dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 4 z 100
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 1988
  1. #61

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o kominek, który będzie używany od czasu do czasu to chyba nie warto iść w Jotule. Te się doskonale sprawdzają jako główne źródło ciepła. Ja polecam polski Tarnawa. Najmniejszy i najtańszy model 14kw to ok. 2000 PLN, a w razie czego spokojnie dogrzeje cały dom, długo trzyma żar i można go używać do pracy ciągłej. Wpisując Tranawa w wyszukiwarce forum też sporo można znaleźć.
    Arek

  2. #62

    Domyślnie Wkład do kominka

    Czy ktoś zna dobry wkład do kominka.
    Dobry tzn utrzymujący jak najdłużej spalanie drewna.

    Słuszałem, że można kupić wkłady różniące się czasem spalania jednego załadowania drewnem od 3 do 10 godzin.

  3. #63
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu...
    pitbull

    Zarejestrowany
    Jan 2002
    Posty
    5.745

    Domyślnie

    Poprzegladaj dyskusje forumowe.

  4. #64

    Domyślnie

    Witam,
    mój instalator przekonał mnie do Fonte Flamme 830Vision tym że........ sam sobie go zainstalował w nowym domy, wpład jest mocny i sprawdzony, może ogrzać cały dom i jeden wsad wystarcza do 10 godz,
    odradzam zakup w hipermarkecie

    pozdr,

  5. #65

    Domyślnie

    gregg: gdzie moge znalezc wiecej informacji na jego temat i ile kosztowal?

  6. #66

    Domyślnie

    Cześć,
    Fonte Flamme 830Vision kosztuje ok.4,4thsPLN brutto przed rabatem, kompletna instalacja tzn z wkładem+pompa+rozprowadzenie+kominek obłożony kamieniem +doprowadzenie powietrza+robocizna+materiały- słowem wszystko pod klucz ok.12thsPLN,
    pozdr,

  7. #67

    Domyślnie

    Straszne pieniądze!!!

    Sąsiedzi za opcję jw. zapłacili 6.000,- zł. Niestety nie znam pochodzenia wkładu kominkowego, ale ciepło rozchodzi się wspaniale po całym domu a ogień w kominku koi skołatane nerwy.

  8. #68

    Domyślnie

    oczywiście wszystko zależy od wielkości domu czy użytych materiałów,
    ja wychodzę z założenia, że jak wydaję dużo pieniędzy to nie chcę później czegoś żałować na pozornej oszczędności i całość powierzam sprawdzonej ekipie,

    ps. w hipermarkecie widziałem wkłady w promocji ponizej 1thsPLN ?!?!?!?!

    pozdr,

  9. #69

    Domyślnie

    Jola_ czy mogłabyś sie dowiedzieć coś wiecej o wkładzie kominowym sąsiadów. 12tys to dla mnie za duzo i mam tylko troszke ponad 100m2 do ogrzania.

  10. #70

    Domyślnie

    Bardzo chętnie, z tym, że nie wiem jak bardzo pilna jest to dla Ciebie sprawa? Jeśli bardzo pilna, to postaram się jakoś telefonicznie z nimi skontaktować, natomiast jeśli możesz poczekać do poniedziałku to prześlę już pełną wiedzę na ten temat.
    pozdrawiam Jola

  11. #71

    Domyślnie

    z checia poczekam do poniedzialku.
    dziekuje za zainteresowanie.

  12. #72

    Domyślnie

    Jolu, ja też chętnie posłucham o tym kominku
    zatem do poniedziałku

  13. #73
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Jestem w stanie zrobić dwa "identyczne" kominki, identyczne bo będą nie do odróżnienia dla laika na pierwszy rzut oka.
    Jeden będzie kosztował właśnie 6 tys. a drugi np. 12 tys.
    Różnica będzie polegała tylko na użytym wkładzie i rodzaju materiałów wykończeniowych.
    Funkcje będą spełniać podobnie.
    Tak jakie jest podobieństwo do Poloneza i przysłowiowego Mercedesa.
    Oba jeżdżą.
    Inny jest tylko komfort użytkowania i eksploatacji.
    Pozdrawiam.

  14. #74

    Domyślnie

    Forest, to porównanie nie ma sensu. Polonez od Mecrcedesa jak najbardziej różni się na pierwszy rzut oka i nie trzeba być mechanikiem samochodowym żeby te samochody odróżnić od siebie.

  15. #75

    Domyślnie kominki

    okominkach moge powiedzieć wiele sam wywaliłem dwa za okno bo dałem zarobić "firmie z wyborczej" teraz znalazłem wkłady TARNAWA 10 lat gwar w normalnych cenach solidnie wykonane i palace powietrze z poza domu . Trafiłem do Zabiej Woli mają tam skład tych "piecy" Po doświadczeniach z "francuzikami" i szoku cenowym u Jotula polecam Tarnawe z czystym sumieniem . Zobacz www.kominki.one.pl

  16. #76
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    Porównanie jak najbardziej ok.
    I to auto - i to auto.
    I to jeździ - i to jeździ.
    Z Ursynowa na Bielany, czy z Sosnowca do Gliwic i jednym i drugim w godzinach szczytu dojedzie się w takim samym czasie.
    Pozdrawiam.

  17. #77
    Guest

    Domyślnie

    no i jeszcze brak odpowiedzi na pytanie

    z Ursynowa do Gliwic poza szczytem ???

    CZ.

  18. #78
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Oczywiście wkład kosztuje 1tys. i 8-9tys. "Coś" jest w rozpiętości cen , czsem szybka ,czasem winda a niekiedy tylko marka. Podstawowym kryterium przy odborze wkładu powinna byćjego trwałość i zdolność do efektywnego odzysku ciepła z paliwa. W cenie kominka czesto oszczedzacie na wkładach a marnujecie kase na jakieś mateiały do obudowy ,a to przeciesz wkład decyduje o efekcie ekonomicznym tej zabawy . Jak wkład jest słaby i "posypie się" to naprawa wkładu w zabudowie to czysta fikcja. Jak naprawicie wkład to zapłacicie za ponowną obudowe i tak konczą sie oszczedności i kupwanie "bo taniej".Oczywiście nienamawiam do zakupów najdroższych wkładów ale tych co mają większą trwałość.

  19. #79
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    No właśnie!
    Jest tu jedna reguła - im więcej "papierków" ma wkład i firma go produkująca tym jest on droższy.
    A to jakieś ISO ileśtam, a to aprobata techniczna, a to norma techniczna na ogień ciągły, a to OC na wypadek jakiejś awarii (to nie żarty - są firmy posiadające ubezpieczenie wyrobu na wypadek potrzeby demontażu kominka w razie awarii wkładu!).
    Jakoś mam spokojniejsze sumienie polecając klientowi wkład w przedziale cenowym "2 tys. - wyżej" (o firmach nie wspomnę bo taki Kubuś znowu będzie miał jakieś "ale"), gdy wiem że tych "papierków" ma nieco więcej niż inne - tańsze.

  20. #80

    Domyślnie

    Im więcej czytam tym mniej wiem. Kominek stanowi dla mnie jeden z tych podstawowych elementów które odróżniają mieszkanie od domu. Jaki wkład do 2500zł wybrać?
    Wszystkie są czarne i ciężkie. Wkłady wyglądają na dość prymitywne maszynmy a tu TYYYYLE niuansów

Strona 4 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony