dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 43
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 846
  1. #81

    Domyślnie

    jeżyk toż się doczekałeś - patrz link na hewalex, nie musisz dawać 10 tys tylko 5
    gdyby podążać twoim tokiem rozumowania to nie warto byłoby kupować ani komputera ani aparatu cyfrowego ani nic z nowoczesnej myśli technicznej
    bo zawsze będzie tak że za parę miesięcy czy lat będzie taniej ...


    sorry ale dzieci nie umyję w zimnej wodzie bo mi się pochorują

    a ile zarobisz na tych obligacjach żeby ci tego inflacja nie zżarła? na 5 tysiącach fortuny nie zbijesz

  2. #82

    Domyślnie

    BK swoją opinie na temat zestawu za 5 tys zl wyraziłem nieco wyżej. porównałej je do wiertarki za 30 zł z marketu

  3. #83

    Domyślnie

    co do aparatu to masz rację. Kolega kupil olimpusa 720 za 3200 zł, a ja zaczekałem rok i kupiłem go za 1450 zł na allegro doam jeszcze,że kupowanie wszelkich nowinek technicznych to czysty snobizm. Ja jezdze kiluletnim samochodem bo dobrze mi sluzy, choc stać mnie na nowy, tylko po co. Dla samej chęci posiadania ?

  4. #84
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Hohoho......ale sie tu temacik rozwinął
    Jak zwykle dyskusja " o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą "
    Przecież Ci co maja- bedą bronić swego ,a Ci co nie mają -będą szukać usprawiedliwienia dla niemania solarów ...
    Ja na razie odpuszczam temat, zapewne wrócę do niego za rok, może dwa - ale ogolnie rzecz biorąc -sam pomysł wykorzystania słońca do grzania -jest super !!!
    buziaki dla wszystkich - dajcie na luz

  5. #85
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Cytat Napisał Magdzia
    Inwestorze, widzę, że troszkę zmieniłeś nastawienie do opłacalności czegokolwiek
    ....
    Napisz może bardziej otwartym tekstem bo ni jak nie łapie niuansu twojego stwierdzenia Sugerujesz że niby ja jestem przciwnikiem kurcze rybek akwariowych czy jak
    Pozdrawiam

  6. #86
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    dobrzykowice nie znam konkretów ale wiem, że niektóre państwa promują rozwiazania proekologiczne (dopłaty).

    To prawda , w Polsce też jest cos takiego . CO prawda jest to realizowane po "polsku" czyli kulawo i pod górkę ale jest


    Ja w Polsce jakoś nie zauważm kolektorów na dachach domów.
    prosze bardzo : http://www.bachus.com.pl/wicia/index.php?site=galeria

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    BK swoją opinie na temat zestawu za 5 tys zl wyraziłem nieco wyżej. porównałej je do wiertarki za 30 zł z marketu
    a na jakiej podstawie?
    konkrety, kolego konkrety.

  8. #88
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Widzisz teraz BK kup sobie obligacje zamiast solarków ot co. Zamiast cieszyć się cipłą wodą będziesz ciszyc sie jak ci przyrastaja no wiesz co ci będzie przyrastać. Moim zdaniem inwestować to można nadwyżki środków i wtedy dużo lepiej mozna na tym wyjść. Jak wszystkie potrzeby sa zaspokojone i kaska wolna jest, to prosze bardzo. Czy ktoś obliczał może taki wariant że te 7 dych zaoszczędzonych na solarkach to można zainwestować w jakies jak to mówią instrumenty no te finansowe .
    Pozdrawiam

  9. #89

    Domyślnie

    będziesz ciszyc sie jak ci przyrastaja no wiesz co ci będzie przyrastać
    chodzi ci o odsetki pewnie

    inwestor - skąd ten nick niech pomyślę ...
    jako rekin finansów czy tam finansjery powinieneś wiedzieć że szanujący się inwestor gardzi jakimiś tam obligacjami - kup se funduszy albo akcji

    podam przykład - matka koleżanki, emerytka, lat siedemdziesiąt parę, za namową swojego znajomego z koła różańcowego kupiła sobie troche jednostek Pioniera bodajże
    rodzina była załamana że emerytka oszczędności paru lat (1500 PLN tysiąc pięćset PLN słownie) utopiła w taki niepewny biznes - a ona? po paru miesiącach wyciągnęła trzy stówy i było jak znalazł na znaną składkę na złote felgi do Maybacha Ojca Dyrektora (bez nazwisk, żeby nie było ...)

    Polecam też to samo - kupić se funduszy

  10. #90

    Domyślnie

    BK na podstawie doswiadczenia życiowego Jeżeli ktoś proponuje mi towar za 1/3 ceny to cos musi być nie tak, albo ktoś do tego dopłaca albo poczyniono znaczne oszczędności przy produkcji np. zamiast powłoki selektywnej zastosowano powłokę nieselektywną, albo materiał izolacyjny jest gorszej jakości idt. Przecięż Viessmann też chce sprzedawać swoje wyroby, czy w ich interesie jest sztuczne zawyżanie ceny ? Oni z racji pozycji na rynku nie mogą pozwolic sobie na produkowanie bubli. Oczywiście za markę ronież sie płaci ale bez przesady.

  11. #91

    Domyślnie

    Ja mam samochód koreański który kosztował ok. 60% tego, co musiałabym dać za samochód np. niemiecki znanej marki, i zastosowane
    materiały tej samej albo zbliżonej jakości. Ja, jako jeżdząca baba, ani mój mąż, który co nieco się na samochodach zna (jak każdy facet ) nie widzimy absolutnie żadnej różnicy w codziennej eksploatacji tego samochodu w porównaniu do np. WV passata. Może prestiż (na pewno obciach zajechać takim na basen czy kort z kumplami ), może inne drobiazgi, komfort, wygoda - ale nie mają one tak naprawdę znaczenia. Mój samochód po dokładnie takiej samej ilości kilometrów się wykończy i zniszczą się w nim dokładnie te same części po jeździe wrocławskimi dziurawymi drogami, co w drogim passacie czy mondeo.

    Nie mówię że mam to samo, ale tak samo działające, a funkcjonalność jest dokładnie taka sama.
    Myślę że to samo jest z kolektorami VIesmanna i innych firm. Trudno porównywać Hewalex wiertarkami z marketu.

  12. #92
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    Nie no BK aż sie spłoniłem jak szczeniak jaki, zaraz tak do mnie z grubej rury od rekinów zbytek kurcze uznania. No a z tymi obligacjami to przecież nie ja jestem taki błyskotliwy poczytaj wyżej to Jeżyk gdzie ja tam bym wpadł na takie rzeczy . Oblijgajce... czy jakoś tak nawet nie wiem jak to się pisze prawidłowo. A nick "inwestor" to wiesz jakoś tak sam napisałem , no wiesz tak jak ta Pigwa Pelagia co se karteczkę z napisem "miszcz zmianowy" "sama pisała" (patrz kabaret Laskowik&Smoleń - przyp. tłum. ). Czyli tak reasumując i konkludując twoją wypowiedź to nie obligacje ??? tylko jednak fundusze kurcze tośmi tera klina zabiła czy Ty wiesz ile jest róznych funduszy w róznych odmianach i wariantach i teraz je wszystkie do opłacalności solarków przyrównywać to mitręga gorsza już niż u mnie w robocie
    Pozdrawiam

  13. #93

    Domyślnie

    Myślę, że to porównanie nie jest trafne. Auta dobrych marek kupowane sa dla prestiżu. Gdyby VW kosztował tyle co np. Daewoo, a Daewoo tyle co VW to wszyscy polscy nowobogatcy jeździli by autami koreańskimi. Ps. dla mnie nie jest obciachem podjechać na basen rowerem.

  14. #94

    Domyślnie

    ja to jeste prosta kobita i o tyk funduszak to ino na ostatniej stronie Gazety Wyborczej Gospodarka przeczytała jadąc tramwajem na plac po kartofle na obiad ...
    tam piszą o różnych takich a to Arka a to Unikorona, GTFI, Pionier- kto by to spamiętał ...

    eh mieć kupę kasy i bawić się patrzeniem jak odsetki przyrastają

    inwestor - zadanie domowe - porównać opłacalość zwotu z inwestycji pt. solary ze zwrotem z inwestycji w fundusz Pioniera na podstawie danych z ostatniego dzisięciolecia - oczywiście inwestujemy porównywalną sumę ...

    albo w inny instrument finansowy oczywista

    Miłej zabawy

  15. #95

    Domyślnie

    dobrzykowice z tymi kolektorami na dachach to niezły fotomontaż

  16. #96
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    BK z tymi samochodami to nie do końca tak jest że za 60% ceny masz ta sama funkcjonalnośc popatrz sobie na wyniki crash testów to zobaczysz za co płaci się w VOLVO, Renault , czy Saab . Ale faktycznie jak porównujesz tylko funkcjonalność to owszem jeździ pali prawie tyle samo itp. Jak znasz niemiecki i cię te sprawy nieco interesują to popatrz na stronkę http://www.adac.de/Tests/Crash_Tests...geID=70159%230
    Pozdrawiam

  17. #97
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    dobrzykowice

    Zarejestrowany
    May 2002
    Posty
    2.955

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    dobrzykowice z tymi kolektorami na dachach to niezły fotomontaż

    mam nadzieję, że żartujesz ?

  18. #98

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    BKPewnie i tak mozna podejść do tematu, ale taka argumentacja dla mnie jest trochę naciągana. Moim zdaniem lepiej wolne srodki finansowe zainwestować chocby w obligacje ponieważ w razie "katastrofy" myc sie mozna w zimnej wodzie, ale jesc trzeba, a tak powazniej to lepiej pieniażki odlożyć i zaczekać aż ceny systemów solarnych osiagna poziom zapewniający amortyzacje tych urządzeń w rozsadnym czasie. Pierwsze kotły kondensacyjne tez były bardzo drogie.
    Idac TWOIM tokiem rozumowania budowa domu za 400 tys zl mija sie kompletnie z celem, bo wynajmujesz sobie za 2 tys miesiecznie jakas chate, pozostale srodki z 400 tys zl inwestujesz w swoje mizernie zyskowne obligacje i zyjesz dalej - celne masz rozumowanie, nie ma co.

    Kompletnie nierozumiem tej pogoni za ZWROTEM zakupionych elementow do wlasnego domu - a policzyles kiedy ci sie zwroci zarowka, prysznic, umywalka, .... i wszystkie inne elementy domu?

    Co do twojego "porownania" kolektorow firmy H* z V* to MYLISZ sie BARDZO - w V* placisz min 50% ceny wiekszej za niby renome marki, tylko ze tak olewajacej klientow firmy to ja nie spotkalem - chcialem kiedys zostawic im cos pod 60 tys zl za instalacje - olali mnie, bo to widocznie byla zbyt mala inwestycja. A co do parametrow - najpierw sprawdz a pozniej sie wypowiadaj - sam H* umiescil na swojej stronie porownanie jego kolektorow z V* z ktorego jasno wynika ze zawyzona kwota V* jest poprostu wyssana z palca, tak jak wszelkie wypowiedzi na tym forum "ekspertow" od wszystkiego.

  19. #99

    Domyślnie

    Może przypomnę z czego wzięła sie cała dyskusja. Otóż Magdzia twierdzi, ze energia z kolektorów słonecznych jest prawie darmowa, a ja twierdzę, ze przy dzisiejszych cenach tych urządzeń jest bardzo droga. neptunek, wydawało mi się, ze głównym powodem dla którego ktos instaluje kolektory słoneczne jest chęć zaoszczędzenia pieniędzy, a więc jak njszybszy zwrot poniesionych nakładów. Jeżeli ty chcesz mieć bo sasiad ma to twoja sprawa. Jezeli chodzi o porównanie H kontra V to ceny maja sie jak 5k do 15 k ( nie jest to 50% ). A czy twoje ciuchy prane są w Dosi ? Bo jeżeli nie to po co przepłacasz.

  20. #100

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    Magdziu dlaczego za wszelką cene chcesz doszukac sie w tej inwestycji uzasadnienia ekonomicznego, dlaczego nie powiesz normalnie: kupiłam solary, pewnie nigdy mi sie nie zwrócą ale dzieki temu przyczyniłam sie do ograniczenia emisji CO2, NOx i innych swiństw i jest mi z tym dobrze. Taką argumentacje przyjmuję w 100%.
    Nadal nie rozumiesz - mam W NOSIE to, czy mi się zwrócą. Pewnie się NIE zwrócą. Jakbym chciała uzyskiwać zwroty inwestycji, to kupiłabym pewnie słynne akcje PKO BP. Albo chociaż skarbonkę. Nie przeliczaliśmy NIGDY tego, po ilu latach co nam się zwróci. Lodówkę też kupiliśmy energooszczędną, podobnie jak żąrówki i nie liczę, że mi się zwrócą KIEDYKOLWIEK. ALe wiem, że rachunek za prąd w przyszłym miesiącu będzie np. nie 300zł. ale 50 (i tak przez najbliższe 20 lat). I to jest dla mnie ważne.

Strona 5 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony