to wyliczyć .
    Moim założeniem jest aby kotłownia była jak najoszczędniejsza i możliwie bezobslugowo pracowała.
    A pieniądze jak u każdego, teraz są jutro ich może nie być.
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  17. #297
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Interesuja mnie rzeczywiste koszty jakie trzeba poniesc. A wiec jaka cene udalo ci sie wynegocjowac od sprzedawcy, ile musiales zaplacic za zamontowanie. Czy oprocz zestawu musiales zakupic jakies dodatkowe czesci?

  18. #298

    Domyślnie

    Około 9 tys zł. z dostawą na miejsce zainstalowania. Montaż zamierzam wykonac samodzielnie z pomocą sąsiada. Razem dobrze się pracuje, jest instalatorem i wykonuje piece i zbiorniki. Mam u siebie piec jego produkcji Grzeje aż miło, a i ja też coś potrafię.
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  19. #299

    Domyślnie

    Zestaw solarny w zestawie jaki zamawiałem już w domu. Pierwsze wrażenia pozytywne. Mam teraz trzy miesiące na montaż. Z tego co widzę w zestawie to montaż jak klocki lego. Kilka lutów miedzi, kilka gwintów na pakuły i reszta na uszczelki. Chyba nawet nie będę zawracał głowy sąsiadowi.
    Solar-CWU-CO Wykorzystanie instalacji solarnej do dogrzewania domu
    http://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?showtopic=770

  20. #300
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ostanislaw dzieki za informacje. Napisz za ok. 3 miesiace co ci bylo jeszcze potrzebne aby zestaw zamontowac.

Strona 15 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony