dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Dom 130 m/kw z dzialka za 180 tys. PLN - co sadzicie ?

    Na wstępie witam wszystkich forumowiczow w moim debiucie na forum i pozdrawiam.
    Moj pierwszy post dotyczy oferty jaka wyszukalem wsrod firm olsztynskich.
    W okolicy Olsztyna (tego na Warmii) firma przedstawia nastepujaca oferte:
    Dzialka kolo 1000 m2 + dom 130 m2 pow. uzyt. technologia cegla ceramiczna + styropian na dachu dachowka cementowa, okna PCV, wszelkie instalacje, kociol gazowy 2 funkcyjny + butla na zewnatrz, grzejniki purmo, przydomowa oczyszczalnia, wyszpachlowany parter ok 100 m2 do wykonczenia bialy montarz podlogi i malowanie - poddasze do wykonczenia przeze mnie. Projekt prosty ale funkcjonalny i ladny - jest to osiedle domkow poza miastem. Wplacam (oczywiscie w ratach) lacznie 180 tys i mam dom.
    Jak oceniacie taki interes?? Wiem ze samemu wyszlo by taniej ale czy sprawniej?? wszelakie pozwolenia szukanie strach o wszystko a cena jak mi sie wydaje atrakcyjna.
    Pozdrawiam po raz pierwszy i czekam na komentarze.
    Mario

  2. #2
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar mdzalewscy
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.406
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    8

    Domyślnie

    Ciężko jest taką ofertę oceniać, bo wszystko zależy bardziej od lokalizacji a nie z czego są ściany zrobione.

    w moim mieście jak zechcę sprzedać obecny dom (300m2 użytkowej) z działką to cena jest około 100-140 tyś zł. Znowu gdybym ten dom miał na budowie, mego nowego domku, w Markach pod Wa-wą, już cena oscylowała by około 500-700tyś. Gdyby był on w "dobrej dzielincy" w samej Wawie to kupe $ bym wziął.

    Olsztyn poza walorami ekologiczno/turystycznymi to raczej nie jest rewelacja (bezrobocie), wiec wszystko zależy od tego, ile tam takie domy chodzą, jak drożej cenią to płacisz dobrą cenę, jak taniej chodzą to przepłacasz. Targuj się, kolega z pracy pare dni temu zbił cenę ze 160tyś zł do 140tyś zł. Tochę pokombniował i udało mu się znaleść właściciela domu, bo dom sprzedawała agencja.

    180tyś - warszawiak powiedziałby super cena, jakiś mieszkaniec biednej wschodniej gminy, że to szaleństwo

    A więc - lokalizacja !!!!!!!!

    Jesteś nowy, ale zadałeś pytanie w dziale jakim trzeba i dokładnie sformułowałeś temat pytania - super, to bardzo ułatwia i porządkuje forum

  3. #3

    Domyślnie

    Witaj, w Białymstoku przeglądałam swego czasu oferty domów, ale przyznam, że przestałam przeglądać bo ceny oscylowały w okolicach 250-300 tysięcy z dom z działką, chodził mi o domy około 150 metrów, no i w mieście. Wydaje mi się, że twoja cena jest niezła, warta zainteresowania, choć dla mnie nawet podejrzanie niska, ale może w Olsztynie jest po prostu taniej.
    Aha, jakieś pół roku temu pytałam u developera, który buduje domki w szeregówkach, więc metraż nie jest wygórowany - dom do wykończenia 270 tysięcy. Fakt, że prawie w centrum i w tej dzielnicy są dość drogie działki
    zofija

  4. #4

    Domyślnie DOm

    No właśnie podejżewam że cana bierze się przede wszysrkim z polozenie czyli za miastem kolo kilkunastu km.
    PS znalazlem tez oferte wykonczonego domu z glazurami itp tylko sie wproadzac za 180 tys PLN ale w technologi drewnianej i tylko z kominkiem jako zrodlem ogrzewania + dogrzewania elektryczne ... wiec moze i ceny u nas nizsze, ale musze powiedziec ze na rynku wtornym tzn u niedevelopera za 180 tys. PLN kupil bym stan surowy (np w trakcie zamykania) wiec ceny nie sa tu az takie male.

    Pozdrawiam
    Mario
    "Logika zna tylko dwa stany, prawdę i nieprawdę. Jeśli ktoś sądzi,
    że jest ich więcej, jego lewicowe sympatie są zrozumiałe"

  5. #5
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    ajax

    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    6

    Domyślnie

    A powiedz w jakiej miejscowości jest ten dom? Bo ja budujena Gronitach tj. 2km od Dajtek a 6km od Ratusza. Wiem ze na Dajtkach sa działki za 1m2 około 100zł fakt to wszystko zaloeży od lokalizacji i technologi budowy [email protected]

  6. #6
    WITAJ, tu znajdziesz opowiedzi na swoje pytania
    Aneta N

    Zarejestrowany
    Jul 2004
    Posty
    2

    Domyślnie

    Mieszkam w Zielonej Górze i od około 4 miesięcy szukam domu na sprzedaż. Ceny są wg mnie zabójcze. Pod Zieloną Górą za stan surowy trzeba zapłacić od 150 do 270 tys. w zależności od metrażu. U deweloppera za szereg z działką 220 m ponad 270 tys. więc cena 180 za gotowy dom z taką działką to dla mnie rewelacja. Nie zastanawiałabym się, gdybym mogła w moim mieście tyle zapłacić za gotowy dom i nie martwić się o pozwolenia, przepisy itd.
    Pozdrawiam i życzę powodzenia.
    Aneta

  7. #7

    Domyślnie

    Mieszkam pod Warszawai u nas w takiej cenie potrafi kosztowac sama dzialka , a pod warszawa to za ta kwote stan surowy z dzialką dalo rade by postawić.

  8. #8

    Domyślnie

    Mi też cena wydaje się atrakcyjna. Jestem z woj. mazowieckiego, a tu, jak wspominali poprzednicy, drogo. Zanim się zdecydujesz koniecznie sprawdź kto to sprzedaje i na jakich warunkach.

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony