dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1

    Domyślnie Coś mi nie pasuje w wyglądzie tego domu

    Jak oceniacie ten domek, bo mnie sie strasznie nie podoba, coś jest tu niespójne. Wydaje mi się że parpety nie pasują do okien, same okna mają nieciekawy kolor. Do teggo ten dach jakiś duży i ciężki się wydaje. Takie mam odszucia, jak Wy to sznowni forumowicze widzicie?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171012_1616500.jpg
Wyświetleń:	871
Rozmiar:	95,0 KB
ID:	399010

  2. #2
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Hektary połaci dachu, powiększone ciemnym kolorem przytłaczają budynek. Paskudnie to wygląda, komuś zabrakło wyobraźni,zwycieżył prymat kosztów (minimum) nad estetyką (kto ją panie widział tę estetykę?). W pakiecie, w tle gwarantowane atrakcje; słup 110kV to ciekawe widowisko podczas burzy. Możliwość wykonania fajnych zdjęć, może komuś zrekompensuje wygląd od frontu...

  3. #3

    Domyślnie

    Z tej perspektywy jest już lepiej, natomiat dach jest faktycznie przytłaczający. Taki projekt....

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20171004_152634.jpg
Wyświetleń:	640
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	399017

  4. #4
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar kjuta
    Zarejestrowany
    Nov 2009
    Posty
    1.922

    Domyślnie

    szczerze mówiąc nie widzę czegoś szczególnie rzucającego się w oczy, dojdzie jasny kolor tynku i można spokojnie rozświetlić budynek

  5. #5
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Bertha

    Zarejestrowany
    Nov 2015
    Skąd
    Dolny Śląsk
    Kod pocztowy
    58-000
    Posty
    6.282

    Domyślnie

    Facjatka, nawet zgrabnie wkomponowane małe bawole oczko, rozładowałoby przytłoczenie powierzchnią. Ale to są koszty....

  6. #6
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Brakuje kominów
    @davidoff9 - Twój dom?

  7. #7

    Domyślnie

    dach mógłby mieć trochę mniejsze podcienie , poza tym jest ok , nie została podniesiona ścianka kolankowa i dobrze ,
    to co mnie razi .. to małe okienko we wnęce jest zbyt odsunięte od drzwi , albo jest za małe , na pewno powinno być większe w wymiarze pionowym , żeby parapety się zgrały

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Napisał d7d Zobacz post
    Brakuje kominów
    @davidoff9 - Twój dom?
    Tak mój. I od pewnego czasu nie potrafię na niego patrzeć

  9. #9
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar d7d
    Zarejestrowany
    Sep 2014
    Skąd
    Poznań
    Posty
    10.867

    Domyślnie

    Wykończ podbitkami zewnętrzne połacie dachu i krawędzie dachu , pomaluj (na ciemno?) widoczną więźbą dachu.
    Trzy stopnie do poziomu zera posadzki a obok cokół prawie niewidoczny. To trochę nie pasuje.
    Nie pasuje też rura spustowa na lewo od wejścia. Chyba nie da się jej przestawić do lewej krawędzi dachu?
    Cokół jest wykończony?
    Zrobisz ogród i będzie jeszcze ładniej
    Ewentualnie dla "ozdoby" możesz zamontować jakieś ładne płotki przeciwśnieżne.

  10. #10

    Domyślnie

    Jak to mówią kwestia gustu i co się komu podoba ...

    Dla mnie jak ktoś się decyduje na dachówkę grafitową/czarną to przydało by się dopasować także kolor obróbek , okien , drzwi jak i bram garażowej to koloru dachu ...

    Pasował by tutaj dużo lepiej kolot grafit/antracyt albo jak komuś się nie podoba to biały.

    Mi jakoś nie pasuje nowoczesny dach grafitowy/antracytowy z oknami i itd w kolorze brązowym (złoty dąb) ...


    Ale każdemu się co innego podoba ...
    Nowoczesna stodoła w leśnej dziczy + komentarze
    Zużycie prądu LG Therma V 9KW

    Dom parterowy 117 m2 pow. użytkowej . Powierzchnia ogrzewana w całości podłogówką. 117 m2, . Ściany silikat 18 - 22 cm grafit , płyta fundamentowa z (15cm EPS200 + 10cm EPS100) ,duże przeszklenia, strop ocieplony celuoza Termofloc 40cm . Pompa LG Therma V 9KW.

  11. #11

    Domyślnie

    Fajny, prosty dom. Ma mnóstwo zalet. I może być świetny jeśli nie zepsujesz go kolorem elewacji ( że o bawolim oczku nie wspomnę ) i zagospodarowaniem terenu wokół.
    Jeśli wg Ciebie jest źle
    ( a nie jest )
    to powierz projekt elewacji architektowi.

  12. #12

    Domyślnie

    Zgadzam się z bettyk.

  13. #13
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    Elfir

    Zarejestrowany
    Dec 2007
    Skąd
    Kórnik
    Posty
    50.149
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    54

    Domyślnie

    ja nie widzę nic problematycznego poza niespójną kolorystyką dachu i okien.
    Do tego tylko biały tynk da radę.
    No i faktycznie w stodołach robi się krótkie daszki, często nawet licowane ze ścianą:


    Jak na froncie posadzisz normalne drzewo (nie miniaturkę) to dom zmieni proporcje.

    bawole oczko kompletnie nie pasuje. To nie dworek!

  14. #14
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    bardzo ładny, bo prosty. Wykończysz go tak jak lubisz i będzie śliczny. Nie poddawaj się teraz. Będzie lepiej. Każdy miewa taki etap zmęczenia, gdy podjęte wcześniej decyzje wydają się błędne ale przychodzi wykończenie i zaczyna to wyglądać tak ja planowaliśmy. Głowa do góry i wrzucaj fotki, to pomożemy znaleźć pozytywy

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony