dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 2 z 2
  1. #1

    Domyślnie Drzwi lakierowane farbami wodnymi - MDF czy drewno (

    Witam
    Zastanawiam się nad wyborem materiału na drzwi, które będą lakierowane fabrycznie na biało - w stylu angielsko / skandynawskim.
    Pytanie co wybrać jako materiał na takie drzwi - MDF czy drewno (sosna). Drewniane są niewiele droższe, jednak słyszałem, że w przypadku drzwi całkowicie drewnianych i lakierowanych całościowo farbą wodną potrafią zrobić się po jakimś czasie mikropęknięcia związane z dosychaniem drewna. Pytanie czy to prawda, czy tylko marketing sprzedawcy drzwi z MDF-u ? Rozważam póki co Budrex i Koronę ze względu na bardzo szeroką futrynę (ponad 40cm) przez którą odpada większość dostawców.
    Pozdrawiam
    Rafał

  2. #2

    Domyślnie

    Mogą ale raczej takowe nie powstaną. Jedynie drzwi drewniane na łączeniu mogą się mikroskopijnie rozsychać. Np. jeśli masz płycinę i ramę to tam może dostać luzu przy wysychaniu nadmiernym (gdybyś chciał dać je do kotłowni). Jedyne co z białym może być nie tak na drzwiach sosnowych (malowanych w domu) to opcja żółknięcia.

    MDF też ma minus - ciężko jest ją później przemalowywać.

    Ja mimo wszystko jestem zwolennikiem drzwi drewnianych (wewnętrznych) choć sosna jest dość miękka.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony