dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 41 z 43
Pokaż wyniki od 801 do 820 z 846
  1. #801
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.808

    Domyślnie

    Cytat Napisał legiony Zobacz post
    Polecam !!

    Jaki to sterownik ST460 ?

    Chyba nie zdecydowąłbym się na podłączanei instalacji CO do kolektorów.
    Daj znać w zimę czy coś z tego wyszło.

    Fantom
    Ostatnio edytowane przez joliska ; 07-06-2014 o 06:59
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  2. #802

    Domyślnie

    pozwolę sobie wkleić moją analizę opłacalności po roku użytkowania instalacji solarnej do podgrzewania c.w.u. Może się komuś przyda:
    http://www.wlasnemiejsce.pl/2015/09/...sie-opaca.html

  3. #803

    Domyślnie

    Cytat Napisał agania Zobacz post
    pozwolę sobie wkleić moją analizę opłacalności po roku użytkowania instalacji solarnej do podgrzewania c.w.u. Może się komuś przyda:
    http://www.wlasnemiejsce.pl/2015/09/...sie-opaca.html
    Czyli wychodzi na to że się jak najbardziej opłaca.

  4. #804
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agania Zobacz post
    pozwolę sobie wkleić moją analizę opłacalności po roku użytkowania instalacji solarnej do podgrzewania c.w.u. Może się komuś przyda:
    http://www.wlasnemiejsce.pl/2015/09/...sie-opaca.html
    Widac czarno na białym ze dotacja spowodowała opłacalnosc, bez niej czas zwrotu wyniósłby ok 18 lat pod warunkiem calkowitego braku awarii i kosrwacji układu co wydaje sie byc niemozliwe. Poniewaz nie kazdy ma mozliwosc uzyskania dotacji to ten który nie ma mozliwosci jej uzyskania nie ma dylematu do opłacalnsci instalacji solarnej. Po prosyu jest niepłacalna. W tym przypadku mamy 5 osób korzystających z cwu, w przypadku mniejszej ilosci osób czas zwrotu takiej instalacji rosnie co powoduje całkowity bezsens jej stosowania

  5. #805

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    Widac czarno na białym ze dotacja spowodowała opłacalnosc, bez niej czas zwrotu wyniósłby ok 18 lat pod warunkiem calkowitego braku awarii i kosrwacji układu co wydaje sie byc niemozliwe. Poniewaz nie kazdy ma mozliwosc uzyskania dotacji to ten który nie ma mozliwosci jej uzyskania nie ma dylematu do opłacalnsci instalacji solarnej. Po prosyu jest niepłacalna. W tym przypadku mamy 5 osób korzystających z cwu, w przypadku mniejszej ilosci osób czas zwrotu takiej instalacji rosnie co powoduje całkowity bezsens jej stosowania
    Rzeczywiście opłacalność jest spowodowana uzyskaniem dotacji, ale o ile wiem, to dotacji teraz sporo w różnych gminach + ogólnopolski prosument (mniejsze, ale 40% to też sporo). W naszym przypadku ilość osób do opłacalności ma się na razie nijak, bo 3 z 5 to małe dzieci, które na razie myją się w jednej wannie, więc zużycie wydaje mi się nie ma tu nic do rzeczy.

  6. #806
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agania Zobacz post
    Rzeczywiście opłacalność jest spowodowana uzyskaniem dotacji, ale o ile wiem, to dotacji teraz sporo w różnych gminach + ogólnopolski prosument (mniejsze, ale 40% to też sporo). W naszym przypadku ilość osób do opłacalności ma się na razie nijak, bo 3 z 5 to małe dzieci, które na razie myją się w jednej wannie, więc zużycie wydaje mi się nie ma tu nic do rzeczy.
    Wiele gmin nie ma zadnych dotacji, zuzycie ma do rzeczy im wiecej zuzywamy cwu tym szybciej sie zwróci instalacja solarna.
    Wracając do bloga, w przypadku gazu opłaty stałe uzaleznione są od zuzycia. Mamy taryfy dla gospodarstw domowych:
    W1- do 120 m3/rok
    W2- 120-1200 m3/rok
    W3- 1200-8000 m3/rok
    W kazdej z tych taryf jest inna opłata stała ale i równiez cena na m3/kWh.

  7. #807

    Domyślnie

    Cytat Napisał asolt Zobacz post
    zuzycie ma do rzeczy im wiecej zuzywamy cwu tym szybciej sie zwróci instalacja solarna.
    z tym się zgadzam, ale chodziło mi o to, że w naszym przypadku (czyli przy małych dzieciach kąpiących się razem) nie można uważać, że zużywamy dużo więcej ciepłej wody niż rodzina z w 1 czy 2 dzieci.

  8. #808

    Domyślnie

    szkoda że nie napisała Pani ile l cwu było ogrzewanych w latach 2011- 2014 bo zasobnik solarny 300l dodawany jest w pakiecie do instalacji.

  9. #809

    Domyślnie

    tyle samo, bo mieliśmy zasobnik o takiej samej pojemności, gdyż w trakcie budowy domu myśleliśmy już o instalacji solarnej i niektóre elementy były kupione "na wyrost". Niestety, żeby dostać dotację musieliśmy wziąć kompletną instalację, a więc wymienić zasobnik, mimo że nasz miał również taką pojemność.

  10. #810
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar kolektor1
    Zarejestrowany
    Jan 2009
    Skąd
    Gdańsk
    Kod pocztowy
    80-020
    Posty
    2.192

    Domyślnie

    Cytat Napisał agania Zobacz post
    Niestety, żeby dostać dotację musieliśmy wziąć kompletną instalację,
    Ale koszt tej kompletnej instalacji jest mocno zawyżony, taka instalacja na podobnych kolektorach kosztuje nie więcej jak 10-11 tyś zł.
    Instalacja foto o mocy 10 kWp zasila pompę ciepła o mocy 8 kW
    Koszt ogrzewa i ciepłej wody oraz koszt energii elektrycznej wynosi zero zł.

  11. #811
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.808

    Domyślnie

    Oj ludzie. Bądźmy realistami - solary się nie zwracają finansowo !
    I tyle.
    A ja mam, chwalę sobie i następny raz też bym zrobił. Kosztowało mnie to z 10 tyś, nie było żadnych dofinansowań itp

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  12. #812
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar Liwko
    Zarejestrowany
    Jan 2010
    Posty
    22.512

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    Oj ludzie. Bądźmy realistami - solary się nie zwracają finansowo !
    I tyle.
    A ja mam, chwalę sobie i następny raz też bym zrobił. Kosztowało mnie to z 10 tyś, nie było żadnych dofinansowań itp

    Fantom
    To po co byś to robił?

  13. #813
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar szczukot
    Zarejestrowany
    Feb 2008
    Skąd
    Dobra Szczecińska
    Posty
    4.808

    Domyślnie

    A po co ci np rekuperacja (nigdy się nie zwraca) lub samochó (ten to już wogóle sę nie zwraca).
    Niektóe rzeczy ma się np dla komfortu życia, przyjemności, bycia eco itd

    Fantom
    Informacje na temat listy wykonawców (zachodniopomorskie) : http://forum.muratordom.pl/group.php...message1058373
    Informacje o hurtowniach (Szczecin) : http://forum.muratordom.pl/group.php...cussionid=3034

  14. #814

    Domyślnie

    a może szybciej i prędzej zwróci się instalacja fotowoltaiczna?

  15. #815

    Domyślnie

    Cytat Napisał kolektor1 Zobacz post
    Ale koszt tej kompletnej instalacji jest mocno zawyżony, taka instalacja na podobnych kolektorach kosztuje nie więcej jak 10-11 tyś zł.
    Może, ale mieliśmy możliwość otrzymania dotacji na to co ustaliła gmina. Nie wnikaliśmy więc jakoś szczególnie w ustaloną cenę instalacji, bo wszystkie elementy zostały ustalone odgórnie, a my tylko podjęliśmy decyzję, że zgadzamy się na wykonanie takiej instalacji i będziemy partycypować w kosztach.

  16. #816

    Domyślnie

    no i to są właśnie dotacje po polsku. nie masz nawet opcji wyboru co chcesz, bierzesz to z czym się dogadaliśmy, albo wykładaj swój sos. dlatego uważam, że lepszym rozwiązaniem są dotacje od producentów pomp

  17. #817

    Domyślnie

    No jak, ktoś chce PV bierze dotację na PV, chce solary bierze solary. Ktoś kto wymienia kocioł na drewno/węgiel na gaz jest idiotą chyba że wcześniej ociepli swój dom kolejne 2 razy 10 cm warstwą wełny/styro.

  18. #818

    Domyślnie

    Witam
    mam jeszcze możliwość bezinwazyjnie położyć rurki między kotłownią a strychem, aby później podłączyć solary
    chcę to zrobić rurką elastyczną jak do ogrzewania podłogowego
    moje pytanie jakiej średnicy rurkę i jak oraz czym ją ocieplić. Myślałem o fi25
    Ostatnio edytowane przez zientas ; 25-10-2015 o 20:56

  19. #819
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał agania Zobacz post
    pozwolę sobie wkleić moją analizę opłacalności po roku użytkowania instalacji solarnej do podgrzewania c.w.u. Może się komuś przyda]:
    Gdybyśmy jednak nie dostali 70% dotacji, to na zwrot kosztów musielibyśmy czekać ponad 18 lat.
    U mnie zwrot by wyszedł po 20-25 latach
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

  20. #820
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar panfotograf
    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    ZDUŃSKA nieWOLA
    Posty
    2.084

    Domyślnie

    Cytat Napisał szczukot Zobacz post
    A po co ci np rekuperacja (nigdy się nie zwraca) lub samochó (ten to już wogóle sę nie zwraca).
    Niektóe rzeczy ma się np dla komfortu życia, przyjemności, bycia eco itd
    Jeśli policzysz koszty taksówek, to raczej się zwraca.
    Jeśli chodzi ci o komfort to masz większy grzejąc CWU w elektrycznym bojlerze. No i znacznie taniej niż solarami.
    Już się zbudowałem ... i już mieszkam

Strona 41 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony