dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1
    SYMPATYK FORUM (min. 10)
    mirka80

    Zarejestrowany
    Feb 2016
    Skąd
    Gliwice
    Kod pocztowy
    44-100
    Posty
    12

    Domyślnie odwiert studni i brak wody - prośba o poradę

    Witam forumowiczów,

    Wierciłam studnię. Tj. "specjaliści" wiercili. Do wody nie dowiercili się Zostawili bałagan, błoto wszędzie i dziurę w ziemi W rurach osłonowych - na pewno na głębokość co najmniej 45 m (tzn. odwiert, ile m rur osłonowych - nie wiem, "specjaliści" nie odbierają telefonu...). Bez zabezpieczenia. I moje pytanie: co z tym zrobić? Na pewno zabezpieczyć... tylko jak? Zasypać? W jaki sposób zlikwidować? A może pogłębić? Będę wdzięczna za jakieś pomysły.

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał mirka80 Zobacz post
    Witam forumowiczów,

    Wierciłam studnię. Tj. "specjaliści" wiercili. Do wody nie dowiercili się Zostawili bałagan, błoto wszędzie i dziurę w ziemi W rurach osłonowych - na pewno na głębokość co najmniej 45 m (tzn. odwiert, ile m rur osłonowych - nie wiem, "specjaliści" nie odbierają telefonu...). Bez zabezpieczenia. I moje pytanie: co z tym zrobić? Na pewno zabezpieczyć... tylko jak? Zasypać? W jaki sposób zlikwidować? A może pogłębić? Będę wdzięczna za jakieś pomysły.
    Jesli wiercili wewnatrz rury oslonowej to szkoda to zasypywac bo to ma pewna wartosc finansowa. A studnie i tak potrzebujesz jak rozumiem. Nie licz na to ze 5m dalej bedzie woda na 10m.
    Ja bym po pierwsze poszukał informacji na jakiej glebokosci jest ta woda - wywiad wsrod sasaidów, mapy geologiczne, badania elektrooporowe. I wtedy podjał decyzje co dalej. Woda moze byc 2m głębiej lub 50m głebiej. To sa 2 rozne sytuacje.

  3. #3
    WITAJ, czytaj i pytaj... :)
    ana61

    Zarejestrowany
    Jun 2017
    Skąd
    Warszawa
    Kod pocztowy
    00-740
    Posty
    1

    Domyślnie

    Witam, mam problem z wodą na działce. 20 lat temu lorzystaliśmy ze studni wierconej na dużą głębokość. Byłam wtedy dzieckiem i nie angażowałam się w techniczne aspekty gospodarowania na działce. Pamiętam tylko, że woda była głęboko. Pompa radziecka zamontowana pod przykryciem na sezon wiosenno-letnio-jesienny działała na włącznik. Teraz chcieliśmy odwiertem odzyskać wodę, kupić nową p[ompę i móc korzystać z wody. Niestety, panowie dowiercili się na głębokość 35 metrów ale wody nie ma tam gdzie była. Może jest głębiej. Może, ale koszt takiego odwiertu idzie w tysiące. A skutku może nie być. Proszę o jakąś radę. Jak racjonalnie i z jak największym prawdopodobieństwem sukcesu podejść ponownie do tego tematu?

  4. #4
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Jastrząb

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    6.814

    Domyślnie

    Cytat Napisał ana61 Zobacz post
    Witam, mam problem z wodą na działce. 20 lat temu lorzystaliśmy ze studni wierconej na dużą głębokość. Byłam wtedy dzieckiem i nie angażowałam się w techniczne aspekty gospodarowania na działce. Pamiętam tylko, że woda była głęboko. Pompa radziecka zamontowana pod przykryciem na sezon wiosenno-letnio-jesienny działała na włącznik. Teraz chcieliśmy odwiertem odzyskać wodę, kupić nową p[ompę i móc korzystać z wody. Niestety, panowie dowiercili się na głębokość 35 metrów ale wody nie ma tam gdzie była. Może jest głębiej. Może, ale koszt takiego odwiertu idzie w tysiące. A skutku może nie być. Proszę o jakąś radę. Jak racjonalnie i z jak największym prawdopodobieństwem sukcesu podejść ponownie do tego tematu?
    Skoro nie wiesz na jakiej głębokości byłą woda 20lat temu, to skąd wiesz, że na 35m wody nie ma tam "gdzie była"? Może była na 45m. A może na 36m
    Pomysły są takie jak powyżej w starym poscie. Wywiad wsród sąsiadów na temat głębokości studni. Wywiad wsród lokalnych studniarzy. Poszukiwanie map geodezyyjnych, nieinwazyjne badania geofizyczne.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony