dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15
  1. #1

    Domyślnie pekniecia na zlaczeniach plyt Kartonowo - Gipsowych

    Kilka miechow temu fachowcy polozyli u mnie na poddaszu mieszkalnym plyty KG. Na wymurowanych sciankach plyty przyklejali na klej , na tzw placki, natomiast na skosach dachu przykrecali do listew montazowych , a listwy na specjanych "uszach" do krokwi. Wszystkie laczenia sa zaklejone siatka i zatarte gipsem. mimo wszystko prawie wszystkie laczenia popekaly. Szpary nie sa duze ale sa widoczne

    wiec teraz pytanie : czy mozna to jakos naprawic ??? czy moze istnieje jakas elastyna farba ktora mozna to pomalowac a potem zwyklym akrylem ??

    Dzieki za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    Chętnie się przyłączę do tego pytania bo podobną konstrukcję będę robił i mam podobne obawy i chciałbym wiedzieć jak tego unknąć !!!
    Dziękuję z góry!!

  3. #3
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    prawdopodobnie zastosowali Ci zla mase szpachlowa, czesto stosuje sie zwykly gipsar uni, bo sie latwo scieramm jednak jeo wytrzymalosc, jest zadna nawet z siatka.

  4. #4

    Domyślnie

    Po pierwsze - porzadny gips do szpachlowania szczelin najlepiej typu Uniflott. Po drugie siatka. Po trzecie powinno sie na laczeniach sfrezowac plyty. Teraz bedzie ciezko to zrobic.

    D.

  5. #5

    Domyślnie Re: pekniecia na zlaczeniach plyt Kartonowo - Gipsowych

    Cytat Napisał trajan
    Kilka miechow temu fachowcy polozyli u mnie na poddaszu mieszkalnym plyty KG. Na wymurowanych sciankach plyty przyklejali na klej , na tzw placki, natomiast na skosach dachu przykrecali do listew montazowych , a listwy na specjanych "uszach" do krokwi. Wszystkie laczenia sa zaklejone siatka i zatarte gipsem. mimo wszystko prawie wszystkie laczenia popekaly. Szpary nie sa duze ale sa widoczne

    wiec teraz pytanie : czy mozna to jakos naprawic ??? czy moze istnieje jakas elastyna farba ktora mozna to pomalowac a potem zwyklym akrylem ??

    Dzieki za wszelkie podpowiedzi.
    Pozdrawiam
    Mam zrobione poddasze w ten sam sposób i żadnych problemów z tym nie było, chociaż straszyli mnie różni, że od ruchów dachu (słońce, watr) wszystko będzie pękać. Na twoim miejscu poprosiłbym fachowców o naprawienie fuszerki.
    Kiedyś pisałem już na ten temat - proponowałbym poszukać - łączenia płyt gk, zwłaszcza w newralgicznch miejscach, jak również na styku bezfazowym płyt (krótszy bok) proponowałbym zaspoinować UniFloat'em firmy Knauf lub innym o takim samym sposobie działania (spoina z włoknem szklanym, elastyczna i bardzo trwała - nie używa się siatki). Naprawdę nie ma później problemów z pękaniem - przetestowane prawie 3 lata.
    Pozdrawiam Cinek

  6. #6

    Domyślnie

    Czyżby podfrezowanie zrobione przez producentów płyt nie wystarczały??? Konieczne jest dodatkowe podfrozowanie???Tak to rozumiem!
    Pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    Niestety są 2 rozwiązania i to obydwa kosztowne i pracochłonne: albo zastosować tapetę z włókna szklanego i pokryć nią wykanane skosy w całości następnie pomalować , albo poprawiać wszystkie łączenia - usunąć gips zastosować Rigips Vario + taśma zwykła lub fizelinowa ( włókno szklane ), następnie Cekol lub Nida Finish na całość jeszcze raz. Zastosowanie jakiegokolwiek akrylu czy farby załatwi sprawę na chwilę bo i tak po krótkim czasie zacznie pękać. Miałem równie dramatyczny problem z płytami Fermacell, które niby kładzie się bez taśmy. Robiąc wg instrukcji popękały mi praktycznie wszystkie spoiny. Całość poprawiałem jak wyżej i jest OK.

  8. #8

    Domyślnie

    I chyba jednak najważniejsze przy zabudowie poddasza: dylatacje na styku ścian i sufitów.

  9. #9
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Dobre rozwiązania podał M@M ale.
    Problem tkwi w samym wykonnnaniu a nie teraz w naprawie.
    1. Konstrukcja dachu - zbyt duży rozstaw krokwi dachu 80 cm i więcej powoduje, że dach mocniej pracuje jak przy węższym rozstawie. Widziałem dach zrobiony z rozstawem co 50 cm i takie rozwiązanie jest zdecydowanie bardziej kożystne dla płyt GK.
    2. Do łączenia styku płyt nie powino się stosować siatki o oczkach 0,5 cm bo i tak w tym miejscu popęka. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest taśma papierowa taka sama jaką pokryte są płyty GK. Jest bardziej odpowiednia gdyż siły pomiędzy płytami są rozłożone na każdy milimetr kwadratowy taśmy papierowej a nie tylko na połaczenia oddalone co 0,5 cm w siatce z włókna.
    Jak to zniwelować? Ponownie wykonać połączenia ale już poprawnie.

  10. #10
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    siatka do wykonywania polaczen miedzy plytami, ma bardzo dorbone oczka, napewno mniejsze niz 05 cm. Ja spotkalem sie wiele razy z tasma papierowa, i mam fatalne wrazenia, a mianowicie w kazdym przypadku, po prostu odklejala sie razem z gipse, zwlaszca w naroznikach

  11. #11
    Lider FORUM (min. 2800) Avatar Wakmen
    Zarejestrowany
    Aug 2003
    Skąd
    Kielno
    Kod pocztowy
    84-208
    Posty
    3.329
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    151

    Domyślnie

    Cytat Napisał invx
    ... Ja spotkalem sie wiele razy z tasma papierowa, i mam fatalne wrazenia, a mianowicie w kazdym przypadku, po prostu odklejala sie razem z gipse, zwlaszca w naroznikach
    Wszystko jest uzależnione od poprawnego zatarcia papieru i zastosowaniu spoiwa (nie może być za syche przy pierwszym nakładaniu).

  12. #12
    Lider FORUM (min. 2800) NAJLEPSZY DORADCA NA TYM FORUM!!!
    invx

    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Posty
    3.066

    Domyślnie

    oni po prostu naklejeali ta tasme papierowa na plyte i szpachlowali.

  13. #13

    Domyślnie

    Poprawiam wszystkie łączenia gk już drugi raz. Na razie nic nie widać:
    na wszystkich łączeniach płyt uniflot i przyklejana na farbę emulsyjną taka cieniutka jak mgiełka taśma fizelinowa z metra/ ale nie firmy knauf za gruba /. Trzymam kciuki bo te spoiny dały mi w kość. Powodzenia
    jutro zaświeci słońce

  14. #14
    FORUMOWICZ to brzmi dumnie (min. 100) Avatar gianti
    Zarejestrowany
    May 2007
    Posty
    266
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    11

    Domyślnie

    odświeżam temat.

    a dokładnie chodzi o to czy coś się zmieniło przez ten czas w materiałach użytkowanych na łączenia płyt

    tj. jakie obecnie są dobre a tanie spoiwa zastosować (tj. dodatek do tynku cementowo-wapiennego) - coś z włóknami??

    i czy są jakieś lepsze materiały do zakrycia łączeń niż siatka.

    (papier) jakiej firmy.
    (taśma fizelinowa ??)
    Nie mialem klopotu wiec postanowilem wybudowac dom
    Dziennik
    Komentarze

  15. #15
    ELITA FORUM (min. 1000) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM
    FlashBack

    Zarejestrowany
    Nov 2008
    Skąd
    Mazowsze
    Posty
    2.167

    Domyślnie

    Cytat Napisał gianti
    odświeżam temat.

    a dokładnie chodzi o to czy coś się zmieniło przez ten czas w materiałach użytkowanych na łączenia płyt

    tj. jakie obecnie są dobre a tanie spoiwa zastosować (tj. dodatek do tynku cementowo-wapiennego) - coś z włóknami??

    i czy są jakieś lepsze materiały do zakrycia łączeń niż siatka.

    (papier) jakiej firmy.
    (taśma fizelinowa ??)
    a co ma tynk c/w do laczen plyt?

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony