dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 7
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 138

Temat: Piec chlebowy

  1. #81
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    majowa

    Zarejestrowany
    Nov 2005
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam

    A z moich poszukiwań o chlebku to znalazłam taką stronkę, moze komus sie przyda
    http://www.chleb.info.pl/zakwas.htm

    pozdrowionka chlebowicze
    Ostatnio edytowane przez majowa ; 24-07-2011 o 09:35

  2. #82
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    majowa, poszło

  3. #83
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Gagata
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.716
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    64

    Domyślnie

    Jak tam Wasze kuchnie i piece?? Czy ktoś ma juz może zdjęcia? Lub nabrał doświadczeń własnych? Dla mnie będzie to teraz temat nr 1. Kuchnia wiejska na drewno z piecem chlebowym najchętniej!
    Pozdrawiam!

  4. #84
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar trach
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    842
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie

    Ja dopiero w przyszłym roku - pomieszczenie na piec na razie jest zawalone pod sufit betami po przeprowadzce.

    A może i ja się skuszę na ten skan, Ewusiu, jeśli jeszcze tam jesteś?

    [email protected]

    Pozdrawiam - Trach
    Andrzej (Trach)
    --------------------------------------------------
    Dziennik Tracha: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35389
    ... i komentarze: http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=35390

  5. #85
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) DOBRY DUSZEK FORUM...ŻÓŁTA KARTKA!!!!KOMTUR MAZURSKI - napisał "Wrócę"...FORUMOWY MISTRZ PIÓRANAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWA DOBRA DUSZA I POMOCNA DŁOŃUŚMIECH FORUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar tomek1950
    Zarejestrowany
    Jul 2002
    Posty
    14.233
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    247

    Domyślnie

    W tym roku, z przyczyn obiektywnych - "brak czasu" (szeleszczącego) odpusciłem sobie bydowę, ale mam namiary na zduna z sąsiedniej wsi. Może nie będę musiał sam miesić gliny własnymi nogami.

  6. #86

    Domyślnie

    mam juz od jakiegos czasucoś takiego:


    ale proba pieca chlebowego nastapi po przeprowadzce, czyli jakos w listopadzie (mam nadzieje).

  7. #87
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar wiochman
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Skąd
    Broniszów, Zielona Gora, Poland, Poland
    Posty
    513
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    25

    Domyślnie

    Cytat Napisał matka
    Cytat Napisał brzoza
    czy mąka kupiona w sklepie czy młynie - to nie ma znaczenia znaczenie ma z jakiego zboża jest maka
    To tak jakbyś powiedział, że mleko w kartonie to to samo, co prosto od krowy!

    Małe, miejscowe młyny odsyłają mąkę do dużych odbiorców, ten daje wszystko do jednego "gara", poddaje dodatkowej obróbce wg. wymogów unijnych i wychodzi coś na kształt mąki, a takową ledwo przypomina!
    Jeśli upatrzysz sobie jakiś okoliczny młyn, to możesz nawet dojść z którego regionu pochodzi ziarno na makę! Metoda sprawdzona, mój znajomy jest stałym klientem takiego młyna i jest bardzo zadowolony!
    Ja jeszcze nie miałam okazji zaznajomić się z żadnym młynem, ale na pewno gdy osiądę na wsi to nie omieszkam. Z moich eksperymentów zdam relację! Pozdrawiam.
    Niezupełnie o to chodzi... Mąka która leżakuje dlużej niż siedemdziesiąt pare godzin wg. niektórych to trucizna. Jest zwietrzała i bez olejków eterycznych. Jadłem podpłomyki z takiej świeżo mielonej mąki rewelacja. Mój znajomy sprowadził sobie taką pikną machinę wielofunkcyjną ze Stanów. Ciekawa- cała z nierdzewki model chyba z lat 40 do dziś produkowana 50 lat gwarancji. Jedna z przystawek to młynek do mąki. Kupuje on sobie 2 worki zboża i mieli ile mu trzeba. No ma czas w przeciwienstwie do mnie... cholera
    Pecunia non olet
    Dziennik Budowy
    Komentarze

  8. #88
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar amonite
    Zarejestrowany
    Jan 2007
    Posty
    1.247
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    101

    Domyślnie

    Cytat Napisał brzoza
    Hej!

    przeceniasz mnie matka ....
    moja kuchnia jest bardziej "surowa" bowiem dom jest w budowie -wymurowana z brązowego klinkieru ...
    (mimo, ze miałem zabytkowe kafle to jednak zrezygnowałem -kolorystycznie nie pasowały do stylu )
    "duszy" nabierze dopiero ...
    - po dodaniu okapu - a marzy mi sie taki z boazerii brzozowej (autoreklama) , opalonej lutlampą z postrzepionymi lekko końcówkami lub z przepołowionych nieokorowanych gałezi brzozy (autoreklama)
    - i po zamieszkaniu - kiedy zapłonie w niej żywy ogień ...

    myslisz o wędzarni matka... ?
    peklowana szyneczka ... domowa ... swojska kiełbaska ... faszerowany boczek natarty rubo kminkiem zwany wędzonką, podwedzony węgorzyk ... niebo w ustach
    mniam
    (i znów mnie wciagasz w temat "rzekę" ???)
    zapachy wędzonek, pod którymi pali sie wyłacznie olszyną lub owocowym drzewem z dodatkiem jałowca ...
    wedzenie "zimnym dymem" ...
    widać matka, ze potrafisz dotrzeć do mężczyzny ... m.in. przez żoładek ...
    (za to, ze umiesz robic pyszne szyneczki ... to w nagrode zobaczysz moja kuchna)

    i buduj, buduj wedzarnie ! - bo wiesz co dobre !!!
    a jesli chodzi o kształty - strzał w dziesiątke -zgadzam sie, masz racje - przedmioty o ostrych "kanatach" zakończone ostrymi krawędziami promieniuja niekorzystna energia kształtów - te obłe, zaokraglone sa dla człowieka przyjazniesze
    Twoje koncepcje beda dla wielu tym bardziej interesujace, ze wichury i wyłaczenia pradu uswiadomiły juz cos ludziom ...
    majac kuchnie (a w niej podkowe, piec chlebowy, piekarnik, a nawet wędzarke zasilana dymem "spod kuchni" - co pokazała na zdjeciach emems - tu
    i tu

    - galeria zdjęc domów forumowiczów
    http://www.murator.com.pl/forum/view...31333&start=60
    mozna sie od wielu "przypadków" uniezaleznic
    tak wiec - daj znać jak koncepcja sie wykrystalizuje
    z przyjemnościa sie zapoznam
    hej, hej



    Odswiezam watek, moze ktos pokaze swoje kuchnio- piece? Niekoniecznie kaflowe...
    Szukam wciaz inspiracji, interesujacy jest ten pomysl z biopaleniskiem, o którym wspomnial wczesniej Darek B

  9. #89

    Domyślnie

    Też byłbym zainteresowany. Darek B - odezwij się.
    pzdr.
    -romwis

  10. #90

    Domyślnie

    dobry link z inspiracjami tutaj (też chciałbym coś wym guście postawić) o właśnie tutaj
    To_masz

  11. #91
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    baaardzo smakowity wątek

    ciasto/pizza/chleb z takiego pieca hmmm... coś niesamowitego
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  12. #92

    Domyślnie

    Cytat Napisał t f k
    Cytat Napisał ewusia
    Cytat Napisał matka
    A może to był ten dodatek, o którym pisał brzoza, "Dom Letni" nr 1/99 wydawany przez "Muratora"?
    Jasne że przez Muratora...
    Jeżeli jesteście dalej zainteresowani - to mam ten numer mogę zeskanować i przesłać są chętni ?
    tak tylko pytam
    Jestem zainteresowany oczywiscie : [email protected]

    Dzieki i pozdrawiam
    Ja tez !!! [email protected] Dzieki
    Poza pieniedzmi,w zyciu trzeba miec jeszcze szczescie...(W.Roszkowski) Lubie wszystkie kobiety ,a zwlaszcza te niezabardzo ulegle

  13. #93
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar ewusia
    Zarejestrowany
    Oct 2002
    Posty
    3.613

    Domyślnie

    waldibmw wysłałam

  14. #94
    ELITA FORUM (min. 1000) Avatar Anoleiz
    Zarejestrowany
    Sep 2006
    Skąd
    Z Nienacka...
    Dzielnica
    www.loginow.info
    Posty
    1.914
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    49

    Domyślnie

    to ja też się ładnie uśmiechnę jeśli można o ten skan )


    pozdrawiam
    Zielonej wiedźmy DOM//GADKI
    /Lubię pracę.Praca mnie fascynuje.Potrafię godzinami siedzieć i przyglądać się jej-J.K.Jerome/

  15. #95

    Domyślnie

    Cytat Napisał ewusia
    waldibmw wysłałam
    wznawiam temat i od razu pytanko .
    Czy ktoś z zainteresowanych już zbudował taki piec ?

    tu dla zainteresowanych link o budowie takiego pieca .
    http://heatkit.com/html/bakeov16.htm

    a tu link o zwyczajach
    http://o_chlebie.republika.pl/wypiek.html

    a i znalazłem jeszcze coś takiego
    http://www.freha.pl/lofiversion/index.php?t2038.html

    Ja chce w tym roku rozpocząć budowę owego pieca bo z obecnie dostępnego chleba nie można nawet kwasu chlebowego zrobić, nie wspominając o naszym zdrowiu .
    piec ten ma stanąć obok mojej kuchni letniej tam gdzie na zdjęciu stoi ten stelaż od maszyny szewskiej .


    Ewusia czy mogę jeszcze ten skan otrzymać ?
    proszę,proszę
    slawek
    jak to mówią budowlańcy : przyjdzie stolarz, przybije listewkę i będzie prosto.

  16. #96

    Domyślnie

    czy ktoś budował/ma piec chlebowy/do pieczenia pizzy itd ale taki, w którym palenisko jest oddzielnie a komora piekarnika oddzielnie?? Takie rozwiązanie: palenisku na dole a nad nim piekarnik właściwy. Czym rozdzielić te dwie komory?? płytą szamotową a może płytą stalową?? Sprawdza się takie rozwiązanie??
    Ja chcę zrobić kombajn - wędzarnio-grillo-piec. Palenisko wędzarni ma być jednocześnie paleniskiem "podgrzewającym" piec.

  17. #97

    Domyślnie

    piec chlebowy typu włoskiego.posiadam,używam mięsa,chleby -wyśmienite

  18. #98

    Domyślnie

    http://www.chefpaul.net/w_f_o.html
    projekt pieca ale do pizzy w sumie to samo
    http://www.wedlinydomowe.pl/articles.php?id=1366
    i drugi piec ,opis ze zdjęciami na podanych stronach znajdziecie mnóstwo informacji tylko szukać pozdr.

  19. #99

    Domyślnie

    Ja u siebie planuje coś takiego http://www.muratordom.pl/images/komi...mienia1_1_.jpg
    palenisko wyłorzone szamotem i do tego dopasowane zamknięcie i powinno hulac no i szyber w kominie tylko szukam jeszcze jakiegos ladnego polaczenia pieca a zarazem grilla z wedzarnia

  20. #100
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    adi_

    Zarejestrowany
    Aug 2006
    Posty
    1.593

    Domyślnie

    dzieki za przypomnienie mojego dziecinstwa i pobytow na wsi u babci
    z tego co pamietam to piec stal w letniej kuchni zaraz kolo parnika ale to niewazne
    zbudowany byl ........ no wlasnie wtedy to wygladalo jak cegla zwykla ale czy napewno niedam glowy sobie za to sciac
    ale mniejsza z tym
    doskonale pamietam jak ten chleb babcia wypiekala
    wiec najpierw rozpalala w piecu jak juz drewno sie konczylo i bylo tylko resztka tego co na poczatku (chodzi mi o wlasnie nie wiem jak to nazwac oj rozpada sie na kawaleczki i jest bardzo czerwone ) to rozgarniala na boki wszystko i srodek polewala woda za pomoca szczotki ktora dziadek specjalnie robic z galazkow i sluzyla tylko do wyrobu chleba
    potem babcia chleb wkladala taka deska jakby do srodka bez zadnych form i zamykala piec i tak sobie siedzial ? nie wiem ile
    ale byl pyszny potem jak juz ostygl to odkrawalo sie spalona skurke tyrwalo sie weglik co sie przykleil i ze swiezym mleczkkiem na kolacje mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
    pozdrawiam
    w zyciu piekne sa tylko chwile _ Rysiek Riedel_DZEM

Strona 5 z 7

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony