dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 3 z 12
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 227
  1. #41

    Domyślnie Karmina z Archipelagu

    Kto buduje Karmine z Archipelagu interesuja mnie wszelkie inforamcje uwagi i porady

  2. #42

    Domyślnie

    Ja zaczynam w maju.

    Do projektu wprowadziłam następujące zmiany:
    - zlikwidowanie narożnych słupków, na których opierał się dach na poddaszu
    - podniesienie wysokości poddasza o jakieś 0,5m + delikatne wydłużenie dachu
    - przejście z garderoby do sypialni na piętrze z delikatną zmianą ścianki w przedpokoju
    - połączenie pomieszczeń gospodarczych i garderoby na dole
    - zlikwidowanie drzwi na zewnątrz z pomieszczenia użytkowego

    a Ty kiedy zaczynasz?

  3. #43

    Domyślnie

    witam @nia ja tez jestem na etapie paierów i zaczynam na wiosnę ale w tym roku to chyba mi na fundamenty tylko kasy straczy ,potem odkładanie ,może jakiiś sponoring i jakoś pójdzie dalej ,o przerobieniu graderoby na pomieszczenie gospodracze tez myślałem, ładny będzie ten "nasz "domek. napewno kryję dachówką bo dach straci cały urok.

  4. #44

    Domyślnie

    Witam i przyłączam się do dyskusji!

    Ja również zastanawiam się bardzo mocno nad budową "Karminy" w 2008r.
    Może ktoś z Państwa, już ma jakieś doświadczenia z budowy tego projektu.
    Ja z zawodu jestem inżynierem budowlanym i po pracy zajmuję się nadzorami budowlanymi, więc mogę w ramach wdzięczności wymiany doświadczeń, służyć pomocą w rozwiązaniu problemów.
    Byłbym wdzięczny za przesłanie fotek waszych dokonań. Cz ktoś mógły mi przesłać rysunek rzutu parteru, chciałbym się zorientować w dokładnych wymiarach budynku?

    pozdrawiam i życzę sukcesów
    [email protected]

  5. #45

    Domyślnie Karmina

    Witaj Robert. Ja już postawiłem moją Karminę chałupa robi wrażenie. Już w stanie surowym jest na czym oko zawiesić. Moim zdaniem dom jest wiele ładniejszy niż Manuela, choć podobne są bardzo. A Ty jeśli masz zamiar budować w 2008 roku to jeszcze zdążysz zmienić zdanie 20 razy co do projektu (przynajmniej ja tak mialem). Pozdrawiam.

  6. #46

    Domyślnie

    Witam i dziękuję za odpowiedź!
    Mam zamiar budować w 2008r., ale projekt chcę zakupić w przyszłym roku.
    Powiem szczerze, że przejrzałem wiele projektów, kilkanaście domków już wybudowałem będąc kierownikiem budów i nie wpadło mi nic ciekawszego w oko. Domek patrząc na rysunki ma elegancką zgrabną bryłę opartą na kwadracie. Dla mnie troche za mały garaż, ale jakoś to przeboleję.
    Gdybym mógł Cię prosić o kilka fotek i danych kosztowych stanu surowego na swojego maila to byłbym wdzięczny.

    pozdrawiam i życzę szybkiego tempa budowy bez większych stresów

  7. #47

    Domyślnie Karmina jest super

    Dzisiaj kurier przywiózł mi przesyłkę z projektem Karminy. Praktycznie całą zimę przesiedziałem z żoną w necie szukając optymalnego rozwiązania. No i od momentu jak znaleźliśmy Karminę wszystko inne przestało nam sie podobać (wcześniej zastanawialiśmy sie nad Prometeuszem). W najbliższych dniach idę do projektanta w celu przystosowania projektu. Zastanawiam się nad zmianą kierunku wznoszenia schodów, co dałoby spory kątek pod schodami na buty, wierzchnie ubrania itp. Szukam ludzi którzy pierwszy etap budowy mają już za sobą, chcą się podzielić doświadczeniami, a najlepiej pochwalić naocznie (jesteśmy gotowi dojechać w najdalszy zakątek kraju, jeżeli ktoś zgodzi się pokazać nam stojącą Karminę).

  8. #48

    Domyślnie hej, hej

    Witaj, ja buduję w Świnoujściu. Stan surowy zamknięty mam juz za sobą, teraz od wiosny zaczynamy wykończeniówkę!!! Chętnie pokażemy nasz domek jak będziecie w okolicy!!!
    Fakt, faktem, że Karmina "ma charakter", co wyróżna ją spośród domków w okolicy!!! pozdrawiam
    Jovanka

  9. #49

    Domyślnie

    Fanów Karminy witam i pozdrawiam.
    Sezon budowlany rusza, od 6 marca do mojej Karminy wpuszczam elektryków. Pracę będą trwały okolo 10 dni, a cena za punkt wynosi 40zł.
    Po przeliczeniu wszystkich punktów zapłata za elektrykę ma wynieść około 4,5tys. zł. Napiszcie jak u Was takie rzeczy kosztują, ja buduję w okolicach
    Częstochowy.
    Pozdrawiam Robert

  10. #50

    Domyślnie

    Witam, ja jestem pod wrocławiem na etapie wienca pod wiezbe.

    A teraz mam dylemet czy robic schodki dla kominiarza po dachu czy tez 2 wylazy i wejscie na strych .....a wy jak to macie ?

  11. #51

    Domyślnie

    Dzięki za propozycję. I do Jovanki i do Ropsona mam tak z 500km. Ale że jako moja budowa ruszy prawdopodobnie dopiero późnym latem lub jesienią, nie zdziwcie się jak pewnego pięknego letniego (lub wiosennego dnia zobaczycie mnie na swoich budowach. Naprawdę mam wielką ochotę znaleźć się w KARMINIE "pod dachem". Na razie z lekka utknąłem z formalnościami w zakładzie energetycznym, ale wszystko jest na dobrej drodze. Na obecną chwilę łączymy pomieszczenia za garażem z garderobą i ma być z tego kotłownia (prawdopodobnie tradycyjny materiał opałowy), dodatkowo chcemy wyrównać tą wnękę za kotłownią, żeby ją powiększyć (na opał). Chcemy też odwrócić kierunek wznoszenia schodów, jak to już ktoś proponował na forum, dzięki czemu przy wejściu powstanie kącik na buty, kurtki zimowe itp. Może nawet wstawimy tam drzwi. Chyba też ściankę działową oddzielającą z tyłu łazienkę od pomieszczenia gospodarczego wsuniemy nieco do tyłu, żeby powiększyć łazienkę, a zrezygnujemy lub zredukujemy regał w łączniku między garażem a kotłownią. Na górze balkon w hallu kombinujemy włączyć do pokoju (szkoda tyle miejsca). Chyba też pokusimy się o zmianę górnego stropu na betonowy. Co prawda to podniesie koszty ale z doświadczeń naszych znajomych wynika że tak będzie lepiej (chłodniej latem, bez pękania sufitu), chyba że wasze doświadczenia wskazują inaczej.

  12. #52
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    aantocha

    Zarejestrowany
    Jul 2006
    Posty
    1

    Domyślnie karmina

    poszukuje zdjec domu wybudowanego wg projektu karmina

  13. #53

    Domyślnie

    ja też jestem zaiteresowana takimi fotkami

  14. #54

  15. #55

    Domyślnie

    Czy moglibyscie zamieścic zdjecia Karminki ?

  16. #56

    Domyślnie Karmina

    Ja też zdecydowałam się na projekt Karmina, ale... właśnie to ale. Chciałam podwójny garaż i oczywiście kilka zmian w środku. W pracowni Archipelag cena za te zmiany była kosmiczna. Dlatego projekt robi mi architekt na miejscu. Na bazie Karminy zrobi tak, żeby mi się wszystko podobało. Pierwsze zmiany dotyczyły wykuszu na dole. Rezygnuję z niego bo marzy mi się duży stół a wykusz ograniczyłby mi to. Poza tym architekt powiedział, że są duże straty ciepła. Następnie schody - maja być ze spocznikami, bo nie chcę kręconych. To tyle z tych większych zmian. Reszta to przesuwanie ścianek itp.
    W tym roku chcę postawić fundamenty (niech sobie osiądą przez zimę) Wykonawca umówiony. Tylko architekt wyjechał na wczasy. Myślę, że jutro to już wróci i zacznie coś robić.
    Aha, cały projekt w odbiciu lustrzanym.

  17. #57

    Domyślnie

    także zastanawialiśmy się nad projektem Karmina i podobnie, jak u Ciebie brakowało nam w Karminie podwójnego garażu.
    W efekcie kupiliśmy gotowy projekt z podwójnym garażem - SAGA.

    pozdrawiam
    Grażyna

  18. #58

    Domyślnie

    Zuza 19 widze, że dosć duże zmiany chcesz przeprowadzić w Karminie . Ja tez planuję rozpocząc budowę karminy, ale narazie jestem na etapie poprawek do projektu.
    Napewno zmienię w projekcie:
    - zlikwiduję podcień z tył
    - zwiększę sypialnię na górze kosztem szafy wnękowej w przedpokoju
    - przenieść wejście do garderoby na piętrze do sypialni
    - przesunąć drzwi w spiżarni
    - połączę łazienkę na parterze z pomieszczeniem za nią
    - połączę pom. gospodarcze z garderobą na parterze
    - podniosę poddasze o pół metra - zmiana konstrukcji dachu
    - przedłużę taras
    - zamiana garażu na pokój
    -zmienić miejsce i ukłąd schodów
    -przenieść łazienke na piętrze
    -zmienić na pietrze wykusz na balkon
    to chyba tyle co mi się tak na szybko przypomniało
    Bardzo fajny pomysł jest - z dostawieniem garażu do domu

  19. #59

    Domyślnie

    Witam,
    My też chyba będziemy się w końcu decydować na KARMINĘ. Najpierw była Manuela (okazała się za duża powierzchnioo na naszą działkę) potem Libra a w końcu znaleźliśmy KARMNĘ. Chyba najładniejsza ze wszystkich trzech.

    A czy ktoś z Was widział ją już gdzieś stojącą, bo bardzo byśmy chcieli ją obejrzeć.
    Napisz jak mają być zmienione schdy. Też mi trochę nie pasują.

    Pozdrowienia

  20. #60

    Domyślnie

    Z tym dostawieniem garażu to nie taka prosta sprawa. Garaż jest w całej bryle więc z powiększenie garażu wišże się ze zmianš całego dachu. I żeby przez tę zmianę nie zwiększyła mi się pow. użytkowa domu to zleciłam to archtektowi, który zaprojektuje cały dom od poczštku. Obiecał, że będzie wyglšdał jak Karminka z katalogu. Podpowiedział, żeby podnieœć troszkę górę (żeby pomieszczenia były bardziej funkcjonalne). Schody będš miały dwa spoczniki. Łazienka jest tak trochę pod schodami więc żeby nie marnować pustej przestrzeni to mi jš powiększy.

Strona 3 z 12

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony