dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
Strona 2 z 2
Pokaż wyniki od 21 do 33 z 33
  1. #21

  2. #22

    Domyślnie

    No to teraz facet zabierze głos w tej jakże drażniącej sprawie :

    1. Wnęki to rzecz gustu, a o gustach się nie dyskutuje - mi się podobają więc mam.
    2. Wykonanie wnęk samemu to udręka - wycinanie boszem otworów w ścianach, kucie, żmudna zabudowa GK.
    3. Koszt - chyba jednak mniejszy niż kredens lub komoda.

    to tyle moich obserwacji, a teraz pytanie praktyczne do tych co mają:

    czy oświetlenie halogenowe 230V nie powoduje wydzielania zbyt dużej ilości ciepła i możliwości poparzenia??
    Od stycznia 2005 na swoim

    altana z grillem = moje dzieło

  3. #23

    Domyślnie

    ja tez mam wneki w przedpokoju, co prawda tylko 2, ale sa i bardzo sie z nich cieszę, zastanawiam sie tylko czy jeśli przedpokój ma byc raczej w jasnym kolorze to robic wnęki w ciemnym czy białe?

  4. #24
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Sonika.
    Mnie też bardzo nie podobają sie takie wnęki
    I tak się akurat składa, że zarówno Kasiorek jak i Osowa je proponują.Nie ma ich za to u Roberta Skitka.
    a zastanawiałaś sie dlaczego nie ma ich u Roberta ?
    to proste ....to jest FACET ....a faceci uwielbiają minimalizm , żadnych tzw. łapaczy kurzu , wszystko schowane , minimum sprzetów , no oczywiście poza szafami grającymi zwanymi potocznie tv lub dvd....
    Kobiety od zawsze kochały ciepełko domowego ogniska , a to znaczy że w takim domu są poduszeczki , obrazeczki, duperelki i setki rzeczy o których przecietny facet dostaje mdłości Modne ostatnio wnęki w ścianie były od zawsze , czasem wymuszone przez architekturę wnętrza ( zamurowane drzwi i już jest wnęka , wystarczy tylko dodać półeczki) nie były tylko tak eksponowane jak teraz ,np poprzez światełka no i oczywiście nie budowane celowo . Ja do takiego wystroju nic nie mam , podoba mi się i będę miała ( już mam) okieneczka obok kominka , ślicznie widać przez nie drzwi wejściowe ( tych jeszcze nie mam)
    Wszystko jest ładne tylko w odpowiednim miejscu i czasie i oczywiście ......bez przesady ....

  5. #25
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    Cytat Napisał mimilapin
    Absolutnie się nie zgodzę.
    kiedy Ewka pytała o wykorzystanie kamienia we wnętrzach i prosiła o zdjęcia odezwało się kilka głosów, że to niepraktyczne, może się szybko znudzić itp. I bardzo dobrze!!! Jeśli Ewka nadal cbędzie chciała zastosować te kamienie (skorzystać np. z moich namiarów), to dobrze, jeśli się przekona do argumentów na nie, też dobrze - przynajmniej będzie pewna swojej decyzji.[b]
    Kamień we wnętrzu????? Oczywiście ..nie zmieniłam swojej decyzji a wręcz przeciwnie upewniłam się w niej ( byłam w domu , gdzie jest kamienna ściana -superowo!!)
    Kamień i drewno - tak będzie !!!

    ......chyba...

  6. #26
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Eranet, zrób tylną ścianę wnęki ciemną, a resztę jasną. Uzyskasz efekt głębi.

  7. #27
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Kamień we wnętrzu - jestem jak najbardziej za.
    Kamień jest piękny i też go będę miała np. na kominku. Myślę o trawertynie.

  8. #28

    Domyślnie

    Praktyczne pytanie dot. wnęki w eksploatacji.
    Czym powinna być wykończona ta dolna półeczka,żeby można było ją utrzymać w czystości? Czy może szyba czy wystarczy jakaś szorowalna farba emulsyjna?

  9. #29
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    Można położyć tam np. szkło. Ja tak zrobię.

  10. #30

    Domyślnie

    Ewka i Sonika możecie podzielić się informacjami na temat kamienia we wnętrzach, czy będzie to robiła firma czy we własnym zakresie, chociaż jestem na etapie zerowym, tzn oczekuję na pozwolenie na budowę, ale lubię wiedzieć więcej i zbieram informacje, żeby potem wszystko zgrać w czasie i jak najszybciej się przeprowadzić. Możecie dać jakieś namiary.

  11. #31
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) FORUMOWICZ WIELKI SERCEM Avatar Ew-ka
    Zarejestrowany
    Mar 2004
    Skąd
    stamtąd ..
    Posty
    19.384
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    308

    Domyślnie

    aga- bardzo trudne pytania mi zadajesz nie wiem jeszcze , jaki kamien i kto to będzie kładl . Pewien pan obiecał mi kominek i ścianę z kamienia rzecznego ( tzw. okrąglaków ) ale ...nie wiem .....widziałam za to ścianę z a'la kamienia ( do kupienia w Castoramie ) świetna imitacja piaskowca i nad tym sie zastanawiam - jeszcze mam troche czasu ( do wiosny)

  12. #32
    REKORDZISTA FORUM (10 tysięcy postów!) OGRODNICZKA CZARODZIEJKA Avatar Sonika
    Zarejestrowany
    Jul 2003
    Posty
    12.639
    Wpisy w Dziennikach Budowy
    1

    Domyślnie

    My jak do tej pory mamy tylko parapety a marmuru - Breccia. Ma piękny, ciepły, beżowy kolor.
    Na kominku chcemy położyć trawertyn. Decyzja jeszcze nie zapadła w jakim będzie kolorze, ale chyba też beżowy, naturalny, a to wszystko dlatego, że w holu i w jednym z pokoi będziemy mieli beżowy gres z wiśniowymi wstawkami, parkiet też będzie w kolorze wiśniowym, więc trzeba to wszystko jakoś zgrać, żeby nie zrobił się misz-masz.
    Poza tym trawertyn w naturalnym kolorze podoba nam się chyba najbardziej.
    Marmur na parapety zamawialiśmy w Pińczowie, bo tam jest taniej a montował nam je kamieniarz, który będzie nam robił z kamienia jeszcze parę rzeczy m. in. schody.

  13. #33
    Guest

    Domyślnie

    Agnieszko
    piękne kamienie tzw,marmury pińczowskie i wapienie można kupić i zlecić położenie w Pińczowskich Zakładach Kamienia Wapiennego.Jest tam biało kremowy wapień - łupany, szlifowany, w płytkach i na parapety, beżowy jasny kamień bolechowice Jasne i ciemno beżowy tzw. Bolechowice ciemne.Mają tam też kamienie elewacyjne i gotowe obudowy kominków z polskich marmurów pińczowskich.Prze6słali mi z tym wszystkim dyskietkę po zamówieniu telefonicznym.Można też zamówić różnorodne kamienie w zakładzie kamieniarskim, ale takim specjalizującym sie w sprzedaży różnego rodzaju materiałów.Mają w ofercie różnorodne piękne kamienie i często polecają swoją ekipę.Imitacje kamienia wykonane z betonu/gipsu choć tanie są dla mnie nie do przyjęcia.wolała bym ciekawy tynk, niż coś co udaje naturę.

Strona 2 z 2

Tagi dla tego tematu

Zwiń / Rozwiń Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
  • BB Code jest aktywny(e)
  • Emotikonyaktywny(e)
  • [IMG] kod jest aktywny(e)
  • [VIDEO] code is aktywny(e)
  • HTML kod jest wyłączony