dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Temat: biblioteczka

  1. #1

    Domyślnie biblioteczka

    Chciałabym zrobić sobie biblioteczkę, żeby wszystkie książki trzymać w jednym miejscu. Mam tyle miejsca: szerokość 160 cm, wysokość 270 cm.

    Z lewej strony mam ścianę działową, z prawej nic - zaczynają się drzwi.

    Wstępnie już sobie rozrysowałam, ale może to nie jest optymalne wyjście? Chciałabym te dwie środkowe przegrody zrobić z regipsów albo bloczków (środkowy pion zawierałby jakies tam zbieracze kurzu), a dwa boczne półki z książkami.

    Mam tylko problem techniczny, jak to zrobić ...


    A może jakieś inne wizje?
    Podpowiedzcie mi coś ...
    ---------------
    Grenouillette

  2. #2

    Domyślnie

    Wykonać na zamówienie regał z drewna lub MDF z samymi półkami na książki i kilkoma szufladami na szpargały. Zawsze można zetrzeć spokojnie kurz, nie jesteś zmuszony mieć stelarzowej konstrukcji z Płyt GK na ścianie, no i jakoś to tak cieplej wygląda...

    My robimy taką biblioteczkę u stolarza. Będzie nam zajmowała dwie ściany w gabinecie... mamy kilka tysięcy książek w domu... i też chcemy je mieć w jednym miejscu.

  3. #3

    Domyślnie Re: biblioteczka

    Cos w ten "deseń" jak Ty zrobiłem u siebie.
    Konstrukcje zrobił gość od rigipsów. Pólki zamontowała firma która robi szafy wnekowe. Pólki maja 80cm długości i 2,8 cm grubości Mimo tej grubości jedna z pólek dostała leciutkiego łuku, no ale na niej w zasadzie same duże albumy mieszkaja. Mocowanie pólek muszę sprawdzić bo teraz nie pamietam jak to zrobili.

  4. #4

    Domyślnie

    A taki regał drewniany / MDF poradzi sobie z tyloma kilogramami?

    Pewnie tak, skoro robią.

    Tylko ja dążę do zminimalizowania kosztów - jeśli już, to zamówiłabym te deski gdzieś, a sam montaż zrobiłby mąż. Tylko wtedy jest kłopot, W JAKI SPOSÓB. O ile po lewej stronie jest ścianka, z tyłu też i to nawet nośna, to jak zakończyć tą część po prawej stronie? Żeby mi nie opadła ...
    ---------------
    Grenouillette

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Napisał grenouillette

    O ile po lewej stronie jest ścianka, z tyłu też i to nawet nośna, to jak zakończyć tą część po prawej stronie? Żeby mi nie opadła ...

    Musiałoby być mocowanie tej scianki do podłogi i sufitu. A gdzieś w dwóch miejscach pólki zamocować tak zeby ściagały scianke z MDF i k-g ze sobą. Trzeba by w sklepach z okuciami popytac o odpowiednie laczniki. A reszta pólek na "podpórki"

  6. #6

    Domyślnie

    żabeczko - tak to chyba będzie po polskiemu podaję ci fajne linki na wzór
    1. ja mam taką (podobną bo ARMARIO jest dość drogie), bez drzwi szklanych bo mi kasy zabrakło
    http://www.tensor.biz.pl/index1.php3...&pokazszafe=15
    2. http://emprojekt.pl/projekty/11.jpg

    Mnie się takie podobają, ale nie wiem jak Tobie.

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał katalina
    http://www.klimek-klus.pl/

    i jeszcze
    masz dobry gust. Klimek i Kluś robia ładne i dobre rzeczy ale nie tanie.

  9. #9

    Domyślnie

    dziękuję miau lubię wszytkie koty z szczególnie te smart

  10. #10

    Domyślnie

    Smartcat:
    Właśnie wiem, że te półki będą maksymalnie obciążone, więc takich ugięć będę miała mnóstwo, więc wolę się zabezpieczyć przed tym od początku. I trochę się boję ruszać sufitu - stare budownictwo, widziałam nniestety, jak wygląda w środku

    Katalino
    fajne linki nr 1 i 2, ale trochę za "ciężkie", nie będzie mi pasować do reszty - może gdybym miała mieć osobną bibliotekę, to super by było.

    A Klimek-Kluś ... ok
    A szczególnie to:


    p.s. znasz francuski?
    ---------------
    Grenouillette

  11. #11

    Domyślnie

    Byłam w Komandorze - zaproponowali mi za 2 piony, 19 półek, a w srodku 7 szklanych - ok. 1300 zł. Plusem chyba będzie to, że zrobią to szybko i jeszcze odliczę sobie 19% za "szafę do zabudowy".

    Ale czy to nie jest trochę dużo jak na ... w sumie regał?
    ---------------
    Grenouillette

  12. #12

    Domyślnie

    to nie jest drogo, tylko ja bym KONIECZNIE zrobiła sobie drzwi jakieś, np. szklane przesuwane, bo mam otwartą bibliotekę i wszystko horrendalnie sie kurzy 1300 to dobra cena. a jaki projekt dokładnie?taki jak na zdjeciu z klusia?
    ps.łi myslę że mozna tak powiedzieć

  13. #13

    Domyślnie

    Własnie, to jest cena bez drzwi, bez pleców - same półki - tak, jak na rysunku w 1 poście. Myślałam o drzwiach, ale nie wiem, czy by to głupio nie wygladało, bo chciałabym mieć ten środek odsłonięty, a tylko po bokach będą książki ...
    ---------------
    Grenouillette

  14. #14

    Domyślnie

    ja myslę że jak masz półki eleganckie po bokach a w środku osłoniete - mnie sie podoba takie mleczno matowe szkło - to będzie b. fajny regał.ja w swojej biblioteczce nie mam tyłów - jak ładna ściana za nimi to po co?powiem Ci że w kuchni mam kafelki na scianie od góry do dołu i też szafki bez tyłów sobie zamówiłam. żabko jak jesteś z wawy lub okolic to mogę Ci poleciś SUPER gościa stolarza, który Ci zrobi wszytko na wymiar - ze szkłem, bez szkła jak sobie zazyczysz.

  15. #15

    Domyślnie

    Z tyłu nie planuję tyłów, to pokój bedzie cały robiony - w gładziach, to szkoda dodatkowych wydatków na "plecy" szafy. O drzwi zapytam - wolałabym takie, jak będę miała przy meblach, zeby pasowało, a już zapomniałam, czy tak jest szyba, czy szkło mleczne

    Niestety, mam daleko do Warszawy.
    Stety - mieszkam we Wrocławiu

    Na piątek mam pomiar Komandora, to dowiem się konkretnych szczegółów. Dzięki za rady
    ---------------
    Grenouillette

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony