dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 17 z 24
Pokaż wyniki od 321 do 340 z 472
  1. #321

    Domyślnie

    Podpinam się pod tawuły, też mnie interesują
    A pamiętacie jak w zeszłym roku szukałam kwiatków balkonowych co to mnie u koleżanki urzekły? Tomkowa namierzyła mi je i oświeciła że to nemezja. No i wczoraj się natknęłam na nasionka przypadkiem

  2. #322
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    Pusia&Kssawery

    Zarejestrowany
    Jun 2011
    Posty
    5.018

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post

    Miałam taką tawułę, niestety padła podczas budowy przywalona czymś ciężkim.
    U mnie rosła bezproblemowo, piękna, dekoracyjna, długo kwitła, bez robali.

  3. #323
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    Czy masz zdjęcia swojej tawuły? Ile zajęła Ci w obwodzie i w jakich odstępach nasadzałaś? Ja myślę co 1 m, ale nie wiem, czy nie za małe odstępy...
    Ja nie mam z niej szpaleru, tylko pojedynczy krzak, posadzony na próbę.
    Tak wyglądała w zeszłym roku - od słonecznej strony więcej kwiatów, pędy wyraźnie kierują się do słońca
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MWSnap254.jpg
Wyświetleń:	418
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	380886
    Nie zwracaj proszę uwagi na wybujałą trawę Budowa ruszyła, to nie było czasu na dbanie o trawniczki w starym ogrodzie
    Ma wstrętny, mdły zapach, koło zetki jej nie posadzę.
    A te na zdjęciach to tawuły szare, tak jak dziewczyny piszą
    Rozrastają się do 1,5 m więc w szpalerze co 1 m powinno być ok.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  4. #324
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    i ja nie przepadalam za tawulami, zapach tez drazni. dla mnie tawuly to takie rosliny zapchajdziury traktowane na rowni z bzem czarnym (ale tym dzikim). o wiele bardziej lubie japonskie golden (ale to male krzaczki nie zrobisz z nich zywoplotu) hmmm moze przemysl jednak pecherznice. wg. mnie i tego co mialam w ogrodzie zdecydowanie lepiej sie prezentuja. tez ładnie kwitna, potem owocuja, nie pokladaja sie tak jak tawuly dzieki temu zajmuja mniej miejsca, sa rownie tanie co tawuly jednak lepiej zaslaniaja widok, szybko rosna, rozmnazac mozesz sama z patyczkow cietych wiosna. pecherznice sa w zasadzie bezobslugowe

  5. #325
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    mam taka jesienna podreczna fotke, moze potem poszukam w fazie kwitnienia i owocowania, przed pecherznicami tawula posadzona fotke potem usune
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 06-02-2017 o 14:34

  6. #326
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar mother_nature
    Zarejestrowany
    Aug 2014
    Skąd
    na południe od Krakowa
    Posty
    3.172
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    2

    Domyślnie

    Pęcherznice planuję u siebie Bardzo mi się podobają i mega plus dla nich za ten szybki wzrost i bezproblemowość
    Ponoć brzydko się starzeją, ale ciachnięte nisko szybko regenerują.
    "Niedbałym dwa razy płacisz" - Inwestor

    Dziennik budowy Z 7 własnymi ręcami

  7. #327
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    te ktore widac maja ok. 150 cm. w marcu wszystkie były ciete na ok. 40 cm. minus ciecia - nie kwitna za to sa ozdobne z lisci. z tego roku mam tez gdzies fote jak byly przyciete, poszukam

  8. #328
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    znalazlam zdjecie z koncowki kwietnia chyba a moze to maj

    ...

    przez pierwsze 3 sezony warto ciac by sie rozkrzewiły, potem cielabym co 2 / 3 lata, by zalapac sie na kwitnienie i owoce. moze jedynie bym je tylko przeswietlała i formowała

    a tu w kombinacji z clematisami bylinowymi, piwoniami i dwa rodzaje pecherznic

    ...

    ...
    genialna roslina jako tło i zywoplot tawula jest atrakcyjna ledwo kilka dni kiedy kwitnie, poza kwitnieniem to zwykly wiechec
    Ostatnio edytowane przez TAR ; 06-02-2017 o 14:35

  9. #329
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Odmiana, która mnie interesuje to Tawuła van Houtte'a. Ponoć bezproblemowa w uprawie.
    Zdecydowanie bardziej pasuje do mojej wizji ogrodu.
    Pęcherznice też planuję, ale jako pojedyncze nasadzenia i nie z frontu.
    Koło mojego bloku rosły tawuły i nie śmierdziały, może to zależy od odmiany?
    Nie zależy mi na jej kwitnieniu, a właśnie jako tło, bardzo odpowiada mi jej zieleń.
    Do tego piękne kolory jesienią. Kwiaty planuję pastelowe, subtelne i gryzłyby mi się z czerwoną i złota pęcherznicą. Róże, biel, fiolety i błękity.
    Zależy mi na zielonych, bezproblemowych, szybko rosnących na każdej glebie krzaczkach. Bukszpan jest śliczny ale już bardziej wymagający.
    Czy ktoś ma typowo odmianę van Houtte'a, żeby mógł się wypowiedzieć? ( ta kolorowa jesienią na moim zdjęciu to ta odmiana na 100 %).
    Asiu Twoja to właśnie interesująca mnie odmiana?
    Czy ktoś ma szarą, żeby się wypowiedzieć o jej zapachu?
    Bardzo rozbieżne informacje wszędzie znajduję
    Ostatnio edytowane przez mały biały domek ; 06-02-2017 o 14:23

  10. #330
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    luzik, nie mam zamiaru nic narzucac, jak ci pasuje to rob tawuly faktem jest, ze maja specyficzny zapach podczas kwitnienia, jednym to pasuje innym nie. mialam kilka takich tawul i zawsze mi bylo szkoda je wyrzucac wiec w ciagu tych 5 lat kilkakrotnie zmienialy swoje miejsce jedyne, ktore wytrzymały na stanowisku to przy domku narzedziowym, ładnie go zarosły tam nie mialam pomyslu i one sie tam doskonale wpasowaly

  11. #331
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Tarciu przywróć zdjęcia, może pomogą mi lub komuś podjąć decyzję
    Jeszcze jej nie podjęłam, ale bardzo dziękuję, każda rada i fotka mile widziana

  12. #332
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    A jeszcze pytanko o luteus - jak szeroko one rosną? Bo za nimi przemawia mini wielkość mojego ogródka Czy szybko startują wiosną i długo mają liście?

  13. #333
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    ja nie mialam luteusow dlatego moje zdziwienie, ze mowilas o zółtych, na zdjeciach byly zielone a żólte jesienia jesienia wszystko jest zółte, czerwone i pomaranczowe
    moje pecherznice to odmiana dart's gold i byly soczysto zielone w kierunku limonkowym a zdjecia w googlach jakies przeklamane sa pokazujace je jako zólte. one kiedy sa w skupisku i mimowolnie tworza cien sa bardziej zielone jak limonkowe.
    ojeju zdjecia juz usunełam znowu musze je gdzies odkopac na dysku. naprawiam i porzadkuje zdjecia w galerii - nie wiem kiedy beda dostepne

  14. #334
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Cytat Napisał mały biały domek Zobacz post
    A jeszcze pytanko o luteus - jak szeroko one rosną? Bo za nimi przemawia mini wielkość mojego ogródka Czy szybko startują wiosną i długo mają liście?
    moje startowały szybko i dlugo liscie utrzymywaly sie na krzakach, prawie jak graby. dzikie wino opadalo szybciej. pecherznice sadzilam co 70 cm tak by na siebie nachodzily i tworzyly nieprzepuszczalny szpaler. dzieki temu nie ogolacaly sie tez tak mocno od dolu. c do wielkosci to zalezy jak chcesz je prowadzic. z czasem i tawule i pecherza musisz ciac. maja po prostu inny pokroj sa bardziej wyprostowane i na pewno maja wieksze liscie.

  15. #335
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    O dzięki za nazwę, wrzuć proszę te zdjęcia jak odnajdziesz
    Muszę przysiąść w wolnej chwili i poczytać o pęcherznicach wobec tego.
    Niedługo będę musiała podjąć ostateczną decyzję i coś kupić, wiosna tuż tuż
    Zdecydowanie węższe będą pęcherznice...

  16. #336
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Moje luteusy z kolorem mają tak samo jak TAR pisze. Żółte powiedziałabym bywają.
    Posadziłam je w odległości 120 cm i wydawało mi się, że to będzie w sam raz. Teraz wydaje się, że to jeden krzew póki nie zajrzy się pod nie nisko przy gruncie
    W sumie to dwie przeplecione ze sobą kule o wys. około 2,5 m. Gdy sadziłam je jesienią 2007 były jakiś metr niższe.
    Wtedy miały sporo słońca więc złociły się bardzo ładnie. Teraz brzozy i sosna czarna wyrosły, więc z kolorem pęcherznic marnie. Jesienią przebarwiają się tak samo jak brzozy. Po zgubieniu liści piękne nie są jak większość krzewów liściastych. Po prostu skupisko sterczących badyli.
    Pod tym względem trzmielina oskrzydlona bije je na głowę jesiennym kolorem i zimą ozdobionymi skrzydełkami pędami, które są trochę dekoracyjne.
    2008Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2009-Brzozy+pecherznice.jpg
Wyświetleń:	65
Rozmiar:	97,6 KB
ID:	380916
    2012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	brzozki-2maj2012.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	97,3 KB
ID:	380917
    2012Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013_maj-P1010004.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	97,4 KB
ID:	380920
    2015Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015_05-21maj-173502w.jpg
Wyświetleń:	58
Rozmiar:	103,5 KB
ID:	380921
    2015Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2015_10-29pazdziernik-IMG_3559w.jpg
Wyświetleń:	59
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	380922
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 06-02-2017 o 16:56
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  17. #337
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    Trzmielin oskrzydlonych mam kilka. Dość wolno rosną i wolno się zagęszczają. Kolor jesienny to rekompensuje.
    http://poradnikogrodniczy.pl/trzmielina-oskrzydlona-uprawa-rozmnazanie-cena-sadzonki.php

    Możesz ją rozważyć jako drugą w żywopłocie.

    Lewy dolny róg i to maleństwo (30 cm wys.) na dole pośrodku to trzmieliny w 2012 w lipcu
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	GLICYNIE-lipiec_2012.jpg
Wyświetleń:	53
Rozmiar:	101,9 KB
ID:	380923

    Jak popatrzysz w poprzednim poście pod sosnę czarną na 4 zdjęciu, to nic się nie wyróżnia poza żółtymi berberysami. Widać takie jaśniejsze liście w prawo od brzozy Youngi. A tam rośnie całkiem spory ogniście świecący jesienią krzew W 2013 przebarwił się już pod koniec września.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2013-20wrzesien-IMG_4527.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	100,2 KB
ID:	380926

    3 ostatnie zdjęcia są z października 2016. Ten na 1 i 2 zdjęciu to ten sam co na fotce z 2012. Teraz ponad 2 razy wyższy.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016_10-06pazdziernik-P1010004w.jpg
Wyświetleń:	38
Rozmiar:	101,5 KB
ID:	380934 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016_10-06pazdziernik-P1010049w.jpg
Wyświetleń:	40
Rozmiar:	104,7 KB
ID:	380936
    Ta trzmielina rośnie pod wierzbą mandżurską i ma niemal cały dzień półcień, a mimo to przebarwia się bardzo mocno.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2016_10-06pazdziernik-P1010059w.jpg
Wyświetleń:	44
Rozmiar:	101,7 KB
ID:	380937
    Ostatnio edytowane przez pestka56 ; 06-02-2017 o 16:58
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  18. #338
    DOMOWNIK FORUM (min. 500) Avatar mały biały domek
    Zarejestrowany
    Aug 2015
    Skąd
    Leszno
    Posty
    974
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    3

    Domyślnie

    Kasiu trzmielina cudo te kolory ! Chyba dam ją za gdzieś w ogrodzie na tył lub z boku.
    Dzięki za zdjęcia. Teraz znów wydaje mi się odpowiedniejszy odcień zieleni z tawuł do przodu.
    Kurde, czemu to takie trudne do wyboru wszystko jest piękne na swój sposób, a mój ogród taki mały

  19. #339
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!NAJPOŻYTECZNIEJSZY FORUMOWICZ od ZAWSZEFORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar pestka56
    Zarejestrowany
    Sep 2007
    Kod pocztowy
    05-530
    Posty
    27.839

    Domyślnie

    A jakim cudem Bogdzia ogrodowiskowa na 3000m2 zmieściła 300 rododendronów i masę innych roślin? Albo Bozga, która na „chusteczce do nosa” ma kosmiczne ilości hortensji i różnych odmian dereni?
    INSPIRACJE KOMINKOWE

    Uważam, że telewizja jest bardzo pouczająca. Za każdym razem,
    kiedy ktoś włącza telewizor, wychodzę do innego pokoju i czytam dobrą książkę

    (Groucho Marx)

  20. #340
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar TAR
    Zarejestrowany
    May 2009
    Posty
    22.210

    Domyślnie

    Trzmieliny oskrzydlone sa miodzio widowiskowe ale szybko opadaja niestety. Dzis zdjec nie poszukam bom padnieta i nie chce mi sie lapka otwierac. Ale mam zdjecia pecherznic gdzie sa piekne i zielone.

Strona 17 z 24

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony