dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 37 z 37
  1. #21
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    znajomi ogrzewają ekogroszkiem dom 120m rocznie co i cwu wychodzi im w granicach 2700, drugim ogrzewającym ekogroszkiem dom 135m częściowo podpiwniczony wychodzi ok 2500.czyli i jedni i drudzy za większe domy płacą mniej, niż autor za dom mniejszy ogrzewany pompą gruntową, która wg tego co tu czytam powinna być najbardziej oszczędna. no ciekawie to brzmi

  2. #22
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    znajomi ogrzewają ekogroszkiem dom 120m rocznie co i cwu wychodzi im w granicach 2700, drugim ogrzewającym ekogroszkiem dom 135m częściowo podpiwniczony wychodzi ok 2500.czyli i jedni i drudzy za większe domy płacą mniej, niż autor za dom mniejszy ogrzewany pompą gruntową, która wg tego co tu czytam powinna być najbardziej oszczędna. no ciekawie to brzmi
    Powierzchnia ogrzewana nie jest głownym czynnikiem determinjącym zapotrzebowanie na ciepło. Kiedys moze i tak było, obecnie wpływ ma jakosc ocieplenia, parametry okien rodzaj wentylacji. Porównywanie zuzycia tylko na podstawie powierzchni jest bez sensu.
    Ostatnio edytowane przez asolt ; 19-07-2016 o 12:33

  3. #23
    STAŁY BYWALEC (min. 300)
    agao_83

    Zarejestrowany
    Jan 2016
    Skąd
    Wrocław
    Kod pocztowy
    52-234
    Posty
    386

    Domyślnie

    oczywiście, że nie - nawet mi się pomyliła powierzchnia autora z innym domem, bo autor ma 140m więc ciut więcej niż moi znajomi. Natomiast patrząc na ocieplenie - 15cm styro, 20cm wełny, biorąc pod uwagę, że dom jest nowy więc pewnie okna tez są ok, zastanawia mnie skąd rachunek na pc gruntową na poziomie 3tys rocznie. Wszyscy na forum krzyczą, że pc to najtańsze ogrzewanie, a gruntowa to już w ogóle rachunki po 1000zł rocznie max i żeby broń boże nie brać pelletów, groszków czy czegokolwiek na paliwo stałe, bo to 3 razy droższe i syf i brud itd., a tu taki zonk
    zastanawiam się ilu z tych krzykaczy forumowych to naganiacze producenta, którzy dostają kasę za taką kryptoreklamę

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    oczywiście, że nie - nawet mi się pomyliła powierzchnia autora z innym domem, bo autor ma 140m więc ciut więcej niż moi znajomi. Natomiast patrząc na ocieplenie - 15cm styro, 20cm wełny, biorąc pod uwagę, że dom jest nowy więc pewnie okna tez są ok, zastanawia mnie skąd rachunek na pc gruntową na poziomie 3tys rocznie. Wszyscy na forum krzyczą, że pc to najtańsze ogrzewanie, a gruntowa to już w ogóle rachunki po 1000zł rocznie max i żeby broń boże nie brać pelletów, groszków czy czegokolwiek na paliwo stałe, bo to 3 razy droższe i syf i brud itd., a tu taki zonk
    zastanawiam się ilu z tych krzykaczy forumowych to naganiacze producenta, którzy dostają kasę za taką kryptoreklamę
    Ten rachunek przy PC gruntowej jest stanowczo za duzy, trudno bez zadnych szczegołow dociekac dlaczego ale dla domu wg opisu jest to duzo za duzo. Nie chodzi tu o krzykaczy i kryptoreklamę bo wszystkie pompy gruntowe mają zblizone SCOP. Bez szczegółych danych to tylko gdybanie i nic wiecej. Porównywanie zuzyc jest bardzo zwodnicze bo kazdy przypadek jest inny.

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    oczywiście, że nie - nawet mi się pomyliła powierzchnia autora z innym domem, bo autor ma 140m więc ciut więcej niż moi znajomi. Natomiast patrząc na ocieplenie - 15cm styro, 20cm wełny, biorąc pod uwagę, że dom jest nowy więc pewnie okna tez są ok, zastanawia mnie skąd rachunek na pc gruntową na poziomie 3tys rocznie. Wszyscy na forum krzyczą, że pc to najtańsze ogrzewanie, a gruntowa to już w ogóle rachunki po 1000zł rocznie max i żeby broń boże nie brać pelletów, groszków czy czegokolwiek na paliwo stałe, bo to 3 razy droższe i syf i brud itd., a tu taki zonk
    zastanawiam się ilu z tych krzykaczy forumowych to naganiacze producenta, którzy dostają kasę za taką kryptoreklamę

    Ten temat został założony, gdyż autor podejrzewa, że zaistniał jakiś problem. Czy to z izolacją jego domu, czy to prawidłowym działaniem instalacji pompy.

    Jakie rachunkI generują pompy ciepła mozna łatwo sprawdzić, bo wielu użytkoowników dzieli sie tymi informacjami.
    Trudno na podstawie jednego przypadku podejrzewać ogólnoforumową zmowę.
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  6. #26
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar autorus
    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Skąd
    Żelechów koło Żabiej Woli
    Posty
    9.544
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    IMO grzanie w G11 to nie jest dobry pomysł. Przemyśl sprawę.
    Dziennik budowy na forum MURATORA z komentarzami
    www.timtur.com.pl/budowa/avatar.jpg

    Jeśli chcesz widzieć FOTKI musisz skorzystać z FIREFOX.


  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał agao_83 Zobacz post
    znajomi ogrzewają ekogroszkiem dom 120m rocznie co i cwu wychodzi im w granicach 2700, drugim ogrzewającym ekogroszkiem dom 135m częściowo podpiwniczony wychodzi ok 2500.czyli i jedni i drudzy za większe domy płacą mniej, niż autor za dom mniejszy ogrzewany pompą gruntową, która wg tego co tu czytam powinna być najbardziej oszczędna. no ciekawie to brzmi
    Autor nie potrafi zrozumieć że pompa ciepła powinna pracować z priorytetem taniego prądu a więc kłania się taryfa G12, niestety twierdzi że to mu się nie opłaca więc ma taryfe G11 i rachunki jak widać...
    Przede wszystkim to powinien podać zużycie energii przez samą pompę / liczniki motogodzin dla CO i CWU a nie kwotę bo znacznie łatwiej jest ogarnąć co dzieje się z samym domem...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  8. #28

    Domyślnie

    Nie przesadzaj grzeję i chłodzę PC PW dom 310 m2 ( w tym 40 m2 garaż ) za ok. 4 tys / rok w G11 i nie mam zamiaru przechodzić na G12.

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał surgi22 Zobacz post
    Nie przesadzaj grzeję i chłodzę PC PW dom 310 m2 ( w tym 40 m2 garaż ) za ok. 4 tys / rok w G11 i nie mam zamiaru przechodzić na G12.
    A kto bogatemu zabroni ...
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  10. #30

    Domyślnie

    Autor nie potrafi zrozumieć że pompa ciepła powinna pracować z priorytetem taniego prądu a więc kłania się taryfa G12, niestety twierdzi że to mu się nie opłaca więc ma taryfe G11 i rachunki jak widać...
    W taryfie G12 zapłaciłbym pewnie około połowy mniej za ogrzewanie, ale o połowę więcej za prąd wykorzystywany w ciągu dnia na inne potrzeby. I dlatego się nie opłaca.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar fotohobby
    Zarejestrowany
    Aug 2011
    Skąd
    Rybnik
    Posty
    18.605
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    4

    Domyślnie

    A jak to zużycie prądu na domowe potrzeby policzyłeś ?
    Pracujesz w domu ?

    Przecież nawet, jak się 70% prądu zużywa w drogiej taryfie, to się na nim nie traci....
    A zużycie 50/50 procent to już oszczędność.

    Ja znam tylko jeden przypadek, kiedy G12 się nie opłaca - znajomy ma studio reklamy w domu.
    Trzy mocne komputery, latem klimatyzacja, do tego ekspres do kawy, czajnik elektryczny.
    Przy normalnym trybie życia wzrost zużycia prądu o POŁOWĘ po przejściu na G12 jest niemożliwy.
    Ostatnio edytowane przez fotohobby ; 20-07-2016 o 09:54
    parterówka, płyta fundamentowa, 10cm XPS pod i 10cm EPS na płycie, silikat 18cm, 20 cm grafitowego EPS na ścianach, 5cm wełny i 30 cm celulozy na stropie. Rekuperator Kinetic 250, kocioł kondensacyjny Immergas Victrix 12kW, PV 4,27kWp na SolarEdge

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał fotohobby Zobacz post
    ...

    Ja znam tylko jeden przypadek, kiedy G12 się nie opłaca - znajomy ma studio reklamy w domu.
    Trzy mocne komputery, latem klimatyzacja, do tego ekspres do kawy, czajnik elektryczny.
    Przy normalnym trybie życia wzrost zużycia prądu o POŁOWĘ po przejściu na G12 jest niemożliwy.
    Znajomy wedle prawa powinien zrobic oddzielny pomiar i wtedy przejsc na taryfę C11 lub C12a lub C12b. Oczywiscie wg obliczen która taryfa będzie najbardziej optymalna.

  13. #33
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!)
    jasiek71

    Zarejestrowany
    May 2011
    Kod pocztowy
    23-407
    Posty
    12.461

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    W taryfie G12 zapłaciłbym pewnie około połowy mniej za ogrzewanie, ale o połowę więcej za prąd wykorzystywany w ciągu dnia na inne potrzeby. I dlatego się nie opłaca.
    Jakie masz całkowite zużycie energii w domu a ile z tego zużywa pompa ciepła...?
    Chałupa 154m2 z klocków styropianowych U-0,28, podłoga 15cm, dach ok 30cm wełny, bez izolacji fundamentów, okna zwykłe dwu szybowe, ogrzewanie kable Elektra 10,6kw, GWC rurowe,reku, fotowoltaika w ciągłej rozbudowie obecnie ok 5kWp off gird , magazyn li-ion 23kWh...

  14. #34

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Czy ktoś może orientuje się jak policzyć koszt ogrzewania z danych z projektu? Według danych z projektu energia pierwotna mojego domu to 80kwh/m2 na rok a energia końcowa to 35 kwh/m2 na rok. Ogrzewam pompą ciepła w taryfie G11. Roczny koszt pompy ciepła na ogrzewanie i ciepłą wodę to ok. 2900zł.
    Jak to się ma do danych z projektu?
    Witam,

    Do obliczenia orientacyjnego rocznego kosztu ogrzewania budynku za pomocą pompy ciepła musi Pan podać powierzchnie budynku. Zakładając, iż budynek ma powierzchnię 200m2, roczne zapotrzebowanie wyniesie:

    200 m2 * 35 kWh/m2 = 7000 kWh

    Zakładając, iż przy ogrzewaniu budynku samą grzałką elektryczną koszt ogrzewania wyniesie: 7000 kWh * 0,58 zł/ kWh = 4060 zł

    Natępnie uzyskany wynik należy podzielić przez średnioroczny współczynnik COP pompy ciepła, dzięki czemu uzyskamy przybliżony roczny koszt ogrzewania budynku.
    Koszty ogrzewania zależą również od sposobu użytkowania budynku i utrzymywanych temperatur wewnętrznych. Wzrost zadanej temperatury o dwa trzy stopnie w zależności od parametrów pracy układu może generować wzrost kosztów ogrzewania o kilkaset złotych.

    Pozdrawiam,
    ______________________
    Konsultant marki Junkers

  15. #35

    Domyślnie

    Do obliczenia orientacyjnego rocznego kosztu ogrzewania budynku za pomocą pompy ciepła musi Pan podać powierzchnie budynku. Zakładając, iż budynek ma powierzchnię 200m2, roczne zapotrzebowanie wyniesie:

    200 m2 * 35 kWh/m2 = 7000 kWh

    Zakładając, iż przy ogrzewaniu budynku samą grzałką elektryczną koszt ogrzewania wyniesie: 7000 kWh * 0,58 zł/ kWh = 4060 zł

    Natępnie uzyskany wynik należy podzielić przez średnioroczny współczynnik COP pompy ciepła, dzięki czemu uzyskamy przybliżony roczny koszt ogrzewania budynku.
    Koszty ogrzewania zależą również od sposobu użytkowania budynku i utrzymywanych temperatur wewnętrznych. Wzrost zadanej temperatury o dwa trzy stopnie w zależności od parametrów pracy układu może generować wzrost kosztów ogrzewania o kilkaset złotych.
    Jeżeli tak liczę , to wychodzi wynik, jakbym grzał samy, prądem a nie pompą ciepła. Grzałka w mojej pompie wyłączona i jest to sprawdzone przez instalatora. Albo mam źle wybudowany dom, albo źle policzone zapotrzebowanie na ciepło, albo sam nie wiem co. Gdybym miał taryfę g12 i grzał tylko w niej to zapalciłbym około 1800zł za cały rok? Dobrze liczę?
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

  16. #36
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) Avatar asolt
    Zarejestrowany
    Feb 2010
    Skąd
    Dąbrowa Tarnowska
    Kod pocztowy
    33-200
    Posty
    11.495
    SOLVENT Hurtownia wentylacyjna. OZC, świadectwa i char. energetyczne. Projekty instalacji sanitarnych. Montaż instalacji wentylacji mechanicznej/rekuperacji, klimatyzacji i pomp ciepła www.solvent.sklep.pl cała polska

    Domyślnie

    Cytat Napisał ezg2014 Zobacz post
    Jeżeli tak liczę , to wychodzi wynik, jakbym grzał samy, prądem a nie pompą ciepła. Grzałka w mojej pompie wyłączona i jest to sprawdzone przez instalatora. Albo mam źle wybudowany dom, albo źle policzone zapotrzebowanie na ciepło, albo sam nie wiem co. Gdybym miał taryfę g12 i grzał tylko w niej to zapalciłbym około 1800zł za cały rok? Dobrze liczę?
    Jezeli bys miał zapotrzebowanie na poziomie 7000 kWh (a sądze ze nie masz) to gdybys grzał wyłacznie w II taryfie (G12w) to koszt by wyniósł 2310 zł. Przedstaw tok swojego liczenia bo cos sie za bardzo rozmijamy. A tak przy okazji to 100% grzania w II taryfie moze zapewnic tylko i wyłacznie bufor z grzałkami.

  17. #37

    Domyślnie

    Nie ma żadnego toku rozumowania. W projekcie miałem podane energię pierwotną 80kwh/m2 i energię końcową 35 kwh/m2. Chcę się dowiedzieć , jak na podstawie tych danych obliczyć teoretyczne koszty ogrzewania domu. Wtedy porównałbym to z rzeczywistymi kosztami. Jak już napisałem mam pompe ciepła , która pracuje w G11.
    Dom parterowy, powierzchnia ogrzewana 140m2, garaż (nieogrzewany) 40m2; ytong + 15cm styropainu, strop monolityczny + 20cm wełny; w całym domu podłogówka, wentylacja grawitacyjna, pompa ciepła + odwierty.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony