dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 1 z 24
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 472
  1. #1
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie Mały Biały Zamieszkały :)

    Witam się tutaj, bo już nie chcę zarzucać wątków na dzienniku budowy. Muszę ustąpić wszystkim budującym. Z sentymentem będę wspominać ten okres, bo przecież była to droga do spełnienia mojego życiowego marzenia
    Prowadziłam dziennik "Mały biały domek" i dziękuję wszystkim, którzy mnie odwiedzili i dopingowali, podtrzymywali na duchu, wspierali i doradzali

    Mieszkamy już półtora miesiąca, od 28-05-2016 roku
    Wiele przed nami jeszcze pracy i dopieszczania szczegółów. Będzie to rozciągnięte zapewne w czasie, ze względu na skalę potrzeb i brak funduszy, ale chciałabym dzielić się z Wami moją radością, którą daje mi każdy dzień ww własnym małym białym domku.

    To teraz pokarzę, co udało nam się zmajstrować dotychczas w domku i ogrodzie.
    Domek niewielki, z garażem niecałe 105 m2, dla naszej rodzinki w sam raz. Wiatrołap, korytarz, kotłownia ( piec na eko-groszek) łazienka, salon z kuchnią, gabinet i dwie sypialnie. Ogród 625m2( bardzo zaśmiecony, poprzednicy urządzali tam przez lata wysypisko śmieci).
    Chciałabym stworzyć przytulne wnętrza i prawdziwy, wiejski ogród z całym dobrodziejstwem przyrody, w postaci warzyw, owoców oraz kwiatów





















































    Oczywiście roślinki sadziłam i siałam sukcesywnie, po uprzątnięciu kawałka ogrodu, kiedy tylko pozwalał na to czas.
    Na przykład kalarepkę siałam wczesną wiosną na parapecie wynajmowanego wówczas mieszkania

  2. #2

    Domyślnie

    Szybko przytuptałam do nowego wątku i nadal będę do Ciebie zagladać; Twój dom ma ciepło i niepowtarzalny klimat.
    Bardzo się cieszę, że pokazałaś go tutaj tak w całości, jeszcze łatwiej mi sobie wszystko wyobrazić.

  3. #3

    Domyślnie

    Mały Biały Domku, czytałam Twój dziennik. Piękny dom Wam powstał. Wypieszczony, przemyślany, urokliwy. Pamiętam Twoje "wysypisko", widać juz spory potencjał i ogrom pracy, jaki włożyłaś w odgruzowanie ogródka. Będę odwiedzała , bo jestem ogromną fanką małych, parterowych domków .

  4. #4

    Domyślnie

    Melduję się

    Przypomniałaś mi, kto mnie zainspirował Cleopatrą z Beckersa do sypialni... I to byłaś Ty Też będzie przy zagłówku u mnie
    Miał być "Dworek wśród pól"...

    ...jest nasze mieszkanie...

    a będzie nasz dom

  5. #5

    Domyślnie

    Mały biały domku jak miło zawitać u Ciebie, zwłaszcza że nigdy nie dotarłam do Twojego dziennika No ale ja mało po forum biegam więc proszę o wybaczenie
    Twój domek wygląda właśnie tak jak mogłabym go sobie wyobrazić po Twoich wypowiedziach na forum Bardzo podoba mi się kolor ściany w sypialni i malowany okap, no i tapeta (to ptaki są?).
    Patrzę z lekką zazdrością bo kolejny raz wydaje mi się że tylko ja mieszkam od roku na placu budowy i końca nie widać Chyba musimy w końcu pomalować ściany

  6. #6
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Witam się w nowym wątku, już zasubskrybowany
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #7
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Ewciu, Iskierko, Asiu witam ponownie i cieszę się, że jesteście ze mną
    Nie wiedziałam, że zainspirowałam Cię Iskierko na sypialnianą ścianę.
    Bardzo mi miło, pewnie efekt będzie super, będę śledzić z ciekawością Twój wątek

    Pesce miło mi Ciebie powitać, również kojarzę Twoje wpisy, pewnie się spotkałyśmy na niejednym dzienniku.
    Co do gruzowiska masz rację, sporo pracy włożyliśmy, ale wiele jeszcze przed nami.

    Na szczęście z tyłu ogrodu więcej było perzu, niż śmieci, no i ziemia dobra, więc na jesień/ wiosnę przeorganizuję ogród.
    Warzywnik miał zostać bardziej w układzie wschód-zachód, z boku domu, ale tam jest najgorzej, dlatego przenoszę go do tyłu, na południowy zachód.
    Co prawda mam już kilka drzewek owocowych i w przyszłości zacienią lekko grządki, ale są karłowe, więc chyba nie będzie najgorzej, nie jest to sad.
    W miejscu największego wysypiska ( tata posiał mi tam groszek i taki jedliśmy, wysiany na szkle i rdzy oraz posadził z M maliny ) - prawdopodobnie założę oczko wodne, nie wiem, czy jakoś sami wybierzemy ten syf, czy będzie mnie stać na choćby pożyczenie mini-koparki. To też za jakiś czas, w planach dopiero...Zauważyłam, że tam i tak stoi najwięcej wody, jest zbita glina, więc miejsce chyba najlepsze w ogrodzie na oczko.
    Miałam nie robić, ale przesiadując u Dany w dzienniku zostałam zainspirowana
    tylko komarów się obawiam...
    Coś mnie tu ( w domu) w ciągu miesiąca dwa razy pożarło w nocy. Raz się obudziłam z ogromną powieką, wstyd mi było, bo ludzie pewnie myśleli, że M mnie bije
    Kilka dni temu miałam wargę lepiej, jak po botoksie. Nie bolało, ale czułam się, jak po znieczuleniu u stomatologa :/
    Nie wiem, co to za cholerstwo, czy jakiś komar, czy pająk ...

    W tamtym miejscu ma też krzewy owocowe i brzoskwinię, to również wytransportuję je tam, gdzie obecnie mam warzywa i już oczyszczoną ziemię.
    Dalej to już tylko kamień na kamieniu i fundament po stodole, na którym leży wykopany perz póki co, nieogrodzony niczym kompostownik oraz o dziwo rosną dynie oraz cukinie Jak będę mieć czas rozrysuję to i porobię więcej zdjęć, to się będę Was radzić.

    Wani witam serdecznie. Ja też dopiero wczoraj trafiłam na Twój wątek, choć znam Twoje wypowiedzi z innych tematów
    Co do placu budowy po budowie - jesteś absolutnie usprawiedliwiona, to całkiem normalne, tylko ja chyba taka nawiedzona byłam, że musiałam na już coś mieć w ogrodzie, choćby warzywka, ja tak strasznie latami tęskniłam za ogródkiem, że był niemal ważniejszy niż dom.
    Wychowałam się w domu z tradycyjnym ogrodem, a później mieszkałam w kamienicy i w bloku, nie miałam działki i wiedziałam, że nie warto jej kupować, bo potrzebowałam w piżamie wyjść z kawą w łapie "u siebie" i po rzodkiewkę i sałatę. Dojazdowa działka to nie byłoby to.
    Ty masz też małe szkraby, więc wiadomo, jak to jest z dzieckiem, a co dopiero z dwójką. To ja Cię podziwiam, że przy nich jesteś ogarnięta i masz tak wiele zrobione. Ja mam co nieco odchowaną córcię, mogę czasem nawet liczyć na jej pomoc To całkiem inaczej, niż przy maluchach
    Tapeta w ptaszki taka :


    Właśnie pertraktuję z babeczką cenę trzech drewnianych karniszy, właściwie zabudowy do szyn, zobaczymy, co z tego będzie. Na razie nie pokazuję zdjęć.
    Jeśli się nie uda - kupuję najprostsze, najtańsze karnisze od strony frontowej, bo zaraz będę mieć sąsiadów wprowadzonych i trochę będzie mnie krępować brak firan, zwłaszcza w sypialni. Wieczorem zamykam rolety zewnętrzne, ale w dzień już gorzej.
    Na pintereście znalazłam inspirację i wysmyczyłam tymczasową osłonę na okno łazienkowe:
    ( stara ramka do zdjęć pomalowana kredówką, zszyta takerem od tyłu ze starą firanką tiulową)
    Może nie najpiękniejsze, ale zawsze to jakaś forma prywatności.




    A oto mój pies po wieczornym spacerze pogania kota sąsiadów na płot, bo zaczął sobie u nas kuwetę urządzać


    To robione z lampą błyskową, patrzcie na oczy

    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 11-07-2016 o 11:22

  8. #8

  9. #9
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar anulla1986
    Zarejestrowany
    Dec 2014
    Skąd
    Mielec
    Kod pocztowy
    39-300
    Posty
    713

    Domyślnie

    Ja też się melduję w nowym wątku nadal będę kibicować

  10. #10
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Cześć Anula

  11. #11
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Jestem i ja
    Bardzo lubię Twój dom, pomysły i wykonanie i chętnie będę zaglądała.
    Czyżbym słyszała oczko

  12. #12
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dana oczko przez Ciebie, Twoje cudne zdjęcia i ogród, inspirujesz mnie i dodajesz wiary, że można

  13. #13

    Domyślnie

    Oooo, nowy wątek
    Melduję się

  14. #14
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Hello Margaretko

  15. #15
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    jestem i ja. Twój dziennik budowy mi uciekł, bo miałaś osobno komentarze. Przebrnęłam właśnie przez cały dziennik i się dowiedziałam się że sie przeniosłaś

    gratuluje przeprowadzki.
    masz przecudowny domek, w cudnych pastelowych kolorach, tapeta ahhhhhhhhhhhhhhhhhhh dech zapiera.

    meble cudne, dopieszczone, zazdroszczę zdolnego stolarza, który takie cuda potrafii wyczarować.
    Cieszę się, że skorzystałaś z namiaru na okap, wygląda bajkowo, pasuje do całego domku.

  16. #16

    Domyślnie

    Przepiękny domek Uwielbiam kolory we wnętrzach A tapeta z ptakami skradła moje serce

  17. #17

    Domyślnie

    Ja też przybiegłam Pięknie to wszystko wygląda i kibicuję dalszym poczynaniom w domku

  18. #18
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Witajcie Emi, Star Butterfly , Tomkowa i dzięki za ciepłe przyjęcie i dobre słowo
    Tak Emi namiar na okap się przydał, jak widać. Uwielbiam ten okap, co go widzę, to się uśmiecham

    Dzisiaj ulewa od rana, nie mogę się doczekać pogody, żeby brukować ścieżkę do domu, pada i pada.
    Chociaż podlewać nie muszę, to zawsze jakiś plus
    Rano w deszczu taszczyłam co mogłam, by zrobić jako takie suche dojście od drogi,bo błoto i kałuże przed chałupką, a tu koleżanka miała przyjechać do mojej córy. Oto efekt patchworku ścieżkowego



    Fasolę poszłam na obiad zrywać, to wróciłam z mokrymi gatkami, ech

    Zabrałam się za krzesło Młodej. Pierwotnie wyglądało tak:
    \
    \

    Póki co jest oskalpowane i pomalowane, jak skończę dam zdjęcia po kolei, co z nim robiłam.
    Młoda wybrała kolor ( czarny) i materiały ( siedzenie cieniowany turkus, oparcie czarno-białe w nuty)
    Krzesła jeszcze nigdy nie odnawiałam, więc ciekawe co z tego wyjdzie

  19. #19
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... Avatar Emila3000
    Zarejestrowany
    Mar 2011
    Skąd
    Skierniewice
    Posty
    5.922

    Domyślnie

    gdzie kupowałaś haki do wiatrołapu???

    krzesełko cudne, moja córka też pewnie w przyszłości będzie miała ludwikowy pokój. Już teraz chciała mi zabrać biureczko, które wyszperałam na starociach. W zamian miała oddać biurko wraz kompem, więc odpuściła

  20. #20
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Emi o wieszaki Ci chodzi w wiatrołapie? stolarz kupował z firmy Gamet. Chciałam takie z porcelaną, ale nie były dostępne:


    Wszystkie meblowe uchwyty mam z tej firmy.
    Widocznie Julie już takie są, że lubią romantyczne, ludwikowe meble

    Moja Jula chciała romatycznie/ nowocześnie
    Pozwoliłam jej, by sama o wszystkim decydowała i wybierała, w końcu to jej prywatny świat.
    Oczywiście biurko wyszperałam w internecie i kazałam stolarzowi zrobić takie samo, a krzesło miała ze starego mieszkania, ale zatwierdziła projekt i wybrała z między wielu modeli właścicielka pokoiku

Strona 1 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony