dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 5
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 85
  1. #41
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar gabriela
    Zarejestrowany
    Dec 2002
    Posty
    869

    Domyślnie

    Teska, ale wlasnie w takiej gotowej mieszance sa roznego rodzaju dodatki, ulepszacze i sama nie wiem co jeszcze. Caly sens w tym, zeby tego uniknac. Ja kupuje make zytnia pelnoziarnista w sklepie ze zdrowa zywnoscia, na moich oczach miela zyto i to jak zechce, drobno czy grubiej. Do tego swieze drozdze, no moga byc suszone i inne dodatki. Ale nigdy nie pieklam w automacie z gotowych mieszanek, bo nie wiem dokladnie z czego sie skladaja.
    Gabriela

  2. #42

    Domyślnie

    KUPILAM wczoraj maszynke 39 euro mnie kosztowala. Jak tylko dostane make to zaczynam. Trzymajcie kciuki. Zobaczymy co wyjdzie, bo po ostatnich moich wypiekach wszyscy sie ze mnie smiali

  3. #43

    Domyślnie

    A czy mnożna w nich piec chlebek na zakwasie czy tylko na drożdżach?

  4. #44

    Domyślnie

    Co jest dziewczyny? Żadna nie próbowała?

  5. #45

    Domyślnie

    Według forum gazety wyborczej - można i na zakwasie. Osobiście nie próbowałam.
    Wczoraj zamówiłam zestaw gotowych mieszanek do pieczenia chleba i mają one w sobie suchy zakwas.

  6. #46

    Domyślnie

    A gdzie zamówiłaś? Przez internet?

  7. #47

    Domyślnie

    na www.chlebpolski.pl - za 4 mieszanki z przesyłką 20 zł

  8. #48

    Domyślnie

    Pyrko, można też na zakwasie.

    Często wykorzystuję automat do wyrabiania ciasta drożdżowego albo na pierogi. W połączeniu z elektryczną maszynką do mielenia robienie pierogów staje się przyjemnością.
    Ulka

  9. #49

    Domyślnie

    U mnie efekty były różne , dopiero po konsultacjach z Wielce Szanowną Zielonością ( znaczy Ziabą) zaczęły wychodzić!
    Raaaaany i to jakie
    Teraz jestem na etapie czynienia chlebków na zakwasie..... no cóż , dobre są , nie powiem że nie, tylko wysokość owych bochenków jest zastanawiająca ( bez czapeczek).
    Zdarzyło mi się też że wylazł z foremki, i dopiero jak w mieszkaniu zrobiła się zasłona dymna ( kapał na grzalkę) to się zorientowałam że coś jest nie tak.


    Życzę powodzenia Wam i sobie....
    KaeR

  10. #50
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nokia

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    przepraszam ze pytam ale ziaba ile to jest oko u Ciebie jakby to przełożył np.na łyżeczki albo cos takiego?Boze ale zeście narobili smaku chłopina poleciał do sklepu automat kupil i na pierwszy raz zaklaczyk jak sie patrzy Mam nadzieje ze nastepny mi wyjdzie ale moze jakis sprawdzony przepisik ktos mi podesle.Dzieki wielkie

  11. #51
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nokia

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    przepraszam ze pytam ale ziaba ile to jest oko u Ciebie jakby to przełożył np.na łyżeczki albo cos takiego?Boze ale zeście narobili smaku chłopina poleciał do sklepu automat kupil i na pierwszy raz zaklaczyk jak sie patrzy Mam nadzieje ze nastepny mi wyjdzie ale moze jakis sprawdzony przepisik ktos mi podesle.Dzieki wielkie

  12. #52

    Domyślnie

    Przepisy znajdziesz na stronie forum gazety wyborczej dot. pieczenia chleba: http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=23433&s=0

    mi najlepiej wychodzi chleb piwno - musztardowy

  13. #53
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    nokia

    Zarejestrowany
    Jun 2004
    Posty
    8

    Domyślnie

    Bardzo dziekuję za podpowiedź już wychodzi.Dzieki wielkie

  14. #54

    Domyślnie

    Te wszystkie automaty mają jedną podstawową wadę. Nie robią tego co lubię w chlebku najbardziej: gładkiej, błyszczącej, spieczonej skórki w kolorze ciemnobrązowym, środka mogłoby wcale nie być. Ten z foremki tylko wierzch ma jadalny. Zdegustowana.

  15. #55

    Domyślnie

    Widzę, że są problemy z gotowymi mieszankami . Ja jak na razie nie spotkałam w żadnym większym sklepie. Spróbujemy teraz poszukać w tych sklepach co są podane na tej stronie "polskichleb". Widziałam tylko, że teg gotowe miesznaki to i ponad 5 zł potrafią kosztować!!! Dodać do tego prąd to za mały chlebek wyjdzie jakieś 7-8 zł
    Podstawa zdrowego żywienia.....
    Załamać się można.

  16. #56

    Domyślnie

    A skad jestes?

    Bo gotowa mieszanke na chleb kupilam pare dni temu w supermarkecie Emma w Al. Jerozolimskich.
    W marketach 'Piotr i Pawel' (np. Janki, Blue City) mozna natomiast kupic wszelkie maki (razowe, graham itd.) i samemu wymieszac.
    Aaa.. i w supermarketach 'Bomi' (np. Jupiter na Towarowej, CH Klif) tez maja te maki co w Piotrze i Pawle.

  17. #57

    Domyślnie

    O! Ja mieszkam pod Piasecznem. Pod drodze w Jankach też jest chyba ten sklep "Piotr i Paweł". Dzięki. Spróbuje tam. A tak dla wszystkich w okolicy... znalazłam w internecie ze w Magdalence ul. Lipowa 57 jest sklep Wielobranżowy ...tez ma być.
    W każdym bądź razie jutro wybieram się na poszukiwania

  18. #58

    Domyślnie

    Dla wybierajacych sie samochodem do Niemiec - gotowe mieszanki w bardzo przyzwoitej cenie kilkudziesieciu centow dostepne sa w Aldikach.

  19. #59

    Domyślnie

    Brat mojej koleżanki ,który prowadzi cukiernię mówi, że większość cukierni też korzysta z gotowych mieszanek. Może niektóre piekarnie też?
    Automat Alaska widziałam ostatnio w Makro za 157,- zł.

  20. #60

    Domyślnie

    Co do automatów - to w Media Markt widziałem taki firmy Severin - kosztował bodaj 499zł - ma może ktoś taki? Mnóstwo na nim przycisków.

Strona 3 z 5

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony