dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 9 z 43
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 846
  1. #161
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Ciężko cię zrozumieć. Istnieje wg ciebie ekonomiczny sens montowania solarów czy nie?

  2. #162

    Domyślnie

    jak najbardziej tak dla domu który ma 3,4 i więcej uzytkowników moim zdaniem uzasadnione ekonomicznie jest stosowanie układów solarnych do podgrzewania cwu .osobiście buduje dom o pow około 380m2 na pompe ciepła mnie nie stac choć je mątuje .najlepszym rozwiązaniem na dzien dzisiejszy dla mnie jest kocioł kondensacyjny w zestawie z kolektorem słonecznym.a gadanie o tym ile kosztuje i jak drogie jest utrzymanie i eksploatacja zestawów solarnych odstrasza tylko potęcjalnych urzytkowników tych układów i zarazem moich klijetów
    którzy tak jak jeden z nich wysłał mi dziś ten link.nie chce nasiłe kogos uszczesliwiać na 10 ofert które robie kilka odpada
    ze względu na koszt inwestycjia pozostali
    jeśli zdecydują sie na te rozwiązanie
    jak do tej pory nie zgłaszają zastrzeżeń.na koniec powiem nie ukrywam że w polsce oszczedzają tylko bogaci których na to stac ta grupa ludzi inwestuje w
    wiele nowoczesnych rozwiązań takie jak pompa ciepła czy akumulatory chemiczne bo takie też istnieją czy ogniwa wodorowe
    dla tych ludzi są adresowane te nowości które dają oszczedności . nie namawiam nikogo kto zarabia średnio 1500zl na zakup zestawu solarnego za 15 czy 20 tyś zł do wyboru mam y zestawy od 5000zl netto . wieć jestem za zestawami solarnymi niezależnei jakiej firmy o tym zdecyduje nabywca na co go stać (tak nawiasem mieszkam w rejonie polski który nazywa sie sląsk i nie masz pojęcia jakie ludzie mają pomysły które służa do podgrzewania cwu począwszy od smieci przez opony do innych róznych żeczy które napewno są tanie dla inwestora ale jakie uciązliwe dla środowiska)więc zdecydowanie jestem za tym żeby jak najwiecej było matowanych zestwów solarnych

  3. #163
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    No to przedstaw takie uzasadnienie ekonomiczne. Ja uważam, że żaden zestaw solarny nie ma uzasadnienia ekonomicznego. Czy tani czy drogi. Za mało produkują ciepła z 1m2 i za dużo kosztują. No chyba, że ktoś kupuje aby się pochwalić przed znajomymi.

  4. #164

    Domyślnie

    podam przyklad domu w którym obecnie mieszkam:
    przyjmując ż ejeden m3 gzau kosztuje 1,40zł
    dl a9 osobowej rodziny zużywamy przeciętnie 5m3 gazu dziennie
    zestaw (kocioł gazowy viessman pendola +zasobnik hl 100)
    dom z dwoma łazienkami i 3 kuchniami
    to daj enam śrenio na rok1825m3 gazu
    w przeliczeniu na złotówki to jakiewś 2555zł
    60 % oszczedności jakie daje układ solarny to 1533zł rocznie
    czyli zwrot inwestycji która kosztuje np 6000zł następuje po 4 latach a takiej która kosztuje 9000zł następuje po 6 latach wieć nastepne kilka lat nawet niech to będzie 5 czy 6 układ pracuj eoszczedzając dla nas 2555zł minus koszty eksploatacyjne czyli to co wydamy na prąd do pompy obiegowej i sterownika więc chyba ekonomiczni ejest to uzasadnione

  5. #165
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Zupełnie mijasz się z prawdą. Pokaż mi taki zestaw za 6000, który wyprodukuje 10 MWh ciepła. Skoro z 1m2 można pozyskać do 600 kWh to oznacza, że ten zestaw musiałby mieć z 17m2. Postaraj się nie wciskać mi kitów. Nie jestem idiotą. Nie nabiorę się na takie wyssane z palca obliczenia.
    Gaz nie kosztuje 1,4 zł/m3. Kosztuje znacznie mniej - ok 1 zł/m3.

  6. #166

    Domyślnie

    w odpowiedzi na twój kometaż :
    przytaczam średnia cene 1 m3 gazu ziemnego gz50 w zakładzi egazowniczym w zabrzu cennik z dnia 1.10.2003 rok srednia cena 1m3 gazu w taryfie w-1 to 1,023zł brutto zuzywając 5m3 gazu na dzień daje nam 5,11zł na dobe x 365 dni w rokuto jest 1867,8zł na rok
    biorąc pod uwagei zsrednio n arok oszczędzamy 60 %
    przy zastosowaniu ukłdu solarnego daje nam to 1120,68 zł oszcezdnościw skali roku czyli kupując zestaw hewalexa za powiedzmy 9000tyś zł amortyzuje sie on przez 8 lata następn e6 lat pracuje na nasz że tak powiem zysk
    CENY GAZU ZA 1M3 PODAN EWEDŁUG ZAKŁADU GAZOWNICZEGO ZABRZE Z DNIA 1.10.2003 ROK dostępn ena stronie www.gaz.zabrze.pl
    1,40 zł/m3 wziewło sie z wypowiedzi jednego z uczestników forum jak sobie zadasz troche trudu to znajdziesz

  7. #167

    Domyślnie

    niestety ni emam aktualnych cen z dnai dzisiejszego bo ni ema tego na stronach www i był bym zadowolony jakby te ceny nie wzrosły od tego co piszą n atej stronie .ogrzewał bym dom gazem
    a nie węglem

  8. #168

    Domyślnie

    pozatym ni edokońca jestem poinformowany czy
    w naszym rejonie nadal jest dofinansowanie z funduszu ochrony srodowiska w tamtym roku byłowieć potencjalny nabywca układu solarnego w naszym rejonie mógł liczyć na zwrot około 1500zł kosztów poniesionych na ten cel

  9. #169

    Domyślnie

    natomiast powołując sie na żródło w osobie moich znajomych z krakowa tam średnia cen a1m3 gazu w grudniu ubiegłego roku wynosiła średnio
    1,1834zł za 1m3 w taryfie w-1

  10. #170
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Marcin. Te ceny, co są na stronach twojej spółki gazowej obowiązują do 30 czerwca 2005 r. Taryfa gazowa została ustalona jeszcze w 2003 r i od tej pory nie było zmiay na nową. Na tej stronie www którą podałeś możesz znaleźć całą taryfę z wszystkimi aktualizacjami.
    Co do cen za gaz to proponuję do obliczeń brać grupę taryfową W3 1200-8000m3 gazu rocznie. Taka standardowo jest przydzielana dla domów ogrzewanych gazem ziemnym.

    A wracając do kolektorów:
    Z 1m3 gazu ziemnego otrzymać możemy ok. 9,5 kWh. Jeśli zużywalibyśmy 5m3 dziennie i 1825m3 rocznie oznacza to, że na ogrzewanie c.w.u. zużylibyśmy 17337 kWh. No powiedzmy, że sprawność kotła gazowego wynosi 85% to wychodzi rocznie 14736 kWh.
    Hawalex podaje, że z 1m2 jego kolektorów uzyskuje się rocznie 591 kWh.
    Aby wyprodukować prawie 9 MWh ciepła potrzebowałbyś 9 kolektorów na dachu. A to i tak gdybyś wykorzystał całą wodę podgrzewaną do min 30 stopni. Dla wody o temp. 50 stopni potrzebowałbyś 12 kolektorów. Bo spada znacznie ich sprawność .
    1 kolektor hewalex ma powierzchnię 1,788 m2

    Tani zestaw z 5 kolektorami hewalex kosztuje kosztuje z 10 tys zł. Pozwala zaoszczędzić ok. 500 m3 gazu ziemnego rocznie.

  11. #171

    Domyślnie

    natomiast w okresie od 31.12.2004 do 11.02 2005 średnia cena 1m3 gazu w taryfie w-1w krakowie z danych prekazanych z rachunku od moich znajomych (nie wspomne o tym że oni sledza moje wypowiedzi w tym temacie)wynosi 1,184132zł za 1m3 gazu ziemnego .WIEĆ Z TEGO MIEJSCA CHCE PODZIEKOWAC
    MOIM ZNAJOMYM ZA TRUD WŁAŻONY W
    TO
    IŻ PODALI MI AKTUALNE DANE NA TEMAT CEN GAZU W KRAKOWIE

  12. #172
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Grupa taryfowa W1 to do 300m3 gazu rocznie. Stosowana jeśli w lokalu jest tylko kuchenka gazowa. Jeśli w lokalu ogrzewa się też c.w.u. obowiązuje grupa taryfowa W2. W domach jednorodzinnych ogrzewanych gazem plus gotowanie i c.w.u. na gazie stosuje się grupę taryfową W3. I w taryfie W3 w Krakowie gaz kosztuje 1,06 zł/m3. I to jest aktualna cena gazu.

  13. #173

    Domyślnie

    w-3 przy zurzyciu 150 m3 na miesiącdaj enam serednią w zabrzu 1,2261 zł za 1 m3 gazu
    jakbys nei liczyl
    im więcej zużywasz tym wuiecej płacisz popatrz n atabele opłat
    w w-1 abonamęt 2 zl w w-3 abonamęt 6 zł
    opłat astał w w- to il ea w w-3 to prawie 16 zł netto za przesył w w1 masz ile a w w3 ile jest wiecej trafiłes akurat n azła taryfe taryfa w3 ma strasznei drogi przesył i opłate stała

  14. #174

    Domyślnie

    tak tylko chyba zapomniałeś dodac że ten 1,06 zł to jest cena netto
    tabele podają ceny netto

  15. #175

    Domyślnie

    zainteresowanych drążeniem dalej tego tematu cen odsyłam do www.gaz.zabrze.pl

  16. #176

    Domyślnie

    indywidualnego odbiorce gazu
    interesuj ecena brutto czyli to co fizycznie płaci za daną ilośc gazu

  17. #177
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Jaka znowu cena netto. To jest cena brutto.
    http://www.ksg.pl/taryfa.htm
    Abonament nie ma tu znaczenia. Mając solary zaoszczędzisz tylko trochę gazu ziemnego. Dom nadal będziesz ogrzewał gazem. A więc licz tylko koszt 1m3 gazu. Nie zmieni ci się grupa taryfowa nic.

  18. #178
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Jezier
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Korzeniówka
    Posty
    6.130
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    59

    Domyślnie

    Drążymy ten temat bo ciągle mieszasz. Sam byś zajrzał na te strony internetowe i włączył kalkulator. To nie jest takie trudne.

  19. #179

    Domyślnie

    zadaj sobie troche trudu i przelicz średnia cene 1m3 gazu w taryfie w4 przy zuzyciu w skali roku 8001 m3 gazu i jak to zrobisz napisz o tym

  20. #180

    Domyślnie

    al eja nie ogrzewamn gazem choć mam zestaw z kotłem gazowym
    i wielu uzytkowników nie ogrzewa gazem np kotłem n adzrewo kotłem olejowym kotłem na wegiel
    80% mieszkanców mojej miejscowości ogrzewa domy węglem czy mułem albo flotem i zestawy hewalexa są adresowane właśnei do nich możesz sobei i zmątowac kominek z płaszczem

Strona 9 z 43

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony