dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 8 z 43
Pokaż wyniki od 141 do 160 z 846
  1. #141

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    Celowość montowania instalacji solarnych opiera sie między innymi na założeniu, że urządzenia te będą pracowały przez kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. Moim zdaniem taka gwarancję daje tylko produkt renomowanej firmy, która stać na reklamy oraz prowadzenie długoletnich badań swoich wyrobów, dzieki czemu są one coraz bardziej doskonałe. Może odezwie sie ktos kto użytkuje solary zakupione od krajowego producenta, chocby od 10 lat. Czy ktos z was kupuje elektronarzedzia w marketach ? Ile Pań domu pierze w Dosi (stać ja na reklamy a jest tania ) Który z waszych wykonawców posługiwał sie sprzętem za 30 zł, jestem pewien, że wszyscy mieli narzędzia drogich, reklamujących sie firm. Bo oni juz to przerobili kupili tanio i musieli kupic dwa razy.
    jeżyk, jaki masz kolektor?
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  2. #142

    Domyślnie

    Cytat Napisał Wakmen
    Cytat Napisał thalex
    ... Dodam, że montując kolektor poniżej zbiornika ciepłej wody nie musi być pompy i automatyki/elektroniki tzn aż tak rozbudowanej a niekiedy jest to możliwe. ...
    Myślisz całkiem rozsądnie aby zastosować obieg grawitacyjny ale każdy chyba wie, że takie rozwiązanie ma wiele wad. Np. ja mam zamiar zamontować kolektory na piętrze na dachu a sam zasobnik trzymać 4 metry poniżej w garażu i takie rozwiązanie za nic w życiu się nie sprawdzi. Zastosowanie pompy obiegowej ma też za zadanie zmniejszenie średnicy przewodów co ma swoje znaczące zalety.
    To, że ktoś napisał iż najbardziej zawodnym elementem w instalacji solarnej jest pompka to chyba każdy wie i nie tylko z tej instalacji ale również z innych.
    zamontuję zbiornik/wymiennik nad kolektorem w okolicy poddasza a do zbiornika podłączę obieg cwu ?
    (tryb przypuszczający)
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  3. #143

    Domyślnie

    thalex Nie posiadam kolektorów ponieważ te, które moim zdaniem mogły by przepracować 20 lat nie zwrócą sie w tym okresie. Energia słoneczna w naszym kraju jest jeszcze zbyt droba.

  4. #144

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    thalex Nie posiadam kolektorów ponieważ te, które moim zdaniem mogły by przepracować 20 lat nie zwrócą sie w tym okresie. Energia słoneczna w naszym kraju jest jeszcze zbyt droba.
    Dobrze o tym wiedziałem a pytanie bylo ironiczne.

    taki to już jestem.......... złośliwy
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Napisał jeżyk
    thalex Nie posiadam kolektorów ponieważ te, które moim zdaniem mogły by przepracować 20 lat nie zwrócą sie w tym okresie. Energia słoneczna w naszym kraju jest jeszcze zbyt droba.
    Dobrze o tym wiedziałem a pytanie bylo ironiczne.

    taki to już jestem.......... złośliwy
    Słuchaj wszystkich ale swojego rozumu się trzymaj! ---- Pozdrawiam.

  6. #146

    Domyślnie

    Złośliwiec jestes, ale zeby az dwa razy

  7. #147

    Domyślnie

    Zdaje się że jednak kolektorów nie weźmiemy. Nadal jednak jestem przekonana że warto je mieć z tych powodów o których tutaj mowa. Przeważył brak kasy No i jak się doda koszty przeglądów technicznych to zyski z zastosowania kolektorów powodują bardzo opóźnione zamortyzowanie inwestycji
    Ciekawą rzecz powiedział instalator - mianowicie na śląsku (górnym) gminy dość chętnie zwracają kasę za inwestycje ekologiczne, stąd też dość dużo tam tego widać na dachach i sporo jest firm sprzedających te urządzenia.
    u nas (dolny śląsk) jeszcze samorządy do tego nie dojrzały. Jak państwo zacznie to dofinansowywać - a pewnie tak będzie - to może to być niezły biznes ...
    W każdym razie instalacja będzie pod kolektory przygotowana.
    A może jeszcze zmienimy zdanie ...

  8. #148

    Domyślnie

    My szarpnęliśmy się na solarki - 3 szt Hevalex za ok. 6 -7 tys za całość. Zainstalowane jesienią do kwietnia spały. Przez ten wydatek mieszkałam długo bez podłóg, farby na ścianach, itd. Szarpała mną złość mną aż do kwietnia - a wtedy solarki się odwdzięczyły. Prawie do końca pażdziernika grzały 300l wody, nieograniczona wolność kąpielowa (na nasze potrzeby). Tak naprawdę to jest nasza "pobożna " inwestycja na przyszłość - teraz finanse stoją dobrze - oboje mmy pracę, mąz to nawet dobrze płatną. Ale jak będzie później - nie wiemy. Ja jestem nauczycielem - więc emerytura wys. 700 zł i mogłoby zabraknąc na ogrzewanie, jedzenie, albo utrzymanie samochodu - a wtedy kicha.... Cen nośników energii w przyszłości nie znamy.
    Czy mieliśmy rację - pogadamy na forum za 20 lat

  9. #149
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    No a ja mam zamiar ogrzewać dom kominkiem z płaszczem wodnym więc aby pozyskać CWU muszę i tak zakupić zasobniki z dwiema wężownicami i grzałką 2kW 300l a koszt takiego urządzenia jest okołło 2 000 PLN. Taki zestaw jest więc obowiązkowy w moim przypadku. Więc aby uzupełnić powyższy zestaw o dodatkowe źródło pobierane ze słońca poniosę koszt około 4 000 PLN na zestaw solarny. Jak więc piszę cena nie jest za wysoka aby przez pół roku mieć problem z głowy na amen a w pozostałe miesiące jechać na rezerwie.
    Troszeczkę obliczeń:
    Koszt mojej modernizacji 4000
    15 lat (eksploatacji) x 6 miesięcy = 0 miesięcy
    Na miesiąc wychodzi 44.44 PLN. (plus 7 PLN za pompkę jak ktoś wyżej obliczył)

    Chyba nie dużo.

  10. #150

    Domyślnie

    Wakmen,
    zajrzyj na stronę hewalexu albo stiebel eltron - tam mają tańsze zasobniki.
    ja nie wzięłam pod uwagę że do kominka z płaszczem też musze mieć 300 l zasobnik ...
    więc może jednak weźmiemy te solary ... Tak czy inaczej w lecie pewnie będzie jakiś basenik - nawet jeśli będzie to basenik dmuchany albo jakiś bardzo prosty z marketu, wodę ciepłą trzeba będzie wlewać albo podgrzewać ...

  11. #151
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    inwestor

    Zarejestrowany
    Nov 2002
    Posty
    4.521

    Domyślnie

    BK
    Tak mi sie jeszcze przypomniało z innego wątku o podłogówce. Latem koniecznie podłaczyłbym podłogówke w łazienkach do solarków Wspomnisz moje słowa kiedyś jeśli tego nie zrobisz.
    Pozdrawiam

  12. #152
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał inwestor
    BK
    Tak mi sie jeszcze przypomniało z innego wątku o podłogówce. Latem koniecznie podłaczyłbym podłogówke w łazienkach do solarków Wspomnisz moje słowa kiedyś jeśli tego nie zrobisz.
    Pozdrawiam
    Zajebisty pomysł!!!! Czemu na to nie wpadłem???

  13. #153

    Domyślnie

    tak sobie czytam i czytam
    to co sie tu pisze
    jest mowa o kosztach eksploatacji układu solarnego i układu z urządzeniemm gazowym
    i nachodzi mnei jedno pytanie
    jeśli np zestaw solarny kosztuje 10000zł
    a il ekosztuje dobrej klasy kocioł gazowy z zasobnikiem cwu-mówie tu o zwykłaym zestawie nie wspomne o kolektorach prózniowych w porównaniu z kotłem kondensacyjnym i opowiadanie
    o tym jakie drogie są układy solarne ma tu sens

  14. #154

    Domyślnie

    i tak sie zapędziłem w tych pytaniach że nei
    zauważyłem ż ejestem nie natym temacie już to poprawiam

  15. #155

    Domyślnie

    witam
    tak sei zapędziłem przedchwilą że napisałem to co chciałem powiedzieć w całkeim innym temacie
    przeczytłem kilka wypowiedzi które sie tu pojawiły i zastanawiam sie
    czy koszt inwestycji układu solarnego z płaskimi kolektorami nie jest podobny do kosztu inwestycji kotła gazowegoz zasobnikiem
    i czy koszt inwestycji kolektora prózniowego nie jest podobny do kosztu inwetycji kotła kondensacyjnego wieć waszym zdaniem
    czy 60 %oszczedności w skali roku to dużo czy mało porównująć że koszt inwestycji jest podobny
    nie biore tu pod uwage kosztu związanego z zakupem bojlera elektrycznego bo to nie ma odnienia do tego co chciałem powiedzieć
    zywotność solarów jakieś powiedzmy 15 lata a kotła gazowego też 15 lat
    nie mówiąć że w jednym jak i drugim przypadku konieczny jest serwis coroczny który umożliwi urządzeniu poprawna i co najważniejsze ekonomiczną prace .jeśli sie myle to chętnie wysłucham opini innych którzy chcą coś powiedzieć

  16. #156

  17. #157

    Domyślnie

    ale jestem zakręcony to chyba przez te święta
    przepraszam za taki niefortunny debiut to ten temat

  18. #158
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Chyba nikt nie kupuje kotła gazowego tylko do c.w.u. Solarami domu nie ogrzejesz. Więc takie zastanawianie się nie ma sensu czy lepiej kupić kocioł gazowy z zasobnikiem czy solary z grzałką elektryczną.
    Kocioł gazowy ogrzeje ci dom i wodę a solary tylko 60% potrzebnej ciepłej wody - odpowiednio dobrane.

  19. #159

    Domyślnie

    tak i o to chodzi
    kupujemy kocił gazowy do co a przy okazji ogrzewamy wode w zimie a w lato wode użytkową i wcale nei chodzi mi o o wykożystywanie kotł agazowego do ogrzewania tylko ciepłej wody w wiekszości przypadków zestaw ten współpracuje z kotłem gazowym kotłem olejowym kominkiem kotłem na drzewo lub z kotłem na węgiel i jemu pochodne
    al ezawsze chodzi o nakłady eksploatacyjne poniesione n a podgrzanie ciepłej wody użytkowej.
    jeżeli dobrze pamietam wspominałes o pompie ciepła tylko nie wspomniałes ile ona kosztuje
    tak sie składa że montuj epompy ciepła firmy thermia i koszt takiej inwestycji z pdstawowym układem czyli co +cwu to jakieś 50 tyś zł dla domu o powierzchni 250m2 (podaje średnią cene )bo są i bardziej rozbudowane układy np z chłodzeniem albo odzyskiem ciepła

  20. #160

    Domyślnie

    bez sensu jest kupowanie kotła gazowego tylko do co i zestawu solarnego z grzałką elektryczną
    kocioł gazowy w zestwawiez solarem moim zdaniem jet idealnym rozwiązaniem do co i cwu
    w tym roku w styczniu montowaliśmy układ isg w warszawie
    i w przeciągu pół godziny wyłaczyliśmy układ z pod napiecia by przepiąć sterowanie i efekt był taki że w tym czasie na dachu na kolektorze temperatura wzrosła do 185st celcjusza
    do "wygaszenia "solara trzeba było użyć koców dopiero po przykryciu solar wystygł dla informacji był to kolektor próżniowy firmy polskiej nie podam tu producęta z zbiornikiem waat 300

Strona 8 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony