dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie Czy istnieje możliwość

    zmiany projektu w ten sposób, aby dom był ogrzewany jakimś paliwem stałym, np ekogroszkiem, zamiast kominkiem i elektrycznością, które nakazuje projekt, czy takie zmiany są sensowne i z czym sie wiążą.

    Pewnie moje pytania sa strasznie lamerskie, ale zielona jestem , a nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi na to pytanie


    http://www.studiorut.pl/photos/0e/0e...00e23b2cda.jpg

  2. #2
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    zawsze możesz zmienić mając na uwadze warunki zabudowy, bo tam może być ograniczenie w stosunku do używania rodzajów paliw
    wiążą się z adaptacją projektu - robota dla instalatorów
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  3. #3

    Domyślnie

    Barbarossa dzięki za odpowiedz

    A mógłbyś powiedzieć, czy w tym projekcie , który pokazalam , można dobudowac wiatrołap, a pomieszczenie na piec wpasowac tam, gdzie teraz garderoba plus miejsce po wiatrołapie (nr 5 i 6 ), czy twoim zdaniem podniosłoby to znacznie koszt budowy ?
    dzięki za odpowiedz

    ponieżej projekt

    http://www.studiorut.pl/photos/79/79...eafc74f0e6.jpg

    http://www.studiorut.pl/domy_mieszka...szkalnego.html

  4. #4
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Kochana, wszystko można...
    byle w odpowiednim momencie


    ps
    co do kosztów - tak z 10k PLN więcej
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  5. #5

    Domyślnie



    To dobrze, bo już myślalam , że wymyślam za bardzo

  6. #6

    Domyślnie

    Nie bardzo można wszystko, bo na piec na paliwo stałe trzeba mieć kotłownie, a w tym domku mało miejsca jest, chyba że w miejscu powiększonej kosztem przedpokoju garderoby. A dlaczego nie kominek i prąd? Ja trochę żałuję, ze nie przeliczyłam tego dokładnie, kiedy o przydział mocy występowaliśmy. Teraz mamy kominek z płaszczem i gaz z butli - może kiedyś ziemny (?)(tzn będziemy mieć)

  7. #7
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bezdomna
    Nie bardzo można wszystko, bo na piec na paliwo stałe trzeba mieć kotłownie, a w tym domku mało miejsca jest, chyba że w miejscu powiększonej kosztem przedpokoju garderoby.
    a przeczytałaś chociaż co Autorka napisała, bo jakoś nie wygląda na to

    można dobudowac wiatrołap, a pomieszczenie na piec wpasowac tam, gdzie teraz garderoba plus miejsce po wiatrołapie (nr 5 i 6 ),
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  8. #8

    Domyślnie

    Bezdomna, my jeszcze nie zdecydowaliśmy , na razie zastanawiamy się jakie ogrzewanie byłoby opymalne, bardzo duzo negatywnych opinii już usłyszałam i przeczytałam na temat ogrzewania kominkiem, dlatego myślę o kotłowni, bo to i ekonomiczne podobno i wygodne , a poza tym ekologiczne.
    Na nie głownie przemawia fakt, iż w kominku trzeba ciągle palić, z salonu robi się kotłownia.

  9. #9

    Domyślnie

    Głownie to chodzi mi o to, czy w projekcie można zrobić aż tak dużą zmianę, bo przecież wtedy trzebba przenieść komin, zaznacze że w wypadku ogrzewania piecem nie wchodzi już w grę kominemk nawet w celach rekreacyjnych. ponadto w wypadku dobudowania wiatrołapu istnieje możliwość przesunięcia schodów, tak mi się przynajmniej wydaje

  10. #10
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Barbossa
    Zarejestrowany
    Dec 2006
    Skąd
    Allenstein - niestety tylko duszą
    Dzielnica
    a może jeszcze nr buta, co :-/
    Posty
    11.187

    Domyślnie

    ....
    albo c..., albo jesteś c..., nie ma innej możliwości

  11. #11

    Domyślnie

    Taka kotłownia to duży koszt

  12. #12

    Domyślnie

    maj ja byłam tego samego zdania, i to nie jest tak, że ja sobie to wymyślam,
    poczytalam juz sobie o różnych typach ogrzewania, i więcej jest złych opinii na temat kominków niż na temat kotłowni, szczególnie na ekogroszek, gdzie przez kilka dni nie musisz nic robić, możesz wyjechać na kilka dni i td

  13. #13

    Domyślnie

    Ja też zrobiłem sobie kotłownie węglową i nie żałuje. Praca przy paleniu to mit
    - rozpalenie pieca (bez podajnika) zajmuje mi 10 minut - łącznie z wyciągnięciem popiołu. Jednorazowo wsypuję opału na 10 godzin palenia. A palę ... np teraz paliłem tak:
    1. w sobotę 14 godzin
    2. wczoraj 10 godzin.
    Oprócz tego w niedziele dla nastroju pięć kawałków buka w kominku z płaszczem wodnym.
    Palę zwykłym węglem, takim za 460 PLN/t. Absolutnie zero problemów, ustawiam na nadmuchu temp i to wszystko.
    Kotłownię wydzieliłem w garażu (coprawda było z czego wydzielac) - ale jest stosunkowo niewielka, ma jakieś 2,6 x 3 m plus 2,5x2m skład na węgiel (mieści mi się 3,4 tony).
    Przy przenoszeniu komina zwróć uwagę na to aby wykonać stopę fundamentową i - patrząc na projekt - przemyśleć jak ten komin bedzie wyglądał. Widzę, ze to będzie na krawędzi dachu - pamiętaj, ze jego wysokość musi być większa niż wysokość kalenicy (no może w przypadku kiedy wylot komina jest dalej niż 2m od kalenicy - wysokość komina może się równać wysokości kalenicy. Jeżeli będzie niższy, to raczej na pewno wystapi problem z paleniem i zdaje się kominiarz zażąda zainstalowania w nim rury - dla zrównania wysokości ze stanem wymaganym. Takie konstrukcje nie wyglądają dobrze.

  14. #14

    Domyślnie

    ubek, będę pamiętac, dzięki

  15. #15

    Domyślnie

    Przepraszam, rzeczywiście nie doczytałam Od razu kliknęłam na projekt. Chyba rzeczywiście warto przemyśleć koszty. A jak się nie będzie chciało palić, będzie prąd przecież.A może poszukać innego projektu? Są ich przecie tysiące!

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony