dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 12
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 227
  1. #1

    Domyślnie projekt KARMINA pracownia ARCHIPELAG

    co sądzicie o tym projekcie, na forum w tematach nikt o nim nie pisze a dom wydaje mi się , że jest superowski piszcie proszę wasze uwagi są dla mnie cenne.
    Karmina.

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    a ja nie wiem czy mi się podoba, bo autor tego wątku się nie wysilił i nie podał linku do tego projektu
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  3. #3

  4. #4

    Domyślnie To jest Karmina właśnie ten projekt

    Proszę wybaczyć , że nie podalem linku do tego projektu ale za bardzo nie wiem jak to się robi, aprojekt ładny prawda?

  5. #5
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    - z zewnątrz ładny, choć elewacja frontowa nie symetryczna (nigdy nie kupie merca, bo ma prawe lusterko krótsze od lewego, pozostałe strony projektu są ładne
    - wnętrze prawie O.K,
    zaczynałem od budowy własnego domu przy pomocy forum muratora, kończę na prowadzeniu własnej firmy budującej domy jednorodzinne

  6. #6

    Domyślnie

    Myślę że wygląd zewnętrzny to kwestia gustu. Każdemu może się podobać co innego. Myślę że sama elewacja bardzo przyjemna dla oka. Jeżeli chodzi o wnętrze to jak dla mnie jest trochę za dużo malutkich pomieszczeń. Np parter pom. 8, 10, 11 połączyłabym w jedną całość. Albo powiększyć łazienkę o jedno z pomieszczeń. Na poddaszu 3 garderoby też wydają mi się zbędne. No i na poddaszu wydaje mi się że zbyt dużą powierzchnie zajmuje hall. Trochę starata miejsca. W łazienca zamiast garderoby można by zrobić pralnio-suszarnie.

  7. #7

    Domyślnie

    Ja kupiłem Karminę-Bardz mi się podoba,zaczynam na wiosnę.Wnętrze trochę zmieniłem.

  8. #8

    Domyślnie Archipelag-Karmina.Ktoś buduje?

    Witam.Czy ktoś buduje Karminę z pracowni Archipelag?Proszę o opinie na temat tego projektu,oraz o ewentualne zmiany w projekcie.Ja zaczynam na wiosnę.Podaję link http://www.archipelag.com.pl/switch_...=463&CanBack=1

  9. #9

    Domyślnie

    super dom ładniejszego nie znajdziesz , kupuję ten projekt i na wiosnę ruszam ,oj będzie się dzialo...

  10. #10

    Domyślnie

    Ładny dom.Dwie uwagi.
    1,Trochę za mały salon
    2,Źle rozplanowana góra.17m2 hall?Toż to olbrzymia strata powierzchni użytkowej.

  11. #11

    Domyślnie

    tylko dwie osoby mają coś do powiedzenia

  12. #12

    Domyślnie jakie koszty budowy karimny???

    w jakim przedziale kwotowym zamyka sie stan surowy zamkniety bez instalacji???

  13. #13

    Domyślnie KARMINA Z ARCHIPELAGU

    SZUKAM BUDUJĄCYCH DOM KARMINA Z ARCHIPELAGU!!!!

  14. #14

    Domyślnie

    Cześć.
    Ja zamierzam rozpocząć w marcu.Jeżeli chodzi o koszty to okaże się w praniu-czytałem twój post z tym pytaniem.Mam nadzieję zamieszkać za 200 tys.

  15. #15

    Domyślnie karmina

    witam, dzięki za odzew, też bym chciała zacząć na wiosnę, też planuje podobny koszt, ale jak czytam posty osób budujących domy to mam obawy, że jestem optymistką.

  16. #16

    Domyślnie karmina

    a tak z innej beczki, to planuje połączyć pomieszczenie 8 i 10 na dole i 6 i 7 na górze, a 8 nie robić.
    Piszę te cyfry z pamięci i mam nadzieję, że nie pomieszałam.
    pozdr.

  17. #17

    Domyślnie

    Witam.
    Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:
    1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7
    2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.
    3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.
    4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.
    5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

  18. #18

    Domyślnie

    Witam.
    Kupiłem ten projekt ale w lustrzanym odbiciu ponieważ wejście będziemy mieli od wschodu,wtedy słońce świeciło by nam cały dzień w garaż,a teraz będzie wpadało do jadalni i częściowo na taras.Jeżeli chodzi o zmiany w projekcie to po porozumieniu z naszym inspektorem nadzoru postanowiliśmy:
    1.Wyrównać ścianę w pom.10,8 do pom.7
    2.Zlikwidować ścianę pomiędzy 8 a 7.
    3.Przesunąć ścianę pomiędzy 7 a 6 o 1,5 m w stronę 10-aby powiększyć salon-po co nam tak duży gabinet po likwidacji ścianki i powiększeniu pom.8-10,okno również o 1,5m w stronę 10.
    4.Na górze likwidujemy boczny wykusz na rzecz okna dachowego-taniej.
    5.jeżeli chodzi o górę to myślimy o zamianie łazienki z 6 do 4,wtedy zamykamy ten duży hall i z 7,6 oraz 8 robimy sypialnie w kształcie litery L jest wtedy wykorzystany wykusz nad wejściem jako wykusz w sypialni a nie w hallu.Oczywiście likwidujemy parę garderób,może zostawimy 8 w sypialni-ale zdecydujemy później.To narazie tyle napisz co o tym sądzisz.Pozdrawiam.

  19. #19

    Domyślnie

    Ładny domek.Szkoda tylko tych 17,2 m2 na hall na piętrze-duża strata powierzchni .

  20. #20

    Domyślnie karminka

    Witam, przede wszystkim spodobał nam się pomysł powiększenia salonu. Następnie boczny wykusz - do przemyslenia.
    W kwestii łazienki to zostawilibyśmy tam gdzie jest, natomiast mi b. potrzebne byłoby pomieszczenie pełniące funkcję pralnio-suszarni, czyli zawsze swobodnie rozłozona deska do prasowania i suszarka, co planujemy zrobić z tych dwóch małych pomieszczeń za łazienką na górze.
    Ponadto (mimo że nie jest to praktyczne) podoba mi sie przestrzeń w hallu na górze. Nie zrobimy pomieszczenia 8 (tej małej garderoby). Hall będzie doświetlony. Kiedyś, jak nam się "drastycznie zwiększy ilość dzieci" pomyslimy o dodatkowym pokoju w tym miejscu, a narazie możemy sobie pozwolić na tego typu niepraktyczne rozwiązanie.
    Pozdrawiam.

Strona 1 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony