dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Exclamation Montaż profili kapeluszowych do sufitu - jak to zrobić?

    Cześć i czołem, decydując się na szybki remont sufitu przy użyciu płyt GK kosztem jak najmniejszej utraty wysokości zanabyłem 102 metry tego profilu:

    http://www.leroymerlin.pl/materialy-...3520,l470.html

    Niestety w całym internecie nie udało mi się wyszukać czym i w jaki sposób montować to do sufitu. Profil sam w sobie ma małe otworki we flanszy która przylega do sufitu. Mam dwa zasadnicze pytania:

    1.Kołki rozporowe plastikowe? Kotwy? Czego użyć do montażu?
    2.Kolejność montażu: Powinienem przyłożyć profil, pozaznaczać otworki, odłożyć profil i nawiercic otworki, powbijać kołki i dopiero profil przyłożyć i wkręcić? Czy przyłożyć profil i wiercić i wbijać kołki już przez niego, żeby kołnierz kołka złapał profil?

    Sufit w bloku "z płyty", charakterystyczne pęknięcia, więc załóżmy, że zwykły betonowy.

    Z góry dziękuję za odpowiedź dobrzy ludzie, bo hamuje mnie to z robotą, robię samu siebie i chciałbym zrobić to porządnie (ale bez przesady, ma być również ekonomicznie). Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Użyszkodnik ; 09-07-2016 o 02:32

  2. #2
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Po mojemu to lepiej zrobić klasyczny sufit na profilach CD i UD i na wieszakach ES . Dlaczego ano dlatego że jak to sufit w bloku to napewno krzywy jak złoto choć to dopiero wyjdzie jak zaczniesz jakoś przykręcać te profile do sufitu . A po drugie stracisz maksymalnie 3cm wys,na standardowym suficie. Pod ten profil z Merlin nie bedziesz chyba nic podkładał żeby do poziomować ,bo doktorat na tym zrobisz. Moja rada taka -rób standardowo a profile wykorzystaj na coś innego albo oddaj.
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  3. #3

    Domyślnie

    Też sie zastanawiam jak się poziomuje taki sufit? Bo bez tego przecież to strata materiału, najpierw profili a potem płyt, farby itp.

  4. #4
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    gondoljerzy

    Zarejestrowany
    May 2012
    Skąd
    wioska pod Łomżą
    Posty
    728

    Domyślnie

    Można by wkręcić w sufit kołki z dwustronnym gwintem, a potem poziomować profile pomiędzy dwoma nakrętkami.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	0203.png
Wyświetleń:	84
Rozmiar:	16,0 KB
ID:	360532
    Róbmy swoje!

    Dom - był gierkowski klocek, jest wiejska chatka. Wykończeniówka na finiszu.
    PV 4,92kWp, Pompa ciepła Gree Versati III 10kW.

  5. #5

    Domyślnie

    Panowie, stary blok, sufit cały popękany i farba obłazi płatami, nie zależy mi na tym, żeby był idealnie równy, mam świadomość, że jak było krzywo to będzie krzywo, trzeba tak zrobić i już, puszczę pod tym całą instalację elektryczną i każdy będzie zadowolony. Potrzebuję teraz to jakoś zamocować i nie mam pojęcia jak. Kilka osób już mi mówiło, że kołki do szybkiego montażu wystarczą, np 8x60, 6x80, jednak znalazłem wzmianki, że lepiej nie. Co z tym zrobić?

  6. #6

    Domyślnie

    Ja bym na szybki montaż dawał gęsto 6x40, tam strop dziurawka to też za długich nie możesz dać, nie wiem jak się zachowywać będą płyty GK na łączeniach, żebyś sobie nie zrobił drugiego sufitu pękającego jak betonowy tylko tym razem z GK z powodu tego, ze Ci na równości nie zalezy a potem płyty będą wyć i łączenia pękać

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar kamihi
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Garnek
    Kod pocztowy
    42-270
    Posty
    530

    Domyślnie

    Cytat Napisał Użyszkodnik Zobacz post
    Panowie, stary blok, sufit cały popękany i farba obłazi płatami, nie zależy mi na tym, żeby był idealnie równy, mam świadomość, że jak było krzywo to będzie krzywo, trzeba tak zrobić i już, puszczę pod tym całą instalację elektryczną i każdy będzie zadowolony. Potrzebuję teraz to jakoś zamocować i nie mam pojęcia jak. Kilka osób już mi mówiło, że kołki do szybkiego montażu wystarczą, np 8x60, 6x80, jednak znalazłem wzmianki, że lepiej nie. Co z tym zrobić?
    Narobisz się bardziej , taniej nie zrobisz . Ktoś ci chyba niedzwiedzią przysługę zrobił zę ci te profile ożenił . Ale rób i pochwal się efektami
    Dom 140m2 z poddaszem użytkowym . Kocioł Skam-p 12kW plus z Ardeo ( rewelacja )

  8. #8

    Domyślnie

    Powiem tak, łata drewniana 24 mm x 48 mm montowana w odstępie co 50 cm. Rozstaw kołków co 90 cm - 1,0 m. Kotwy metalowe do stropów betonowych. Pierwsza łata od ściany 10 cm. Płytowanie w poprzek łat. Jeśli nie zależy Ci na tym, czy sufit będzie równy czy nie, to, to jest najszybszy sposób. Po montażu, cała zabudowa będzie wynosiła 3,65 cm. W przypadku profili kapeluszowych 2,75 cm. Zdaje się, że łaty są również tańsze w zakupie.
    Osobiście jednak jestem za wykonaniem konstrukcji na profilach CD 60/27 i wieszaków bezpośrednich. Stracisz może 2 cm - 3 cm więcej, ale przy tej samej inwestycji finansowej uzyskasz równy gładki sufit

    Andrzej Lichacz
    http://porady-montera.eu/

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony