dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    pado

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Skąd
    Poznań /Okolice
    Posty
    834
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    41

    Domyślnie Jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę i co wybrać ?

    Chciałem zorientować się jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę domku.
    Czy o uzgodnienie wjazdu na działkę trzeba załatwić przed wystąpieniem o pozwolenie na budowę czy wraz z wystąpieniem z wnioskiem na budowę ?
    Ile mapek geodezyjnych trzeba załączyć do wniosku o pozwolenie na budowę ?
    Jak podoba sie Wam projekt :

    http://www.agrobisp.com.pl/cgi-bin/s...tem=372&usid=1[url]
    lub:
    http://www.studioatrium.pl/projekt-d...8,61,opis.html


    http://<br /> <br /> Nie wiem ,któ...jęcia .<br />

  2. #2

    Domyślnie

    na samo pozwolenie ok. miesiąca
    uzgodnienie wjazdu wcześniej
    skanujesz mapę do celów projektowych i wykorzystujesz tyle razy ile będzie potrzeba - odrolnienie, zagospodorowanie, wjazd, przyłącza itd

  3. #3
    ELITA FORUM (min. 1000)
    mario1976

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.694
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    19

    Domyślnie Re: Jak długo czekaliście na pozwolenie na budowę i co wybra

    Od złożenia dokumentów do odebrania pozwolenia 2 tygodnie bo urzędnik znalazł bład. Gdyby nie błąd zamknałbym się w 4-5 dni. Nie miałem jakichkolwiek znajomości.

    Co do mapek to jedną zużyłem do projektu przełożenia drenu, jedną do projektu zagospodarowania działki i do zjazdu. Później potrzebowałemmapki dla wodociągów, gazowni i energetyki. Uzgodnienie zjazdu załatwialiśmy przed wydaniem pozwolenia. Niestety ciagneło się to jak guma w majtkach. Jeden urzednik decyzyjny na cały powiat, a droga na jaką mamy wyjeżdzać to droga powiatowa niestety.

    Co do projektów to obydwa są dośc podobne (takie w moim stylu więc podobają mi się). Trudno jakoś określić mi dlaczego ale skłaniałbym sie do nr 1.
    pozdrawiam,
    M

  4. #4

    Domyślnie

    Też bym postawiła na ten pierwszy. Ma trochę wydzieloną kuchnię i większy salon. A to akurat może być w przyszłości cenne...

  5. #5

    Domyślnie

    Tydzień od złozenia do odebrania
    Od 27 lutego 2005 na swoim !!!!
    Szukam ekipy (solidnej) do podbitki.
    ----------------
    Maciek (Płock)
    GG: 2260023

  6. #6
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pati25

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    1.633
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    12

    Domyślnie

    Dokumenty złożone 1 sierpni .Nie prawomocne 1 pazdziernika .Prawomocnego jeszczse nie mam bedzie 6 listopada .Tak to bywa jak sie ma obok 25 dziłek połaczonych 2 drogami wspólnymi !
    Czyli w naszym wypadku przeszło 3 miesiace .Od złożenia do odebrania pozwolenia

  7. #7

    Domyślnie

    W sierpniu złożyliśmy wniosek, dostaliśmy pozwolenie w połowie października.

    Długo się uprawomocniało bo jest kilku współwłaścicieli drogi.

  8. #8

    Domyślnie

    Z zewnątrz ładniejszy drugi, ale rzeczywiście mały salon. Poza tym, czy aż tyle pokoi jest potrzebne? Nawet jeśli ma się dużo dzieci, to salon jest sercem domu, a tu trochę za mały jest. Ja mam 26 mkw i wydaje mi sie nieduży, choć niewiele większy od mieszkania, w którym jeszcze mieszkam.

  9. #9
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    _Robert_K

    Zarejestrowany
    Nov 2006
    Posty
    330
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    78

    Domyślnie

    Mój sąsiad czekał na pozwolenie na wjazd ( oczywiście musiał mieć na to osobny projekt ) ok 5 miesięcy. Zaznacze że wjazd z drogi powiatowej. Nie wiem jak długo w przypadku drogi gminnej lub wojewódzkiej....
    "Wszystko w życiu jest bardzo proste, problem tylko w tym by wiedzieć jak to zrobić..."

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony