dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 5 z 100
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 1988
  1. #81

    Domyślnie

    Nie znam się na wkładach kominkowych, ale uważam, że dobry wkład kominkowy powinien zawierać cegłę szamotową. Cegła się nagrzewa podczas nastrojowego wieczoru przy kominku i do rana mamy komfortowe ciepełko w domu.
    Na tej zasadzie działały dawne piece kaflowe.
    Niestety, takie wkłady z szamotem zapewne są niesamowicie drogie !!!

  2. #82

    Domyślnie

    nasz wkład to Kornak Panoramic szer.71cm, podobno najlepszy z Kornaka - tzn. najładniejszy . Daliśmy 1800PLN. Już na miejscu wykryłem wadę - trochę marudząc zdejmowali mi cały wkład z samochodu. Nie zraziło mnie to jednak i Kornaka kupiliśmy. Nie jest to może "limuzyna", ale spróbujcie za tę cenę kupić wkład z szybą półokrągłą.
    Nasz kominek będzie pełnił funkcję raczej dekoracyjną (powiedzmy, że rozpalimy sobie w nim średnio co weekend...), chociaż jego moc jest taka, że z powodzeniem można przetrzymać tęgą zimę na 200m2.

    Co ciekawe firmy sprzedające obudowy i wkłady francuskie (w takich byliśmy) szydzą z Kornaka ile wlezie: Manufaktura! - krzyczą, co nie świadczy chyba o nich najlepiej. Towarzyszą temu ogromne nerwy i... chamstwo ("polecam" firmę oferującą wkłady i obudowy z Leszna)! Trochę to dziwne. Czyżby bali się konkurencji ze strony tej "manufaktury"?

    Nie doradzę co kupić, bo swojego jeszcze nie używamy - od grudnia, jeśli los pozwoli.

    Pozdrawiam

    Pearl

  3. #83
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Wkłady z szamotem to cena powy.2000.-zł . Są do wyboru polskie i niemieckie. Te wkłady maja system poboru powietrza zpoza budynku .,co jest dość istotne . Co do Kornaka to ceny mają niskie tak jak i jakość odlewów. Opowieści o 200m grzanych przez zime tymi wkładami to fantazjowanie.... Sam kilka takich wkładów wymieniłem bo i ich efektywność i "czysta szyba" powala największego optymiste po jednym sezonie. Akurat ta panorama daje najmiej ciepła... Co do kultury sprzedawców to w wyż/wym. opowiadają straszne bzdury o wkładach innych firm, a to że pekaja , a to że nietrwałe...

  4. #84

    Domyślnie

    kupiłem Panoramę "z zapasem" tzn. będzie ona ogrzewać o połowę mniej metrów niż zakłada producent... z resztą i tak sporadycznie. Jednym słowem: nie zmarzniemy!

    Pozdrawiam

    Pearl

  5. #85
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Ja nastawiłem się na tarnawę. Może to "polonez" a nie "mercedes" - ale niedrogi i swoje robi. Tarnawę ma zainstalowaną w domku sąsiad, przed ostateczną decyzją jeszcze raz z nim pogadam o wadach i zaletach tego wkładu.
    -----------------------------
    Apropos poloneza, właśnie taki sprzęt mam do jeżdżenia - kupiłem go za "grosze" w celach budowlanych, bo na budowie bez samochodu ani rusz. Jeździ. Spełnia swoją rolę. Ekonomicznie, bo na gaz. Pewnie że nowy mercedes "płynie" cichutko, lekko się prowadzi (... ...) itd, itp.. ale kosztuje 100 razy więcej niż podchodzony polonez... i czy ktoś o zdrowych zmysłach używałby takiego samochodu na budowę??? (ładując do niego 50 m rury drenarskiej, cement, kanalizację, dechy...)

  6. #86

    Domyślnie

    .....albo 4 szt. drzwi wewnętrznych, czy glazurę, terakotę albo kilkadziesiąt metrów paneli podłogowych, że nie wspomnę o cemencie. Skąd my to, niestety, znamy???
    Uważam, że sam wkład ma spełniać, jak najlepiej, pokładane w nim nasze nadzieje. Jeżeli chodzi o piękno może pozostawmy to już samej obudowie. Tu możemy błysnąć naszym "mercedesem"!

  7. #87

    Domyślnie

    Z tymi autami to macie racje. Jak wymieniłem tylne zawieszenie brawy, rozbity leflektor to chyba żuka, nysą lub poloneza bym mógł kupić
    A gdzie do końca...

  8. #88

    Domyślnie

    ja też zdecydowałem się na tarnawę ale jeszcze nie kupiłem
    czy ktoś może mie ostrzec albo rozwiać wszelkie wątpliwości.
    opinia jest jak du... każdy ma inną

  9. #89

    Domyślnie

    Nie widziałam, chyba, nigdzie tarnawy ? Gdzie można zobaczyć, czy poczytać o tych wkładach?

  10. #90

  11. #91

    Domyślnie

    ja maluchem woze rozne dziwne rzeczy: z rekordow to nabagazniku dachowym legar 700x14x8 cm, 50kg stelazy metalowych dł. 4m, niezle? do malera nawet pralka automat wejdzie. pozdr.

  12. #92

    Domyślnie

    Pik33, dzięki za adres. Szkoda, że nie ma cen. Wkłady wyglądają b. przyzwoicie.

  13. #93
    Kubus 1
    Guest
    Kubus 1

    Domyślnie

    Tarnawy do zobaczenia w Zabiej Woli k/Warszawy ,pełna oferta ceny producenta. Od niedawna z szybami półokrągłymi.Tel.0468578217. www.bielawski.prv.pl

  14. #94
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Te bzdury to właśnie o Tarnawie opowiadają. Prawda jest taka:żeby zrobić wkład w jednym kawałku potrzebna jest naprawde dobra odlewnia i jest to oczywiście bardziej kosztowne. Tarnawa zleca odlewy w najlepszej polskiej odlewni i wymaga dobrych odlewów bez wad . Dobra kontrukcja + dobry odlew + rozsądna cena = sukces .Ceny Tarnawy od 1980.-zł brutto do 4149.- z ramą z litego brązu. Panorama 3199.-

  15. #95

    Domyślnie

    Od sprzedawcy kominków francuskich słyszałem, że w Polsce nie ma odlewni która przy odlewaniu wkładów wtryskiwałaby żeliwo pod ciśnieniem. Gazy, które są zawarte z tym płynnym żeliwie są usuwane naturalnie, co może spowodować, że wkałd nie jest tak dokładnie odlany jak w metodzie ciśnieniowej. Nie jestem specjalistą od odlewów, to nawet nie wiem czy jest to prawda, ale ogólnie wydaje się logiczne.

    Sam zdecyduje się chyba na kominki Ambiente produkowane przez Spartherm.[/list]

  16. #96

    Domyślnie

    Darek B. - czy macie gdzieś na necie zdjęcia panoramy z Tarnawy, bo na ich stronie nie mogę znaleźć. Dzięki

  17. #97
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Nie . Mam taki wkład na wystawie a w internecie nie, poprostu jest to najnowszy model dostępny od konca maja....a były wakacje. Te bajki o odlewach ciśnieniowych to taki kit , jak odlewnia robi odlewy "produkcja specjalna"...upsss ...to ... tzn. to raczej tajemnica{ja tego niepisałem} Jak mają odlewy technicznie złe to wiele maszyn w polsce i świecie dawnoby szlak trafił, a zodlwni zostałyby tylko wspomnienia. Czasami sprzedają kit że polskie odlewy są robione w piasku i ten piasek zostaje w środku.... Tylko w jakich temp. topisie żeliwo a wjakich piasek... Ogólnie fantazja sprzedawców to istna skarbnica dla "Śmiechu warte" . Odlewy cienkościenne są robione z innej mieszanki żeliwa i jak maja być cienkie to są bardziej kruche. W wielu firmach mówią że "w naszej odlewni.." tylko gdzie ta odlwenia... Często poprostu sa to zlecane odlewy i producent robi tylko składanie.

  18. #98
    ELITA FORUM (min. 1000)
    pik33

    Zarejestrowany
    Sep 2002
    Posty
    1.389
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    26

    Domyślnie

    Jakie wymiary ma panorama?

  19. #99
    Darek B.
    Guest
    Darek B.

    Domyślnie

    Jak wszystkie Tarnawy 16kW i 14kW front wys.48 szer.62,5 , głe.46!! tylko!!! , wysokość całkowita 68. W Tarnawie modele o mocy np.16kW lub 18kW mają tesame wymiary tylko inne fronty. Panorama wygląda troszke inaczej bo fasada kryje całą rame , w pozostałych drzwiczki sa"na ramie " W panoramie niewidać popielnika ,zawiasów i pokreteł od ragulacji powietrza, są podspodem. Panorama jest dostepna jako kaseta 14kW i wkład 16kW. Jest to model mniej "skandynawski" w wyglądzie.

  20. #100
    OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!! Avatar Forest-Natura
    Zarejestrowany
    Jan 2003
    Skąd
    Śląsk
    Posty
    5.277

    Domyślnie

    Witam.
    "Mój" rekord utrzymania żaru w Tarnawce to prawie 48 godzin. Po tym właśnie czasie wystarczyło otworzyć dopływy powietrza i podłozyć trochę drewna by znów zapłonął ogień pełną krasą.
    Ten cudzysłów to dlatego że wkład (16 kW) zamontowałem u mojego przyjaciela, który właśnie się buduje.
    Acha - to był chyba późny listopad.
    Pozdrawiam.

Strona 5 z 100

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony