dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 13 z 100
Pokaż wyniki od 241 do 260 z 1988
  1. #241

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adamkom
    Też ciekawy jestem jak to wyjdzie w praniu a raczej w utrzymaniu w czystości szybek. Bajerancko musi to wygladać i ten efekt .
    Obawiam się, że "prania" będzie sporo . Ale cóż, za bajer trzeba płacić .
    Pzdr

  2. #242
    1950
    Guest
    1950

    Domyślnie

    czytam wasze posty i zastanawiam się dlaczego tylko dwie lub trzy osoby wspomniały o kominku z płaszczem wodnym. moim zdaniem jest to jedno z lepszych rozwiązań, zachwycacie się Jotulami, Tarnawą, Spartermem, a czy ktoś zastanowił się co będzie gdy będziecie starzy, obłożnie chorzy i kto będzie utrzymywał domowe ognisko? kto narąbie drewna? kto je przyniesie? a jedynym źródłem ciepełka będzie tylko kominek. moim zdaniem rozwiązanie typu kocioł gazowy lub olejowy (ten drugi mniej polecam) współpracujący z kominkiem z płaszczem wodnym (i tu rzeczywiście Makroterm jest moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem na rynku) obsłuży co, podłogówkę i zasobnik ciepłej wody użytkowej. NAPRAWDĘ WARTO! a znajdą się też fachowcy którzy umieją to sensowie połączyć. chciałbym jeszcze dodać że zakup kominka i rozprowadzenie go po domu jest porównywalne a może nawet droższe niż zakup kominka z płaszczem wodnym i jego wpięcie w instalację co.

  3. #243

    Domyślnie

    Już są fachowcy i podłączaja Makroterm do układu CO Gazowego. Jako kominek nie jest najlepszym rozwiązaniem do jedynego źrudła ciepła. 1950 przyznaje Tobie racje, widziałem juz parę tych kominków podłączonych i efekt wizualny jest bardzo dobry i cieplny też. To jest jedno z najlepszych rozwiązań układu grzewczo kominowego na tanie ciepełko w domu w czacie zimy i obecnych czasach.
    Bezpieczne ciepło nie tylko dla siebie

  4. #244

    Domyślnie

    Kominek to piekna sprawa ale kotłownia (olejowa) dająca ciepło gdy: nie chce się palić, nie mam czasu, możliwości (choroba...) jest niezbędna. I tak będę miał
    StaS

  5. #245

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart_us
    U mnie w Radomiu nie ma Jotula ale jest Fonte Flamme (Czy Wiecie coś o ich wkładach kominkowych?) no jest jeszcze parę innych firm ale ta mi się podoba, Jotula to widziałem w necie i też misię podoba )
    Czy komin może byc usytuowany 1.5 metra w bok od wkładu czy lepiej dać go za wkładem?
    Czy powietrze powinno być doprowadzeone bezpośrednio do wkładu czy może być obok, jak lepiej?
    Czy szyby z dwóch stron pod kątem prostym to dobre rozwiązanie?
    Spotkałem się z opinią,że kominek nie powinien być oddalony od komina.Najlepiej jak stoi przed kominem.A sposób doprowadzenia powietrza zależy od typu kominka.

  6. #246

    Domyślnie

    Cytat Napisał bart_us
    U mnie w Radomiu nie ma Jotula ale jest Fonte Flamme (Czy Wiecie coś o ich wkładach kominkowych?) no jest jeszcze parę innych firm ale ta mi się podoba, Jotula to widziałem w necie i też misię podoba )
    Czy komin może byc usytuowany 1.5 metra w bok od wkładu czy lepiej dać go za wkładem?
    Czy powietrze powinno być doprowadzeone bezpośrednio do wkładu czy może być obok, jak lepiej?
    Czy szyby z dwóch stron pod kątem prostym to dobre rozwiązanie?
    Spotkałem się z opinią,że kominek nie powinien być oddalony od komina.Najlepiej jak stoi przed kominem.A sposób doprowadzenia powietrza zależy od typu kominka.

  7. #247

    Domyślnie

    A przy okazji... Odstęp wkładu od ściany - jaki być powinien...? Czy 17 cm może być ? Przestrzeń pomiędzy izolacją a wkładem byłaby ok. 11-12 cm...
    StaS

  8. #248

    Domyślnie

    Witam wszystkich.Mi też podoba się Jotul Panorama ,ale ta mniejsza - 80.Ale mam jeszcze trochę czasu do namysłu.Czy ktoś słyszał o kominach firmy BLANZEK,produkowanych przez naszych południowych sąsiadów,tych od Skody ?

  9. #249

    Domyślnie

    oglądałem Blanzeka - sprzedawca zachwalał je, że podobno przy stosunkowo niskiej cenie czesi maja bardzo dobre żeliwo - ale to tylko opinia sprzedawcy (choć handluje też innymi wkładami)
    jak pisałem wcześniej, dla mnie najbardziej solidnie wygląda Tarnawa (nie licząc Jotula - CENA!!!!!) - martwi mnie jednak mała komora grzewcza i te skosy w Tarnawie 14kW!!! (mozna kupić 16 kW ale: domek będziemy mieli mały 120 m2, a 16kW jest droższy o kolejne ponad 300 zł)
    jaki kupie - jeszcze nie wiem

  10. #250

    Domyślnie

    Oszczędzam na różnych rzeczach ale ze względu na wielkość komory grzewczej do domku 130m mam Tarnawę 18 KW I szyba ździebko większa
    StaS

  11. #251

    Domyślnie

    a ja jestem na etapie wylewania posadzek i błagam o pomoc !!!!
    Ta rura co mi ją wstawił hydraulik jest OGROMNA znaczy się 110 ale i tak nie mieści się nawet w warstwie styropianu !!!!
    Czy w miejscu gdzie będzie przebiegała ta rura nie będzie zimna podłoga ?? Czy może jednak wkuć ją w chudziak ????
    Jak macie to rozwiązane (tylko proszę nie mówić, że na etapie fundamentów bo już wiem, że o tym zapomniałam
    A i jeszcze jedno... w jakim miejscu komina daje się tą rurę ?? po środku ?? ile od ściany ???
    i jakiej wielkości dać wylewkę pod kominek ????

  12. #252

    Domyślnie

    No własnie ja mam pod chudziakiem...
    Rurę wypuściłem ok. 30cm. od osi kominka, przy ścianie. Nie na środku dlatego, aby nie była widoczna przez wlot powietrza grzewczego pod kominkiem. Tzn. Niby wstawia się maskownicę, ale taka rura na środku, uniemozliwia włożenie jej, albo uniemożliwia pełne włożenie. Pózniej i tak dociągniesz "spiro" gdzie zechcesz.

  13. #253

    Domyślnie

    Z tego co mi mówiono (mam podobny problem - rura jest pod chudziakiem, ale za cienka) podłoga jak najbardziej może być zimna, jeśli nad rurą doprowadzającą nie ma styropianu. Dlatego planuję dać dodatkowo płaski kanał o 50 x 150 mm, nad nim jeszcze wejdzie 5 cm styropianu. Obecnie koniec rury jest w kanale komina, a powinien być gdzie indziej - to zależy od wkładu, z tych które widziałem (głównie na rysunkach) niektóre mają doprowadzenie powietrza z boku, niektóre od spodu. Ja zrobię wylot dodatkowej rury mniej więcej w środku miejsca, w którym będzie stał kominek - w razie potrzeby coś się podkuje i doprowadzi w chwili montażu wkładu. Wymiary wkładów są różne, najwięcej widziałem takich o szerokości 50-60 cm i głębokości (licząc od ściany) 45-65 cm, więc chcę zostawić tyle miejsca bez styropianu pod wylewką, żeby zmieścił się nawet duży wkład. Może zdążysz przed wylaniem pogadać jeszcze z jakim specem od kominków, bo mogą być dodatkowe wymagania wynikające z wzajemnego położenia wkładu i komin w Twoim przypadku?
    Tomasz M.

  14. #254
    Lider FORUM (min. 2800) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Paty
    Zarejestrowany
    Jan 2004
    Posty
    2.969

    Domyślnie

    A ja mam wolnostojący kominek ( kozę ) z firmy JOTUL . I myślę ,że będzie mi też ciepło. To dodatkowe źródło ciepła oprócz c.o.
    Pozdrawiam Paty.

  15. #255

    Domyślnie

    dzięki !!!!
    a czy ten brak styropianu ma być tylko pod wkładem?? pod obudowę można dać już styropian ??

    Ps. Ja też myślałam o kozie ale przy małym dziecku to chyba nie jest najszczęśliwszy pomysł ....

  16. #256

    Domyślnie tarnawa

    Cytat Napisał echo
    czy ktoś z was ma może namiary na dobrego dystrybutora Tarnawy w okolicy Cieszyna, Bielska, ewentualnie Katowic?
    W Bielsku mam telefon koło Makro 33 8173574

  17. #257

    Domyślnie tarnawa

    Cytat Napisał echo
    czy ktoś z was ma może namiary na dobrego dystrybutora Tarnawy w okolicy Cieszyna, Bielska, ewentualnie Katowic?
    W Bielsku mam telefon koło Makro 33 8173574

  18. #258

    Domyślnie

    oglądałem w bielsku ale nie mam przy sobie namiarów (jak znajdę to podam) - jechało sie od Cieszyna i na "ślimaku" wjazd na czteropasmówke na Katowice a potem zjazd chyba na Mazańcowice i na światłach w lewo - gdzieś 2 km i po lewej stronie jest dystrybutor tarnawy (sory za niezbyt szczegółowy opis ale byłem tam jakiś czas temu i dobrze nie pamiętam)
    w Cieszynie podobno sprowadza tez Pan Chełmiński firma Chełmet (chyba pośrednik) 033/8582550

    sam jestem zainteresowany kupnem tarnawy w twojej okolicy

  19. #259
    ELITA FORUM (min. 1000) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar KrzysiekS
    Zarejestrowany
    Feb 2002
    Posty
    1.115

    Domyślnie

    W zeszlym roku w grudniu kupilem Tarnawe 18 kw, grzalem od lutego b.r. i jestem b. zadowolony.

    Tarnawa chyba zaczynac wypierac Jotula, szczegolnie wsrod osob, ktore nie upierają sie, że za wszelką cene chcą miec Jotula.

    Moim zdaniem walory praktyczne obu kominkow są porownywalne, a moze nawet Tarnawa ma ten plus, że nie potrzebuje uszczelki miedzy szybą a obudową i chyba zaden element sie nie zuzywa. Dla osob, ktore ze wzgledu na obudowe chcą miec płaską szybe Tarnawa tez bedzie lepsza, gdyz, moim zdaniem, Jotul 510 jest po prostu mały.

    Jesli ktos chce miec panorame, to Jotul Panorama jest super, jesli szybe płaska, to wybrałbym Tarnawe.

    Z Waszych postow i innych wątkow wynika, że uzytkownik kazdego z powyzszych wkladow jest zadowolony.

  20. #260

    Domyślnie

    Cytat Napisał echo
    oglądałem w bielsku ale nie mam przy sobie namiarów (jak znajdę to podam) - jechało sie od Cieszyna i na "ślimaku" wjazd na czteropasmówke na Katowice a potem zjazd chyba na Mazańcowice i na światłach w lewo - gdzieś 2 km i po lewej stronie jest dystrybutor tarnawy (sory za niezbyt szczegółowy opis ale byłem tam jakiś czas temu i dobrze nie pamiętam)
    w Cieszynie podobno sprowadza tez Pan Chełmiński firma Chełmet (chyba pośrednik) 033/8582550

    sam jestem zainteresowany kupnem tarnawy w twojej okolicy
    poszukałem w papierach i znalazłem:
    Bielsko-Biała ul. Katowicka 185, tel. 033/8217430
    Żory ul. Główna 129 tel 032/4342312

Strona 13 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony