dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 11 z 24
Pokaż wyniki od 201 do 220 z 472
  1. #201
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Długo nie minęło, a salon mi się znudził, tzn. jest mi w nim za przytulnie, mdło i za ciężko( pewnie z powodu pogody szaro-burej, bo ja słońcolubna jestem).
    Już wiem, że:
    - kraciaste zasłony na przyszły rok zawisną tylko na okres świąteczny,
    - nie kupię skrzyni ludowej jako stolik kawowy ani żadnej skrzyni, tylko jakiś lżejszy stolik,
    - przy dopływie manny nabędę stojącą lampę, ubiorę ją w jakiś ciekawy abażur ( może coś miodowego / żółtego),
    - przy tej okazji muszę pomyśleć nad lżejszymi jaśniejszymi, bardziej uniwersalnymi zasłonami, może jednokolorowymi,
    - przy zakupie lamy muszę dokupić pasujące wzorem poduszki,
    - zastanawiam się przy zmianie zasłon na jednolite nad dodatkami miodowymi i jakimś mocniejszym akcentem, granatem?
    może przy chwili czasu zrobię sobie tablicę inspiracji i wrzucę, to łatwiej będzie mnie zrozumieć
    - zaczęłam się zastanawiać nad rozjaśnieniem kredensu oraz komody i ścian całkiem białych ( t en punkt to już raczej ostateczność, jeśli inne punkty mnie nie zadowolą, bo mnie M zagryzie )
    Raczej obstaję przy kupnie kilimu lub perskiego dywanu.
    Urzekają mnie styl bohemy i eklektyzm ( oczywiście nie wszystko).

    Niestety z braku kasy zmiany nieprędko, ale są przewidywane, rady i inspiracje mile widziane

    o takie fajne wnętrza:









    A moje dziecię dostało amorów do stylu steampunk ciągle siedzimy na DOMOPLUS i ta to się kończy
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 30-10-2016 o 15:21

  2. #202
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Przecież te wnętrza, które pokazujesz, też są przytulne Ale rozumiem potrzebę zmian
    O takim "miodowym" myślisz?
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  3. #203
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tak, o czymś takim myślałam Asiu. Ma być nadal przytulnie, ale lżej, z jakimś pazurkiem. Póki co jest za nudno jak dla mnie

    Zmiana planów - nie jedziemy w góry, tylko do Pragi

  4. #204

    Domyślnie

    MBD aż wróciłam do zdjęć salonu które wstawiłaś parę stron wcześniej i stwierdzam że Ty nie potrzebujesz zmian a jedynie hmmm, dopełnienia Masz fajną bazę, możesz szaleć Poduchy, dywan, kolorowy obraz....Zasłony lżejsze moim zdaniem na tak Inspiracje które wrzuciłaś podobają mi się bardzo
    A teraz idę googlać co to steampunk .....

  5. #205
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    tez wróciłam szukać Masz fajną bazę. Zasłony + poduszki i inne dodatki mogą robić klimat i może on być wymienny. Jestem bliźniakiem i tez mi się nudzi jednolity krajobraz ale sprytna spokojna baza jest lepsza niż coś mocno absorbującego, bo wbrew pozorom mniej się nudzi przy zmieniających się dodatkach. Widzę u Ciebie jakieś białe w zielone liście dodatki, nie wiem czemu, może po prostu sama bym takie chciała. Masz dużo pustych białych ścian + małą oprawę okienną, to głównie sprawia, że wydaje Ci się mało przytulnie. Powieś wyżej karnisz i rozszerz powierzchnię zasłon żeby zaistniały na ścianie. Półki też możesz urozmaicić, bo niby lubię styl minimalistyczny ale jak już masz trzy półki to niech się tam coś zadzieje Niewielkim nakładem możesz sobie urozmaicić przestrzeń. I rośliny, one zawsze wprowadzają życie

  6. #206
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wani, Andariel dzięki za rady trochę mnie na duchu podniosłyście z ta bazą Dziś słońce za oknem świeci, to mi jakoś jaśniej i lepiej
    Kupiłam dziś w sklepie z drugiej ręki dwie poszewki na poduszki za 4,40 co prawda ciemno miodowe, ale zawsze to coś, piorą się. Niedługo pstryknę zdjęcie.
    Zasłony muszą zostać do "po świętach", a na wiosnę i tak chciałam jakiś akcent roślinny, mam materiał upatrzony, tylko niestety to nie jest taki mały nakłada, jakby się wydawało KWIATY Aniu to świetny pomysł - pierwszy do spełnienia chyba w kolejce, dzięki

    Wczoraj i dziś poszalałyśmy z Młodą Halloweenowo :






  7. #207

    Domyślnie

    MBD raz jeszczce wróciłam do Twoich zdjęć
    To część z kanapą i półki które nie zachwyciły Tomkowej



    A gdyby je zamienić na takie?



    Wypełniłyby przestrzeń za narożnkiem i mogłabyś poszaleć z ich aranżacją. Wydaje mi się że to korzystna zmiana niewielkim kosztem.

  8. #208
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Wani to chyba strzał w dychę i ta żółta poducha
    No i kwiatek z porady Andzi, wsztystko w jednym

  9. #209
    ELITA FORUM (min. 1000) PREZESUM RECORDUMFORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    andariel

    Zarejestrowany
    Oct 2008
    Skąd
    Polska
    Posty
    1.557

    Domyślnie

    tak, bo pusto i smutno przez to na ścianie
    Pochwal się jak już coś zmienisz

  10. #210

    Domyślnie

    MBD jeszcze to mi do Ciebie pasuje


  11. #211
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    He he, a wiesz, że z patyków i sznurka mam już zrobioną niedawno przeze mnie bazę pod ozdobę bożonarodzeniową do powieszenia ?

  12. #212
    DOMOWNIK FORUM (min. 500)
    Aga11*

    Zarejestrowany
    Nov 2013
    Skąd
    Piaseczno
    Kod pocztowy
    05-501
    Posty
    763

    Domyślnie

    Te półeczki w Twoim salonie są za delikatne i za bardzo rozrzucone. Spróbuj "oblepić" ściany czymś bardziej wyrazistym np. obrazkami w ciemniejszych ramach ale nie czarnymi. Inspiracja Wani jest ok tylko do Twojego koloru ściany półki też w ciemniejszym drewnie bym dała. Może bordowe poduchy. Trudno mi się radzi bo ja generalnie nie lubię operować samymi dodatkami. Dla mnie poduszki, zasłony czy narzuta to już ostatni szlif. Lubię jak już sama ściana jest ubrana w sztukaterię, boazerię, wysokie listwy przypodłogowe i inne tego typu wykończenia. Może pomyśl nad tego typu urozmaiceniami. Na pierwszym zdjęciu od Wani też są listwy tu i tam na ścianach, podłoga wzorzysta robi swoje a meble to wstawili do już ładnego pomieszczenia i są jego dopełnieniem

  13. #213
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Basiu powolutku dopieścisz wszystkie kąty.
    Z czasem gust się zmienia i te metamorfozy będą następowały jedna po drugiej.
    Bazę masz teraz tylko będziesz ją ubierać.
    Też mam wrażenie , że te półeczki są za delikatne do tego pomieszczenia.
    A gdybyś tą ścianę przemalowała na ciemniejszy i dostawiła zdjęć w ramach , jakiś zegar , dwa kwietniki i ściana ożyje

  14. #214
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Szykuję się do wyjazdu, więc na razie nie mam w ogóle głowy do myślenia o zmianach w salonie
    Wrócę do tego na pewno. Tak Dana masz rację -te półki na zdjęciu wyglądają za delikatnie. Tylko nie wiem dlaczego na żywo mam inne wrażenie.
    Może ja to zdjęcie zrobiłam z jakiejś dziwnej perspektywy, hm. Nie widać całej kanapy oraz latarni która stoi z boku.
    No nic, jak będę mieć czas odezwę się i będę razić dalej
    Trzymajcie mi kciuki za pogodę

  15. #215

    Domyślnie

    Trzymam kciuki za pogodę : udanego wyjazdu !

  16. #216
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Baw się dobrze.
    Pogodę macie zamówioną

    Mam nadzieję na porządną fotorelację

  17. #217
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Troszkę wspomnień z Pragi.
    Nie jestem turystką typową, która musi zwiedzić każde muzeum i każdy obiekt, jaki jest polecany na pierwszych miejscach w przewodnikach.
    Zamiast podziwiać budynki wolę podziwiać przyrodę, jednak Praga to wyjątek. KAŻDY budynek wart jest spojrzenia. Czułam kawałek historii spacerując brukowanymi uliczkami. Mnogość narodów też robi swoje. Młode pary spacerujące w kurtkach wśród tłumów i uliczni artyści...
    Nie pokażę takich zdjęć, bo nie zrobiłam ich wiele, nie jestem w tym dobra, zamiast skupiać się na pstrykaniu po prostu wolę oglądać
    Mam w głowie te wszystkie detale, rzeźby, masywne stare okiennice z cudnymi okuciami oraz niepowtarzalne drzwi, które otwierając swe podwoje ukazałyby nie jedną ludzką opowieść. Praga nocą zrobiła na mnie piorunujące wrażenie. Dotąd pierwszy na liście był dla mnie Kraków.
    Praga w dzień zachwyciła mnie niemniej. Kiedy weszłam na jeden z wielu praskich mostów mogłam stanąć i kontemplować otoczenie. Czysta magia...
    Jedliśmy knedliczki w starej podziemnej karczmie przypominającej lochy. Raczyliśmy się aromatyczną kawą w klimatycznej kafejce w Pałacu Lucerna.
    Byliśmy także na obiedzie, gdzie posilają się wyłącznie lokalsi - daleko od centrum. Dla mnie klimat wczesny PRL, ale golonka ( kolano), a raczej GOLONA największa i najlepsza, jaką w życiu jadłam
    Wyjazd uznaję za udany, choć krótki. Wróciłam pełna wrażeń. Pogodę mieliśmy idealną na spacery, przeszliśmy przeszło trzydzieści km. W drodze napatrzyłam się też na jesienne góry, które tak uwielbiam

    Parę fotek:
    Pomnik Ofiar Komunizmu - ZNIKAJĄCY CZŁOWIEK ( dniem i nocą, przy moście Legii)





    Wieża Petrin - kiedy weszliśmy na samą górę myślałam, że dostanę zawału. Wszystko się chwiało !!!!



    no ale ten widok...



    MUSI być cudnie, kiedy pada śnieg

    Widok na Most Karola z Mostu Legii:



    I w dzień z innego mostu:


    Uliczka prowadząca do Zamku na Hradczanach:



    Tańczący Dom:


    Słynny koń w Pałacu Lucerna przy Placu Wacława



    Zegar Orłoj na Stary Mieście



    I kilka innych:

















    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 11-11-2016 o 19:40

  18. #218
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar dana1s
    Zarejestrowany
    Oct 2007
    Skąd
    w przedogródku raju...
    Posty
    851
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    89

    Domyślnie

    Basiu świetna relacja.
    Niestety nigdy tam nie byłam, ale chyba czas zaplanować wycieczkę. Tyle ciekawych miejsc do zobaczenia.
    Dziękuję za tą wycieczkę

    Wreszcie jesteś

  19. #219

    Domyślnie

    Praga, piękne miasto, pomysleć, że Warszawa była przed wojną równie piękna

    Zewszystkich zdjeć najdłużej zatrzymałam się przy ... sikających panach , nawet wygooglalam co to za przesłanie ma być
    no i mam mieszane uczucia z odbiorem, bo niby skoro sztuka zmusza do myślenia, to cel został osiągnięty, jednak wewnętrznie oburza mnie przedstawianie sikających gości w roli pomnika, z trzeciej strony, dlatego zwróciłam na to uwagę, z czwartej strony, jeszcze piec takich pomników i przestaną szokować, co wówczas wymyślą twórcy???

    za to znikający człowiek bardzo mi się podoba, bez uwag

    podpisuję się pod Danusią - bardzo fajna relacja

  20. #220
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Dana ja też byłam dopiero pierwszy raz, moi byli kilkakrotnie. Nic straconego, całe życie przed Tobą

    Gosiu prawda, że sikacze budzą kontrowersje? Na Nowym Mieście była jeszcze świetna ruchoma rzeźba - ogromna srebrna głowa. Nie wiem, czy nie tego samego autora, tak mi się skojarzyło, ale nie mam zdjęć. Widzieliśmy też ogromne nagie bobasy, dość ciekawe. Takie poplątanie z pomieszaniem w tym mieście. Dla każdego coś miłego Mnie Znikający Człowiek też urzekł, czy w nocy, czy za dnia nastrój przy pomniku był niesamowity...

    Jestem i nie jestem. W dniu fotorelacji usunęłam sobie bardzo ważne pliki. Nie do odzyskania, które gromadziłam sukcesywnie cały rok. Potrzebne mi do pracy na za dwa tygodnie
    Dlatego na FM przez pewnie najbliższe minimum dwa, trzy tygodnie nie zaglądnę wcale ;( muszę nadrobić co się da. Rezygnuję więc ze wszystkiego i zakopuję się w pracy Do zobaczenia przed świętami ;(

Strona 11 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony