dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 12
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 227
  1. #201
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Monika O

    Zarejestrowany
    Oct 2006
    Posty
    9

    Domyślnie

    Witam!
    Oto jeszcze link do mojej Karminy - zapraszam do obejrzenia.
    http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0

  2. #202
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zphugawron@wp.pl

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    359
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Dzięki Monika 0 Każdy Karminowicz, który się ujawni i pokaże postępy swojej budowy TO COŚ... Macie też już dużo zdrobione przy swojej Karminie. Super! Jest co obejrzeć.
    Pozdrawiam

  3. #203
    olek90
    Guest
    olek90

    Domyślnie Cena wykonania dachu

    Witam!

    Jestem już po zakupie drzewa na więźbe, prawdopodobnie w styczniu zostanie pociete wg. dostarczonego planu pomocniczego.
    Mam pytanie do wszystkich Karminowiczów posiadających przykryty już domek. Chciałbym się dowiedzieć jaki jest koszt zakupu dachówki (tej z której macie zrobiony swój dach). Ile i jakich elementów trzea kupić. Chętnie też wysłucham wskazówek na co zwrócić uwagę przy cięciu więźby i wykonactwie dachu lub czego nie robić.

    Pozdrawiam
    Olek i Ola

  4. #204

    Domyślnie Karmina Kasi i Krzysia

    Zapraszam do obejrzenia zdjęć.

    pp

  5. #205
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    zphugawron@wp.pl

    Zarejestrowany
    Jul 2007
    Posty
    359
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    34

    Domyślnie

    Trzeba zwrócić uwage na długośc wystającej wierzby spoza dachu, aby nie była przykrótka, po wywyższeniu ściany kolankowej.
    My kładziemy na elewacje klinkier i już troxche się martwimy czy dach nie będzie przykrótki (klinkier + wata szklana dziesiątka) ale wystawiliśmy belki dość sporo...zobaczymy jaki będzie efekt końcowy...najwyzej nie pokaże na forum zdjęć z zakończonych prac i już (jak wyjdzie nie tak jak powinno)

  6. #206

    Domyślnie Karmina fundamenty

    Poszukujemy osoby ktora udzieli nam informacji na temat kosztow zwiazanych z fundamentami. Chcemy uzyskac te informacje by moc porownac ceny i wynegocjowac ostateczna cene a firma ktora bedzie zajmowala sie budowa naszego domu. Dziekuje i czekam na szybkie podpowiedzi

  7. #207
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar andzik.78
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    3.054
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    96

    Domyślnie

    Zapraszam do mojego dziennika. Być może moje zapiski pomogą Wam trochę.

  8. #208

    Domyślnie

    Dziekujemy za informacje. Ten dziennik to wpaniala rzecz. Informacje na pewno sie przydadza . U nas w miescie jedna firma za wylanie fundametow zaproponowala 18 tys.+ materialy na nasz koszt.Co o tym myslicie?
    Jestesmy z Pomorskiego.

  9. #209
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darion27

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Do Olek90

    Witam Olek90 jestem zainteresowany projektem Karmina , nie ukrywam że bardzo mi się podoba, jestem bardzo ciekaw jakie zmiany wprowadziłeś w swoim projekcie a dokładniej wysokośc scianki kolankowej, kotłownia(czy zamierzasz ją powiększyć) mieszkamy chyba w tym samym rejonie byłbym niezmiernie wdzięczny gdybym mógł kiedyś odwiedzić twoją budowę i zobaczyć to na własne oczy , pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź hej!!!!!!!!!!!

  10. #210
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darion27

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie Do Olek90

    Witam Olek90 jestem zainteresowany projektem Karmina , nie ukrywam że bardzo mi się podoba, jestem bardzo ciekaw jakie zmiany wprowadziłeś w swoim projekcie a dokładniej wysokośc scianki kolankowej, kotłownia(czy zamierzasz ją powiększyć) mieszkamy chyba w tym samym rejonie byłbym niezmiernie wdzięczny gdybym mógł kiedyś odwiedzić twoją budowę i zobaczyć to na własne oczy , pozdrawiam i z niecierpliwością czekam na odpowiedź hej!!!!!!!!!!!

  11. #211

    Domyślnie

    Tu mam wszystkie linki do wybudowanych już Karmin... ale czy ktoś ma coś czego ja nie mam tzn. Karmine, której jeszcze nie widziałam, bo nie znalazłam w ineternecie (oczywiście z realizacji. Jesli macie coś nowego to proszę wrzucić do moich komentarzy. Dzięki.

    Karmina Ani i Rysia
    http://forum.muratordom.pl/karminowy...ka,t113656.htm

    Karmina Kasi i Roberta
    http://forum.muratordom.pl/karmina-s...ta,t115046.htm

    Karmina Roberta 68-68
    http://robert68-68.fotosik.pl/albumy/56486.html

    Karmina Asi i Sławka (Alexia7
    http://foto.onet.pl/g3yza,0jdwp4ssox0s,u.html

    Karmina Albi_1
    http://foto.onet.pl/gsuj6,w0yv2wbsbngu,u.html?V=1

    Karmina (Monika O)
    http://foto.onet.pl/gxpfq,kwuiu6uw8wc0,u.html

    No i Nasza Karmina (Ani i Andrzeja)
    http://forum.muratordom.pl/karmina-a...iu,t115417.htm
    http://forum.muratordom.pl/post2220678.htm#222067

    Dołączcie prosze, jeśli macie, możecie linki do innych Karmin, oprócz tych które mam już i są mi dostępne


    Małe sprostowanie. Karmina Asi i Sławka to niestety nie Karmina Alexii78, chociaż nie ukrywam, że bardzo mi sie podoba

    Pozdrawiam Wszystkich miłośników Karminy
    AleXia

  12. #212
    olek90
    Guest
    olek90

    Domyślnie

    Witam! No troszke się naczekałeś na odpowiedź, ale ostatnio jakoś tu nie zagladałem. W zakupionym projekcie nie wprowadzałem praktycznie żadnych zmian. Planuje wybudować zgodnie z otrzymanymi rysunkami. Jedyna większa zmiana to materiał z którego buduje, a jest to pustak 50P+W. Do ogladnięcia Karminki na moim placu budowy zapraszam, ale własnie w przyszłym tygodniu powinny zacząć rosnąc mury, więc radzę jeszcze troszkę poczekać, żeby coś ciekawego zobaczyć. Pozdrawiam.

  13. #213
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    darion27

    Zarejestrowany
    Apr 2008
    Posty
    5

    Domyślnie

    Cześć Olek dzięki za odpowiedź fakt troszke czekałem ale było warto Słuchaj po pierwsze gdybyś mógł podać mi jakieś namiary na siebie i swoja budowe wiem tylko że to Beskidy jak nie chcesz na forum to mój e-mail [email protected] Ja i tak będę w Polsce dopiero we wrześniu więc wcześniej i tak Cie nie odwiedze, teraz jestem na etapie papierologi dojazdu i ogrodzenia dobrze że ma mi sie kto tym zająć( tato ) a i jeszcze jedno pytanie ile płaciłes za pustak 50 p+w i ile wyszło ci go na cały dom? Serdeczne dzięki pozdrawiam i czekam na jakieś nowe fotki Trzymaj sie

  14. #214
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    vanstiop

    Zarejestrowany
    May 2008
    Posty
    3

    Domyślnie

    Witam serdecznie wszystkich miłośników Karminy,będę wdzięczna jeśli odezwie się ktoś z małopolski kto buduje lub wybudował już Karminę.Bardzo chciałabym zobaczyć ją na żywo i poznać przypuszczalny koszt budowy,ewentualnie może ktoś podzieli się swoimi doświadczeniami(na forum już wszystko wyczytałam), gdyż mam zamiar właśnie ją budować jestem na etapie załatwiania papierków zwiazanych z budową jest to dopiero początek...Pozdrawiam i czekam na jakieś odpowiedzi

  15. #215

  16. #216

    Domyślnie

    mmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

  17. #217

    Domyślnie Kalenica prostopadła do drogi

    Hej! Zauważyłam,że w Twojej Karminie zmieniłeś dach, tzn. jest kawałek kalenicy prostopadłej do drogi. Ja wręcz zachorowałam na ten projekt, ale niestety zgodnie z warunakmi zabudowy musimy miec prostopadłą kalenicę. Napisz proszę, czy dużo było z tym problemu i czy nie zburzyło to proporcji dachu (jak grozi moja pani architekt).
    Bardzo proszę o szybką odpowiedź.
    Pozdrawiam
    Bożena

  18. #218

    Domyślnie

    Dach ma zmienione nachylenie, ścianka kolankowa jest wysokości 90cm.
    Dodatkowo dach jest odrobinę bardziej opuszczony do dołu aby delikatnie zakrywał ściankę kolankową.
    W moim odczuciu dach jest bardzo ładny, proporcje są zachowane, szczególnie ładnie dom wygląda od strony wykuszu.

    Nasz dom ma z jednej strony czterometrową wiatę. Z tej strony gdzie dach jest prosty bez kukułki. Właśnie tu popełniliśmy błąd że wiata nie zaczyna się niżej albo nie jest inaczej zrobiona ponieważ dach z wiatą wydaje się bardzo obszerny. Wiata go niepotrzebnie przedłuża. Poza tym szczegółem wszystko jest ładne i zgrane.

    Kalenica została dodana po to aby krokwie narożne (zapomniałem fachowej nazwy) były krótsze. Po prostu łatwiej je zdobyć.

  19. #219

    Domyślnie

    Jesteśmy na etapie więźby dachowej oby szło jak najszybciej

  20. #220

    Domyślnie

    Witam,
    Mozę ktoś posiada kosztorys i mógłby się podzielić, format dowolny: xls, pdf .

    [email protected]

Strona 11 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony